VESTEL TV ARC SORUNU

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Haklısınız fakat çaresiz haldeyim. Full yazılımı farklı belleklerle defalarca denedim. Hiç bir şekilde yükleme moduna geçmiyor. Yalnızca MB95 i yüklüyor fakat o da Vestel ekranında kalıyor.
estağfurullah, diğer forumlarla karıştırmayın başımızdan salmak değil amacımız. yardımcı olacağız hem yaz sezonu nedeni ile hemde yoğunluk nedeni ile birazcık geç görebiliyoruz ben farklı yazılımalr bakıp vereceğim, sadece mb95 değil verdiğim linkteki bütün dosyaları boş flaşa atacaksınız, aynı burada olduğu gibi : yükleme anlatım için Tıklayınız
5dk müsade yazılımalrı arayacağım

O Çevrimdışı

ogulcangoktas

Aktif Üye
16 Ara 2018
55
24
estağfurullah, diğer forumlarla karıştırmayın başımızdan salmak değil amacımız. yardımcı olacağız hem yaz sezonu nedeni ile hemde yoğunluk nedeni ile birazcık geç görebiliyoruz ben farklı yazılımalr bakıp vereceğim, sadece mb95 değil verdiğim linkteki bütün dosyaları boş flaşa atacaksınız, aynı burada olduğu gibi : yükleme anlatım için Tıklayınız
5dk müsade yazılımalrı arayacağım
Bir yorum gelecek Anakart gitmiş yazacak diye aklım çıkıyordu. Bir şeyler yapılabiliyor gibi en azından. İlginize çok çok teşekkür ederim. Hatalarım için kusura bakmayın. Saygılar

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bir yorum gelecek Anakart gitmiş yazacak diye aklım çıkıyordu. Bir şeyler yapılabiliyor gibi en azından. İlginize çok çok teşekkür ederim. Hatalarım için kusura bakmayın. Saygılar
yok mb95 ler ayağa genelde kalkıyor

verdiğim iki yazılımıda talimatlara uygun olarak deneyiniz

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
ayrıca şu dikaktimi çekti
27203606_MB95MR3_VPAZ_HO_Phase3_V338c_SVN_136062_ENVIR_GEN.xls
isimli klosörde 3 adet dosya var; notpad olan dosyanın ismi: sb_auto_update_A1.txt olarak gözüküyor. ismini usb_auto_update_A1.txt yaparmısın

O Çevrimdışı

ogulcangoktas

Aktif Üye
16 Ara 2018
55
24
yok mb95 ler ayağa genelde kalkıyor

verdiğim iki yazılımıda talimatlara uygun olarak deneyiniz
İki yazılımı da denedim. Maalesef ikisinde de TV yükleme moduna geçmedi. Vestel yazdı ve kaldı öyle
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ayrıca şu dikaktimi çekti
27203606_MB95MR3_VPAZ_HO_Phase3_V338c_SVN_136062_ENVIR_GEN.xls
isimli klosörde 3 adet dosya var; notpad olan dosyanın ismi: sb_auto_update_A1.txt olarak gözüküyor. ismini usb_auto_update_A1.txt yaparmısın
Düzeltmeyi denedim fakat yine olmadı. Sanki sizin verdikleriniz MB95M için ki aslında olması gereken de o fakat TV şuan sadece MB95 kabul ediyor gibi.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
İki yazılımı da denedim. Maalesef ikisinde de TV yükleme moduna geçmedi. Vestel yazdı ve kaldı öyle
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Düzeltmeyi denedim fakat yine olmadı. Sanki sizin verdikleriniz MB95M için ki aslında olması gereken de o fakat TV şuan sadece MB95 kabul ediyor gibi.
farklı usb ile deneme şansınız var mı ?
bunlar ana yazılım alması gerekiyor

O Çevrimdışı

ogulcangoktas

Aktif Üye
16 Ara 2018
55
24
m95 den kastınız nedir, hangi yazılımı söylediniz ?
Bu konudaki yazılımı yükledim. Yüklemeseydim keşke.
Yazılımın içerisinde Mboot.bin var ötekinden farklı olarak. Yalnızca bu yazılımı yüklüyor şuan TV

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bu konudaki yazılımı yükledim. Yüklemeseydim keşke.
Yazılımın içerisinde Mboot.bin var ötekinden farklı olarak. Yalnızca bu yazılımı yüklüyor şuan TV
buradaki mb95 yazılımları dener misin ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
forum_mb95.png

Senin seri numarası yukarıda yazan numaramı acaba, yani "10088448 27105685 " mi?
Neden sordum,çünkü dosya ismi büyük harf " M" ile başlamış(Mboot.bin) ,eğer bu seri numarası sana aitse ya usbdeki Mboot.bin adını mboot.bin yap veya "usb_auto_update_A1.txt" dosyasında aşağıda görünen kalın belirttiğim ve altını çizdiğim "mboot.bin" adını Mboot.bin olarak değiştir.Yani ikisinden birini seç,bence en kolayı Mboot.bin dosyasının adını"mboot.bin olarak değiştirmen,çünkü linux sistemi büyük-küçük harfe duyarlıdır,ben linux ile uzantıyı(bin) görüyorum,sende sanırım windows vardır,eğer uzantıyı görmüyorsan sadece adını değiştireceksin,"bin" uzantısını dikkate alma ,yoksa 2 tane bin olacağından yine yükleyemeyeceksin (örneğin : mboot.bin.bin gibi)
# <- this is for comment / total file size must be less than 4KB

#mboot
#For pure mboot.bin upgrade, use below part
fatload usb 0:1 80400000 mboot.bin
spi_wrc 0x80400000 0x00000000 0x0120000
Yukarıdaki resim usb belleğin iç görünümüdür,bende uzantılar görünüyor çünkü linux işletim sistemi kullanıyorum,sende görünmeyebilir.
O ogulcangoktas ayrıca sen hangi yazılmı yükledin,tam olarak linkini ver bir inceliyeyim yüklediğin "MB95" yazlımını.

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

ogulcangoktas

Aktif Üye
16 Ara 2018
55
24
forum_mb95.png

Senin seri numarası yukarıda yazan numaramı acaba, yani "10088448 27105685 " mi?
Neden sordum,çünkü dosya ismi büyük harf " M" ile başlamış(Mboot.bin) ,eğer bu seri numarası sana aitse ya usbdeki Mboot.bin adını mboot.bin yap veya "usb_auto_update_A1.txt" dosyasında aşağıda görünen kalın belirttiğim ve altını çizdiğim "mboot.bin" adını Mboot.bin olarak değiştir.Yani ikisinden birini seç,bence en kolayı Mboot.bin dosyasının adını"mboot.bin olarak değiştirmen,çünkü linux sistemi büyük-küçük harfe duyarlıdır,ben linux ile uzantıyı(bin) görüyorum,sende sanırım windows vardır,eğer uzantıyı görmüyorsan sadece adını değiştireceksin,"bin" uzantısını dikkate alma ,yoksa 2 tane bin olacağından yine yükleyemeyeceksin (örneğin : mboot.bin.bin gibi)

Yukarıdaki resim usb belleğin iç görünümüdür,bende uzantılar görünüyor çünkü linux işletim sistemi kullanıyorum,sende görünmeyebilir.
O ogulcangoktas ayrıca sen hangi yazılmı yükledin,tam olarak linkini ver bir inceliyeyim yüklediğin "MB95" yazlımını.
Benim seri numaramı aşağıya resim olarak ekliyorum şimdi. Ayrıca dediğiniz gibi Mboot ismini düzenleyip mboot yaptım fakat sonuç aynı maalesef.

20181216_1817060e780e30f4ad2781.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt