Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

S Çevrimdışı

Samet46

Yeni Üye
3 Tem 2023
25
32
IMG_6690.jpg

Merhabalar. Bu cihazı almayı düşünüyorum. 55QA9700 modeli cihazın

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
IMG_6690.jpg

Merhabalar. Bu cihazı almayı düşünüyorum. 55QA9700 modeli cihazın
Merhaba, hoşgeldiniz.

LG IPS Panel. 1300:1 kontrast oranı, 6 COF.

Bence güzel bir seçim. Açılı izlemelerde sorun yaratmaz, MB185 anakarta sahip ve Android olduğu için bir süre youtube, netflix gibi özelliklere yetecektir. QDEF katmanı da bulunduğu için gayet uygun bir görüntü kalitesine sahiptir diye düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun.

S Çevrimdışı

Samet46

Yeni Üye
3 Tem 2023
25
32
Merhaba, hoşgeldiniz.

LG IPS Panel. 1300:1 kontrast oranı, 6 COF.

Bence güzel bir seçim. Açılı izlemelerde sorun yaratmaz, MB185 anakarta sahip ve Android olduğu için bir süre youtube, netflix gibi özelliklere yetecektir. QDEF katmanı da bulunduğu için gayet uygun bir görüntü kalitesine sahiptir diye düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun.
Sağolasın hocam.Bu tvyi alamadım maalesef.Bulunduğum şehirdeki bayiler 22 bin civarı fiyat veriyor.Pazar gece ektsra %5 indirimle 16.150 ye mediamarkttan aldım tvyi.İnşallah IPS panel gelir de beni yormaz.Gelince yeniden size soracağım :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Sağolasın hocam.Bu tvyi alamadım maalesef.Bulunduğum şehirdeki bayiler 22 bin civarı fiyat veriyor.Pazar gece ektsra %5 indirimle 16.150 ye mediamarkttan aldım tvyi.İnşallah IPS panel gelir de beni yormaz.Gelince yeniden size soracağım :)
Hayırlısı olsun inşallah. Bildiğim kadarıyla bu modelde halen tekil panel ile üretime devam ediliyor. O yüzden IPS panel ile gelme ihtimali yüksek. TV barkod bilgisine ulaşabildiğiniz anda mümkün olan bilgi paylaşımını yaparız. Şimdiden hayırlı olsun.

L Çevrimdışı

Livaneli08

Aktif Üye
17 May 2023
54
29
IMG_4180.jpg

İyi günler arkadaşlar fikirleriniz benim için önemli kullanan ve ekran panel hakkında bilgisi olan varmı acaba artı yönleri eksi yönleri nedir acaba memnun kalırmıyım üründen seneye servise kurdurmayı düşünüyorum

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
IMG_4180.jpg

İyi günler arkadaşlar fikirleriniz benim için önemli kullanan ve ekran panel hakkında bilgisi olan varmı acaba artı yönleri eksi yönleri nedir acaba memnun kalırmıyım üründen seneye servise kurdurmayı düşünüyorum
Mesajınız Panel Bilgi Hattı konusuna taşınmıştır. Bu istekleriniz için sürekli kullanacağınız konu burasıdır. Söz konusu istek için lütfen yeni konu açmayınız. Müsait olduğunda By_Trol By_Trol veya bilge bilge ustalarımız gerekli bilgiyi paylaşacaklardır.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,454
IMG_4180.jpg

Panel lg Yapısı ips Cof 6 Kontrast 1300:1 Satın alındı ise 6 Ay içerisinde montajını yaptırın uzun süre bekleyecekse faturasını mutlaka muhafaza edin.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
WhatsApp-Image-2023-08-17-at-14.11.06.jpg

Selamlar hocam.Cihaz geldi bugün.Bi bakabilir misin sana zahmet :)
Panel Hkc Yapısı Fsa Cof 12 Kontrast 5000:1
FSA gelmiş. (Geliştirilmiş VA) İşte bu yüzden hiçbir bilgiyi garanti budur diye paylaşamıyoruz. :( Ama FSA panelin açı performansı konusunda biraz daha avantajlı olması gibi bir durum söz konusu. Dilerseniz firma ile iletişime geçin ya da kurulum esnasında birebir deneyimleyin. Zaten internet siparişi olduğu için sanıyorum cayma hakkınızda olacaktır.

S Çevrimdışı

Samet46

Yeni Üye
3 Tem 2023
25
32
FSA gelmiş. (Geliştirilmiş VA) İşte bu yüzden hiçbir bilgiyi garanti budur diye paylaşamıyoruz. :( Ama FSA panelin açı performansı konusunda biraz daha avantajlı olması gibi bir durum söz konusu. Dilerseniz firma ile iletişime geçin ya da kurulum esnasında birebir deneyimleyin. Zaten internet siparişi olduğu için sanıyorum cayma hakkınızda olacaktır.
Teşekkür ederim hocam.Bu konuda net bir cevap yazmak zor ama.IPS mi yoksa VA ya da FSA panel mi tercih edilmeli.Şuan kararsız kaldım.Ürünü iade edip yeniden almam gerekecek doğal olarak.İnternetten alacağım için yeniden aldığımda da bunun garantisi olmayacak.Napsam bilemedim :)

Ayrıca Cof ve kontrast değeri IPS panelden yüksek.Bunun bana getirisi ne olur.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Teşekkür ederim hocam.Bu konuda net bir cevap yazmak zor ama.IPS mi yoksa VA ya da FSA panel mi tercih edilmeli.Şuan kararsız kaldım.Ürünü iade edip yeniden almam gerekecek doğal olarak.İnternetten alacağım için yeniden aldığımda da bunun garantisi olmayacak.Napsam bilemedim :)

Ayrıca Cof ve kontrast değeri IPS panelden yüksek.Bunun bana getirisi ne olur.
VA panelin en önemli artısı siyah performansının yüksekliğidir. Normal koşullarda bu renk farklarının daha net görülmesi ve daha gerçeğe yakın görüntü demektir. Kontrast değeri de bu açıklamayla karşılık bulur. Tek farkı açılı izlemelerde görüntü kalitesi kaybıdır ki yukarıda söylediğim gibi Açılı izlemedeki kıyas iyiden kötüye IPS > FSA > VA ' dır.

COF sayısı konusunda özellikle bilmeniz gereken, bizler bu cihazların ortalama ömrünün 5-7 yıl arası olduğunu varsayıyoruz. Dolayısıyla mevcut panelde 2 COF kullanılmadığı sürece sizin izleme performansınızı etkileyen birşey olmaz. Ayrıca 5 yıl sonra led bar değişimi gerektiğinde herhangi bir şekilde panele zarar gelirse COF sayısının hepten önemi kalmaz. ;)

Geri
Üst Alt