Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

A Çevrimdışı

aekaya

Yeni Üye
23 Ocak 2018
8
Cvp: VESTEL Panel Bilgi hattı

Ado hocam 55UD9400 için bayileri gezdim teknosayada baktım verilen cevaplar hep aynı ürünlerimiz depomuzdan sevk edilmektedir.Bu nedenle ürün barkodu hakkında detaylı bilgi paylaşamıyoruz.Benim için hdr önemli gerçi satıcılar bundan bi haber sonuç olarak tv yi alamadım.Kimsede yardımcı olmuyor.Vestelden vazgeçicem büyük ihtimal.
[/quote]

Selamlar Azizim;
O konuda yorum yapamıyorum maalesef. Ayrıca yetkili bayi size ''Depodan gelecek bilemeyiz'' diyorsa bilin ki sallamışlar. Bunları duyan da zannedecek ki, haspamlar satış yapınca koca fabrika tek tek müşteri evine ürün gönderiyor :haha:

Bahsettikleri depo kendi depoları ise de o üründen ellerinde 150 tane var da hangisinin geleceğini mi bilmiyorlar ? Uğraşmak istemiyorlar azizim, klasik satıcı bunlar, istiyorlar ki müşteri elinde parayla gelsin, bunlar hangi modeli gösterirse müşteri alsın gitsin, soru dahi sormasın :))

Depo dedikleri şey 1 kat altlarında zaten, elerinde de bu modelden olsa olsa 3-4 tane vardır :))

Sizi kim ciddiye alıyorsa, ürününüzü oradan alınız :ok

Ado hocam izmir karşıyakada vestel bayileri çok bilgisiz sadece teknosada resim çekebildim ama sizin vediğiniz kodla (V10115598) uyuşmuyor.Peki bu panel nedir?

IMG_5092.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

aekaya' Alıntı:
Ado hocam 55UD9400 için bayileri gezdim teknosayada baktım verilen cevaplar hep aynı ürünlerimiz depomuzdan sevk edilmektedir.Bu nedenle ürün barkodu hakkında detaylı bilgi paylaşamıyoruz.Benim için hdr önemli gerçi satıcılar bundan bi haber sonuç olarak tv yi alamadım.Kimsede yardımcı olmuyor.Vestelden vazgeçicem büyük ihtimal.

Yetkili bayilerin hangisi bilgili ki azizim?

Hepsi sırtlarını yasladıkları paraları ve sandaletli ayaklarıyla servislere caka satmayı, posta koymayı ve gelen müşterilere kulaktan dolma bilgi basmayı bilir sadece  :haha:  

Adama IPS desen  :w00t:
Adama VA desen    :geek:
Adama HDR desen  :helen:

Mal ortada azizim Ne diyelim şimdi? Hep söylerim, Yetkili Bayilerden Ürün Almayınız :ok:

Bu ürünün paneli SAMSUNG

A Çevrimdışı

aekaya

Yeni Üye
23 Ocak 2018
8

Ado' Alıntı:
aekaya' Alıntı:

Hepsi sırtlarını yasladıkları paraları ve sandaletli ayaklarıyla servislere caka satmayı, posta koymayı ve gelen müşterilere kulaktan dolma bilgi basmayı bilir sadece  :haha:  

Mal ortada azizim Ne diyelim şimdi? Hep söylerim, Yetkili Bayilerden Ürün Almayınız :ok:

Bu ürünün paneli SAMSUNG

Peki hocam hdr10 ve dolby vision varmı bu modelde?Yoksa sizin vediğiniz kodla aramaya devammı edeyim

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

aekaya' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Bu ürünün paneli SAMSUNG

Peki hocam hdr10 ve dolby vision varmı bu modelde?Yoksa sizin vediğiniz kodla aramaya devammı edeyim

Yorulmazsanız eğer, aramaya devam :ok:

E Çevrimdışı

eminbim

Yeni Üye
26 Ocak 2018
46
Evkurdan 49 ud 8400 TV alma aşamasındayim Ado bey yazılarınızı okudum bu modelde yorumlardan  IPS LG panelin iyi olması nedeni ile panelin IPS mi VA panel ololdugu seri numarası dışında tespiti mumkunmmü IPS LGL doğru bir kararmi açıklamada bulunursunuz yardımı için teşekkür ederim

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

eminbim' Alıntı:
Evkurdan 49 ud 8400 TV alma aşamasındayim Ado bey yazılarınızı okudum bu modelde yorumlardan  IPS LG panelin iyi olması nedeni ile panelin IPS mi VA panel ololdugu seri numarası dışında tespiti mumkunmmü IPS LGL doğru bir kararmi açıklamada bulunursunuz yardımı için teşekkür ederim

IPS paneller şahsen benim sevdiğim panellerdir, ancak IPS panel tipinin tepkime zayıflığını bilerek ürün almanız gerekir. Atraksyonu yüksek sahnelerde iyi sonuç alabilmek için IPS panel alıyorsanız yazılımsal iyileştirmelerin daha yüksek olduğu ürünleri tercih etmeniz gerekir ki bahsettiğiniz TV nin SMR değerinin 1000hz olduğunu varsayarsak günümüz teknolojisine göre orta/iyi olarak kabul edebiliriz.

Tabi gönül istiyor ki yazılımsal değil de donanımsal yüksek tepkiler alabilelim ancakşu koşullarda bunun pek imkanı yok.

Kullanıcı profilinize göre ürün tercih etmeniz makul olur :ok:

Y Çevrimdışı

ybayrak41

Yeni Üye
8 Şub 2018
19

hocam değişimde 49ud8800 4k tv geldi. yan açı görüntüsü berbat ötesi. Firma sallıyor.servis arıza yok görüntü bu diyor.
serino.7932222700032 ne yapabiliriz.
PNL:23456338

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

ybayrak41' Alıntı:
hocam değişimde 49ud8800 4k tv geldi. yan açı görüntüsü berbat ötesi. Firma sallıyor.servis arıza yok görüntü bu diyor.
serino.7932222700032 ne yapabiliriz.
PNL:23456338

Daha sizin yazınızı okur okumaz kendi kendime ''Kesin SAMSUNG VA paneldir'' diye düşündüm ve baktım ki evet maalesef teşhisim doğru çıktı.
Eski tv nizin panelinin LG olması nedeniyle hem renk hem de açı sorunu yaşamanız gayet doğaldır.

Aslında bu size gelen tv nin kötü olduğu anlamı taşımıyor ancak SAMSUNG panelli tv lerin açı duyarlı ve renk bakımından çok çok da oyurucu olmadığını hepimiz biliyoruz.

İşin aslı, MB91 yerine MB130 anakartlı bir ürün gelmiş olması büyük avantaj fakat siz görütü performansını beğenmiyorsanız elbette bana söz düşmez bu aşamada.

Bu konudaki hassasiyetinizi ve eski tv nizin renk ve açı performansında bir ürün ile değiştirilmesi yönde talebinizi dile getirin lütfen.

Aşağıdaki adrese konuyu aktarabilirsiniz, Ben ilgileneceklerini düşünüyorum/umut ediyorum. :ok

https://www.vestel.com.tr/capcanlidestek

Y Çevrimdışı

ybayrak41

Yeni Üye
8 Şub 2018
19

evet.
vestel ile iletişime geçtim. servis geldi arıza olmadığı görüntünün böyle olduğu söylendi.bugün tekrar iletişime geçtim, bana söylenen UD9300 YERİNE UD8800 yolladıklarını söyledim.iletişime geçilecek dendi. UD9300 nasıl acaba? evimde samsung led tv de var onun yan açısı bile süper. bu çok kötü. UD9300 tercih edebilirmiyim sizce? İlginize teşekkürler..

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

ybayrak41' Alıntı:
evet.
vestel ile iletişime geçtim. servis geldi arıza olmadığı görüntünün böyle olduğu söylendi.bugün tekrar iletişime geçtim, bana söylenen UD9300 YERİNE UD8800 yolladıklarını söyledim.iletişime geçilecek dendi. UD9300 nasıl acaba? evimde samsung led tv de var onun yan açısı bile süper. bu çok kötü. UD9300 tercih edebilirmiyim sizce? İlginize teşekkürler..

Sizin aslında ürününüz arızalı değil önce bu konuda net bilgi vermek isterim. Sizin durumda arıza olmaması, VA panellerin yapısı gereği teknolojinin bir getirisi/götürüsü veya yan etkisi olması nedeniyle ürün değişiminden ziyade panel tipi değişikliği gereklidir. Bu da aslında size sevk edilecek tv de LG panel kullanılması gerekliliğini doğurur. Bu anlamda bahsettiğiniz 9300 model tv üretiminde kullanılan da bir VA panel olduğuna göre, size ürün değişiminin TEKRAR yapılması demek, sorunlarınızın çözüleceği anlamı taşımamaktadır.

Kurum ile irtibat kurduğunuzda kendinizi ifade ederken, teknolojiye yakınlığınızı, VA ve IPS panellerin renk algoritması ve açı duyarlılıklarına dair değişkenliklerini bildiğinizi, daha önceki panelinizin IPS olması nedeniyle yeni gelen VA panelden istediğiniz verimi alamadığınızı ve bu konudaki hassasiyetinizi belirtirseniz, gereksiz ürün değişimi-sinir harbi-zaman kaybı gibi durumların da önüne geçmiş olursunuz diye düşünüyorum :ok:

Y Çevrimdışı

ybayrak41

Yeni Üye
8 Şub 2018
19

Ado' Alıntı:
ybayrak41' Alıntı:
evet.

Sizin aslında ürününüz arızalı değil önce bu konuda net bilgi vermek isterim. Sizin durumda arıza olmaması, VA panellerin yapısı gereği teknolojinin bir getirisi/götürüsü veya yan etkisi olması nedeniyle ürün değişiminden ziyade panel tipi değişikliği gereklidir. Bu da aslında size sevk edilecek tv de LG panel kullanılması gerekliliğini doğurur. Bu anlamda bahsettiğiniz 9300 model tv üretiminde kullanılan da bir VA panel olduğuna göre, size ürün değişiminin TEKRAR yapılması demek, sorunlarınızın çözüleceği anlamı taşımamaktadır.

Kurum ile irtibat kurduğunuzda kendinizi ifade ederken, teknolojiye yakınlığınızı, VA ve IPS panellerin renk algoritması ve açı duyarlılıklarına dair değişkenliklerini bildiğinizi, daha önceki panelinizin IPS olması nedeniyle yeni gelen VA panelden istediğiniz verimi alamadığınızı ve bu konudaki hassasiyetinizi belirtirseniz, gereksiz ürün değişimi-sinir harbi-zaman kaybı gibi durumların da önüne geçmiş olursunuz diye düşünüyorum :ok:
Aynen katılıyorum hocam. Çok teşekkürler.

Y Çevrimdışı

ybayrak41

Yeni Üye
8 Şub 2018
19

ybayrak41' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Mb130 anakart çok iyi dediniz.  Yeni Yazılım ile görüntüde düzrlme olurmu? Bu tv ilerisi için dahamı iyi? Değişim yapmayayımmı? Kolay gelsin

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

ybayrak41' Alıntı:
ybayrak41' Alıntı:
Mb130 anakart çok iyi dediniz.  Yeni Yazılım ile görüntüde düzrlme olurmu? Bu tv ilerisi için dahamı iyi? Değişim yapmayayımmı? Kolay gelsin

Benim favori kartım MB120 dir, lakin artık bir şekilde MB120 lerin de devri kapanacak ve geleceğin kartı MB130 - MB130E - MB130P gibi kartlar olacaktır.

Yine bir gerçek var ki yazılım geliştirmeleri artık MB130'a yöneldi. Yani bundan sonra en hızlı ve en gelişmiş yazılımları MB130'a bekliyoruz.

Çok değil 2 sene evvel en favori kartım MB100 idi ancak bu gün artık MB100 kartın adını bile anmıyoruz neredeyse, hatta MB100 lerin artık yazılımlarını geliştirmeye yönelik çalışma da yok, kaldı ki MB100 lerin yazılım desteklerinin artık kesilme kararı alındığını, geçen sene fabrikadaki toplantıdan duyurmuştum sizlere.

Yakın zamanda MB120 ler için de böyle bir karar alınması beni şaşırtmaz, ancak MB130 un önü en az 2 sene boyunca açık.

Şu an bu guruptaki en üst segment anakart MB300 dür o da android TV dir, Normal tv ler sıralamasında listenin en üstünde ise MB130 vardır.

Bakınız çok değil 1 hafta önce sizinle şu yazışmayı yapsaydık belki MB130 için bu derece olumlu da yazmazdım, ancak güncel bir yazılım sürdüler ve yine oldukça etkili bir fark hissettik TV lerimizde.

VESTEL ARGE bu çalışmalara devam etsin canımızı yesin :ok:

Tabi ben size ''Değiştirin'' veya ''Değiştirmeyin'' demem zira bu sadece sizin verebileceğiniz bir karar, lakin değişimden gelecek olan ürünün ne olacağı belli değil, performansın ne olacağı belli değil, hangi anakart ile geleceği belli değil, gelen tv nin panel performansında ghosting, clouding, dead pixel, live pixel durumlarının ne olacağı belli değil gibi durumları düşünürsek, sanki gereksiz bir macera gibi de düşünülebilir sizin adınıza.

Bunun yanısıra bir konuya daha dikkatinizi çekmek istiyorum.

Benim yorumlarımı okuduysanız SAMSUNG panelleri sevmediğimi anlamışsınızdır.
Lakin SAMSUNG panelleri renk algoritması ve açı duyarlılıkları için beğenmesem de, IPS paneller ile kıyaslandığında daha yüksek kontrast oranı ve en önemlisi çok daha yüksek panel tepkime süresi konusunda da hakkını yememek gerektiğini hep vurgularım.

Sizin TV nin yazılım sürümü nedir? MENÜ4725 yaparak kontrol edip yazarmısınız rica etsem :ok:

Geri
Üst Alt