Vestel TV 'ye panel dosyası

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
Tv me bir ara attığım yazılımdan dolayımb120 li 65" tv malesef kendini 50" zanediyor
elimde ürünüme ait seri nodan zipli panel dosyalarını elde ettim
17MB12023382658.zip (VESTEL_D1_Plus_PNL.bin, VESTEL_D1_Plus_TMG.bin)
fakat bir türlü bu dosyaları atamıyorum yata tanıtamıyorum usb den nasıl ve hangi dosya isminde atmalıyız üstatlardan yardım istesem..

20190319_230602.png

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Hocam son olarak önerebileceğim tv ye winscp ile bağlanıp kök dizininde *.bin olarak arama yapmak ve beklemek bulursa direk ftp üzerinden değiştirirsin

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
Hocam son olarak önerebileceğim tv ye winscp ile bağlanıp kök dizininde *.bin olarak arama yapmak ve beklemek bulursa direk ftp üzerinden değiştirirsin
winscp netten bulup kurdum tv nin aldığı ip yi tvde baktım ama kullanıcı adı / parola ve kapımz ne olaki acaba(önceden ftp ile hiç tv ye bağlanmadım azbox ,dreambox vs. ilgileniyoduk ama tv ilk olcak)

düzenleme;
""Hedef makine etkin olarak reddettiğinden bağlantı kurulamadı.
Bağlanılamadı""

(https://tavsiyeforumu.com/konu/vestel-netflix-yukleme-yardim.3236/#post-64021)
konusunda
D NetCaliber açıklamanı buldum denedim ama !! bi yerde yalnışmı yapıyom acaba
(Kısaca ben anlatayım öncelikle tv ile pc aynı ağa bağlı olması lazım vestel toolbox açıp üst kısımda enable telnet/ftp sekmesi var oraya tıklayıp Enter ip of tv yazan yere tv nin ipsini yazıp alt taraftan enable ftp tıklayın sonra internetten winscp indirip oturum bilgilerini girin ( dosya iletişim kuralı ftp, sunucu adı tv ip adresi kapı numarası 21 kullanıcı adı admin parol boş) oturum aç dediğiniz de cihaza erişmiş olacaksınız )

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
winscp netten bulup kurdum tv nin aldığı ip yi tvde baktım ama kullanıcı adı / parola ve kapımz ne olaki acaba(önceden ftp ile hiç tv ye bağlanmadım azbox ,dreambox vs. ilgileniyoduk ama tv ilk olcak)
Hocam önce vestel toolbox ile enable ftp yi aktif etmen lazım sonra bağlantı kurarken k.adı admin şifre boş bırak hocam

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
Adsiz103610ff32cca9b2.png

spi/edid.edid usb ye tekrar baktığımda usb ye dosyalar atmış bunlar işe yarar mı ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt