Vestel Tv Ses var Görüntü yok

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,663
Teşekkür ederim abi.
120 lira servis ücreti yazıyordu. Bu arıza tespiti içinde olan bir fiyat sanırım.
Bir de, tv’yi alıp belli bir ücret karşılığında yeni bir tv verme teklifi olur mu?
Açıkcası nasıl bir yol izleyeceğimi bilmediğim için soruyorum size. Bazı servisler kazıklamak isteyebilir. En iyi sen biliyorsundur abi bu durumları. Bu tv’yi alırken de size danışmıştım. Arıza durumuna göre yine size danışacağım. Sizin fikirleriniz benim için önemli.

Garanti olsada olmasada onarım yaptırmazsanız 120 TL ödemeniz olur. Onarım yapılırsa alınacak işçilik ne ise o alınır. Var sayalım panel arızalı ve anlık olarak stokta yok süreç uzun tüketici beklemesin diye yazışma yapılır tv ücretli olarak değişir tüketici müşteri hizmetleri tarafından aranır fiyat ve model bildirilir kabul edilirse para ilgili firmanın banka hesabına tüketici tarafından yatırılır dekont servise iletilir. Servis değişim işlemini tamamlar fiyat konusunda servis devre dışı (Garantisi olmayan ürünler için geçerlidir)

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
10 günlük onvo tvnin paneli kırıldı ona bile servis fabrikada panel yok dedi(koca onvo fabrikasında 2022 model 10 günlük tvnin paneli yokmuş. olsa bile tv parası kadar tutar yaptırma dedi .yani panel bulmak zor

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
10 günlük onvo tvnin paneli kırıldı ona bile servis fabrikada panel yok dedi(koca onvo fabrikasında 2022 model 10 günlük tvnin paneli yokmuş. olsa bile tv parası kadar tutar yaptırma dedi .yani panel bulmak zor
Fabrikanın elinde panel olmaz mı ? Sıfır üretimi neyle yapıyor ? Bunlar hep bahane. Garantili yetkili servisin telefona yan sanayi ekran taktığını görmüştüm.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Fabrikanın elinde panel olmaz mı ? Sıfır üretimi neyle yapıyor ? Bunlar hep bahane. Garantili yetkili servisin telefona yan sanayi ekran taktığını görmüştüm.
kaza sonucu ben kırdım bu nedenle s....... takan olmuyor onvo tvnin servisi çok kötü adem hoca bu modeli önermişti aldık tvnin görüntü kalitesi iyidi fakat servisi müşteri hizmetleri berbat.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,663
Hani kanunda cihaz çeşidine göre 10-7-5 Yıl firmanın parça bulundurma zorunluluğu var ya o kanun bence günümüz teknolojisine göre geçersiz kaldı. Kanunda yazan yedek parça bulundurma süreçleri üretimin insan gücü ile bir günde 10 Cihaz üretilip yıllarca aynı modelin satıldığı yıllarda alınan bir karardır. Şimdi ise 1 Dakikada onlarca yüzlerce cihaz üretiliyor ve çeşit çok hangi birinin parçasını 10 Yıl bulunduracaksın kanunda değişiklik yapılması şart

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
738
34
Garanti olsada olmasada onarım yaptırmazsanız 120 TL ödemeniz olur. Onarım yapılırsa alınacak işçilik ne ise o alınır. Var sayalım panel arızalı ve anlık olarak stokta yok süreç uzun tüketici beklemesin diye yazışma yapılır tv ücretli olarak değişir tüketici müşteri hizmetleri tarafından aranır fiyat ve model bildirilir kabul edilirse para ilgili firmanın banka hesabına tüketici tarafından yatırılır dekont servise iletilir. Servis değişim işlemini tamamlar fiyat konusunda servis devre dışı (Garantisi olmayan ürünler için geçerlidir)
Kredi kartı çekimi de yok yani. Nakit istiyorlar.

Servisten geldiler. Tv’yi açtım düzeldi 🤦🏻‍♂️ Fakat, teknik elemanın söylediği panel arızasıdır bu sorun. Panel tamiri, cof tamiri için yönlendirebiliriz sizi falan dedi. Tekrar yaparsa kısa bi video çekip gönder bana dedi

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Abi servis gelecek, işi kolaylaşsın diye çoklu prizden çekip direk tekli duvardaki prize taktım fişi. Servis geldi tv düzeldi. İşin ilginç yanı hala sorunsuz çalışıyor. Acaba voltaj kaynaklı bir sorun mu diye düşündüm. Kafam iyice karıştı.
Sevgili İlteriş Yılmaz İlteriş Yılmaz kardeşimizin kuzeni bir video yolladı bize, tv arıza yapmış, ledler mi diye sordular, ekrana baktım, Belli ki backlight var, görüntünün gidiş şeklinden de ledlerin aktif kalıp panelin kestiği belli oluyor. ''%100 panel arızası'' dedim.
Sonra bir bilgi geldi bana. ''Antenin ucundaki soketi değiştirdim düzeldi'' şeklinde. Bu konu ne derece bağlantısız ise o da aynı şekilde bağlantısız.

Her iki tv için de diyorum ki ''mutlaka tekrar edecek aynı arıza'' :ok

Panel onarım işi yaptığım yıllar boyunca edindiğim tecrübe, insanlar ürünler düzeldi diye kullanmaya devam edip artık tamamen açılmaz duruma geldiğinde onarıma getirdiklerinde hep o kullanılan süre içerisinde cihazda oluşan arkın zaman içerisinde karbon atığına veya subtrat üzerinde erimeye yol açtığı yönde oldu.

Bakın bu aşağıdaki görseller. Sizin senaryonun aynısını yaşayan tüketicilerin sonradan gelen ürünlerinden alınan görsellerin sadece küçük bir kısmı.

Şimdi burada sizin de yapabileceğiniz bir durum olduğunu düşünmüyorum çünkü karşınızdaki teknik personel de bu konuda bilinçsiz. Çünkü evinize servis diye gelen arkadaşlar genelde çamaşır bulaşık makinesi veya televizyon montajcısı arkadaşlar oluyor. Ülkemizde bu tarz işlerden anlayan nadir bir kesim var onları da zaten eğer bulabilirlerse atölye ustası olarak görevlendiriyorlar. Bu işlerden anlayan adamı da zaten kolay kolay Allah'ın kulu servis elemanı olarak çalıştıramaz.

Ülkedeki birçok YETKİLİ servis daha VA nedir IPS nedir onu bilmiyor, bunları bilmesini ve öngörmesini beklemiyoruz zaten.

20201026_133844.jpg
20201026_134041.jpg
20201031_165820.jpg
20201103_133338.jpg
20201221_170353.jpg
20201221_171754.jpg
20210115_161727.jpg
20210127_180236.jpg
20210222_184855.jpg
20210313_140518.jpg

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
738
34
Sevgili İlteriş Yılmaz İlteriş Yılmaz kardeşimizin kuzeni bir video yolladı bize, tv arıza yapmış, ledler mi diye sordular, ekrana baktım, Belli ki backlight var, görüntünün gidiş şeklinden de ledlerin aktif kalıp panelin kestiği belli oluyor. ''%100 panel arızası'' dedim.
Sonra bir bilgi geldi bana. ''Antenin ucundaki soketi değiştirdim düzeldi'' şeklinde. Bu konu ne derece bağlantısız ise o da aynı şekilde bağlantısız.

Her iki tv için de diyorum ki ''mutlaka tekrar edecek aynı arıza'' :ok

Panel onarım işi yaptığım yıllar boyunca edindiğim tecrübe, insanlar ürünler düzeldi diye kullanmaya devam edip artık tamamen açılmaz duruma geldiğinde onarıma getirdiklerinde hep o kullanılan süre içerisinde cihazda oluşan arkın zaman içerisinde karbon atığına veya subtrat üzerinde erimeye yol açtığı yönde oldu.

Bakın bu aşağıdaki görseller. Sizin senaryonun aynısını yaşayan tüketicilerin sonradan gelen ürünlerinden alınan görsellerin sadece küçük bir kısmı.

Şimdi burada sizin de yapabileceğiniz bir durum olduğunu düşünmüyorum çünkü karşınızdaki teknik personel de bu konuda bilinçsiz. Çünkü evinize servis diye gelen arkadaşlar genelde çamaşır bulaşık makinesi veya televizyon montajcısı arkadaşlar oluyor. Ülkemizde bu tarz işlerden anlayan nadir bir kesim var onları da zaten eğer bulabilirlerse atölye ustası olarak görevlendiriyorlar. Bu işlerden anlayan adamı da zaten kolay kolay Allah'ın kulu servis elemanı olarak çalıştıramaz.

Ülkedeki birçok YETKİLİ servis daha VA nedir IPS nedir onu bilmiyor, bunları bilmesini ve öngörmesini beklemiyoruz zaten.

20201026_133844.jpg
20201026_134041.jpg
20201031_165820.jpg
20201103_133338.jpg
20201221_170353.jpg
20201221_171754.jpg
20210115_161727.jpg
20210127_180236.jpg
20210222_184855.jpg
20210313_140518.jpg
Abi teşekkür ederim ilgilendiğin için. Görünen o ki bize yeni tv yolu gözüküyor. Ya bu gün ya yarın 🤷🏻‍♂️ yalnız şunu da söyleyim. Evimde 4 tane vestel ürünü var. Tv, davlumbaz, ocak, fırın. Tv 5 yıllık, diğerleri 4 yıllık. Bunlardan sadece fırından memnunum. Geri kalanlar hayal kırıklığı benim için. O yüzden vestel mi, bir daha tövbe..

Geri
Üst Alt