vestel smart led tv

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
20200227_130128.jpg
20200227_130042.jpg

Bu konudaki talimatlarınızı uygulayarak TV'yi güncelledim ve YouTube çalışır hale geldi fakat yine de bir süre sonra "LOADING..." deyip takılı kalıyor hala videoların ortasında.

Bana Netflix de lazım, o da profil modlamayla yapılıyormuş yorumlardan okuduğum kadarıyla. Şimdi de onu deneyeyim bakalım.

Sert tepkimden dolayı kusura bakmayın.İçimde biraz kin beslendi de, çok uzun zamandır yaşıyordum bu sorunları.
Evet yazılım işini çözülmüş, modlama il de açılıyor doğru yoldasınız ?
Sorun yok ben üretmedim istediğin kadar sitem edebilirsiniz ☺️

C Çevrimdışı

Czarintax

Yeni Üye
26 Şub 2020
10
26
Evet yazılım işini çözülmüş, modlama il de açılıyor doğru yoldasınız ?
Sorun yok ben üretmedim istediğin kadar sitem edebilirsiniz ☺
Vestel Toolbox ile profil düzenleyerek NetflixEnabled değerini TRUE olarak değiştirmem bir işe yaramadı. SmartMenu de Netflix logosu çıkmadı.Ama Tivibu gibi diğer uygulamaları TRUE değerine getirdiğim zaman SmartMenu de gözüküyor. Bu sadece Netflix'te işe yaramadı.

Bunun nedeni nedir? Netflix yüklü değil mi acaba TV'de? Başka bir yolu yok mu Netflix'i halletmenin?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Vestel Toolbox ile profil düzenleyerek NetflixEnabled değerini TRUE olarak değiştirmem bir işe yaramadı. SmartMenu de Netflix logosu çıkmadı.Ama Tivibu gibi diğer uygulamaları TRUE değerine getirdiğim zaman SmartMenu de gözüküyor. Bu sadece Netflix'te işe yaramadı.

Bunun nedeni nedir? Netflix yüklü değil mi acaba TV'de? Başka bir yolu yok mu Netflix'i halletmenin?
M mesutank EXcomZkko EXcomZkko D NetCaliber rfve rfve

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Netflix yüklü değil mi acaba TV'de
bu konuda yeterince konu islendi forumda ,netflix var tv de fakat nedense bazen menüde görünmüyor,bu konuda yardimci olabilecek sey netflix tusu olan kumanda kullanmak veya fav2 tusuna netflix atamak (forumda mevcut) belki telefonunuza smart center uygulamasini indirmek sorunu cözmeye yardimci olabilir.

C Çevrimdışı

Czarintax

Yeni Üye
26 Şub 2020
10
26
bu konuda yeterince konu islendi forumda ,netflix var tv de fakat nedense bazen menüde görünmüyor,bu konuda yardimci olabilecek sey netflix tusu olan kumanda kullanmak veya fav2 tusuna netflix atamak (forumda mevcut) belki telefonunuza smart center uygulamasini indirmek sorunu cözmeye yardimci olabilir.
Çözüm önerin için teşekkür ederim. Yarın deneyeceğim dediğini. Umarım olur bu şekilde. Geri dönüş yaparım yarın?

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109

Smartmenuitems kısmı olması gerek (Şu twitter, tivibu vs seçeneklerinin bir arada olduğu kısım) Orada ilk olarak seçili öğe sayısı kaç ise, Netflix'i açtıktan sonra seçili öğe sayısının aynı olması gerekiyor. Yani; Netflix'i açtığınızda orada seçili olan başka bir öğeyi kapatmanız lazım. (Mesela Twitter olabilir.)

Ondan sonra fabrika ayarlarına dönüp tekrar kontrol edin.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64

Menü tuşuna bastığında solda smart üzerinde biraz beklersen eğer ESN varsa ve faal ise sonradan netflix simgesi görünüyor (MB97kartta)
Smart tuşlama hemen ,bekle biraz :ok

C Çevrimdışı

Czarintax

Yeni Üye
26 Şub 2020
10
26
Smartmenuitems kısmı olması gerek (Şu twitter, tivibu vs seçeneklerinin bir arada olduğu kısım) Orada ilk olarak seçili öğe sayısı kaç ise, Netflix'i açtıktan sonra seçili öğe sayısının aynı olması gerekiyor. Yani; Netflix'i açtığınızda orada seçili olan başka bir öğeyi kapatmanız lazım. (Mesela Twitter olabilir.)

Ondan sonra fabrika ayarlarına dönüp tekrar kontrol edin.
Evet, onu bende fark ettim. Sonradan ben de zaten YouTube hariç herşeyi kapattım kullanmadığımdan dolayı fakat yine gözükmedi. SmartMenu'de şu anda yalnızca YouTube ve Open Browser var. YouTube logosunun üzerinde sanki bir boşluk daha çıktı ama logo felan yok ve seçilmiyor. Teşekkürler.
Menü tuşuna bastığında solda smart üzerinde biraz beklersen eğer ESN varsa ve faal ise sonradan netflix simgesi görünüyor (MB97kartta)
Smart tuşlama hemen ,bekle biraz :ok
SmartMenu'de YouTube ve Open Browser hariç ne varsa kapattım. Bir önceki mesajımda da dediğim gibi Netflix logosu çıkmadı fakat bir boşluk belirdi gibi sanki. SmartMenu'de ne kadar beklemem gerekiyor acaba? Ok demeden önce. Teşekkürler.

Bugün son çare olarak Netflix'i fav2'ye atamayı deneyeceğim bakalım olacak mı. Olmazsa da artık zorlamamın bir manası yok bence.

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Evet, onu bende fark ettim. Sonradan ben de zaten YouTube hariç herşeyi kapattım kullanmadığımdan dolayı fakat yine gözükmedi. SmartMenu'de şu anda yalnızca YouTube ve Open Browser var. YouTube logosunun üzerinde sanki bir boşluk daha çıktı ama logo felan yok ve seçilmiyor. Teşekkürler.

SmartMenu'de YouTube ve Open Browser hariç ne varsa kapattım. Bir önceki mesajımda da dediğim gibi Netflix logosu çıkmadı fakat bir boşluk belirdi gibi sanki. SmartMenu'de ne kadar beklemem gerekiyor acaba? Ok demeden önce. Teşekkürler.

Bugün son çare olarak Netflix'i fav2'ye atamayı deneyeceğim bakalım olacak mı. Olmazsa da artık zorlamamın bir manası yok bence.
Tv den cektiginiz oynanmamis sw profil dosyasini sunucuya yuklerseniz aksam bakip geri donus yapabilirim..

C Çevrimdışı

Czarintax

Yeni Üye
26 Şub 2020
10
26
Netflix'i iki ayrı yerden açıyorsunuz değil mi? Şu an linux'ta olduğum için kontrol edemiyorum.
Iki ayri yerden derken? Ben sadece rehberdeki talimatları uygulayarak; SmartMenu klasörü altından NetflixEnabled değerini TRUE olarak atadım. Onun haricinde başka birşeyi değiştirmedim.

Başka birşey daha mı değiştirmem gerekiyor?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

sizin modlama yapdiginiz profilde bu iki secenek true mu?

20200228_1120561.jpg
20200228_1120261.jpg
Rehberde MenuItemSupport kısmında bir değişiklik yapılması gerektiği yazıldığını görmedim bir yerde. Demek bunu da TRUE değerine atarsam çalışır mı diyorsunuz?

Geri
Üst Alt