VESTEL TV ARC SORUNU

O Çevrimdışı

ogulcangoktas

Aktif Üye
16 Ara 2018
55
24
Herkese merhabalar. Vestel 50PF8175 model televizyona ve LG 5.1 Blu-Ray ses sistemine sahibim. TV mb95 model anakarta sahip ve bu kartta maalesef optik ses çıkışı yok. Dolayısıyla HDMI üzerinden ses aktarmak istiyorum. TV yi ilk aldığımda hali hazırda kurulu gelen eski yazılımında HDMI ARC ile ses sistemi üzerinden TV'deki sesi alabiliyordum. Aynı z nda TV kumandasından ses sistemi menüsünde rahatça dolaşabiliyordum fakat ses açma veya kapama işlemlerini yapamıyordum. İnternet üzerinden araştırma yaparak TV'ye farklı bir yazılım yükledim. Şuan yine ses sistemi menüsünde TV kumandası ile rahatça dolaşabiliyorum ve ses sistemi üzerinden sesi alabiliyorum. Hatta bu sefer TV kumandasından sesi komple kapama (MUTE) tuşu da çalışıyor fakat ses kısma ve açma tuşu hala işlemiyor. Bu yüzden TV'nin dahili uydusunu kullanırken ARC özelliği ile sesi TV kumandasından kontrol edemiyorum. Bu konuda ne yapabilirim? Teşekkürler...

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hem TV den hemde ses sisteminden mi geliyor bunu mu kast ettiniz ? Yani TV kumandasindan kısmaya basınca bunu uygulamıyor?
Eğer doğru ise şu adımı uygulayınız ;

O Çevrimdışı

ogulcangoktas

Aktif Üye
16 Ara 2018
55
24
Hem TV den hemde ses sisteminden mi geliyor bunu mu kast ettiniz ? Yani TV kumandasindan kısmaya basınca bunu uygulamıyor?
Eğer doğru ise şu adımı uygulayınız ;
Özetle HDMI ile ses sisteminden televizyondaki sesi alabiliyorum. Televizyon kumandasından ses kısıp çoğaltmak istediğimde her hangi bir tepki olmuyor fakat televizyon kumandasından MUTE tuşuna bastığımda ses sistemi komutu algılıyor ve sesi komple kapatıyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Özetle HDMI ile ses sisteminden televizyondaki sesi alabiliyorum. Televizyon kumandasından ses kısıp çoğaltmak istediğimde her hangi bir tepki olmuyor fakat televizyon kumandasından MUTE tuşuna bastığımda ses sistemi komutu algılıyor ve sesi komple kapatıyor.
kumandanın ses kısmı bozuk olabilir mi başka kumanda mevcutsa deneyebildiniz mi ?

O Çevrimdışı

ogulcangoktas

Aktif Üye
16 Ara 2018
55
24
kumandanın ses kısmı bozuk olabilir mi başka kumanda mevcutsa deneyebildiniz mi ?
Cihazların fişleri takılı :) Kumanda da çalışıyor. Fakat sorunumu nasıl anlatabilirim başka bilemiyorum? Yazdığım ilk mesaj detaylı, 2.mesaj özet halinde. Televizyonun kumandasından ses sisteminin ses düzeyini ayarlayamıyorum. Fakat televizyon kumandası ile ses sisteminin arayüzünde yukarı aşağı dolaşabiliyorum. Aynı şekilde Mute tuşu ile ses sistemi üzerinden sesi tamamen kapatabiliyorum (Televizyonun sesi değil. SES SİSTEMİNİN ses ayarından bahsediyorum).

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Cihazların fişleri takılı :) Kumanda da çalışıyor. Fakat sorunumu nasıl anlatabilirim başka bilemiyorum? Yazdığım ilk mesaj detaylı, 2.mesaj özet halinde. Televizyonun kumandasından ses sisteminin ses düzeyini ayarlayamıyorum. Fakat televizyon kumandası ile ses sisteminin arayüzünde yukarı aşağı dolaşabiliyorum. Aynı şekilde Mute tuşu ile ses sistemi üzerinden sesi tamamen kapatabiliyorum (Televizyonun sesi değil. SES SİSTEMİNİN ses ayarından bahsediyorum).

Sorun ya yazılımsal ya da chip'ten kaynaklı bir uyumsuzluk var tahminimce.
O anakart için bir çözüm beklemeyin derim.

O Çevrimdışı

ogulcangoktas

Aktif Üye
16 Ara 2018
55
24
verdiğim linki uyguladınız mı ?
Uygulamadım onu çünkü sesi kulaklık çıkışından değil, HDMI ile ARC yöntemi ile almak istiyorum ki sesi alıyorum da. Dediğim gibi tek sorunum televizyon kumandası ile ses düzeyine müdahalede bulunamıyorum. Televizyon kumandasından kanal değiştirip ses sistemi kumandasından sesi kısıp çoğaltmak durumunda kalıyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sorun ya yazılımsal ya da chip'ten kaynaklı bir uyumsuzluk var tahminimce.
O anakart için bir çözüm beklemeyin derim.
Sorun kesinlikle yazılımsal. Dediğim gibi ses alabiliyorum fakat ses yüksekliğini ayarlayamıyorum TV kumandasından.

Edit: Verdiğiniz linkteki dosyaları uyguladım fakat TV açılmıyor şuan. Aslında bende kulaklık çıkışından ses aldığımda zaten ses ayarını yapabiliyordum, benim sorunum HDMI üzerinden ses düzeyini ayarlamak fakat yine de denemek istemiştim. Sonradan fark ettim ki full yazılım elimde yokmuş ve şuan televizyon patlamış durumda. MB95 karta sahip TV. SN: 7203606 400047
Acil full yazılıma ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

ogulcangoktas

Aktif Üye
16 Ara 2018
55
24
Edit2: Forumda konuların birinden bulduğum MB95 yazılımı yükledim. TV Vestel yazısında kaldı ve işin kötü yanı yeni yazılım yükleyemiyorum. Daha sonradan bulduğum MB95M yazılımını yüklemem lazım fakat televizyonu fişe takıyorum direk Vestel yazısı karşıma geliyor. Kumandadan OK tuşuna basılı tutsamda Vestel yazısı geliyor. Arkadaşlar ne yapabilirim gerçekten acil şekilde yardıma ihtiyacım var.

Edit 3: MB95M yazılımı bozukmuş anladığım kadarı ile. Yüklediğim MB95 yazılımını tekrar flash'a attım ve yükledi tv. Tabiki Vestel logosunda kaldı ve açılmıyor. Ama en azından hala yazılım alabiliyor TV. Bunları özellikle edit şeklinde devam ettiriyorum. Yarın bir gün birinin başına gelirse anlattıklarımla tecrübesi olmuş olur. Acil şekilde yazılım arıyorum

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
fu
Uygulamadım onu çünkü sesi kulaklık çıkışından değil, HDMI ile ARC yöntemi ile almak istiyorum ki sesi alıyorum da. Dediğim gibi tek sorunum televizyon kumandası ile ses düzeyine müdahalede bulunamıyorum. Televizyon kumandasından kanal değiştirip ses sistemi kumandasından sesi kısıp çoğaltmak durumunda kalıyorum.

Sorun kesinlikle yazılımsal. Dediğim gibi ses alabiliyorum fakat ses yüksekliğini ayarlayamıyorum TV kumandasından.

Edit: Verdiğiniz linkteki dosyaları uyguladım fakat TV açılmıyor şuan. Aslında bende kulaklık çıkışından ses aldığımda zaten ses ayarını yapabiliyordum, benim sorunum HDMI üzerinden ses düzeyini ayarlamak fakat yine de denemek istemiştim. Sonradan fark ettim ki full yazılım elimde yokmuş ve şuan televizyon patlamış durumda. MB95 karta sahip TV. SN: 7203606 400047
Acil full yazılıma ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.
full yazılım:
yükleme anlatım için Tıklayınız
güncelleme yazılımınız :

O Çevrimdışı

ogulcangoktas

Aktif Üye
16 Ara 2018
55
24
fu

full yazılım:
yükleme anlatım için Tıklayınız
güncelleme yazılımınız :
Denedim şimdi fakat yazılımı yüklemiyor şuan. Usb'nin ışığı yanıp sönüyor ilk başta yani bi kontrol ediyor fakat hemen Vestel ekranı geliyor ve yüklemiyor şuan. Yazılımı kabul etmiyor gibi davranıyor.

Yahu Allah aşkına o kadar admin var forumda biriniz yardımcı olamaz mı bana? Verdiğiniz linkteki yazılımı yüklüyorum ve TV patlıyor. Evimde ana TV olarak kullanıyorum bunu ve maalesef yerine koyabileceğim yedek TV de yok. Ne yapmam lazım şimdi birisi yardımcı olabilir mi?

Çalışırken çektiğim foto;
20181216_18170698c70b0e0c7893f2.jpg
20181217_180121.jpg

A Ado

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Denedim şimdi fakat yazılımı yüklemiyor şuan. Usb'nin ışığı yanıp sönüyor ilk başta yani bi kontrol ediyor fakat hemen Vestel ekranı geliyor ve yüklemiyor şuan. Yazılımı kabul etmiyor gibi davranıyor.

Yahu Allah aşkına o kadar admin var forumda biriniz yardımcı olamaz mı bana? Verdiğiniz linkteki yazılımı yüklüyorum ve TV patlıyor. Evimde ana TV olarak kullanıyorum bunu ve maalesef yerine koyabileceğim yedek TV de yok. Ne yapmam lazım şimdi birisi yardımcı olabilir mi?

Çalışırken çektiğim foto;
20181216_18170698c70b0e0c7893f2.jpg
20181217_180121.jpg

A Ado
selam,
farklı konularda farklı sorularla farklı bildirimde bulunup kafa karıştırıyorsunuz.
o kadar admin var derken burada ücretsiz hizmet veriyoruz , aynı yazılımları binlerce kişiye paylaşıyoruz. ve yazılım paylaşan 2 kişi mevcuttur.
önce fulu deneyiniz adımları doğru yaptığınızdan emin olunuz. olmuyorsa farklı yazılım arayıp bilgi vereyim

O Çevrimdışı

ogulcangoktas

Aktif Üye
16 Ara 2018
55
24
selam,
farklı konularda farklı sorularla farklı bildirimde bulunup kafa karıştırıyorsunuz.
o kadar admin var derken burada ücretsiz hizmet veriyoruz , aynı yazılımları binlerce kişiye paylaşıyoruz. ve yazılım paylaşan 2 kişi mevcuttur.
önce fulu deneyiniz adımları doğru yaptığınızdan emin olunuz. olmuyorsa farklı yazılım arayıp bilgi vereyim
Haklısınız fakat çaresiz haldeyim. Full yazılımı farklı belleklerle defalarca denedim. Hiç bir şekilde yükleme moduna geçmiyor. Yalnızca MB95 i yüklüyor fakat o da Vestel ekranında kalıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt