Vestel tv standby'a geçme süresi uzun sürüyor

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
benim 55uhl950 günde 5-6 kere kendiliğinden reset atıyor yeniden başlıyor 2 aydır böyle yapmaya başladı servislik durum varmı neye işaret ediyor F fikoloji By_Trol By_Trol TEKNOwest TEKNOwest ustalar söz sizde benim tv,nin karın ağrısı ne :kiskis
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

şaka gibi tam yazdım gönderdim tv yine reset attı

T Çevrimdışı

tamertuter

Yeni Üye
1 Ara 2019
17
44
Bir yerde yanlışlık var. Arka kapak barkod bilgisi MB100 Anakarta ait
İlk mesajınızdaki servis menü görseli MB211 Anakarta ait tv ye farklı anakart değişimi mi yapıldı.
Televizyonun ana kartı MB100 şeklindedir, geçen sene aşağıdaki linkte belirtilen yüklemeden sonra MB 211 şeklinde yazmaya başladı sanırım keza başka bir şekilde TV de hiç bir işlem yazılım /tamir vs gerçeklestirilmedi.

17MB100 Anakart - Yeni toolbar smart menü, PuhuTV, BluTV aktifleştirdim.

IMG_20210501_222702.jpg

Teşekkür ederim .

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Modlama sonrası değişiklik olabilir
benim 55uhl950 günde 5-6 kere kendiliğinden reset atıyor yeniden başlıyor 2 aydır böyle yapmaya başladı servislik durum varmı neye işaret ediyor F fikoloji By_Trol By_Trol TEKNOwest TEKNOwest ustalar söz sizde benim tv,nin karın ağrısı ne :kiskis

şaka gibi tam yazdım gönderdim tv yine reset attı
benim tv için birşey demediniz nesi var anlamadım reset atıyor kendi kendine günde 7-8 sefer tv'nin reset atması normal mi Anakart led beslemeden mi yazılımdan mı V051.19.3 servis mi çağırsam ne yapayım ?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
@denysmih6, donanımsal olasılığı yüksek. yazılım güncelmi?
güncel son sürüme güncelledim pat diye reset atıyor zamanlı zamansız sinir etmeye başladı arıza var galiba sık sık reset atması normal değil bence

şimdi servise versem yarım saat 1 saat arası tv'yi çalıştıracak arıza sorun görülmedi deyip geri iade edecekler diye servise vermeye çekiniyorum bpşu boşuna bu msj yazarken yine reset attı tv

Moderatör tarafında düzenlendi:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,644
Televizyonun ana kartı MB100 şeklindedir, geçen sene aşağıdaki linkte belirtilen yüklemeden sonra MB 211 şeklinde yazmaya başladı sanırım keza başka bir şekilde TV de hiç bir işlem yazılım /tamir vs gerçeklestirilmedi.

17MB100 Anakart - Yeni toolbar smart menü, PuhuTV, BluTV aktifleştirdim.

IMG_20210501_222702.jpg

Teşekkür ederim .
MB100 Full yazılım verilebilir sonradan etkinleştirdiğiniz bütün özellikler kaybolur geç kapanma bazı modellerde var. Ben anahtarlı üçlü priz kullanıyorum tv ayarlarından da son durum seçeneğini aktif ettim prizin anahtarını açınca tv açılıyor kapatınca kapanıyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
benim tv için birşey demediniz nesi var anlamadım reset atıyor kendi kendine günde 7-8 sefer tv'nin reset atması normal mi Anakart led beslemeden mi yazılımdan mı V051.19.3 servis mi çağırsam ne yapayım ?
O kadar fazla reset atması ve mb230 Olması göz önüne alınırsa donanımsal arıza var wifi kablosu da sorun olabilir.
(Mb230 en az reset atan TV lerden biridir)

T Çevrimdışı

tamertuter

Yeni Üye
1 Ara 2019
17
44

Modlama sonrası değişiklik olabilir
Anladım teşekkürler

MB100 Full yazılım verilebilir sonradan etkinleştirdiğiniz bütün özellikler kaybolur geç kapanma bazı modellerde var. Ben anahtarlı üçlü priz kullanıyorum tv ayarlarından da son durum seçeneğini aktif ettim prizin anahtarını açınca tv açılıyor kapatınca kapanıyor.
O halde netflix vb yeni özellikleri kayıp etmemek için mevcut haliyle devam edeceğim.
Teşekkürler

Geri
Üst Alt