VESTEL MB9X Kulaklık ile ses sistemi kontrol yazılımı

E Çevrimdışı

erkancan

Yeni Üye
20 Eyl 2018
1
44
Arkadaşlar Merhaba;

TV lerin kulaklık çıkışından ses sistemine bağlantı yapan arkadaşların kullandığı kulaklık volume ile master volume kontrollerinin ayrı olması nedeniyle oluşan negatif geri dönüşlere istinaden, kulaklığı master volum haline getiren yazılım ve uygulama şekli ile ilgili bilgi paylaşıyorum. Bu yazılım MB9X ler için uygundur. Diğerlerini de (Olanları tabi) mümkün olan ilk fırsatta yayınlamaya çalışacağım.

Televizyon kumandası ile ses sisteminin seviyesinin kontrol edilememesi ile sonuçlanan bu konunun çözümü bu konu başlığındadır.

Yükleme yönergesini aşağıya paylaşıyorum. Yazılımı da bu konu başlığı altında sizlere link olarak veriyorum

1. USB bellek içerisinde ""profile"" isimli bir klasör oluşturulur

2. mb90_swprofile.bin ve mb90_hwprofile.bin dosyaları USB içerisindeki ""profile"" klasörüne kopyalanır

3. USB bellek TV'nin USB portuna takılır

4. Service menüsünden ""USB operations"" yapılır

5. Power on/off sonrası yeni profile dosyaları yüklenmiş olacaktır

[Gizli içerik]
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

eline sağlık

H Çevrimdışı

haldida

Yeni Üye
2 Eki 2018
13
34
Sayın A Ado ustam,
toshiba 43L2863DAT televizyonda aynı sorun için buna benzer bir yazılım var mıdır?
v1.32.x.x yeni yazılım güncellemesi gelmesine rağmen bir iyileşme olmadı maalesef :(
Saygılarımla

0 Çevrimdışı

01mrt42 

Yeni Üye
26 Şub 2018
20
Akşam yükleme yaptım oldu, sıkıntısız bir şekilde ses + - ve sessize alma çalışıyor.
Cak (Jak) takılı iken TV nin hopalörü tamamen iptal oluyor bilginiz olsun.

Hocam sizden ricam bu ve diğer birkaç benzer konuyu tek bir konuda toplayıp sabite almanız,
Çok araştırdım bulmakta zorlandım biraz bilginiz olsun. Çok teşekkürler, emeğinize sağlık...
Arkadaşlar Merhaba;

sanalexpress Çevrimdışı

sanalexpress

Aktif Üye
12 Ocak 2018
79
Arkadaşlar mb120 ve mb130 TV'ler için de kulaklık sesini master ses yapmam için çözüme ihtiyacım var. Daha önce senkron sorunu için de A Ado üstad bakacaktınız ama bir ses çıkmadı sizden. Öncelikli sorun kulaklık açma kısmayı kumandadan master olarak kullanmak, ikinci olarak küçük senkron sorunu için ayar var mı?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Arkadaşlar mb120 ve mb130 TV'ler için de kulaklık sesini master ses yapmam için çözüme ihtiyacım var. Daha önce senkron sorunu için de A Ado üstad bakacaktınız ama bir ses çıkmadı sizden. Öncelikli sorun kulaklık açma kısmayı kumandadan master olarak kullanmak, ikinci olarak küçük senkron sorunu için ayar var mı?
BURADA anlattım ses düzeltme işlemini,kolaylıkla yapabilirsin sevgili sanalexpress...

Servis menüsünde ses 24 seviyede onu nasıl yukseltirim
Servis menüdeki ses seviyesi tv ilk kurulumda çalıştığında vereceği ses seviyesidir,standart ayardır,herhangi bir uygulama ile alakalı değildir bu seviye,ama illa ben yükseltmek istiyorum dersen eğer,bunu profil dosyalarından yapabilirsin,ama tavsiye etmem,çünkü yukarıda "siyah kalın olarak" belirttim nedenini.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri