VESTEL QLED TV - Yeni

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Arkadaşlar selam,
Panel bilgisi için ilgili foruma yazmıştım, oradan buraya geliyorum,

65Q9900 dün aldık, bugün kuruldu,
Kutunun içinde tam ekrana denk gelecek şekilde kalın bir köpük parça vardı (Adem Bey'in bir A101/BİM incelemesinde bunun iyi bir şey olduğunu hatırladığım için söylüyorum)
Ayakları çok sağlam,
TV'yi açar açmaz Netflix, Youtube geçmek isterseniz 1-2dk beklemeniz gerekiyor, evdeki wifi'ya sürekli bağlı kalmıyor,
Menüler hızlı, youtube, netflix, kanal geçişleri hızlı.

Adem Bey'in Youtube videosunda adamlar yapmış diyerek övdüğü için TV'yi aldım, buraları okusaydım kafam çok karışırdı açıkçası ama gün içinde sadece akşamları 2-3 saat TV izliyoruz, o da TV bile değil Netflix vs.

OLED TV ile baya bir zaman geçiren bir arkadaşım Netflix'te Better Call Soul 5.sezonu için (diğer bölümler 4k değildir belki diye sezon belirtiyorum özellikle) "görüntü çok çok iyi, LG OLED'ten tek farkı menü logolarının kalitesi ve tasarımı, onun dışında fark yok diyebilirim" dedi. Beni teselli etmeye çalışıyorsa da 5bin daha verip 55" OLED almadığım için mutluyum.

Açıkçası insan gözünün TV 'ler yan yana olmadıkça OLED/QLED/SmartLED vs ayırabileceğini düşünmüyorum.
Çok kafaya takmam böyle şeyleri gibi düşünüyorum, bakalım ilerde takıntılı birisi olmam inşallah ((:

65" OLED 17-23bin'lerde, 55" yeni OLED 9-12bin'lerde
TV dediğin şeyin öyle çok fazla bir ömrü olmadığını da Adem Bey söylemiş videolarında, OLED'lerde yanık durumu da çok oluyormuş,

TV'yi kuran arkadaşlar normal anteni takmışlar, karasal yayın görüntüsü büyük hayal kırıklığı yaratmıştı ama TV+ 'a geçince görüntü kalitesi de çok değişti. Sanki mağazada oturmuş TV izliyor gibi hissediyorum, daha alışamadım :haha1

4400TL'ye iphone X satıp, üstünü tamamlayıp 65" ekranlı bir cihaz aldığım için ayrıca iyi hissediyorum :haha1:haha1

Ne gibi bilgileri merak ettiğinizi, hiç bilmeyen birisine açıklarmış gibi sorarsanız elimden geldiğince toparlayıp cevaplamaya çalışırım.
Mesela çerçeve fotoğrafları önemli sanırım ama çerçeve derken ne kastediliyor, önden mi, arkadan mı?

TV'niz hayırlı olsun. Siz memnun olduktan sonra başkaları iyi demiş, kötü demiş zaten önemli değil. Ayrıca ilk 1-2 ay pür dikkat izliyorsunuz, sonra insan alışıyor. :kiskis F fikoloji'nin de dediği gibi; görsel bekliyoruz

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
OLED TV ile baya bir zaman geçiren bir arkadaşım Netflix'te Better Call Soul 5.sezonu için (diğer bölümler 4k değildir belki diye sezon belirtiyorum özellikle) "görüntü çok çok iyi, LG OLED'ten tek farkı menü logolarının kalitesi ve tasarımı, onun dışında fark yok diyebilirim" dedi. Beni teselli etmeye çalışıyorsa da 5bin daha verip 55" OLED almadığım için mutluyum.
Bence teselli etmek için söylemiş. :hihi

S Çevrimdışı

SecretSky81

Yeni Üye
22 Haz 2021
5
42
Arkadaşlar selam,
Panel bilgisi için ilgili foruma yazmıştım, oradan buraya geliyorum,

65Q9900 dün aldık, bugün kuruldu,
Kutunun içinde tam ekrana denk gelecek şekilde kalın bir köpük parça vardı (Adem Bey'in bir A101/BİM incelemesinde bunun iyi bir şey olduğunu hatırladığım için söylüyorum)
Ayakları çok sağlam,
TV'yi açar açmaz Netflix, Youtube geçmek isterseniz 1-2dk beklemeniz gerekiyor, evdeki wifi'ya sürekli bağlı kalmıyor,
Menüler hızlı, youtube, netflix, kanal geçişleri hızlı.

Adem Bey'in Youtube videosunda adamlar yapmış diyerek övdüğü için TV'yi aldım, buraları okusaydım kafam çok karışırdı açıkçası ama gün içinde sadece akşamları 2-3 saat TV izliyoruz, o da TV bile değil Netflix vs.

Açıkçası insan gözünün TV 'ler yan yana olmadıkça OLED/QLED/SmartLED vs ayırabileceğini düşünmüyorum.
Çok kafaya takmam böyle şeyleri gibi düşünüyorum, bakalım ilerde takıntılı birisi olmam inşallah ((:

65" OLED 17-23bin'lerde, 55" yeni OLED 9-12bin'lerde
TV dediğin şeyin öyle çok fazla bir ömrü olmadığını da Adem Bey söylemiş videolarında, OLED'lerde yanık durumu da çok oluyormuş,

TV'yi kuran arkadaşlar normal anteni takmışlar, karasal yayın görüntüsü büyük hayal kırıklığı yaratmıştı ama TV+ 'a geçince görüntü kalitesi de çok değişti. Sanki mağazada oturmuş TV izliyor gibi hissediyorum, daha alışamadım :haha1

4400TL'ye iphone X satıp, üstünü tamamlayıp 65" ekranlı bir cihaz aldığım için ayrıca iyi hissediyorum :haha1:haha1

Ne gibi bilgileri merak ettiğinizi, hiç bilmeyen birisine açıklarmış gibi sorarsanız elimden geldiğince toparlayıp cevaplamaya çalışırım.
Mesela çerçeve fotoğrafları önemli sanırım ama çerçeve derken ne kastediliyor, önden mi, arkadan mı?
Merhaba senden ricam bu tv ile ilgi sana sormak istediklerim var...

K Çevrimdışı

kamaxx

Yeni Üye
9 Eki 2018
2
51
Merhaba, 65Q9900 65" QLED 4K SMART TV model cihaz almak isteyenlere 7.650TL den yardımcı olabilirim. Ödeme Kurumsal Hesaba havale yada mağazadan kart ile yapılabilir.
Merhaba, Bu tv yi merak ediyorum ve satın alma durumum var nasıl yardımcı olabilirsiniz? Teşekkür ederim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tümünü aldığını zannetmiyorum sadece bir bölümünü almıştır.
Ev ses sistemleri ile ilgili bölüm olması lazım.
Jbl,Mark Levinson,Lexicon,Infinity,vs vs high end ses sistemleri tamamen "HARMAN" grubu altında "a harman international company" diye tabir edilir. Bu grubun tamamını Samsung firması 2017 yılında kendi bünyesine kattı. Ayrıca alman kulaklık üreticisi AKG firmasıda artık Harman bünyesinde. Keşke Samsung yada benzeri bir firma almasa idi ama üst sınıf markalar artık günümüzde ayakta kalamıyor ve daha düşük kalite ürün üreten şirketler satın alabiliyor. Özellikle Mark Levinson en üst kalite üründür. Birde küçük bir not; JBL hoparlör grubu daima kapalı mekanlarda açık mekanlara göre tercih edilmelidir.Bu nedenle birçok sinemada JBL tercih edilmiştir.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Screenshot_2021-10-31-20-02-07-926_com.miui.videoplayer2ce970dd0b6002be.jpg

Üsteki qled alttaki normal LED. Yakında inceleme videosu gelecek, sonraki video ise görseldeki gibi ses ve görüntü karşılaştırma olacaktır.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bir revize daha girelim qled'de50 55 43 inç lerde mb180e ile üretildi
65 ise mb230 üretimi sanırım durdurdu, oda mb180e olarak yeni Parti'ye geçti. İnceleme videosunda dile getirdim paylaşınca daha net olacaktir
Asıl bomba u9700 smart TV de hemen hemen her inç hem mb230 hemde mb180e üretimi olmuş sanırım ya değişiklik yapıldı yada çip üretimi sebebi ile bu şekilde yaptılar

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
F fikoloji,

Üstat emeğine sağlık. Orta bütçe için bugün çoğu kafa karışıklığını gideren bir inceleme olmuş. Ve içe sinen bir ürün yapılmış.

B Çevrimdışı

Blackline39

Yeni Üye
20 Haz 2020
20
42
Merhaba arkadaşlar. Vestel 439900 modelini almayı düşünüyorum ama bu tvde ışık sensörü varmı oda ışığına duyarlı oto parlaklık

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt