Vestel Tv Modlama Konusu

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Buyurun hocam

20230221_173447.jpg

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
evet dahili wifi takabilirsiniz eger eliniz yatkin ise basit islemdir..Eger taktiktan sonra options 3 de hala none görünür ise modlama ile düzeltilebilir yardimci olurum.

4be82e59-105e-4cea-a6eb-092ebea049ee.jpg

W Çevrimdışı

Wade3

Yeni Üye
18 Şub 2023
17
23
evet dahili wifi takabilirsiniz eger eliniz yatkin ise basit islemdir..Eger taktiktan sonra options 3 de hala none görünür ise modlama ile düzeltilebilir yardimci olurum.

4be82e59-105e-4cea-a6eb-092ebea049ee.jpg

Hocam aslında yukarıda da belirttiğim gibi benim amacım biraz daha böyle yazılımsal olarak kurcalayıp bir şeyler katmak ve kendimi geliştirmek, deneyim kazanmak. Bu şekilde yapabileceğim bir şey var mıdır? Bazı arkadaşlar sistem dosyalarının boyutu yükselince tv çöküyor falan demiş. Ondan korkuyorum yoksa gerekli dosyaları bir linux dağıtımından temin edip aktarmayı düşünüyorum. Yinede yardımınız için sağ olun hocam.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Hocam aslında yukarıda da belirttiğim gibi benim amacım biraz daha böyle yazılımsal olarak kurcalayıp bir şeyler katmak ve kendimi geliştirmek, deneyim kazanmak. Bu şekilde yapabileceğim bir şey var mıdır? Bazı arkadaşlar sistem dosyalarının boyutu yükselince tv çöküyor falan demiş. Ondan korkuyorum yoksa gerekli dosyaları bir linux dağıtımından temin edip aktarmayı düşünüyorum. Yinede yardımınız için sağ olun hocam.
Mb110 telnet ile iletisim kurabileceginiz bir anakarttir.Tv icindeki dosyalardan Aurora.elf dosyasini acip müdahale etmeniz gerek tahminen..Deneyin bence, bilginiz olduguna göre tv ile iletisim kurduktan sonra icerikte olan dosyalari benden daha iyi degerlendirirsiniz.

W Çevrimdışı

Wade3

Yeni Üye
18 Şub 2023
17
23
Mb110 telnet ile iletisim kurabileceginiz bir anakarttir.Tv icindeki dosyalardan Aurora.elf dosyasini acip müdahale etmeniz gerek tahminen..Deneyin bence, bilginiz olduguna göre tv ile iletisim kurduktan sonra icerikte olan dosyalari benden daha iyi degerlendirirsiniz.

Hocam telnete falan göz attım ftp de açık ama telnetten reboot attıktan sonra telnet error vermeye başladı açılmıyor maalesef.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Tv nizin smart özelligi oldugu options 3 deki vestel portal i oldugundan belli,orjinal halinde dahili wifi yoksa bile wifi adapter olmasi lazim.Siz 2. el mi aldiniz tv yi?

W Çevrimdışı

Wade3

Yeni Üye
18 Şub 2023
17
23
Tv nizin smart özelligi oldugu options 3 deki vestel portal i oldugundan belli,orjinal halinde dahili wifi yoksa bile wifi adapter olmasi lazim.Siz 2. el mi aldiniz tv yi?

Hocam ikinci el değil ama galiba depo ürünüydü, bayiideki akrabadan almıştık. Garantiden dönme gibi bir şeymiş galiba. Bir de bu tv yazılıma ek dosyalar atıp boyutu büyüyünce sistemin çökmesi durumunda full yazılım ile kurtarabilir miyiz? Seri numarası vestel yazılım indirme sitesinde görünmüyor, hata veriyor. Yaşım da küçük, eğer tvye zarar verirsem azar işiteceğim büyük bir ihtimal.

hosbulduk hosbulduk hocam bir de sizin attığınız aurora.elf dosyasini indirecektim ama internetim kısıtlı olduğu için ftpden çekerim demiştim. Ftpden girdiğimde aurora.elf dosyası 20mb gözüküyor, normal mi?

Son düzenleme:
hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Öncelikle tv de ethernet giris yeri var mi onu sorayim.
Paylastigim mb110 zipli olarak 9mb büyüklügünde, dosyada mb120 icin olanda var.. Sayin teraspy teraspy ile daha önce biz tv ye oscam yükleme deneme islemleri yaptik,sizin müdahale edeceginiz anlamda bir icerik ve hafiza yok tv de.Bu tip ugraslar eger yeterli bilgi ve beceriniz yoksa ekonomik zarar cikaracak seylerdir,full yazilimla her zaman sorunuzu cözemezsiniz.Ayrica seri numarasina göre yazilim bulamiyorsaniz önceden islem görmüs bir tv olma ihtimali yüksek ,ki bu yazilim icin büyük sorun,full yazilim olmadan tv nizde islem yapmayin kesinlikle.
ilk olarak T TommyData nin programi ile telnet baglantisi kurun ve tv nin icini inceleyin.

W Çevrimdışı

Wade3

Yeni Üye
18 Şub 2023
17
23
Paylastigim mb110 zipli olarak 9mb büyüklügünde, dosyada mb120 icin olanda var.. Sayin teraspy teraspy ile daha önce biz tv ye oscamyükleme deneme islemleri yaptik,sizin müdahale edeceginiz anlamda bir icerik ve hafiza yok tv de.Bu tip ugraslar eger yeterli bilgi ve beceriniz yoksa ekonomik zarar cikaracak seylerdir,full yazilimla her zaman sorunuzu cözemezsiniz.Ayrica seri numarasina göre yazilim bulamiyorsaniz önceden islem görmüs bir tv olma ihtimali yüksek bu yazilim icin büyük sorun,full yazilim olmadan tv nizde islem yapmayin kesinlikle.
ilk olarak T TommyData nin programi ile telnet baglantisi kurun ve tv nin icini inceleyin.
Evet hocam ethernet girişine evde bulunan eski modemi takarak onun wifi ağından ftp ve sanal kumanda kullanıyorum.

W Çevrimdışı

Wade3

Yeni Üye
18 Şub 2023
17
23
Paylastigim mb110 zipli olarak 9mb büyüklügünde, dosyada mb120 icin olanda var.. Sayin teraspy teraspy ile daha önce biz tv ye oscam yükleme deneme islemleri yaptik,sizin müdahale edeceginiz anlamda bir icerik ve hafiza yok tv de.Bu tip ugraslar eger yeterli bilgi ve beceriniz yoksa ekonomik zarar cikaracak seylerdir,full yazilimla her zaman sorunuzu cözemezsiniz.Ayrica seri numarasina göre yazilim bulamiyorsaniz önceden islem görmüs bir tv olma ihtimali yüksek ,ki bu yazilim icin büyük sorun,full yazilim olmadan tv nizde islem yapmayin kesinlikle.
Hocam ek olarak paylaştığınız linkteki dosya 9 mb değil 100 mb

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Tarafından Eklendi:hosbulduk
Dosya Boyutu:9.00 MB
İndirilme:5
Anahtar Kelimeler:
Yüklenen:28/12/2020 09:52:50
Izinler:Hepsi