Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

I Çevrimiçi

Iz_for

Aktif Üye
25 Eki 2017
194
Bu TV ler benim gözümde hep alicengiz TV dir ve önermem almanızı. üretimi veya kalitesi değil pazarlama şekli nedeniyle güven vermiyor bana.

Bu TV yi bu fiyata 2 yıl garantili satın alacağınıza, AWOX veya NAVİTECH veya AXEN gibi markaları yarı fiyatına yakın ve aynı koşullarla ve bence daha güvenilir şekilde satın almanız daha makul olur.

Haaa AWOX da smart-dvd yoktur ona lafım yok ancak smart haricinde dvd yi eksiklik görmüyorum açıkçası.
Abi cevabiniz icin cok sagolun sebebi ni daha önce bahsetmistiniz biliyorum
Ama bu tarz ürünleri takip ediyorum ve bu satış şekli dışında bulmak pek mümkün değil
Gorerek alma durumu olabilir hafta sonu bu yüzden gitmeden sizden bilgi almak istemiştim eğer zahmet olmayacaksa tekrar sormak isterim panel ve anakart bilgisini
İyi günler dilerim

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Abi cevabiniz icin cok sagolun sebebi ni daha önce bahsetmistiniz biliyorum
Ama bu tarz ürünleri takip ediyorum ve bu satış şekli dışında bulmak pek mümkün değil
Gorerek alma durumu olabilir hafta sonu bu yüzden gitmeden sizden bilgi almak istemiştim eğer zahmet olmayacaksa tekrar sormak isterim panel ve anakart bilgisini
İyi günler dilerim

Bu ürün sistemde yok o nedenle anakart ve panel bilgisi yok.
O bilgileri paylaşma nedenim bu idi :ok

T Çevrimdışı

tolgaozmil

Yeni Üye
2 May 2018
2
40
Merhabalar,

Ben de tavsiyeleriniz üzerine 55UD9650 almaya karar verdim. Forumda da belirttiğiniz gibi V10115599 veya V10117200 kodlu ürünleri bulmaya çalışıyorum. Vestel 'de çalışan bir arkadaşıma sorduğumda şu anda satışta olan ürün kodunun 20273165 olduğunu söyledi. Acaba bu ürünler fabrika içinde farklı piyasada farklı kodlarla anılıyor olabilir mi?

C Çevrimdışı

cemel 

Aktif Üye
27 Nis 2018
312
43
Ado hocam bugün teknosada 55ud9650 sordum merkez depodan getirebileceklerini ve fiyatınında indirimde olduğunu soylediler
3150 TL ye geliyor...
49ud9650 vardı kodu bu hocam, bunun bilgisi nedir acaba? Saygılar...

2018-05-02-18-00-32-jpg.jpg

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Adem bey mahkemeye vereceğimi söylemiştim vede verdim genel merkez aradı para iadesi yapacağını söyledi simdi benim anlatmak istediğim su idi hangi marka olursa olsun bile bile neden müşteriyi ayıplı mal kullandirtmaya zorlar sonuçta üretim kaynaklı bir durum beni üzen o kadar urun alan bir müşteriye yapılmaması gereken bir hareketti peki simdi ben yine hangi marka alacam yine vestel bu kadar probleme rağmen neden vestel onuda anlatayım bir insan bir futbol takimi tutar yıllarca ondan vazgeçmez bende 5 yıldır devamlı vestel tv alıyorum 9 serisi 55 inc ler ips panel olsa onu almak isterim ama onlar hep va bildiğim kadarıyla muhtemelen yine 55ud8400 alacaz ama ışık sızması kafami karıştırıyor olu piksel her panelde çıkabilir o sans fakat bu direk led olmasına rağmen led ışıklar 4 taraftan veriyor yani edge led gibi mesala siyah ekranda siyah renk yok sarımsı renk ve altlarda sızan ışıklar çok belli bu hatalar edge led de daha çok fakat bu direk led ornegin 50ud6300 direk led idi ışık sızması yoktu ve siyah ekran simsiyahti 55ud8400 teki ışık sistemi ni merak ediyorum

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Adem Helvacı Ado Üstad ve albanez albanez üstadın , ne burada , ne de başka bir yerde kendisini kanıtlamaya ihtiyaçları yoktur bu panel işinde. Zaten ilk mesajında 1-2-3 değiştirirler demiş, baktılar ki yine memnun değilseniz, o zaman tüketici hakem heyeti sonucunu beklerler ve THH tinden de %99 tüketici lehine karar çıkar bu durumlarda,. Hatta Adem Helvacı Ado üstadım biraz nazik bile yazmış yapısı gereği, tanıdığım kadarıyla.

Şimdi sevgili arkadaşım, var ise piyasa da vestel ve arçelik gibi 1-2-3 ürünü değiştirip yenisini gönderecek bir firma söyle bizde gidelim , oradan alalım. LG, SONY, PHİLPS, SAMSUNG buna dahil, bak bakalım, ilk sorunda değişim mi yapıyor, yoksa sana THH yolunu mu gösteriyor.

Ayrıca bu panellerin yapısı gereği, külliyen sorunlu ve ESKİ bir teknoloji olduğunu defalarca söylediler. Verirsiniz THH ne memnun değilim dersiniz, ve paranızı iade alırsınız. Küçümsemiyorum tabi yanlış anlamayın da, 2600 tl günümüzde bir tv için uçar kaçar bir para değildir. Benim de alacağım tv ler o civardadır. 10000-15000 e adamlar oled alıyor sorun çıkıyor, LOGO YANIĞI ve üsdatın deyimiyle, 'abi bunlar normal!' cevabı alıyorsunuz firmadan, buyurun buradan yakın, öyle bir durumda ne yapardınız/ yapabilirdiniz?
N nedimm
birader burdan yazmak kolay senin yeni aldigin tv nin ortasında gözüne takılan ölü piksel olsa kabul eder misin hangi marka olursa olsun ayrıca bu teknolojinin özünde var bu bunu bende biliyorum 11 adet tv aldım 5 yılda tv de olu piksel ışık sızması bunlar üretim kaynaklı sorundur hangi marka olursa yeni ürüne gerekeni yapmalı yapmıyorsa yargı yolu acık birader

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
birader burdan yazmak kolay senin yeni aldigin tv nin ortasında gözüne takılan ölü piksel olsa kabul eder misin hangi marka olursa olsun ayrıca bu teknolojinin özünde var bu bunu bende biliyorum 11 adet tv aldım 5 yılda tv de olu piksel ışık sızması bunlar üretim kaynaklı sorundur hangi marka olursa yeni ürüne gerekeni yapmalı yapmıyorsa yargı yolu acık birader

Nesi kolay, siz öyle bir anlatıyorsun uz ki, tüm seri arızalı, burada bizlere yardımcı olan Ado yu da vestelin ortağı yaptınız.

Ne dedik ,Thh yolu açık ve dediğimiz çıktı. Ücret iadesini almışsınız.

Bence siz yerli ürüne.değilde, diğer markalara yönelin.

Şahsen ben bu kadar şikayet ettiğim herhangi markaya bir daha bakmam,

mülayim Çevrimdışı

mülayim

Yeni Üye
28 Mar 2018
32
Adem Helvacı Ado hocam 49UD9650 ile 55UD9650 arasında panel ve özellik farkı var mı? Ayrıca hareketleri görüntülerde performansı nasıldır ve bu konuda menüde bir ayar bulunuyor mu ?

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Nesi kolay, siz öyle bir anlatıyorsun uz ki, tüm seri arızalı, burada bizlere yardımcı olan Ado yu da vestelin ortağı yaptınız.

Ne dedik ,Thh yolu açık ve dediğimiz çıktı. Ücret iadesini almışsınız.

Bence siz yerli ürüne.değilde, diğer markalara yönelin.

Şahsen ben bu kadar şikayet ettiğim herhangi markaya bir daha bakmam,
vestel ücret iadesi yapmadı yapmak zorunda kaldı ayrıca konu vestel değil iyi okuyun hangi marka olursa olsun ayıplı ürünün arkasinda duracak birgün başına gelirse anlarsın ben neden yeni aldığım tv yi her izlerken o ölü pikselle izleyeyim birader bırak bu ayakları lütfen sen olsan seninde tepkin farklı olur ayrıca var bir sıkıntı bu samsungta olabilir lg de vestel de arcelikte ayrıca 55ud8400 te ışık sızma sorunu var serviste söyledi bu formdaki alan bir arkadasta söylemişti sen sen ol konuyu çarpıtma 11 adet tv aldım sen almamissindir o kadar tv vestel den değişimlerde araya alınırsa 15 yapar

B Çevrimdışı

bravo112

Yeni Üye
4 May 2018
15
44
Adem Helvacı Ado hocam benim birkaç sorum olacak, cevap verirseniz sevinirim.
1- 2500 civarına 4K, 55" tv bakıyorum. İlk gözüme çarpan 55UD8400 (2017 üretim olması nedeniyle) ve 55UA8300
Siz hangisini önerirsiniz veya başka marka model önderir misiniz?
2- bu linkte "VESTEL 50UD8400 MB130 HDR GELDİ V.3.62.4.0 ÇEKİRDEK YAZILIMINI YÜKLEDİM HDR AÇILDI" şeklinde yorum var, ama okuduğum kadarıyla ud8400 lerde hep hdr yok demişsiniz. 55UD8400 veya 55UA8300 tvlerde HDR veya wcg yok mu?
3- Vestel in kendi sitesinde subwoofer var gözüküyor ama Ses Çıkış Gücü:2x10W olarak yazılmış, linkinde ise Ses Çıkış Gücü:2x10W + 12W olarak yazılmış. 8400 modelinde subwoofer var mı, yani sitede hata mı var?

İşin özeti 55UD8400 modelini önerir misiniz yoksa başka bir modele mi bakayım.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
45
Konu farklı yönde belki ama yada yanılıyorum bilmiyorum bildiğim kadarıyla üç ölü pikselden sonra talep hakkı oluyormuş. Bana oldum olası hep saçma gelmiştir bu durum... Yeni tv alıyorsun ortada bir ölü piksel... Kusur olduğu için talep hakkı olmalı bence...
Ben mesela awox 55 tv aldım. Altyazı titreme takılma problemi yaşıyorum. İster istemez kafa kurcalıyor. Takılmadan edemiyor insan. Muadillerine göre tamam uygun ama piyasaya yeni girmiş marka smart yok bir takım bazı özellikler eksik tamam bilerek aldım. Yani alan razı satan razı ama niye böyle. Yada hepsi bu boyutta olan awox lar aynı dese biri tamam diyecem.
Dört gün önce yetkili servisi aradım. Biz bıraktık dediklerinden sonra :gul awoxu arayıp bana en yakın servisi aradım. Video çekmemi istedi arkadaş çekip gönderdim. Awox un üretim departmanına göndermişler. Yanıt gelicek bugün belli olur tahminim.
Konunun yeri burası değildi ama laf lafı açtı kusura bakmayın.
Ha yine diyorum. Yayın teknolojisi oda ortam vs vs aynı kalsaydıda kaliteli bir tüplü tv nin eline hiçbiri hala su dökemiyor. Yok ölü piksel yok canlı piksel birde kanal bitlenmezdi :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar,

Ben de tavsiyeleriniz üzerine 55UD9650 almaya karar verdim. Forumda da belirttiğiniz gibi V10115599 veya V10117200 kodlu ürünleri bulmaya çalışıyorum. Vestel 'de çalışan bir arkadaşıma sorduğumda şu anda satışta olan ürün kodunun 20273165 olduğunu söyledi. Acaba bu ürünler fabrika içinde farklı piyasada farklı kodlarla anılıyor olabilir mi?
Selamlar azizim.

Bir üründe ÜRÜN KODU + PAZARLAMA KODU + SERİ NUMARASI vardır

Sizin verdiğiniz kod pazarlama kodu. ve sizi tebrik ederim ki bu pazarlama kodu V10117200 kodlu ürüne aittir :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado hocam bugün teknosada 55ud9650 sordum merkez depodan getirebileceklerini ve fiyatınında indirimde olduğunu soylediler
3150 TL ye geliyor...
49ud9650 vardı kodu bu hocam, bunun bilgisi nedir acaba? Saygılar...
Ekli dosyayı görüntüle 707

Selamlar Değerli Kardeşim;

Bu ürün SAMSUNG Panel ve MB120 anakart ile üretilmiş bir tv dir.

Panel yapısında WCG HB mevcuttur ancak HDR yoktur, SMR 2200hz olması dikkat çekici :ok

B Çevrimdışı

bravo112

Yeni Üye
4 May 2018
15
44
3000 tl ye kadar 49-55" arası hangi vestel'i önerirsiniz? Bugün biraz baktım ve 49ud9400 modelini beğendim. Bu model 50hz galiba, ama titreme engelleme veya azaltma özelliği var mı? Okuduğum kadarıyla bu fiyatlarda HDR özellikle modeli yok galiba yada panel şansına göre HDR özellikli tv denk gelebilir mi?

Geri
Üst Alt