vestel televizyon alınır mı?

E Çevrimdışı

explorer 

Aktif Üye
24 Tem 2018
138
27
Hüseyin Bey,
Bence markadan çok panel üzerinde durmak gerek.
Örneğin Toshiba ve JVC'nin bazı modelleri gerçekten çok kaliteliydi ve uygundu. (LG panel kullanılanlar)
Vestelde de bence buna bakmak gerek.

Dünyada en önemli panel üreticileri:
Samsung
LG
CHİMEİ
AUO
BOE
Hanstar

Şunu da unutmamak gerek, şu an piyasada sorunsuz panel yok.
Hepsinin artı ve eksileri mevcut.

huseyinguler0707 Çevrimdışı

huseyinguler0707

Yeni Üye
19 Eki 2018
48
Hüseyin Bey,
Bence markadan çok panel üzerinde durmak gerek.
Örneğin Toshiba ve JVC'nin bazı modelleri gerçekten çok kaliteliydi ve uygundu. (LG panel kullanılanlar)
Vestelde de bence buna bakmak gerek.

Dünyada en önemli panel üreticileri:
Samsung
LG
CHİMEİ
AUO
BOE
Hanstar

Şunu da unutmamak gerek, şu an piyasada sorunsuz panel yok.
Hepsinin artı ve eksileri mevcut.
Siz nasıl bir model marka önerirsiniz

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Toshiba pek risk seven bir firma değil bence. Yoksa teknolojinin tepesi japonlarda.
Toshiba, Pioneer dükkanı kapatmasaydı Samsung, LG LED tabanlı paneller için kolları çok erkenden sıvardı.

Vestel'in VUHD amiral gemileri bence motion konusunda başarılı.
Kendi evimdeki tenekeye göre tabi. Arada 3 TV parası fiyat farkı var. :kop
hocam zaten ben panel kalitesinin düşmesinin sebebini lg ve samsung u sorumlu tutuyorum.Bugün Ado hocamında dediği gibi çin malı panellerde bile kalite yükselişteyken lg samsung kasıtlı olarak kaliteyi düşürürüyor.Neredeyse dh ta olsun sağda solda 4. yılında lg led tv lerin ledlerinin düştüğü şikayetleri duyuyorum.Bazen bu led lere gıcık olmuyor da değilim keşke cfl kalsaydı.Biraz kalın oluyordu tv ler ancak ısınma patlama ışık sızması olayları daha azdı.Tv lerin kalın olmasına bağlı yukarıda bahsettiğimiz ses kalitesi de iyiydi.Çünkü geniş büyük hoporler kullanıyorlardı.Şimdi ince yapacaklar diye çıldırıyorlar.Kim incecik ama 4. yılda dağılan tv istiyorsa artık.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
hocam zaten ben panel kalitesinin düşmesinin sebebini lg ve samsung u sorumlu tutuyorum.Bugün Ado hocamında dediği gibi çin malı panellerde bile kalite yükselişteyken lg samsung kasıtlı olarak kaliteyi düşürürüyor.Neredeyse dh ta olsun sağda solda 4. yılında lg led tv lerin ledlerinin düştüğü şikayetleri duyuyorum.Bazen bu led lere gıcık olmuyor da değilim keşke cfl kalsaydı.Biraz kalın oluyordu tv ler ancak ısınma patlama ışık sızması olayları daha azdı.Tv lerin kalın olmasına bağlı yukarıda bahsettiğimiz ses kalitesi de iyiydi.Çünkü geniş büyük hoporler kullanıyorlardı.Şimdi ince yapacaklar diye çıldırıyorlar.Kim incecik ama 4. yılda dağılan tv istiyorsa artık.

Hatırlarsanız DH de yazıyordum ben ''4-5 yıl sonra başınıza şunlar gelecek'' diye :kiskis

Acıyordum o verilen paralara lakin yapacak bir şey yok.
Bakın ufak bir örnek bu günden vereyim. DH den çok değerli bir yönetici kardeşim wp den yazdı buzdolabı için. uzun uzun yazıştık, anlattım ince detayları.

Arçelikten sıtkı sıyrılmış ki ben aslında söz konusu bzd ise arçelik al demiştim kendisine. Bölgende servis var ise samsung al demiştim.
Servis sıkıntı, Arçelikten illallah demiş, vestel ve türevlerini almasını ben istemedim, hotpoint zaten alınma, geriye kaldı bsh gurubu ki onunda gönlünde o yatıyormuş.

Sorun neydi biliyormusunuz?

O beğenilmeyen vestel arçelik dahi bakır kullanıyorken bsh gurubunda iç dolaşım sistemi dahi alüminyum kullanılıyor.

İşi bilen beyaz eşyacılar ne demek istediğimi anlarlar, Allah aşkına alüminyum kılcal boru olur mu yahu el insaf. :rant

Yani yıllarca ''Alüminyumdan korkmayın'' diyen ben dahi bu duruma isyan ediyorsam gerisini varın siz düşünün.

Şimdi gelin markaların kullandıkları komperösere bakalım

BOSCH=JİAXİPERA
ARÇELİK=JİAXİPERA
VESTEL=JİAXİPERA
HOTPOİNT=JİAXİPERA

Eee o zaman siz söyleyin şimdi bu kardeşimiz hangi dolabı alsın? :kiskis

''Konu TV den dolaba ne ara geldi?'' diyebilirsiniz.

İçeriği ne olursa olsun, konunun temeli aynı, DAHA UCUZ ÜRETİM

Marka farketmiyor arkadaşlar bakın forumumuzda ME klima alıp halen sorununu 2-3 aydır çözdüremeyen arkadalarımız var. Yani pahalı alınıyor diye ürünler sorunsuz olacak zannetmeyin lütfen.

Teknoloji iyidir, güzeldir, ama ..kunu çıkartmamak gerekir, Mert kardeşimizin verdiği incelik örneğinde olduğu gibi.

Birçoğunuz biliyordur oturma odamda 32'' tv vardı, gözüme küçük geldiği için 40'' eski bir vestel taktım hem de eski MB35 anakartlı tv lerden, yani CCFL aydınlatmalı.

Arkadaş özlemişim adam gibi siyahı :kiskis

Gerçi tivibu ile hdmı bağlantısından kullanıyorum, kırmızı başarısını pek sevmediğim için ixellence yi kapattım ama olsun, o yaşta televizyon halen 10 numara çalışıyor, mis gibi görüntü veriyor daha ne olsun :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Eskiden iyi panelleri satmıyorlar diyorlardı ama artık sektörde lider oldukları için fahiş fiyattan da olsa satıyorlar sanırım.
Dolar 1 TL olsaydı Vestel bence daha iyi paneller de çekebilirdi üreticilerden.
Tabi ne kadar elinizde yetenekli donanım olursa olsun, işin yazılım tarafı da önemli.

Kapitalizm de kalite = bütçe maalesef.
Bütçe düşükse ve ithaldeki alternatif açık ara iyi değilse gidip de fazladan para vermem.
Yüksek bütçe de eğer yerli üretim ihtiyacımı görüyorsa yine yerli alırım.
İthal genelde her zaman daha pahalı oluyor.

A Çevrimdışı

alternatiwe

Aktif Üye
6 Eyl 2018
61
Eskiden iyi panelleri satmıyorlar diyorlardı ama artık sektörde lider oldukları için fahiş fiyattan da olsa satıyorlar sanırım.
Tabi ne kadar elinizde yetenekli donanım olursa olsun, işin yazılım tarafı da önemli.

Bütçe düşükse ve ithaldeki alternatif açık ara iyi değilse gidip de fazladan para vermem.

İthal olsun, yerli olsun bir şey alırken 2-3 yıl çalışacağını düşünerek alıyorum, o nedenle de fazla aşırıya kaçmamaya çalışıyorum.
Kapitalizm = planlı eskitme

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

Aynı düşüncedeyiz hocam.:sirit
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

4k , wi-fi ,48-50 inç arası bişey istiyorum. Fakat LG, Samsung bütçemi aşıyor. O yüzden karar veremedim.
Konuştuğumuz gibi amaç görüntü izlemekse alın vestel yan sanayi veya arçelik beko gitsin.Hatta sunny üretimi awox un bile başarılısı ürünleri var nasılsa samsung lg panel kullanıyorlar.Yok ben smart özelliğini dibine kadar kullanırım film sinema tutkunuyum janjanlı özelliklere bayılıyorum derseniz bu işin sonu yok.Teknosa vatan gibi elektronik mağazalara gidin ancak birden çok mağaza dolaşın görüntüyü gözünüzle farkedin sonra vestel beko ya gidin karşılaştırın amacınızı belirleyin sonra isterseniz n11 gittigidiyordan iyi bir indirim denkleyip alabilirsiniz.11.11 de n11 büyük indirim yapacak çek dağıtıyorlar şuan .kredi kartı puanı indirim çeki ile abartmıyorum alacağınız ürünü 800 liraya kadar indirimle alım fırsatı yakalayabilirsiniz.Ancak satıcı ile konuşun kargo gelince kırık vs çıkma olayı büyük risk alacağınız marka ile de konuşun.zira vestelde kutu açılmamalı gelen servis rapor tutuyor.

İthal olsun, yerli olsun bir şey alırken 2-3 yıl çalışacağını düşünerek alıyorum, o nedenle de fazla aşırıya kaçmamaya çalışıyorum.
Kapitalizm = planlı eskitme

katılıyorum dh da bosch alıp şikayetçi olan , şikayet var.comda çamaşır yırtma şikayeti olan bin lerce kişi var?Konusu açılmışken bhs grubunda çamaşır yırtma olayı niçin var anlamış değilim?Ado hocam bilgilendiriseniz hatta bir video iyi olur.Konusu bile açılabilir dh ta tartıştığım için bu çamaşır yırtma olayını çok gördüm.

meebbe meebbe, A Ado

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aynı düşüncedeyiz hocam.:sirit

Konuştuğumuz gibi amaç görüntü izlemekse alın vestel yan sanayi veya arçelik beko gitsin.Hatta sunny üretimi awox un bile başarılısı ürünleri var nasılsa samsung lg panel kullanıyorlar.Yok ben smart özelliğini dibine kadar kullanırım film sinema tutkunuyum janjanlı özelliklere bayılıyorum derseniz bu işin sonu yok.Teknosa vatan gibi elektronik mağazalara gidin ancak birden çok mağaza dolaşın görüntüyü gözünüzle farkedin sonra vestel beko ya gidin karşılaştırın amacınızı belirleyin sonra isterseniz n11 gittigidiyordan iyi bir indirim denkleyip alabilirsiniz.11.11 de n11 büyük indirim yapacak çek dağıtıyorlar şuan .kredi kartı puanı indirim çeki ile abartmıyorum alacağınız ürünü 800 liraya kadar indirimle alım fırsatı yakalayabilirsiniz.Ancak satıcı ile konuşun kargo gelince kırık vs çıkma olayı büyük risk alacağınız marka ile de konuşun.zira vestelde kutu açılmamalı gelen servis rapor tutuyor.

katılıyorum dh da bosch alıp şikayetçi olan , şikayet var.comda çamaşır yırtma şikayeti olan bin lerce kişi var?Konusu açılmışken bhs grubunda çamaşır yırtma olayı niçin var anlamış değilim?Ado hocam bilgilendiriseniz hatta bir video iyi olur.Konusu bile açılabilir dh ta tartıştığım için bu çamaşır yırtma olayını çok gördüm.

meebbe meebbe, A Ado

Kiminle tartıştın? bsh electrolüx promotörü candoğan ile mi :kop

O Çevrimdışı

oflu6155

Yeni Üye
12 Mar 2019
3
42
Merhabalar , iyi forumlar,
Hitachi ve Japon üretimi diye aldığım 49ht1700ud aslında "Vestel" olan cihaz tam bir hüsran. Şu panel özelliklerini daha almadan yazsalar ya , Va panelleri hiç sevmem, bu çağda Va paneli tv icin kullanmak banan sacma geliyor , monitör icin deseniz anlarimda.
Ekranı beyaz bulutlarla dolu.
Smartı var ama yok diyebilirsiniz.
Nesye , cihazı hitachi ve ips panel sanıp Hepaiburada dolandırıcılarindan 1500hz diye alip kutuda 1200hz çıkan Vestelden uydurma tvyi iade suresi geçirdiğim icin geri almadilar tabiki şimdi T.H.H karari ile iade edilmesini bekliyorum.Suan Philips'in ambians teknolohisi ve Görüntü kalitesi beni kendine cekiyor.

Geri
Üst Alt