Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
hocam günaydın hazır konu panel iken merak ettiğim bir konu örneğin vestel in 8 serisi smart özelliği olan 49 inç 4k  bir tv de lg ips panel kullanılmış olsun ve yine vestel 9 serisi olan 4k smart 49 inç tv de de mi lg ips panel kullanılacak olsa 8 serisine takılan lg ips panel mi takılıyor yani anlatmak istediğim panel kalitesi aynı mı oluyor mantıken seri yükseldikçe panel kalitesi farklı olur düşüncesi var kafamızda

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
omearfr' Alıntı:
Çok genel bir soru olacak ama, HDR olan modellerde bir elin parmaklarını geçmiyor. Hangi modellerde HDR var acaba? Hangi boardlar HDR desteği sunuyor. Son olarak çıkış tarihi ve özelliklerine baktığımızda ortaya nasıl board sıralaması çıkmakta (En çok merak ettiğim konu bu aslında :) ) ?

2004 lerde 17MB08
2005 civarı 17MB12
2005-2006 dolayları 17MB15 MB15-3 MB15-5 MB15-7
2007-2008 17MB22
2008-2009 17MB30 17MB35
2010-2011 17MB48
2011-2012 17MB60 17MB61 17MB63
2012-2013 17MB70 17MB82
2013-2014 17MB90 17MB91
2014-2015 17MB92....97
2015-2016 17MB100 17MB120
2016-2017 17MB130 17MB140 17MB211 17MB300

vs vs vs

Arada aklıma gelmeyen vardır mutlaka, yıllar da milimi milimine uymaz lakin hatırladığım kadarıyla bu şekilde ilerliyordu.

HDR destekleyen bir kaç model yorumu yapmıştım.

Fırsat bulursam HDR destekleyen VESTEL ürünleri diye bir başlık açarım, sizin bu talebiniz bende böyle bir gereklilik olabileceği yönde düşünce uyandırdı.  :ok:

O Çevrimdışı

omearfr

Yeni Üye
12 Ara 2017
17
Ado' Alıntı:
omearfr' Alıntı:
Çok genel bir soru olacak ama, HDR olan modellerde bir elin parmaklarını geçmiyor. Hangi modellerde HDR var acaba? Hangi boardlar HDR desteği sunuyor. Son olarak çıkış tarihi ve özelliklerine baktığımızda ortaya nasıl board sıralaması çıkmakta (En çok merak ettiğim konu bu aslında :) ) ?

2004 lerde 17MB08
2005 civarı 17MB12
2007-2008 17MB22
2008-2009 17MB30 17MB35
2010-2011 17MB48
2012-2013 17MB70 17MB82
2013-2014 17MB90 17MB91
2014-2015 17MB92....97

vs vs vs

Arada aklıma gelmeyen vardır mutlaka, yıllar da milimi milimine uymaz lakin hatırladığım kadarıyla bu şekilde ilerliyordu.

Fırsat bulursam HDR destekleyen VESTEL ürünleri diye bir başlık açarım, sizin bu talebiniz bende böyle bir gereklilik olabileceği yönde düşünce uyandırdı.  :ok:

Geri dönüş için teşekkürler. Vestel ve alternatiflerinin HDR destekleyen TV lerini paylaşırsanız gerçekten güzel olur.
Bu hafta 2013 yılında almış olduğumuz LG LA660S de yatay çizgiler oluştu. Çizgiler titreşim halinde gidip geliyor. Hiçbir darbe ve sıvı teması almadı. Sebebi nedir acaba bir fikriniz var mı? Board ile alakalı falan ise hemen boardı değiştirelim masrafa girmeden :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
omearfr' Alıntı:
Ado' Alıntı:
omearfr' Alıntı:

2004 lerde 17MB08
2005 civarı 17MB12
2007-2008 17MB22
2008-2009 17MB30 17MB35
2010-2011 17MB48
2012-2013 17MB70 17MB82
2013-2014 17MB90 17MB91
2014-2015 17MB92....97

vs vs vs

Geri dönüş için teşekkürler. Vestel ve alternatiflerinin HDR destekleyen TV lerini paylaşırsanız gerçekten güzel olur.
Bu hafta 2013 yılında almış olduğumuz LG LA660S de yatay çizgiler oluştu. Çizgiler titreşim halinde gidip geliyor. Hiçbir darbe ve sıvı teması almadı. Sebebi nedir acaba bir fikriniz var mı? Board ile alakalı falan ise hemen boardı değiştirelim masrafa girmeden :)

Yok azizim klasik COF sorunu o.

panein tamiri mümkün ancak neredeyse panel parasına tamir ediyorlar.

COF bölümü tamir edilse dahi hücre yapısına kimse garanti veremez size bu nednele ben bu tarz durumlarda onarıma karşı çıkarım her daim.

Sizinle ilgili bir durum değil bu, yaşı gereği.  :ok:

(Elbette ki sıvı temasında da bu tarz arızalar çıkıyor ortaya.)

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Hocam merhaba sabah ki soruma cevap bekliyorum seriler arası panel farkını merak ediyorum diğer odaya 49 inc bir vestel tv düşünüyorum

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
hocam yoğunsunuz anlıyorum ama dünkü bir kaç mesajıma cevap alamadım diğer odaya bir vestel tv daha almak istiyorum 49 inç 4k smart özellikli merak ettiğğm  seriler arası yani 8 serisi 9 serisi  panel kalitesini merak ediyorum örneğin bakıldığında 8 serisinde 49inç 4k ips kullanlan bir panel 9 serisi 49inç 4k bir panele demi aynısı takılıyor örneğin 49ud8400 8 serisi lg ips panel kulanılan tv ile 9 serisi 49ud9300 ips kulanılani vestel tv de kulanılan panel kalitesi aynı mıdır konuya uzaktan bakıldığında 9 serisi son seridir daha netttir düşüncesi çıkıyor durum öyle mi ya da lg ips panel kalitesi  netlik canlılık keskinlik her iki modelde aynı mıdır

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Adem bey diğer üyelerin mesajlarına cevap verirken benimkine neden cevap vermiyorsunuz bir problem varsa söyleyin formda olmamızı istemiyorsanız ben ve formda olan arkadaşlarımızla birlikte çıkalım iki gündür cevap bekliyorum yerli üretime destek vermeye çalışıyoruz 4 yildir vestelden 10 adet tv aldım memnun kaldiklarimda oldu olmadiklarimda oldu ama yazlığım da ve diğer evlerimde kullandım ama halen bu markayı tercih ediyorum sebebi içten gelen marka sevgisi sizinde daha önceden vestel çalışanı veya eğitmeni olduğunuzu biliyorum eğitim seminerleri resminizi gördüm çünkü fabrika bağlantınız olduğu için bilgilerinize itimat ediyorum zaten benim.mesleğim kamera üzerine piksel üzerine samsung lg veya yabancı markalar bir adim önde olabilir ama önemli olan 3 yıl garanti ve satış sonrası destek buyuzden tercihim vestel dir regal seg nex on bunlarda ayni fabrikada üretilse dahi marka sempatim var yalnızca vestel ama 10 televizyon bana su tecrübeyi verdi her markada olduğu gibi en üst serisi tercih edilmeli tatminlik için keskinlik ve canlılık için özet olarak mesajlarima cevap vermeyeceksiniz formdan cikalim

S Çevrimdışı

Sedat.

Yeni Üye
9 Ara 2017
32
Adamın üzerine fazla gidiyorsunuz bakın sota hocamın ağzından laf almak için takla atıyorum ben, ki bir tek benle ilgileniyor  :evillol: işin esprisi tabi çok sağolsunlar ancak bunlar işi gücü olan adamlar forumda çalışmıyorlar, görmemeleri normaldir alınganlık yapmayın. Bir ihtimal belirtmek istiyorum bazı insan eleştiri kaldıramaz, zannediyorum bir iki gün önce bana ithafen yazdığı kendisine reklamcı yakıştırması yapıldığı hakkında bir mesaj attı, halbuki öyle bir şey yok, ayrıca ben marka hayranı değilim kalite hayranıyım, o yüzden sota hocamı bu kadar zorluyorum en kalitelisi hangisiyse ben onun hayranıyımdır.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
nedimm' Alıntı:
Adem bey diğer üyelerin mesajlarına cevap verirken benimkine neden cevap vermiyorsunuz bir problem varsa söyleyin formda olmamızı istemiyorsanız ben ve formda olan arkadaşlarımızla birlikte çıkalım iki gündür cevap bekliyorum yerli üretime destek vermeye çalışıyoruz 4 yildir vestelden 10 adet tv aldım memnun kaldiklarimda oldu olmadiklarimda oldu ama yazlığım da ve diğer evlerimde kullandım ama halen bu markayı tercih ediyorum sebebi içten gelen marka sevgisi sizinde daha önceden vestel çalışanı veya eğitmeni olduğunuzu biliyorum eğitim seminerleri resminizi gördüm çünkü fabrika bağlantınız olduğu için bilgilerinize itimat ediyorum zaten benim.mesleğim kamera üzerine piksel üzerine samsung lg veya yabancı markalar bir adim önde olabilir ama önemli olan 3 yıl garanti ve satış sonrası destek buyuzden tercihim vestel dir regal seg nex on bunlarda ayni fabrikada üretilse dahi marka sempatim var yalnızca vestel ama 10 televizyon bana su tecrübeyi verdi her markada olduğu gibi en üst serisi tercih edilmeli tatminlik için keskinlik ve canlılık için özet olarak mesajlarima cevap vermeyeceksiniz formdan cikalim

Çıkmak istiyorsanız çıkın, kimseyi zorla tutmuyoruz, kimseye de yalvarmıyoruz ''foruma gelin'' diye.

Beni MH deki müşteri temsilcileri ile karıştırmayın, ben sizin gibi heyecanlı tipler yüzünden, sabırsız, karşısındakini hor gören, ''Yapmıyorsan şikayet ederim/giderim'' gibi tehditlere başvuran tipler yüzünden istifa ettim kurumdan ve burada PAŞA GÖNLÜM NASIL İSTERSE öyle davranırım kimseye de bunun hesabını verecek değilim.

Bakın ben nasıl sabırla okuyor, sabırla cevaplıyorsam, efendi efendi yazıyorsam, siz de aynı sabır ile bekleyecek, aynı efendilikle yazacaksınız, yazmıyorsanız zaten gidin lütfen forumdan. Tiribünlere oynayıp ''Arkadaşlarla gidelim'' pasınız ise tam bir komedi olmuş.

Bana 20 ye yakın mail attınız, sabırla size aynı sorularınıza aynı cevapları yazdım, ''FORUMDA SORUN'' dedim yine mailden yazdınız, yine ''FORUMDAN SORUN'' dedim yine mailden cevap yazdınız, Zor zar foruma geldiniz bu sefer Forumda yazılım konusunda AYNI mevzuları değişik kelimelerle sordunuz yine cevap yazdım, halen de cevap yazıyorum.

Ben burada 24 saat yokum, benim de bir hayatım, işlerim var. Saatlerdir forumda yoktum, geldim, sıralamaya göre tek tek herkese cevap yazıyorum zaten, heyecanlı yapınıza ve sabırsızlığınıza, TACİZ EDERCESİNE arka arkaya aynı şeyleri yazmanıza rağmen yine de şu ana kadar ne sorduysanız cevap yazdım ama bu son yazdığınız yetti bana

NEREYE İSTİYORSANIZ, ORAYA GİDİNİZ..

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Adem bey asil olan çocukça komedice davranan sizsiniz birincisi mailden yazma sebebim 2 ay önce başka bir formda artik formda olmaya cam mailden ulaşın diyen sizsiniz orda ki  yazınızdan sizi tanıdım ikincisi karakter olarak kimseye yüksekten bakan bir insan değilim siz orda ki cümlenizle olayı farklı yerlere çekmişsiniz bu kadar insan size saygı gösteriyorsa kendinizi farklı yerlerde görmeyin asil sizin yazdığınız i ben sizin gibi görmüş geçirmiş bir insana yakıştıramadım ayıp gerçekten ayıp

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Formdan sorun dediginiz an forma geldim yani ondan önce bana form adresi vermediniz bende formlarda olmadığınızı bildiğim için mailden yazdım ikincisi heyecanlı tipler den değilim bir vestel aldım bir vestel daha alacam eski bir vestel çalışanı olduğunuz için de bilgi almak istedim forma giriyorum bir suru üyeye cevap verilmiş iki gün önce yazdığım mesaja cevap yok bende sordum size bir durum mu var diye sonuçta urun siparişi verecem bugün yarin benim yerimde kim olsa sorar bir sorun mu var diye asil art niyet ve on yargıyla yaklaşan sizsiniz ben size hocam ve adem bey demeden hitap etmedim benim nasıl yaklaştığım ortada tavrınız size yakışmadı hem de bu kadar kişinin olduğu ve okuduğu bu ortamda size yakışmadı zaten en son seriyi aldığımızda bedelini ödeyip kaliteli ürün almış oluyoruz burdaki amaç bilen birinden bilgi sahibi almak ve kullanıcıların yorumlarını okumak her insanin bir ilgi alanı vardır kimi balık tutar kimi bilgisayarda oyun oynar kimi kitap okur kimi de araştırır benim mesleğim fotoğraf ve kamera ben devamlı kamera televizyon ve fotoğraf makinesi takibi içinde olurum sonuç olarak hitabiniz oldukça yanlış mesajıma bardağın boş tarafından bakarak art niyetli yaklaşmışsınız

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Ben size tek isiniz form demiyorum elbet başka isleriniz olacaktır buna saygı duyuyoruz ama bir daha tekrar ediyorum formda diğer üyelere cevap verildiğini görüyorum iki gün olmuş cevap yok  siz olsanız siz de sorarsınız bir sorun mu var diye ama boyle olduğu iyi oldu şahsıma karşı içinizden gecen olumsuz düşünceleri anlamış olduk anlamadan dinlemeden parlayan insan karakterine sahipsiniz ben size ve şahsınıza saygıyla yaklaştım ama sizin davranisiniz etik olmadı

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Ben size tek isiniz form demiyorum elbet başka isleriniz olacaktır buna saygı duyuyoruz ama bir daha tekrar ediyorum formda diğer üyelere cevap verildiğini görüyorum iki gün olmuş cevap yok  siz olsanız siz de sorarsınız bir sorun mu var diye ama boyle olduğu iyi oldu şahsıma karşı içinizden gecen olumsuz düşünceleri anlamış olduk anlamadan dinlemeden parlayan insan karakterine sahipsiniz ben size ve şahsınıza saygıyla yaklaştım ama sizin davranisiniz etik olmadı

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
nedimm' Alıntı:
Adem bey asil olan çocukça komedice davranan sizsiniz birincisi mailden yazma sebebim 2 ay önce başka bir formda artik formda olmaya cam mailden ulaşın diyen sizsiniz orda ki  yazınızdan sizi tanıdım ikincisi karakter olarak kimseye yüksekten bakan bir insan değilim siz orda ki cümlenizle olayı farklı yerlere çekmişsiniz bu kadar insan size saygı gösteriyorsa kendinizi farklı yerlerde görmeyin asil sizin yazdığınız i ben sizin gibi görmüş geçirmiş bir insana yakıştıramadım ayıp gerçekten ayıp

Bir forumda, başka bir forumun adresini yazacak kadar terbiyesiz bir insan değilim, ''Bu forumda artık bilgi paylaşmıyorum mail adresimden bana ULAŞABİLİRSİNİZ'' cümlesindeki ana odak noktasının İLETİŞİM olduğu sanırım anlaması çok zor bir konu değil, bana ulaştınız, Size ''Şu forumdan yazabilirsiniz'' diye forumun adresini verdim. Buraya kadar yanlış bir şey var mı?

Sonrasında size 7 kere daha forumdan yazmanızı rica ettim, yine de mailden dönüp bana başka soru sordunuz ve çocuk olan ben mi oluyorum şimdi?

Ben özel mesajdan dahi soru cevaplamaya karşıyım zira BİLGİ denilen şey herkese açık olmalı, Mailde olan mailde kalır, özelde olan özelde kalır, forumda olan ise herkese açıktır bu nedenle size ve herkese ısrarla forumdan yazmaları gerektiğini belirtiyorum.

Şimdi bana vereceğiniz başka ahlak dersi yok ise, savurduğunuz tehditte belirttiğinizi yerine getiriniz.

Geri
Üst Alt