vestel televizyon alınır mı?

huseyinguler0707 Çevrimdışı

huseyinguler0707

Yeni Üye
19 Eki 2018
48
Marka takıntınız yok ise bu modellerin her ikisini de almanızı önermiyorum.
Önce 49R7020U modeli incelemenizi rica ediyorum.
Büte uygun ise 49UJ630 :ok
üstad peki grundig marka önerir misin benim baktığım modellere göre.Teşekkürler. Diğer yazdığınız modeli de incelicem

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
üstad peki grundig marka önerir misin benim baktığım modellere göre.Teşekkürler. Diğer yazdığınız modeli de incelicem

Bu bir önyargı değil azizim yalnız ben ARÇELİK üretimlerini TELEVİZYON söz konusu olduğunda çok da başarılı bulmuyorum.

Eğer bütçe anlamınd açok uygun olan VESTEL ailesinde aradığımı bulamıyorsam ve ARÇELİK gurubuna geçip yüksek bedel ödeyeceksem o halde ARÇELİK alacağıma SAMSUNG LG gibi markalara yönelmeyi kendimce daha makul buluyorum zira ARÇELİK markası çok köklü bir marka olmanın yanısıra gereksiz bir marka değeri bedeli ödetiyor tüketicilere. GRUNDİG de aynı ailede ve eski bir ALMAN markası olması nedeniyle maalesef onun da çıtası yüksek.

Yani özetlemek gerekirse, Sırf markası ALMAN diye, içerisinde ARÇELİK teknolojisi olan bir ürüne ALMAN teknolojisi bedeli ödemek bu gün bana makul gelmiyor. Yarın çok farklı bir gelişme olur o zaman ben de elbette söylemlerimi değiştiririm zira benim tüm söylemlerim tüketici odaklıdır. Gündem tüketici faydasına ise ona göre yorum yazarım, değilse ona göre :ok

GRUNDİG alacağınıza direkt gidip MU7000 alın mesela :ok

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Slm
49ud8400 kullaniyorum.fiyatina gore idare eder.
Artilari
1 4k goruntu kalitesi mukemmel
2 Hd yayin goruntusu son gelen 25.1 yazilimi biraz duzeltilmis.takintili iseniz can sikar :)
3 ses iyi yeterli
4 izleme acisi sorun yaratmiyor gayet iyi
5 youtube netfilix ip tv sorunsuz cok seri
6 kullanimi cok basit kolay
Eksileri
1 beyaz ve hareketli sahnelerde dikey ve yatay bulutlanma
2 renkler dogal degil
3 arasira kilitlenir
4 acilir kapanmaz(cozum fisi sok tak)
5 kapanir acilmaz(cozum fisi sok tak)
6 wifi direkt de kumanda calismaz asiri agirlasir
7 bluetooth baglantisinda cihazi surekli eslestirmen gerekir
8 bazen yaptigin goruntu ayarlarini kaydetmez
9 bazi video formatlarini desteklemez
10 net browser kullanilamaz derecede .insani kanser eder :)
Vs vs vs...

47pf9090 nı 2013 te aldım yıl olmuş 2018 hala benzer sıkıntıların devam etmesine anlam veremiyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Şahsi görüşüm salon için üst model alınmaz.Bazı olgunlaşması gereken yönleri var vestelin yazılım , yazılım desteği , yeni benimsenmiş teknolojiler , en önemlisi smart özellikleri gibi.Yani salonda film izlerim smart özelliği ni dibine kadar kullanırım derseniz üzülürsünğz naçizane yorumum bu yönde.En basitinden yıllar önce çıkmış 30 liralık uydu alıcısında olan pvr özelliği bile yok.Niye vestel tv başına atıyorum 1 dolarlık lisans bedelini ödemeyi maliyet buluyor.

Ha benim salonda 47pf9090 var zamanın efsane modeli ışık sızması smart aptalllığı filbox cı+ modül hatası gibi birkaç skıntı dışında memnunum.

Mutfakta 22 inç var memnunuz.

anneneme 102 ekran aldım memnun.

arkadaşa vestel üretimi hi level aldık a101 den memnun.

Kısa ve öz amacınız tv izlemekse alın gitsin yaygın servis ağı yazılım ve kumanda düzeni kolaylığı başarılı renk tonu sizi mutlu eder.

Aradığınız üst seviye özellikler ise başka markalara bakın derim.

Smart harici panel yönünden Vestel'in üst modellerde fazla eksiği olduğunu düşünmüyorum açıkçası.
Teknoloji üreten LG, Samsung, Sony, Philips elbette öne geçer ama iş iki model arası kıyasa indiğinde sonuç pratikte fazla fark varsa pahalı olan ithal ürün tercih edilebilir diye düşünüyorum.

Yani görüntüler birbirine yakınsa, gidip ithal bir firmaya kafadan 500-1000 lira civarı fark vermenin anlamı yok bence.
Ki Smart konusunda bence hiçbir firma işi rayına oturtabilmiş değil.
İşlemciler güçlenmedikçe değişen fazla birşey olmaz bence.
Zira WEBOS, Tizen kullanan LG-Samsung bile kanal geçişinde hemen hemen aynı süreyi veriyor.

Durumumuz el verseydi sizin 9 seriden alacaktım zamanında.
7 serisini aldık maalesef. Smart harici uydu vs. konusunda tatminkar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
47pf9090 nı 2013 te aldım yıl olmuş 2018 hala benzer sıkıntıların devam etmesine anlam veremiyorum.

Devam ettiğini söylediğiniz problemlerin çoğu panel kaynaklı sorunlar bence. (Kilitlenme sorunları hariç.)
Bilirsiniz LG'nin bazı telefonlarında kullanıcıları panel sorunundan bıkmıştı.
Beyazların sarımtrak veya mavimsi gözükmesi LG veya Samsung'da da görebildiğim bir sorundu.
Bu tamamen üretilen sıvı kristal panelle ilgili. Ya üretim kaynaklı hata ya da ürünün tasarımı hatalı.
Tabi bunu panel üreticisi kendi logosu olan malına koymadığı sürece kabul eder mi bilemem.

SMART konusunda ne yazık ki Vestel'in bir iddiası yok maalesef.
Bence Linux'a girmek yerine doğrudan Android camiasına girseydi daha iyi olabilirdi.
Ama maliyet hesabına takıldığı sürece yazılım gibi rekabetin hararetli olduğu alanda pek başarılı olamazlar bence.

Kilitlenme sorunları için de acaba yeterince donanımları test etmeden mi nihai tasarıma karar veriyorlar diye düşünmüyor değilim.
Bilirsiniz bu ürünler de Linux çekirdekli bir dağıtım ile çalışır, donanımları da denetleyen sürücü dosyaları vardır.
Linux ile barışık olmayan üreticilerin veya ürünlerin tercih edilmesi gibi hatalar da buna neden olabilir.

Benim yorumlamam bu kadar. :bilmiyom:sirit

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
toshiba 50u5863dat kullanıyorum, her yönüyle harika bir tv, tavsiye ederim :cigara

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Smart harici panel yönünden Vestel'in üst modellerde fazla eksiği olduğunu düşünmüyorum açıkçası.
Teknoloji üreten LG, Samsung, Sony, Philips elbette öne geçer ama iş iki model arası kıyasa indiğinde sonuç pratikte fazla fark varsa pahalı olan ithal ürün tercih edilebilir diye düşünüyorum.

Yani görüntüler birbirine yakınsa, gidip ithal bir firmaya kafadan 500-1000 lira civarı fark vermenin anlamı yok bence.
Ki Smart konusunda bence hiçbir firma işi rayına oturtabilmiş değil.
İşlemciler güçlenmedikçe değişen fazla birşey olmaz bence.
Zira WEBOS, Tizen kullanan LG-Samsung bile kanal geçişinde hemen hemen aynı süreyi veriyor.

Durumumuz el verseydi sizin 9 seriden alacaktım zamanında.
7 serisini aldık maalesef. Smart harici uydu vs. konusunda tatminkar.

zaten hocam yorumumu da bu yönde yaptım amaç sadece görüntüyse alınır.Ancak insanlar salonlarına aldıkları tv lerde genelde film izleyip , smart özelliklerinden faydalanıp , playstation oynamak için alıyorlar bu yönde panelleride bazen yetersiz kalıyor. Ses olarak hala iddalı değilller ne bileyim harmon kardon dolby destekli hoporler yok.Bekoda bile sundbar tadında ses veren modeller var.Ki bu yönde benim tv den memnun olduğum yönlerden birisi sestir gerçekten yüksek ses çıkışı var 2+1 destekli dahili subwoofer lı .Ancak nedense vestelin özellikle orta segmentte ürünleri sesleri cılız ve tiz çıkıyor.Ayrıca efektte yok.

Dediğim gibi amaç görüntüyse alınır.

Benim tvdeki ışık sızması bulutlanma aynen kabul ediyorum lg nin suçu.Benim tv nin orijinal tasarımı lg nin kendi modeli çercevesiz bir modelini amcamın oğlu almış panel aynı olduğu gibi ışık sızması ghosting hepsi onda da vardı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
zaten hocam yorumumu da bu yönde yaptım amaç sadece görüntüyse alınır.Ancak insanlar salonlarına aldıkları tv lerde genelde film izleyip , smart özelliklerinden faydalanıp , playstation oynamak için alıyorlar bu yönde panelleride bazen yetersiz kalıyor. Ses olarak hala iddalı değilller ne bileyim harmon kardon dolby destekli hoporler yok.Bekoda bile sundbar tadında ses veren modeller var.Ki bu yönde benim tv den memnun olduğum yönlerden birisi sestir gerçekten yüksek ses çıkışı var 2+1 destekli dahili subwoofer lı .Ancak nedense vestelin özellikle orta segmentte ürünleri sesleri cılız ve tiz çıkıyor.Ayrıca efektte yok.

Dediğim gibi amaç görüntüyse alınır.

Benim tvdeki ışık sızması bulutlanma aynen kabul ediyorum lg nin suçu.Benim tv nin orijinal tasarımı lg nin kendi modeli çercevesiz bir modelini amcamın oğlu almış panel aynı olduğu gibi ışık sızması ghosting hepsi onda da vardı.

Ses konusunda size katılıyorum. Zamanında yeterince burada dile getirmiştim.
PS için bence yeterlilik panelle alakalı. Üst modeller hakkını verir bence. VA panel olsun yeter ki.
LG paneller IPS yapıya sahip.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Ses konusunda size katılıyorum. Zamanında yeterince burada dile getirmiştim.
PS için bence yeterlilik panelle alakalı. Üst modeller hakkını verir bence. VA panel olsun yeter ki.
LG paneller IPS yapıya sahip.

katılıyorum hocam.Vestel eksikliklerini giderse panel üretmesede büyük üreticilere kafa tutacak kapasitede.Ancak kendileri daha çok oem üretici olma yolunda ilerlediklerinden nasılsa satıyoruz mantığındalar.Toshiba gibi markalarda fason üretimi yaptırdığına kaptırdılar kendilerini.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
katılıyorum hocam.Vestel eksikliklerini giderse panel üretmesede büyük üreticilere kafa tutacak kapasitede.Ancak kendileri daha çok oem üretici olma yolunda ilerlediklerinden nasılsa satıyoruz mantığındalar.Toshiba gibi markalarda fason üretimi yaptırdığına kaptırdılar kendilerini.

Toshiba pek risk seven bir firma değil bence. Yoksa teknolojinin tepesi japonlarda.
Toshiba, Pioneer dükkanı kapatmasaydı Samsung, LG LED tabanlı paneller için kolları çok erkenden sıvardı.

Vestel'in VUHD amiral gemileri bence motion konusunda başarılı.
Kendi evimdeki tenekeye göre tabi. Arada 3 TV parası fiyat farkı var. :kop

Geri
Üst Alt