Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

I Çevrimdışı

ilkerinho3455

Yeni Üye
26 Mar 2022
21
30
Yazılım
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Sorumluluk tamamen sizdedir.
Yazılımı zipten çıkartın.
Fat32 Formatında biçimlendirilmiş boş bir flash bellek içerisine kopyalayın.
Usb flash belleği tv nin usb giriş portuna takın.
Tv yi çalıştırın görüntü geldikten sonra
Kumanda üzerinden MENÜ 1505 Tuşlayın.
Gelen menüde yazılım yükseltmeye OK tuşlayın.
Yazılım yüklenecektir tv kapanacak yükleme devam edecek açılmasını bekleyin. Fişi çekmeyin
Yazılım yüklendikten sonra tv yi ilk kuruluma dönderin yeniden kurun.
Hocam pek bilgim yok ama anakartım MB110S attığınız yazılım linkinin içeriğinde MB130 yazıyor doğru link mi acaba ?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,514
Hocam pek bilgim yok ama anakartım MB110S attığınız yazılım linkinin içeriğinde MB130 yazıyor doğru link mi acaba ?
Tv nizin yazılımı güncel forumda aynı anda iki sayfa açmıştım diğer yazılım linki size gelmiş iyi ki dikkat etmişsiniz. Bu anakartta bundan daha güncel yazılım geleceğini de sanmıyorum. Donma için ilk kurulum deneyin

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,514
1gb bir bellek taktım dediğiniz gibi oldu versiyon güncellenmiş teşekkürler. Buna kapanışta o göz kırpma animasyonu da gelecek sanmıştım, By_trol 'ün dediği gibi eski tv olduğundan birşey değişmedi. Sanırım açılış ve kapanış ile de uğraşırsam ki olur mu bilmem elimde bile kalabilir anladığım kadarıyla.
Vakit ayırdığınız için ikinize de teşekkür ediyorum.
İlk kullandığınız flash bellek ile daha önce windows işletim sistemi kurulumu yaptıysanız flash bellek ön yüklemeli (Bootable) Hale geldiği için tv yazılımı görmez.

S Çevrimdışı

snopdragon

Yeni Üye
15 Ara 2022
2
37
merhaba bilgi ve paylaşım için teşekürler elinize emeğinize sağlık bir sorum var dı bilgi paylaşırsanız minnettar olurum elimde smart 32HB7020 var MB97 Yazılımlı tek çanakla kullanıyorum çanak ve sinyalimde sorun olmadıgı halde tv de birden sınyal gıttı tekrar kurulum kanal lıste atma mb97 bastan yukleme yaptım ama düzelme di yapabilecegım birsey var mı sızce baska ya da mb 98 i yuklesem çökmeden duzelme ihtimalı var mı? şu an tv acılıyo ama dahılı uyduda sınyal yok gozukuyor

merhaba bilgi ve paylaşım için teşekürler elinize emeğinize sağlık bir sorum var dı bilgi paylaşırsanız minnettar olurum elimde smart 32HB7020 var MB97 Yazılımlı tek çanakla kullanıyorum çanak ve sinyalimde sorun olmadıgı halde tv de birden sınyal gıttı tekrar kurulum kanal lıste atma mb97 bastan yukleme yaptım ama düzelme di yapabilecegım birsey var mı sızce baska ya da mb 98 i yuklesem çökmeden duzelme ihtimalı var mı? şu an tv acılıyo ama dahılı uyduda sınyal yok gozukuyor

20221215_231043.jpg
20221215_223900.jpg

Son düzenleme:
osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,048
60
Trol ustam hayırlı günler söyle bir tv,miz var bunun en son yazılımını vermeniz mümkünmü saygılar

ae73968c-6c2d-485f-a546-024565549fa1.jpg

d750fdbd-83dd-4c3a-857d-c6327147f599.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,514

20221215_231043.jpg
20221215_223900.jpg
Çanak anten sisteminde kablo dahil sorun olmadığına eminseniz anakarttan lnb ye gitmesi gereken 13/18 Volt kontrol edilmelidir volt yoksa sebep olan devre elemanı ne ise değiştirilmeli varsa uydu alıcı entegresi arızalıdır.

C Çevrimdışı

ceyhundemir11

Yeni Üye
20 Ara 2022
2
23
merhaba bende mb98 var ancak full yazılım şeklinde mi yoksa çekirdek şeklinde mi kurulum yapcağım bilmiyorum. menü 1505 mi yoksa full kurulum mu yapacağım ?. By_Trol By_Trol

Son düzenleme:
yokoono Çevrimdışı

yokoono

TFC Team
20 Mar 2019
2,578
73
merhaba bende mb98 var ancak full yazılım şeklinde mi yoksa çekirdek şeklinde mi kurulum yapcağım bilmiyorum. ayrıca vermiş olduğunuz dosyanın içeriğinde 3 tane zip var, carbon ve titanyum diye ayrıyetten eklemişsiniz hangisini kurmam gerekiyor. By_Trol By_Trol
Carbon is for Vestel.
Titanium is for non-Vestel.

Geri
Üst Alt