Vestel TV Bluetooth Kulaklık Ses Seviyesi Ayarlama

T Çevrimdışı

Triquetra

Yeni Üye
7 Ocak 2020
27
24
Vestel 49UB8300 televizyonuma bluetooth kulaklık bağladığımda ses seviyesini ayarlayamıyorum.Ses seviyesini değiştirmke istediğimde tv hoparlörünün ses seviyesi değişiyor.

yG72vk.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
3.62.35 te sorun düzeliyor gibi bi yorum hatırlıyorum ama bulamadım.
servis tekrar çağırılabilir. fabrikadan destek alınıp özel ses yazılımı atılabilir.

T Çevrimdışı

Triquetra

Yeni Üye
7 Ocak 2020
27
24
3.62.35 te sorun düzeliyor gibi bi yorum hatırlıyorum ama bulamadım.
servis tekrar çağırılabilir. fabrikadan destek alınıp özel ses yazılımı atılabilir.
Açıkçası servisin pek bir şey anladığını düşünmüyorum.O izlenimi vermediler en azından.Fabrikadan destek derken bunu servisle mi konuşayım ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Diğer konuda cevaplamıştım ,normalde bu konunun silinmesi veya kilitlenmesi gerekirdi ama yine de bir cevap burada da yazayım,büyük ihtimalle şikayet vardaki sorunun çözümü "kulaklık ses ayarlama" çözümüdür,çünkü ne BT ne de dijital ses çıkış ses ayarı yapılmıyor,tabii iddia etmiyorum,belki sizin kartlarda durum farklıdır , neden dersen,yazılım içinde BT ses ayarı göremedim ben,en azından incelediğim yazılımlarda görememiştim ,ama eğer böyle bir yazılım varsa ve sana da verirlerse ,lütfen senin tvnin profil dosyalarını çekip bana yollanamı istiyorum,en azından bunu nasıl düzeltmişler bakmak istiyorum,böyle sorun yaşayanlara yardımcı olur ,hatta kendi web sitemde de yayınlayabilirim :)

N Çevrimdışı

nctemiz

Aktif Üye
15 Ocak 2019
312
46
Diğer konuda cevaplamıştım ,normalde bu konunun silinmesi veya kilitlenmesi gerekirdi ama yine de bir cevap burada da yazayım,büyük ihtimalle şikayet vardaki sorunun çözümü "kulaklık ses ayarlama" çözümüdür,çünkü ne BT ne de dijital ses çıkış ses ayarı yapılmıyor,tabii iddia etmiyorum,belki sizin kartlarda durum farklıdır , neden dersen,yazılım içinde BT ses ayarı göremedim ben,en azından incelediğim yazılımlarda görememiştim ,ama eğer böyle bir yazılım varsa ve sana da verirlerse ,lütfen senin tvnin profil dosyalarını çekip bana yollanamı istiyorum,en azından bunu nasıl düzeltmişler bakmak istiyorum,böyle sorun yaşayanlara yardımcı olur ,hatta kendi web sitemde de yayınlayabilirim :)
Bende aynı sorunu yaşıyordum.Servis cihaza yazılımı ücretsiz yükledi.Ama yazılımın avantajı sadece tvnin sesini otomatik olarak kesiyor.Benim kulaklık soketinde cihazım baglı sesi direk ona verip ses kontrolu yapabiliyorum.

Fakat bt bağlantısında kulaklığınızda ses kontrolu yapılmıyor.O sırada kulaklık soketininde ses kontrolu kumandadaki ses ayarından olmuyor.Menuden ses ayarında yapıyorsunuz.Ses artırıp kıstığınızda simge hoparlör yerine kulaklık simgesi gözüküyor.

T Çevrimdışı

Triquetra

Yeni Üye
7 Ocak 2020
27
24
Bende aynı sorunu yaşıyordum.Servis cihaza yazılımı ücretsiz yükledi.Ama yazılımın avantajı sadece tvnin sesini otomatik olarak kesiyor.Benim kulaklık soketinde cihazım baglı sesi direk ona verip ses kontrolu yapabiliyorum.

Fakat bt bağlantısında kulaklığınızda ses kontrolu yapılmıyor.O sırada kulaklık soketininde ses kontrolu kumandadaki ses ayarından olmuyor.Menuden ses ayarında yapıyorsunuz.Ses artırıp kıstığınızda simge hoparlör yerine kulaklık simgesi gözüküyor.
hocam yok bt olduğu için atmıştım zaten.Hatta kuaklık bile değil bt hoparlör ama aynı sorun.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hangi yazılımı yüklediler ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64

Senin olayı hatırlıyorum sevgili nctemiz :)
Sanırım anlattığın olay kulaklık ses ayarı,peki BT ses ayarı yapabiliyormusun acaba şimdi :alala

N Çevrimdışı

nctemiz

Aktif Üye
15 Ocak 2019
312
46
hocam yok bt olduğu için atmıştım zaten.Hatta kuaklık bile değil bt hoparlör ama aynı sorun.

Hangi yazılımı yüklediler ?

tvim 49UB9400 TV yazılım
17MB120 V2.45.29.1

amabahsettiğim yazılım serviste bulnan ortak yazılımdır.

Senin olayı hatırlıyorum sevgili nctemiz :)
Sanırım anlattığın olay kulaklık ses ayarı,peki BT ses ayarı yapabiliyormusun acaba şimdi :alala

Evet abi seninde çok başını ağrıtmıştım. :)

oldu abi ama bahsettiğim gibi bt kulaklığın ses ayarı olmuyor.Kulaklıktan yapıyorum.İşimi görüyor.

T Çevrimdışı

Triquetra

Yeni Üye
7 Ocak 2020
27
24
tvim 49UB9400 TV yazılım
17MB120 V2.45.29.1

amabahsettiğim yazılım serviste bulnan ortak yazılımdır.

oldu abi ama bahsettiğim gibi bt kulaklığın ses ayarı olmuyor.Kulaklıktan yapıyorum.İşimi görüyor.
Dün konuştuk servisle fabrikayla konuşacaklarını söyledi bugün gelecekler galiba bakalım çözülecek mi.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Rica ederim ne demek baş ağrıtmak sevgili nctemiz ,ben onun için yazmadım zaten,çünkü sende çok uğraşmıştın BT ses için :)
Çözülsede bahsettiğim gibi olacaktır.
Bende böyle düşünüyorum :) umarım yanılırız :ok

N Çevrimdışı

nctemiz

Aktif Üye
15 Ocak 2019
312
46
Rica ederim ne demek baş ağrıtmak sevgili nctemiz ,ben onun için yazmadım zaten,çünkü sende çok uğraşmıştın BT ses için :)

Bende böyle düşünüyorum :) umarım yanılırız :ok

Aynen abi hakikaten çok üğraştırdı.Ama kısmende olsa çözüldü.Verecekleri yazılım aynı kulaklıkta ses ayarı yoksa işede yaramayacaktır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri