Vestel tv standby'a geçme süresi uzun sürüyor

T Çevrimdışı

tamertuter

Yeni Üye
1 Ara 2019
17
44
Merhabalar,
Vestel TV kapanırken standby ışığı yaklaşık 1 dak. dakika boyunca yanıp sönüyor
neden olabilir? Çözüm yolu var mıdır?
TV 48 inç MB 100 ve servis menü v.2.15.25.0 şeklindedir resim eklenmiştir.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

IMG_20210430_233425.jpg

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hayır takılı değil , bakalım araştırmaya devam edeceğiz. Teşekkürler
O zaman HBBTV gibi özellikleri kapatın, wi-fi kullanıyorsanız kablolu bağlanmayı deneyin.
Bir de süre ölçün, led'in sabit yanmaya başlama süresi ne kadar.
Yani kapatma düğmesine bastınız, led yanıp sönmeye başladı ve sonunda sabit yanmaya devam etti.
Sabit yanana kadar ne kadar süre geçiyor bir ölçün bakalım.

T Çevrimdışı

tamertuter

Yeni Üye
1 Ara 2019
17
44
TV ara bellek dolmuş olabilir ilk kurulum yapıp sıfırlayın arada olur böyle şeyler. Arıza değildir.
mb211 Yeni Yazılım birde buradan güncelleme yapabilirsiniz. Carbon sizinki
İlk kurulumu da yaptım fakat durum değişmedi , mb 211 in yeni yazılımı nasıl bulunur formdan araştıracağım. Teşekkürler
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

O zaman HBBTV gibi özellikleri kapatın, wi-fi kullanıyorsanız kablolu bağlanmayı deneyin.
Bir de süre ölçün, led'in sabit yanmaya başlama süresi ne kadar.
Yani kapatma düğmesine bastınız, led yanıp sönmeye başladı ve sonunda sabit yanmaya devam etti.
Sabit yanana kadar ne kadar süre geçiyor bir ölçün bakalım.
Hbbtv kapattım denedim 35 sn /35 defa kadar yanıp söndü ,sonra wifi yi de kapatıp denedim yine aynı şekilde 35 defa yanıp söndü yaklaşık 35 sn kadar sürüyor.

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
İlk kurulumu da yaptım fakat durum değişmedi , mb 211 in yeni yazılımı nasıl bulunur formdan araştıracağım. Teşekkürler

Hbbtv kapattım denedim 35 sn /35 defa kadar yanıp söndü ,sonra wifi yi de kapatıp denedim yine aynı şekilde 35 defa yanıp söndü yaklaşık 35 sn kadar sürüyor.
Fişi prizden çekip 30 Sn sonra tekrar takıp deneyin.
Arka kapaktaki barkod resmini buraya eklerseniz güncel yazılım kontrolü yapabilirim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

T Çevrimdışı

tamertuter

Yeni Üye
1 Ara 2019
17
44
Fişi prizden çekip 30 Sn sonra tekrar takıp deneyin.
Arka kapaktaki barkod resmini buraya eklerseniz güncel yazılım kontrolü yapabilirim.
Bilgi için teşekkür ederim, fişi çekip bekledim denedim fakat yine aynı şekilde yanıp sönmeye devam ediyor.
Arka kapak görseli eklenmiştir.

IMG_20210501_164540.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
Bilgi için teşekkür ederim, fişi çekip bekledim denedim fakat yine aynı şekilde yanıp sönmeye devam ediyor.
Arka kapak görseli eklenmiştir.

IMG_20210501_164540.jpg
Bir yerde yanlışlık var. Arka kapak barkod bilgisi MB100 Anakarta ait
İlk mesajınızdaki servis menü görseli MB211 Anakarta ait tv ye farklı anakart değişimi mi yapıldı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt