VESTEL MB9X Kulaklık ile ses sistemi kontrol yazılımı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Merhaba;

TV lerin kulaklık çıkışından ses sistemine bağlantı yapan arkadaşların kullandığı kulaklık volume ile master volume kontrollerinin ayrı olması nedeniyle oluşan negatif geri dönüşlere istinaden, kulaklığı master volum haline getiren yazılım ve uygulama şekli ile ilgili bilgi paylaşıyorum. Bu yazılım MB9X ler için uygundur. Diğerlerini de (Olanları tabi) mümkün olan ilk fırsatta yayınlamaya çalışacağım.

Televizyon kumandası ile ses sisteminin seviyesinin kontrol edilememesi ile sonuçlanan bu konunun çözümü bu konu başlığındadır.

Yükleme yönergesini aşağıya paylaşıyorum. Yazılımı da bu konu başlığı altında sizlere link olarak veriyorum

1. USB bellek içerisinde ""profile"" isimli bir klasör oluşturulur

2. mb90_swprofile.bin ve mb90_hwprofile.bin dosyaları USB içerisindeki ""profile"" klasörüne kopyalanır

3. USB bellek TV'nin USB portuna takılır

4. Service menüsünden ""USB operations"" yapılır

5. Power on/off sonrası yeni profile dosyaları yüklenmiş olacaktır

Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı

Myctapha

Yeni Üye
6 May 2018
12
39
A Ado,
Yukarıda arkadaşın bahsettiği kanu benimde ilgilendiriyor bu konuda yapılabilecek bişey var mı? rca ya mi bağlamamiz gerekir yoksa

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Arkadaşlar Merhaba;

TV lerin kulaklık çıkışından ses sistemine bağlantı yapan arkadaşların kullandığı kulaklık volume ile master volume kontrollerinin ayrı olması nedeniyle oluşan negatif geri dönüşlere istinaden, kulaklığı master volum haline getiren yazılım ve uygulama şekli ile ilgili bilgi paylaşıyorum. Bu yazılım MB9X ler için uygundur. Diğerlerini de (Olanları tabi) mümkün olan ilk fırsatta yayınlamaya çalışacağım.

Televizyon kumandası ile ses sisteminin seviyesinin kontrol edilememesi ile sonuçlanan bu konunun çözümü bu konu başlığındadır.

Yükleme yönergesini aşağıya paylaşıyorum. Yazılımı da bu konu başlığı altında sizlere link olarak veriyorum

2. mb90_swprofile.bin ve mb90_hwprofile.bin dosyaları USB içerisindeki ""profile"" klasörüne kopyalanır

[Gizli içerik]
Slm
Vestelin hicbir tv sinfe kulaklik cikisina ekolayzir ayarlarininnetkin olduguna henuz rastlamadim.Buyuk bir ihtimalle geri donus olmadigi icin ilgilenilmemistir...

auz131 Çevrimdışı

auz131

Yeni Üye
14 Ağu 2018
6
38
bunu bir deneyeyim :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

denemekten vazgeçtim :) siz bilgilere göre yardımcı olursanız sevinirim acele ederek yanlış birşey yapmayayım.
CAM01119.jpg

Son düzenleme:
Y Çevrimdışı

yerbakili

Yeni Üye
24 Ağu 2018
13
36
42PF7175 için deneyecem.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar Merhaba;

[Gizli içerik]
Hocam merhaba, yazılımı yükledim ama TV şuan açılmıyor. Acil yardımınıza ihtiyacım var.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri