Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

A Çevrimdışı

aykutadar

Yeni Üye
14 May 2018
44
54
Paneliniz LG IPS
Yaşadığınız sorunun kaynağı ise lnb polaritesi diye düşünüyorum.
Sinyal seviye ve kalitesi değil LNB polaritesidir sorunun temeli, Çanak yakın yerde ise kontrollü bir şekilde lnb nin pozisyonunu hafif aralıklarla değiştirerek doğrı noktayı bulabilir veya arkadaşların belirttiği gibi uyducu bir arkadaşın satfinder bağlayarak ayarı yapmasını sağlamanız gerekir :ok

Uygulama gereği TV yi kurmaya veya kontrole gelen arkadaşların antene müdahale etmemesi anormal bir durum değil, malum onların sorumluluk alanı tv yi kapsar, sorunu bulup size söylemelerini takiben onların işi biter. bazen inisiyatif kullanıp düzeltiriz ancak başımıza öyle enteresan şikayetler gelir ki ''lanet olsun'' diyerek bir daha da karışmamayı tercih ederiz açıkçası :ok
Çok teşekkürler hocam bilgiler için
ÇEKİRDEK yazılımi 17MB130 CONNECT dimi hocam yanlış yükleme yapmayalım

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Peki hocam sizi meşgul ediyorum ama
Kusura bakmayın sorun lnb yönü olsa
Uydu cihazı bağlıyorum trt kanalları geliyor
Öyle olsa uyduda da çalışmaması lazım değilmi?

Dahili uydu alıcıların çekim gücü ile harici uydu alıcıların çekim güçleri mukayese edilmemelidir.

Dahili uydu alıcılarına geçildiğinden beri en büyük şikayetlerin başında daha hassas olan sinyal duyarlılığı ve zap hızı gelir, bu da işlemci gücü, ram kapasitesi, yazılım stabilitesi gibi etkenlerin sonuçlarıdır.

harici uydu alıcı takarsınız altı üstü 50 TL lik bir şeydir ama çeker, 4.000TL para verip aldığınız dahili uydu alıcı tv çekmez. Bu genelde karşılaştığımız bir durumdur. Aldığınız ürünlerin kötü olduğunu değil, daha hassas daha duyarlı olduklarını ifade eder. Harici uydu alıcıları bunu tolere eder, Dahili uydu alıcıları etmez aradaki fark bu dur.

Rakamsal örnek verecek olursak eğer, ''Sinyal seviysi %65 lerde iken harici uydu alıcı yine de yayıbn verir ama dahili uydu alıcı vermez'' gibi :ok

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Merhaba Adem Helvacı Ado üstadım bir konu hakkında bilgisine ihtiyacım var.

VESTEL - 4K SMART 55UD8400 55" LED TV (20273411) ürünün IPS olduğunu öğrendim almayı düşünüyorum fakat yorumlara baktığımda bu forumda da paylaşılanlarda IPS panelin soluk renk verdiğini hatta yanlardan bakıldığında görüntü kaybının VA panelin yanlardan göründüğü gibi görüntü kaybı olduğunu belirtiyorlar gibi anladım, daha önce 55PF9090 kullandım ve her açıdan mükemmeldi, IPS dendiğinde her açıdan iyi görüntü vermesi gerekmiyor mu yanı VA panel gibi soluk olmaması gerekiyor, VA panel hakikaten karşı açıdan iyi fakat yanlardan hiç hoşuma gitmedi düşüncenizi merak ettim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
mülayim Çevrimdışı

mülayim

Yeni Üye
28 Mar 2018
30
Adem Helvacı Ado Selamlar

Toshiba 7763 kodlu ürün hangi panel ve alternatif olabilecek bir tv mi ve vestel modelleri arasında konumlandırma olarak nerede olabilir?

emre.koc Çevrimdışı

emre.koc

Yeni Üye
22 Mar 2018
21
32
Hi
HDR var ve evet hemen her model için anakartlar değişkendir. Modeller kalıcı olsa dahi gelişen teknolojiye uygun anakart kullanımı genelde gördüğümüz bir uygulamadır :ok
Hocam ben 49 inch olanını düşünüyorum ozel istemem gereken bir seri varmıdır bu tv de teşekkür ederim

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba Adem Helvacı Ado üstadım bir konu hakkında bilgisine ihtiyacım var.

VESTEL - 4K SMART 55UD8400 55" LED TV (20273411) ürünün IPS olduğunu öğrendim almayı düşünüyorum fakat yorumlara baktığımda bu forumda da paylaşılanlarda IPS panelin soluk renk verdiğini hatta yanlardan bakıldığında görüntü kaybının VA panelin yanlardan göründüğü gibi görüntü kaybı olduğunu belirtiyorlar gibi anladım, daha önce 55PF9090 kullandım ve her açıdan mükemmeldi, IPS dendiğinde her açıdan iyi görüntü vermesi gerekmiyor mu yanı VA panel gibi soluk olmaması gerekiyor, VA panel hakikaten karşı açıdan iyi fakat yanlardan hiç hoşuma gitmedi düşüncenizi merak ettim.

Bahsettiğiniz ürün IPS panellidir, Bilinen teknik referansı 178 dereceye kadar stabil görüntü sunduğu yöndedir ki bunu bizler de defalarca test ettik ve doğruladık.

Siz böyle bir sorun yaşadıysanız panel ya IPS olmasa gerek ya da belirtilen açı dışından bakıyor olsanız gerek :ok

Geri
Üst Alt