Vestel Smart 40FA7100 Led Tv Sorunu

bazkriz Çevrimdışı

bazkriz

Yeni Üye
26 Eyl 2019
8
33
Adem Helvacı Adem Helvacı, teraspy teraspy, 3 gün önce yaptı aynı arızayı yaparsa panel arızası dedi. Şu anda tvyi açıyorum 5 dakika çalışıyor görüntü silinerek ekran simsiyah kalıyor ışık tuttuğumda görüntü yok ekranda sadece tv çalışıyor sesi geliyor siyah ekran.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Adem Helvacı, teraspy teraspy, 3 gün önce yaptı aynı arızayı yaparsa panel arızası dedi. Şu anda tvyi açıyorum 5 dakika çalışıyor görüntü silinerek ekran simsiyah kalıyor ışık tuttuğumda görüntü yok ekranda sadece tv çalışıyor sesi geliyor siyah ekran.
Tcon inv voltajı kesiliyor olabilir, bunun için cof chip overdrive sebep olarak gösterilebilir. (Silinerek gidiyor beyanınıza istinaden bu yorumu yaptım)
Bunun dışında ilk olarak ne müdahalede bulundukları ve ne kadar bedel aldıkları da önemli.

Ayrıca hayatımda bunun kadar saçma müdahale şekli görmedim ben (Genelde vatandaşa bunu hep yapıyorlar)
Kardeşim üründen tereddütün varsa TESLİM ETME!
Atölyende çalıştır ve müşteriye de ki ''Abicim ürüne güvenemiyorum, gereksiz yere paranı almış olmak istemem, ürün bende 3-5 gün sabahtan akşama çalışsın, sorun varsa burada yapsın ki en azından olup olmayacağını bilelim, sorun yok ise helal tarafından paramızı kazanalım''

Olması gereken bu değil mi arkadaşlar ben mi olaylara farklı bir açı ile bakıyorum acaba? :alala

Yani bu mevzular o kadar kanıksandı ki artık, bunun ahlaksızlık olduğunu söylerken bile kendi kendimize tereddüt ediyoruz :rant

bazkriz Çevrimdışı

bazkriz

Yeni Üye
26 Eyl 2019
8
33
2-3 parçanın değiştiğini yazılım atmayı denediklerini vs söyledir ancak boardu görselde gördünüz hiçbir işlem yapılmış gibi durmuyor.
Muhtemelen farklı bir yere göstermeliyim cihazı dediğiniz gibi esnaf değiller üç kuruş kazanma peşindeler 70 lira ödedim yaptıkları işin arkasında olmadıkları bir daha arıza yaparsa panel değişecez demelerinden belliydi bozulacğaını biliyordu zaten :)

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,694
Vestel taşeron servislerinden bir tanesi baktı 3-4 parça değiştim olmadı nasıl olduysa düzeldi vs dedi 3 gün geçti yine aynı halde tv.
Yapan servis arıza panelde dedi bir daha aynı arızayı yaparsa panel değişecek dedi. panelde yanlışım yoksa ekran oluyor bununda ücreti yüksek diye biliyorum sizin söylediğiniz sorundan kaynaklıysa led bar değişimi ne kadardır tahmini ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tv nin ederi çok düşük 5 yıllık cihaz ondan soruyorum duruma göre yaptıracam

WhatsApp-Image-2019-10-01-at-20.45.45-1.jpg

WhatsApp-Image-2019-10-01-at-20.45.45.jpg

Eski notebook tamircisiyim cihazı söktüm gözle görülür bir problem yok gibi cihaz fişte takılı kapalıyken sarı ortadaki sarı parçadan çınlama gibi ince bir ses geliyor led bar tam olarak neresi bilmiyorum ama flexi kablosunu çıkardım taktım tekrar düzeldi. Bu ledbarı kendim değişebilirmiyim ?

Eklediğiniz resimde askı aparatının yuvasının sağ ve solunda biraz üst kısmında yuvarlak beyaz bölümlerde ışık görmeniz lazım bu ışığı televizyon çalışırken arka kapak kapalıyken kapağın havalandırma peteklerinden de görebilirsiniz ışık yoksa led arızası var. Görüntü kaybolduğunda ışık var ise tft panelde arıza vardır. Resim eksik harici veya dahili tcon mu var belli değil. Daha önce eklediğiniz video da logo kısa süreli gelip gidiyor logonun ekranda kalma süresi en az 5 Saniye olmalı televizyonunuzda led bar arızası olma ihtimali çok yüksek servisten veya taşeron olmayan iyi bir elektronikçiye müracaat ediniz.
Bazı arızalar son kullanıcıyı aşar.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,694

Telefon ile online olmuştum buradaki yazınızı yeni gördüm. Görüntünün yavaş yavaş kaybolmasını Adem Helvacı Adem Helvacı bey açıklamış.
Fakat size bir sorum olacak bu sorunun cevabını televizyonunuzu yetkili kişilere müdahale ettirirken yetkili kişiye bildirmeniz gerekir.
Televizyona taşeron dediğiniz kişi tarafından müdahale edildikten sonra mı görüntü silinerek kaybolmaya başladı.Öncesinde de bu şekildemiydi. Arıza bir iken iki mi oldu. Eklediğiniz videoda logodan sonrası yoktu siyah ekrandı. Şu an iki farklı arıza oluşmuş gibi.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Telefon ile online olmuştum buradaki yazınızı yeni gördüm. Görüntünün yavaş yavaş kaybolmasını Adem Helvacı Adem Helvacı bey açıklamış.
Fakat size bir sorum olacak bu sorunun cevabını televizyonunuzu yetkili kişilere müdahale ettirirken yetkili kişiye bildirmeniz gerekir.
Televizyona taşeron dediğiniz kişi tarafından müdahale edildikten sonra mı görüntü silinerek kaybolmaya başladı.Öncesinde de bu şekildemiydi. Arıza bir iken iki mi oldu. Eklediğiniz videoda logodan sonrası yoktu siyah ekrandı. Şu an iki farklı arıza oluşmuş gibi.
Asıl merak ettiklerimi sornuşsunuz. Burnuma gelen kokular yanıltıcıdır umarım.

B Çevrimdışı

börü1905

Aktif Üye
3 Eki 2019
51
32
bizim ülkemizde para muhendisi dolu örnek verirsek bir bulaşık makinam var makinada ışık var ama çalışmıyor herhangibi bir tamirci yada yetkili servis daha makinayı acmadan kartı yanmıştır çip arızasıdır 250tl 300 tl masrafı vardır ben tamirci gittikten sonra makinayı söküp içine bir bakıyorumki kapak switchi yanmış ve kablosu oksitlenmis masrafı 10 tl bir usta yada para muhendisleri daha kapagı açmadan kartı yanmış demek ne demek ?

C Çevrimdışı

cmuratcan01

Yeni Üye
25 Mar 2021
23
41
Adem Helvacı Adem Helvacı, merhaba adem bey youtube dan sızı takıp edıyorum dolasıyla buraya geldım. benım sorunum sunlar. vestel 40fa7100 smart tvım var. daha onceden tv den telden youtuba baglanıyor ıdım. vıdeolarınızdan edındıgım bılgı ile nakart ıle alakalı dedınız bendekı mb96 anakart bu anakart desteklemıyor dedınız. bunun ıcın yapacak bırsey yok yanılmıyorsam. bu anakart youtube destekleyen baska bı anakart la ddesteklenebılır mı. tv weifi desteklı kendı uygulaması calısmadıgı gıbı telden youtube actıgımda onceden bağlanabılıyor ıdım sımdı baglanamıyorum neden ne yapabılırız, bu durumda mı anakart ıle alakalı. wifi ye kablosuz baglanmak ıstıyorum wifi agını gormuyor. kumandada kablosuz menusu var acaba tv im kablosuz olarak desteklemıyor olabılır mı onceden kablo ıle baglanabılıyor ıdım. simdi wifi yı odanın dısına aldım kablosuz olarak gormuyor. wifi ile tv arası ıkı metre arada sadece kapı var . tv de youtube acabılmem ıcın yada telden youtuba baglanmam ıcın ne yapabılırım. tesekkur ederım ıyı gunler dılerımm cevabınızı beklıyorum.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Adem Helvacı Adem Helvacı, merhaba adem bey youtube dan sızı takıp edıyorum dolasıyla buraya geldım. benım sorunum sunlar. vestel 40fa7100 smart tvım var. daha onceden tv den telden youtuba baglanıyor ıdım. vıdeolarınızdan edındıgım bılgı ile nakart ıle alakalı dedınız bendekı mb96 anakart bu anakart desteklemıyor dedınız. bunun ıcın yapacak bırsey yok yanılmıyorsam. bu anakart youtube destekleyen baska bı anakart la ddesteklenebılır mı. tv weifi desteklı kendı uygulaması calısmadıgı gıbı telden youtube actıgımda onceden bağlanabılıyor ıdım sımdı baglanamıyorum neden ne yapabılırız, bu durumda mı anakart ıle alakalı. wifi ye kablosuz baglanmak ıstıyorum wifi agını gormuyor. kumandada kablosuz menusu var acaba tv im kablosuz olarak desteklemıyor olabılır mı onceden kablo ıle baglanabılıyor ıdım. simdi wifi yı odanın dısına aldım kablosuz olarak gormuyor. wifi ile tv arası ıkı metre arada sadece kapı var . tv de youtube acabılmem ıcın yada telden youtuba baglanmam ıcın ne yapabılırım. tesekkur ederım ıyı gunler dılerımm cevabınızı beklıyorum.
androidbox almanızı öneririm

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
evet, yazdıklarınızı okudum, farklı ana kart takmak mantıklı değil zaten android box fiyatına yakın olacak
mi stick ısınma donma şikayeti çok oluyor.
miracast cihazı kullanmak için illa telefonunuzun yansıtıcısını kullanacaksınız ve bağlantıya bağlı donma kasma olabilir.
en mantıklısı android box cihazıdır. hem donanım hem performans

C Çevrimdışı

cmuratcan01

Yeni Üye
25 Mar 2021
23
41
evet, yazdıklarınızı okudum, farklı ana kart takmak mantıklı değil zaten android box fiyatına yakın olacak
mi stick ısınma donma şikayeti çok oluyor.
miracast cihazı kullanmak için illa telefonunuzun yansıtıcısını kullanacaksınız ve bağlantıya bağlı donma kasma olabilir.
en mantıklısı android box cihazıdır. hem donanım hem perfor

kusuruma bakmayın vaktınızı alıyorum. sız bu konuda benden daha bılgılı ve donnanımlı oldugunuz için androıd tv yada box olarak onerebılıegınız marka model varsa almak ısterım.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

kusuruma bakmayın vaktınızı alıyorum. sız bu konuda benden daha bılgılı ve donnanımlı oldugunuz için androıd tv yada box olarak onerebılıegınız marka model varsa almak ısterım.
Genelde Xiaomi mi bix tavsiye ediyoruz.
Estağfurullah ne demek ?

Geri
Üst Alt