Vestel TV 'ye panel dosyası

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Elimde iki adet ful yazılım var sağolsun Adem Helvacı Ado Hocamın verdiği 2.40.20 (HDR bunlada direk aktif oluyor modlamasız) ve servisin verdiği 2.29 (HDR siz) ikisinide seri nolarından aldım aslında, serviste özellikle bu tv ye ait olan diyede uyararak temin ettik ama dün ftp ile bağlanmayı deneyince incini cinciğini kurcaladım ve 65 yazan bir yer denk gelirmi diye o karışık yazıların içinden düzgün yazı kısımlarında :sirit bulamadım bi yerinde ;
ado hocamın ful 2.40.2 de şuanda
panel dosyalarının bi kısmında ftp ile incelediğimde
VESTEL_D1_Plus_TMG.bin ve
VESTEL_D1_Plus_PNL.ini içinde ki enterasandır 1.01.1970 tarihli ve
[panel] m_pPanelName = VES480QNSS; var ????
????
[panel] m_pPanelName = FullHD_CMO216_H1L01,
[panel] m_pPanelName = UHD_4K60;
m_pPanelName = "/config/panel/UHD_60_Vx1.ini";#FullHD_CMO216_H1L01.ini ??? neden 60 , 65 değil??? ve
Timing VES480QNSS
dün uğraştığımız ve seri no ile servisten temin ettiğim panel dosyasındada VESTEL_D1_Plus_TMG.bin içindede VES480QNSS 27.10.2016 dosyası ??????
dosyada yer yer config_mb90 yada mb90 dosyaları olmasıda ilginç değilmi

clone000x hiç yapmadım bugüne kadar forumda denk gelsemde konusuna ama dediğiniz gibi bu 50" yazılım olma olasılığı bi ışık gibi aslında ..:hmm yazılımdan şu 50 şu 43 yok 65 diye bi ayrımını belirten içinde bi yerlerde info ne bilim bi bak dosyası gibi txt olsa yada daha doğrusu bi yerlerde varsa elimdeki fulleri inceleyebilsem iyi olcaktı..:danger
Ben devamlı yazılım yüklediğimden (bazı coreleri de full yapıp yüklüyorum,alıştım artık) ,yüklenen yazılımdan sonra mutlaka servis resmine bakarım,ama şunu kesin yazıyorum (kendi kartım için kesin tabii) eğer yazılım 42'' olursa benim panelde 42, 55'' ise,55,47'' ise mutlaka 47 yazıyor,ama ne yaparsam yapayım ,orjinal yazılımla mutlaka kendi paneline dönüyor ,full yazılımdan bahsediyoyum tabii,yoksa core yazılımda ne kadar veya kaç kere yüklenirse yüklensin ,o yazılım kaç ekransa o görünür,çünkü ayar dosyaları o yazılımın içindedir, yani yazılım kendisi veya artığı tv içinde kalmaz, yazılımı yüklerken,eski yazılım mutlaka silinir,yenisi yüklenir,bir "yani" daha;
yazılım yüklerken dikkatli olun derken,yükleme esnasında elk.dalgalanma,usb hatası v.s yazılım yarım kalırsa tv yazılımsız kalır ,açılmaz ve harici prgramla programlanır,işte bu bile tvde yazılım artığı veya kendisinin kalmadığının kanıtıdır.
Bunu senin ilk yazına istinaden yazdım,kısaca eski yazlım tvde kalmaz :ok
Eski dosyalar hakkında(mb90):
Yazılım bir model için derlenmiş,elde nasılsa derlenmiş dosyalar olduğundan yeni modellere de eklenmiş ama adı değiştirilmemiş, genelde bende yaparım bunu derlerken,çünkü çok önemli değil tarih ve isim,iş görsün yeter,ama ben şahıs'ım,ister isim değiştiririm ister değiştirmem ama bir firma aslında dikkat etmesi lazım diye düşünüyorum,ama önemlimi , değil tabii.

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
bazı coreleri de full yapıp yüklüyorum
derken 2.40.6 yı full nasıl yaparız çokmu zor acaba? en kötü o bilgi orda kalcak yapcak bişi yok
bari en azından bişey olduğunda 2.40.2 gibi 2.40.60 da direk fullediğimde hdr aktiflenmiş olur
2.45.12.2 de bu hangi dosyaları ise 2.40.60 ın tespiti zor olmasa en sonu fullerdik ama !!
son yazılımda modlama olursa sadece video da hdr çıkıyor bu forumda hdr konusunda uzun uzun inceledik ama çok enteresanla netflixte tek HDR yazan yazılımlar
2.40.2 ve 2.40.60 :hmm2.40.2 fulu var ve 2.40.60 ın yok bu full yapmayı öğrenmem lazım :))) teraspy teraspy sana zahmet bize eziyetle..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
derken 2.40.6 yı full nasıl yaparız çokmu zor acaba? en kötü o bilgi orda kalcak yapcak bişi yok
bari en azından bişey olduğunda 2.40.2 gibi 2.40.60 da direk fullediğimde hdr aktiflenmiş olur
2.45.12.2 de bu hangi dosyaları ise 2.40.60 ın tespiti zor olmasa en sonu fullerdik ama !!
son yazılımda modlama olursa sadece video da hdr çıkıyor bu forumda hdr konusunda uzun uzun inceledik ama çok enteresanla netflixte tek HDR yazan yazılımlar
2.40.2 ve 2.40.60 :hmm2.40.2 fulu var ve 2.40.60 ın yok bu full yapmayı öğrenmem lazım :sirit)) teraspy teraspy sana zahmet bize eziyetle..
Kusura bakma,film izliyordum,cevap veremedim :sirit
Ben,uzun zamandır bazı core yazılımları full yazılıma çavirip yükledim ve kullandım,hatta yukarıda resmini verdiğim 55'' yazılım da aslında "core" yazılımdır.Bu iş kolay ama biraz riskli iştir,bu yüzden açık açık (DD forum hariç) yazmadım.
Ama ben alışığım,denerim,tvyi geri getirebilirim dersen,bana full yazılımı klasöre çıkart ve foto al,birde core yazılımı ayrı klasöre çıkartıp foto al ,aldığın 2 fotoyu burada yayınla bakayım ,senin kartta olacakmı,ona göre anlatayım.

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
,tvyi geri getirebilirim dersen,bana full yazılımı klasöre çıkart ve foto al,birde core yazılımı ayrı klasöre çıkartıp foto al ,aldığın 2 fotoyu burada yayınla
inan daha fule çevirme kısmına girelim derken bukadar karışık bir cümle beklemiyodum :))))

ben alışığım,denerim,tvyi geri getirebilirim :)) diyorum geri gelmezsede şeytan icadı :)) olcağına bakar :)) şans kart gidersede alırız nolcak bi mb120 :))
panel gidersede garantim bitmediyse o iş kolay ama bittiyse 65 değil ama 50 yada 55 şimdilik imkan olur yani hazırım :ok:rock
full yazılımı klasöre çıkart??? foto al?? derken bu

Adsiz1e8d6a341468d01e.png

core yazılımı ayrı klasöre çıkartıp foto al? bumu acaba en basit haliyle böyle anladım ama :alala

Adsiz080554e07d0da19e.png

ikisi bir;

Adsiz6efa72dae2cbe963.png

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
teraspy' Alıntı:

,tvyi geri getirebilirim dersen, <-- virgül bana full yazılımı klasöre çıkart ve foto al, <-- virgül birde core yazılımı ayrı klasöre çıkartıp foto al , <-- virgül aldığın 2 fotoyu burada yayınla bakayım , <-- virgül senin kartta olacakmı,ona göre anlatayım.
inan daha fule çevirme kısmına girelim derken bukadar karışık bir cümle beklemiyodum :sirit)))
ben alışığım,denerim,tvyi geri getirebilirim :sirit) diyorum geri gelmezsede şeytan icadı :sirit) olcağına bakar :sirit) şans kart gidersede alırız nolcak bi mb120 :sirit)
panel gidersede garantim bitmediyse o iş kolay ama bittiyse 65 değil ama 50 yada 55 şimdilik imkan olur yani hazırım :ok:rock
full yazılımı klasöre çıkart??? foto al?? derken bu
core yazılımı ayrı klasöre çıkartıp foto al? bumu acaba en basit haliyle böyle anladım ama :alala

Resimler*
Aslında gayet anlaşılır yazmışım şimdi okudum da :) sen okurken dümdüz okumuşsun,aradaki virgülleri görmemişsin, böylece sana "karışık cümle "gibi gelmiş :haha1
Ama üzülerek yazayım,senin MB120 kart dahil 100,130,ve bendeki 97 kartlarda maalesef olmuyor,ama çok öncelerden de yazmıştım sevgili teknolojix,biz bazı konularda gerçekten şanslıyız, bizim 91-96 arası kartlar ,evet eski ama coreyi full yapıp yükleyebiliyorum en azından.
Aslında işlem basit,ama MB97- 211 arası kartlarda olamayacağından açıklama yapmıyorum,çünkü biliyorum hemen "benim karta da olurmu" soruları gelmeye başlar ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Kendi tvmin yazılımıyla uğraşırken ,senin tvden aldığın resme de baktım (yazılım farkları nedir diye ) ,fakat,aşağıdaki resimde bir şey dikkatimi çekti, "conf" klasöründe değişen bir şey olmuş,bu nedir acaba,merak ettim,çünkü bu klasör, tvnin ayarlarının (en azından bendeki tvde böye) olduğu klasördür, değişen ne oldu acaba,tarih ve saati görünüyor.
Adsizc3c099168cc91501.png

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
teknolojix teknolojix ;

Kendi tvmin yazılımıyla uğraşırken ,senin tvden aldığın resme de baktım (yazılım farkları nedir diye ) ,fakat,aşağıdaki resimde bir şey dikkatimi çekti, "conf" klasöründe değişen bir şey olmuş,bu nedir acaba,merak ettim,çünkü bu klasör, tvnin ayarlarının (en azından bendeki tvde böye) olduğu klasördür, değişen ne oldu acaba,tarih ve saati görünüyor.
Resim
Diye sormuştum,ama görmedin sanırım,neyse, ana menüdeki 50'' yazısını kaldırmak-değiştirmek istiyorsan bugün kendi tvmde yaptığım ve olumlu sonuç aldığım bir uygulamayı paylaşayım,mutlaka senin de işine yarayacaktır :ok
Tvye yine FTP ile bağlanıp, "conf" klasörünü aç bakalım sende aşağıdaki dosyaya benzer bir dosya varmı,
svn_revision_of_config.txt
Adı senin tvde farklı olabilir,ama panel dosyasıdır,eğer yazılım attığın tv modeli senin tv modelinden ise , sadece baştaki 50 sayısını kendi panel sayısı olarak değiştir : mesela "65xxxxxxxxxxxxxxxxx.txt " gibi yap,(orjinalini mutlaka yedekle) ,tekrar tvye gönder dosyayı ve kumandadan kapa-aç yap ,olmadı fişten çek-tak,menü +4725 ile bak bakalım değişecek(mi)
Eğer yazılım attığın tv senin model tv değilse,aynı model tvden forumdaki dostlardan isteyebilirsin,ftp ile alabilirler dosyayı.
Veya "abi ben kesin emin olamam,bulamam" dersen:
"conf" klsörünü aç ve foto al ve burada yayınla bakayım bir,neler var içinde görelim :ok

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt