Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Cvp: VESTEL Panel Bilgi hattı

omearfr' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Teşekkür ederim hocam. Anakart bilgileri, direct led - edge led, 10bit-8bit, wide color gamut gibi bilgileri görebiliyor muyuz peki?

Selamlar;

Anakart MB1130
HDR 10 bit mevcut
WCG yok
Panel ELED, Çift yan kanattan aydınlatma
Bluetooth
Wi Di
DLNA
CEC ARC
2USB
3HDMI

Gördüğüm özellikler arasındadır.

Üründe pixellence desteği yoktur :ok:

O Çevrimdışı

omearfr

Yeni Üye
12 Ara 2017
17

Ado' Alıntı:
omearfr' Alıntı:
Teşekkür ederim hocam. Anakart bilgileri, direct led - edge led, 10bit-8bit, wide color gamut gibi bilgileri görebiliyor muyuz peki?

Selamlar;

Anakart MB1130
HDR 10 bit mevcut
WCG yok
Bluetooth
Wi Di
DLNA
CEC ARC
2USB
3HDMI

Tekrardan teşekkürler hocam. 
HDR10 ve 10 bit olan bir panelde WCG olmaması bana biraz anormal geliyor. Başka TVlerde de bu duruma rastladım. HDR10 desteklemesi için panelin geniş renk gamına sahip olması gerekiyor. Yüksek renk gamına 10bit ile ulaşıyor. Zaten 10 bit paneller WCG desteğine sahip oluyor. Arka aydınlatma da devreye giriyor tabi ki burada.
Bu HDR10 destekli ve 10 bit olan panellerde WCG olmaması bana biraz yazılımsal engel gibi geliyor. Mesela 49" modelde direct led, 10 bit, HDR10, micro dimming varken local dimming yok, WCG yok. Ama aynı TV'nin 55" modelinde direct led, 10 bit, HDR10,micro dimming var, ayrıca local dimming ile WCG de var. Ürün bilgileri bu şekilde gösteriyor kataloglarda. Teknik olarak bu panelin WCG desteği olması gerek. Bilmiyorum ben mi yanlış düşünüyorum. 
Ayrıca size yazdığım panelin 10bit(8bit+frc) ya da true 10 bit olup olmadığı bilgisine  ya da panel koduna kadar görebilme şansımız var mıdır? Bu kadar detaylı yazıyor ise efsane olur gerçekten :) (Herhangi bir tv de olur)
Pixellence, tam olarak fonksiyonu nedir?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

omearfr' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Selamlar;

Anakart MB1130
HDR 10 bit mevcut
WCG yok
Bluetooth
Wi Di
DLNA
CEC ARC
2USB
3HDMI

Tekrardan teşekkürler hocam. 
HDR10 ve 10 bit olan bir panelde WCG olmaması bana biraz anormal geliyor. Başka TVlerde de bu duruma rastladım. HDR10 desteklemesi için panelin geniş renk gamına sahip olması gerekiyor. Yüksek renk gamına 10bit ile ulaşıyor. Zaten 10 bit paneller WCG desteğine sahip oluyor. Arka aydınlatma da devreye giriyor tabi ki burada.
Bu HDR10 destekli ve 10 bit olan panellerde WCG olmaması bana biraz yazılımsal engel gibi geliyor. Mesela 49" modelde direct led, 10 bit, HDR10, micro dimming varken local dimming yok, WCG yok. Ama aynı TV'nin 55" modelinde direct led, 10 bit, HDR10,micro dimming var, ayrıca local dimming ile WCG de var. Ürün bilgileri bu şekilde gösteriyor kataloglarda. Teknik olarak bu panelin WCG desteği olması gerek. Bilmiyorum ben mi yanlış düşünüyorum. 
Ayrıca size yazdığım panelin 10bit(8bit+frc) ya da true 10 bit olup olmadığı bilgisine  ya da panel koduna kadar görebilme şansımız var mıdır? Bu kadar detaylı yazıyor ise efsane olur gerçekten :) (Herhangi bir tv de olur)
Pixellence, tam olarak fonksiyonu nedir?

Daha önce bu konuların tartışması olmuştu azizim, 65UD8900 inceleme konusunda iki arkadaş ile tartışmıştık bu konuyu. Mazur görünüz zira kaynak güvenliğinide düşünerek, kod paylaşmıyorum, yalnız gerçek 10 bit olduğu bilgisini paylaşabilirim.
Diğer düşüncelerinize elbette ki katılıyorum, ancak her yazılımsal desteğin, bir donanımsal karşılığı olması gerekliliği de gözardı edilemez. Lakin sizin, tezinizde haklı olduğunuzu inkar etmiyorum.

Üreticiler seçenek arttırmak, ürün gamı genişletmek, fiyat yelpazesini aralamak adına her zaman bu stratejiyi kullanmıştır ben çok yadırgamıyorum :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Esattr55' Alıntı:
Ado' Alıntı:
CMO paneliniz var ve yapısı VA :ok:

Teşekkürler Ado. Peki panel kalitesi kötü mü?duymadığım bir panel.​

Yok azizim bizim bildiğimiz, yıllardır kullanılan, hatta son üretim SAMSUNG panellerden kalite anlamında daha iyi olduğunu ispat etmiş bir paneldir.

Bazı üretimlerde yakın performansı iyi değildir ancak LG kadar iyi bir renk algoritmasına sahiptir.

E Çevrimdışı

Esattr55

Yeni Üye
19 Ocak 2018
27

Ado' Alıntı:
Esattr55' Alıntı:
Teşekkürler Ado. Peki panel kalitesi kötü mü?duymadığım bir panel.​

Yok azizim bizim bildiğimiz, yıllardır kullanılan, hatta son üretim SAMSUNG panellerden kalite anlamında daha iyi olduğunu ispat etmiş bir paneldir.

Bazı üretimlerde yakın performansı iyi değildir ancak LG kadar iyi bir renk algoritmasına sahiptir.

tekrar teşekkürler iyi çalışmalar.

W Çevrimdışı

warnux52 

Yeni Üye
30 Ocak 2018
5

Merhabalar 32,40,43 inç ips panel sahip model verebilirmisiniz monitör olarak kullanacağım 4k olması tercihimdir.Teşekkür ederim

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

celalcalis' Alıntı:
Merhabalar 32,40,43 inç ips panel sahip model verebilirmisiniz monitör olarak kullanacağım 4k olması tercihimdir.Teşekkür ederim

Bu tarz bir liste çıkartmaya kalkarsak, bitmesi 2071 yılını bulur azizim :))

Sizin araştırdığınız modelleri belirtirseniz ona göre kontrol sağlamamız daha kolay olur. :ok:

S Çevrimdışı

Selo8686

Yeni Üye
23 Ocak 2018
18
Selam hocam hayırlı işler

55UD9300 SN:7851799700217

Full yazılım şimdiden teşekkürler
                        Saygılar :bye:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Selo8686' Alıntı:
Selam hocam hayırlı işler

55UD9300 SN:7851799700217

Full yazılım şimdiden teşekkürler
                        Saygılar :bye:

Full yazılım konumuzda talep ediniz, en kısa sürede yardımcı olmaya çalışırım :ok:

W Çevrimdışı

warnux52 

Yeni Üye
30 Ocak 2018
5

Ado' Alıntı:
celalcalis' Alıntı:

Sizin araştırdığınız modelleri belirtirseniz ona göre kontrol sağlamamız daha kolay olur. :ok:

Vestel 4K 40UB6300

Vestel 4K SMART 43UB9100S

Vestel 4K SMART 43UB9100 43

[/url][/url]

lg ips hangi model ve seri olabilir.teşekkür ederim

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

celalcalis' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Vestel 4K 40UB6300

Vestel 4K SMART 43UB9100S

Vestel 4K SMART 43UB9100 43

lg ips hangi model ve seri olabilir.teşekkür ederim

V10110078 43UB9100S MB120 ve LG IPS
V10110076 43UB9100   MB120 ve LG IPS
V10108704 40UB6300   MB130 ve SAMSUNG VA
Wstwood da smsng olduğu için detaya gerek görmedim.

A Çevrimdışı

aekaya

Yeni Üye
23 Ocak 2018
8

Ado' Alıntı:
aekaya' Alıntı:
Hocam cevap için teşekkür ederim 55ud9400 satın alırken  ürünün kodu V10115598 yi kutudanmı bakıcaz nasıl anlıcaz?

Kutuda barkot ve seri numara bilgilerinin olduğu bölümde yazar. Her ürün kolisinde mutlaka TV bilgilerini içeren bir adet barkot vardır. :ok:

Ado hocam 55UD9400 için bayileri gezdim teknosayada baktım verilen cevaplar hep aynı ürünlerimiz depomuzdan sevk edilmektedir.Bu nedenle ürün barkodu hakkında detaylı bilgi paylaşamıyoruz.Benim için hdr önemli gerçi satıcılar bundan bi haber sonuç olarak tv yi alamadım.Kimsede yardımcı olmuyor.Vestelden vazgeçicem büyük ihtimal.

Geri
Üst Alt