VESTEL Televizyonlar için Kulaklık Master Volume Kontrol Yazılımları

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Merhaba;

Fırsat buldukça buraya, VESTEL üretimi tv ler için Kulaklıktan kontrol sorununa çözüm için yazılım paylaşacağım.

Şu an MB95 ve MB130 ekliyorum zamanla diğerlerini de ekleyeceğim.

Yazılımın yüklenme şekli

1. USB bellek içerisinde ""profile"" isimli bir klasör oluşturulur
2. Rar dosyası içerisindeki yazılım unsurları profile dosyası içerisine yerleştirilir
3. USB bellek TV'nin USB portuna takılır
4. Service menüsünden ""USB operations'' yapılır
5. Power on/off sonrası yeni profile dosyaları yüklenmiş olacaktır

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

Toraks

Aktif Üye
23 Ocak 2018
57
Arkadaşlar Merhaba;

Fırsat buldukça buraya, VESTEL üretimi tv ler için Kulaklıktan kontrol sorununa çözüm için yazılım paylaşacağım.

A Ado hocam bu yazılım;
1-TV volümü ile eş zamanlı kulaklık ses ayarınımı sağlayacak?
[BGCOLOR=transparent]2-Bu yazılım TV’ye çekirdek yazılım gibi mi yüklenecek?[/BGCOLOR]

T Çevrimdışı

Toraks

Aktif Üye
23 Ocak 2018
57
Doğrudur azizim, master volüme olarak tv nin volümünü kullanmış olacaksınız.

Yükleme şeklini ilk mesaja revize girdim :)

[BGCOLOR=transparent]Bir türlü bulamadığım ama sonradan öğrendiğim subwofer olmayışıyla da hayal kırıklığına uğradığım 65UD9800 tv’mim kulaklık çıkışına subwofer bağlamakla bir nevi sorunu çözdüğümü düşünüyordum. Ses menüsünde “kulaklık/ses çıkışı” ayarını “kulaklık” olarak ayarladıktan sonra kulaklık ses ayarınıda çok cüzi açınca tv’nin sesi ile birlikte subwofer’dan çıkan bas ses güzel bir ahenk oluşturuyordu. Fakat bazen tv’nin volümünü açınca kulaklıktan subwofere gelen ses yetersiz kalınca bu sefer ses menüsünden kulaklık ses ayarını açıyordum. İstedim ki tv’nin sesi ile kulaklık sesi senkronize olarak artsın ve azalsın. Bu nedenle yükledim. Sonuç;[/BGCOLOR][/BGCOLOR]
-İlk önce sadece kulaklık çıkışına bağlı subwoferdan ses geldi. Tv ekranında Volüm sembolü kulaklık sembolü olarak değişti. Tv’nin sesi kesildi. Ses menüsünden “kulaklık/ses çıkışı” ayarını “ses çıkışı” yaptım. Subwoferdan ses seviyesi 2 katına çıktı ama yine tv’den ses gelmedi.
-Tv’yi power on/off yaptım. Bu sefer “kulaklık/ses çıkışı” hangi ayara getirirsem getireyim kulaklıktan subwofer’ a ses gitmedi.
Anlayacağınız önceden en azından subwofer olarak kullandığım ses çıkışıda off oldu.[/BGCOLOR]
Özet; Tv’yi çok kurcalamayın!!!
İnşallah mb130’a full yazılım yükleme işi olurda master ayarlarına dönerim ve bir daha asla yazılım güncelleme işine girmem..
d9968e76-b0e3-4738-b225-30b3eb5afc57-jpeg.jpg
A Ado

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354
Arkadaşlar Merhaba;

Yazılımın yüklenme şekli

1. USB bellek içerisinde ""profile"" isimli bir klasör oluşturulur
2. Rar dosyası içerisindeki yazılım unsurları profile dosyası içerisine yerleştirilir
3. USB bellek TV'nin USB portuna takılır
4. Service menüsünden ""USB operations'' yapılır
5. Power on/off sonrası yeni profile dosyaları yüklenmiş olacaktır
hocam bilgilendirme yapayım istedim mb130 3.62.40 çekirdeği yükledikten sonra fabrikanın verdiği bu kulaklık sorunu için verdiğiniz swprofile dosyasını yüklediğimizde 50ud8400 tvler için hdr açılıyor benim öyle oldu canlı şahidim :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri