Vestel TV Kulaklık bağlanamama sorunu

R Çevrimdışı

roasroas

Yeni Üye
27 Mar 2023
9
50
Merhabalar

Modelleri 55PF9090 ve 42FA8200 olan 2 adet Vestel televizyonum var. 42” olan televizyona, Sistem/Ses/Ses Ayarları/Ses Bağlantısı/Erişim Cihazı menüsü yardımıyla Vestel Desibel K600 kablosuz kulaklığı bağlayabiliyorum. Bu zamana kadar hiç ihtiyacım olmadığından kullanmamıştım. Şimdi lazım olunca kullanmak istedim, fakat 55” televizyonda kulaklığı kullanamadım. Yardımcı olabilir misiniz? Eğer bu kulaklık olmuyorsa iki televizyonda da çalışan kablosuz başka bir kulak üstü kulaklıkta olabilir. Bir faydası olur umuduyla televizyonun kasa arkasındaki etiket ve menü 4725 görüntüsünü ekliyorum. Saygı ve selam ile …

42FA8200.jpg
42FA8200Menu.jpg
55PF9090.jpg
55PF9090Menu.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Tv içerisinde dahili bluetooth var mı yok mu ona bakılmalı yoksa bağlantı olmaz.

R Çevrimdışı

roasroas

Yeni Üye
27 Mar 2023
9
50
Tv içerisinde dahili bluetooth var mı yok mu ona bakılmalı yoksa bağlantı olmaz.
Öncelikle ilginiz için teşekkürler. Kitapçığını bulamadım. Dahili bluetooth olup olmadığını başka nasıl anlayabiliriz? Birde eğer bluetooth yoksa harici bir bluetooth adaptörü alsak işimize yarar mı? Saygı ve selam ile ...

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Öncelikle ilginiz için teşekkürler. Kitapçığını bulamadım. Dahili bluetooth olup olmadığını başka nasıl anlayabiliriz? Birde eğer bluetooth yoksa harici bir bluetooth adaptörü alsak işimize yarar mı? Saygı ve selam ile ...
Tv yazılımının içerisinde tanımlı olmadığı için harici bluetooth destekleyeceğini sanmıyorum eliniz işe yatkın ise tv yi güvenli bir zemine yatırıp arka kapağını açın tv nin tamamı görünecek şekilde resmini çekip buraya ekleyin dahili bluetooth var mı yok mu bakarım.
NOT:
Mutlaka elektrik fişini prizden çekin can güvenliği daha önemlidir.
Panel çok hassastır çabuk kırılır tv yi yatıracağınız zemin düzgün olmalıdır.

R Çevrimdışı

roasroas

Yeni Üye
27 Mar 2023
9
50
Tv yazılımının içerisinde tanımlı olmadığı için harici bluetooth destekleyeceğini sanmıyorum eliniz işe yatkın ise tv yi güvenli bir zemine yatırıp arka kapağını açın tv nin tamamı görünecek şekilde resmini çekip buraya ekleyin dahili bluetooth var mı yok mu bakarım.
NOT:
Mutlaka elektrik fişini prizden çekin can güvenliği daha önemlidir.
Panel çok hassastır çabuk kırılır tv yi yatıracağınız zemin düzgün olmalıdır.
Hassas tamir işlerine çok yabancıyım. Harici adaptör içinde olmaz diyorsanız yapacak bir şey yok. Sanırım istediğim olmayacak. Sağlık olsun. İlginiz için teşekkür ederim. Saygı ve selam ile ...

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
N11 de satılan çok ürün var , benim kullandığım ve yukarıda Aliexpress linkini paylaştığım ürünü n11 dede satan varmış , onun linkini ilk sıraya koydum.

https://tavsiyeforumu.com/konu/tv-icin-bluetooth-5-0-dongle.9642/#post-203156

BT Adaptör isinizi görür daha önce The_SreT The_SreT kullanmis , ses cikisina takilan tiplerden olacak.

Son düzenleme:
R Çevrimdışı

roasroas

Yeni Üye
27 Mar 2023
9
50
https://tavsiyeforumu.com/konu/tv-icin-bluetooth-5-0-dongle.9642/#post-203156

BT Adaptör isinizi görür daha önce The_SreT The_SreT kullanmis , ses cikisina takilan tiplerden olacak.
Merhabalar
İlginiz için teşekkürler. Aşağıdaki linkteki ürünü almayı düşünüyorum. Sizin de fikrinizi almak isterim. Bu ürünü (Yanlış yapmamak adına soruyorum) resimdeki sarının altındaki kulaklık işareti olan girişe bağlayacağız değil mi? Saygı ve selam ile ...

Tv-baglanti.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Merhabalar
İlginiz için teşekkürler. Aşağıdaki linkteki ürünü almayı düşünüyorum. Sizin de fikrinizi almak isterim. Bu ürünü (Yanlış yapmamak adına soruyorum) resimdeki sarının altındaki kulaklık işareti olan girişe bağlayacağız değil mi? Saygı ve selam ile ...

Tv-baglanti.jpg

Hemen altında bulunan siyah renkli 3.5mm sokete takacaksınız.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
9090 model tvde BT desteği yok,modifiye ile açılsa da yok maalesef ,en azından ben öyle biliyorum Usb BT çalışacağını da zannetmiyorum çünkü içinde usb BT firmwaresi yok ,yani benim 9090da yok ,muhtemelen sende de yoktur ,ben kulaklık çıkışını BT çeviren cihaz bakmıştım bir ara ,gece müzik dinlemek için ama bulamadım ,en iyisi yakın oturuluyorsa kablolu kulaklık kullanmak :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
9090 model tvde BT desteği yok,modifiye ile açılsa da yok maalesef ,en azından ben öyle biliyorum Usb BT çalışacağını da zannetmiyorum çünkü içinde usb BT firmwaresi yok ,yani benim 9090da yok ,muhtemelen sende de yoktur ,ben kulaklık çıkışını BT çeviren cihaz bakmıştım bir ara ,gece müzik dinlemek için ama bulamadım ,en iyisi yakın oturuluyorsa kablolu kulaklık kullanmak :)
kulaklık çıkışından alınan ses sinyali, usb BT'e 3.5mm jack yardımıyla verilecek.
Usb BT bu sinyali işleyip alıcı BT cihaza gönderecek.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri