VESTEL QLED TV - Yeni

E Çevrimdışı

edgespear101

Yeni Üye
29 Kas 2020
13
24
Arkadaşlar az önce Vestel'in sitesine girdiğimde televizyon bölümünde (yaklaşık 1 haftadır bakıyorum öyle bir sayfa bulunmuyordu.) yeni bir sayfa açılmış. Vestel QLED TV adında. Ancak anladığım kadarıyla daha ürün siteye veya stoklara yüklenmemiş. Benim gibi beklemede olabilecek insanlar için konuyu buraya bırakıyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Rekabetçi fiyattan gelirse olabilir.
Gerçi sistem LCD'nin benzeri, Vestel bunun panelini aydınlatmasıyla mı temin eder yoksa kendisi mi birleştirir bilemem.
Kendisi birleştirirse sonuç iç açıcı çıkmayabilir. (Mesele birleştirme işinden çok, kullanılan malın kalitesiyle ilgili.)

Gidip de 10 kağıda satarsa sadece belirli bir müşteri kitlesi tercih edebilir, saygı duyarım. :hihi

theozan Çevrimdışı

theozan 

Aktif Üye
13 Ocak 2020
142
35
Zamanında OLED TV de yapmıştı bizzat gidip iki farklı yerde incelemiştim gördüğüm en berbat en kotu görüntüye sahip OLED TV di :haha1 Samsung ru 7400 serisi ile kiyaslamistim ru serisi bile Vestel in OLED TV sinden daha iyidi :hihi qled çok merak ediyorum ne tür rezil bir TV yapacaklar :tara

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
Samsung geçen yıl normal LCD panel üretimini sonlandırıp tamamen QLED üretimine geçeceklerini duyurmuştu. O yüzden Vestel de fırsatı değerlendirip eskiden Samsung panel kullandıkları ürün çeşitlerini QLED'e geçirmiş olabilir.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Zamanında OLED TV de yapmıştı bizzat gidip iki farklı yerde incelemiştim gördüğüm en berbat en kotu görüntüye sahip OLED TV di :haha1 Samsung ru 7400 serisi ile kiyaslamistim ru serisi bile Vestel in OLED TV sinden daha iyidi :hihi qled çok merak ediyorum ne tür rezil bir TV yapacaklar :tara
Bu incelemeye katılamayacağım.
LG OLED panel o Samsung'un panelini geçebilir bence.

Samsung yazılım ve resim işleme konusunda Vestel'den daha iyi iş çıkarır elbet ama o kontrastıyla o LCD panel her türlü tokatlanır bence.
Burada marifet nasıl renk ürettiğinde.

OLED panel sahip olduğu kontrast ile, biraz becerikli ellerde her türlü paneli bence alt eder. (Motion konusunu hariç tutuyorum.)
Çünkü en kilit noktada (aydınlatma ve kontrastta) öne geçiyor. Her piksel kendi aydınlatma enerjisine (ışığına) sahip.

Tabi OLED var OLED var.
En basit örneği telefonlarda anlaşılıyor.
Kalitesiz OLED panel kullanan telefonlarda siyah tonlarda detay kaybı yaşanabiliyor.

Aynı şekilde QLED de böyle.
Altyapıyı komple almak fark hissettirir ama benzerini kötü biçimde yapmak iyi sonuç vermez tabi.

Burada iki paneli detaylıca kıyasladınız mı diye sormak isterim. Mesela görüntü ayarlarını yaptınız mı?
Aynı demoyu aynı anda farklı depolama aygıtları takarak oynattınız mı?

Mağazada o gün Samsung temsilcisi mesaide olup diğer TV'lerin ayarlarını berbat hale getirmiş olmasın? :hihi
Teknoloji mağazalarının adı teknoloji mağazası çünkü.
Kendilerinin bakkaldan veya süper marketten pek bir farkı yok.
Eline geçen her ürünü satma niyetindedir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Samsung geçen yıl normal LCD panel üretimini sonlandırıp tamamen QLED üretimine geçeceklerini duyurmuştu. O yüzden Vestel de fırsatı değerlendirip eskiden Samsung panel kullandıkları ürün çeşitlerini QLED'e geçirmiş olabilir.
Samsung LCD fabrikalarından birisini TCL'e sattı. TCL'de bunun karşılığında Samsung'dan belirli bir oranda hisse aldı.
LG'de bir yandan OLED üretimini küçük panel boyutlarına getirmeye başladı. 42 inç modellerde bile OLED seçeneği olacak.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Vestelde bu sene o LED çıkacak ama ben bahsettiğiniz yeri göremedim yada bende çıkmadı

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Vestelde bu sene o LED çıkacak ama ben bahsettiğiniz yeri göremedim yada bende çıkmadı

Adsizfd5ec9630804bc7a.jpg

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
OLED QLed peşinde koşana kadar adam gibi 100 hz panelli tv satsalar kullanıcılar için daha hayırlı olur

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
OLED QLed peşinde koşana kadar adam gibi 100 hz panelli tv satsalar kullanıcılar için daha hayırlı olur
Arz talep meselesi müşteri profillerinin büyük çoğunluğu ekonomik market ürünleri alıcısı olduğu için pahalı ve kaliteli modellere yatırım yapmak istemiyorlardır.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Mavi renkli arkadan aydınlatmalı, Quantum Dot teknolojisine sahip panellerden bahsediyorsak geç olsun güç olmasın diyorum. LCD'ye çağ atlatmış bir teknoloji bu. Umarım LG'nin ucuz IPS'leri haricinde VA yapılı paneller de görebiliriz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt