Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

T Çevrimdışı

Tolgay06

Yeni Üye
10 May 2020
9
31
Screenshot_2022-12-14-21-07-01.png

Üstad merhaba ben TV de donmalar başladı ve bir de en yüksek hangi yazılım yükleyebilirim özellikle Chrome WhatsApp web açmak için istiyorum yardımcı olursa sevinirim

By_Trol By_Trol

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,514
Screenshot_2022-12-14-21-07-01.png

Üstad merhaba ben TV de donmalar başladı ve bir de en yüksek hangi yazılım yükleyebilirim özellikle Chrome WhatsApp web açmak için istiyorum yardımcı olursa sevinirim

By_Trol By_Trol
Resmini eklediğiniz tv günümüz smart teknolojisine göre donanımsal olarak yetersiz kalmış mb97 Anakarta sahip üzerinde de en güncel yazılım yüklü fazla bir beklentiniz olmasın. Donma için ilk kuruluma dönderip tekrar kurulum yapın.

N Çevrimdışı

nickelaj

Yeni Üye
15 Ara 2022
9
49
Merhaba,

Umarım yanlış bölüme yazmıyorumdur, çünkü üye oldum ve çok başlık okudum emin olamadım. Seg 32" eski bir lcd tv kullanıyorum mutfakta. Vestel tv yazılımı atma ya da güncelleme gibi seçenekler için araştırdım ve tüm yollar buraya çıktı. Açıkçası winks animasyon açma ve girişteki Seg logosunu değiştirmek varsa yazılım güncellemek istiyorum. Vestel toolbox ile sw profili kurcaladım, winks animasyon açık hale getirdim ama yüklü olmadığından sanırım çıkmadı.
Anakart MB82s olarak gördüm resimden de. Bu konuda var mıdır bir tavsiyeniz ? Teşekkürler şimdiden.

seg32tv.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,514
Merhaba,

Umarım yanlış bölüme yazmıyorumdur, çünkü üye oldum ve çok başlık okudum emin olamadım. Seg 32" eski bir lcd tv kullanıyorum mutfakta. Vestel tv yazılımı atma ya da güncelleme gibi seçenekler için araştırdım ve tüm yollar buraya çıktı. Açıkçası winks animasyon açma ve girişteki Seg logosunu değiştirmek varsa yazılım güncellemek istiyorum. Vestel toolbox ile sw profili kurcaladım, winks animasyon açık hale getirdim ama yüklü olmadığından sanırım çıkmadı.
Anakart MB82s olarak gördüm resimden de. Bu konuda var mıdır bir tavsiyeniz ? Teşekkürler şimdiden.

seg32tv.jpg
Yazılım güncelleme ile hiç bir şey değişmeyecek tv eski
Güncel yazılım
Tv nin donanımı orijinal ise yazılımı yükleyin.
Sorumluluk tamamen sizdedir.
Yazılımı zipten çıkartın.
Fat32 Formatında biçimlendirilmiş boş bir flash bellek içerisine kopyalayın.
Flash belleği tv nin usb portuna takın.
Uzaktan kumanda üzerindeki OK tuşuna basılı tutun.
Tv nin fişini prize takın.
Öndeki led hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayınca OK tuşunu bırakın.
2-3 Dakika içerisinde yazılım yüklenecektir.

N Çevrimdışı

nickelaj

Yeni Üye
15 Ara 2022
9
49
Yazılım güncelleme ile hiç bir şey değişmeyecek tv eski
Güncel yazılım
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Tv nin donanımı orijinal ise yazılımı yükleyin.
Sorumluluk tamamen sizdedir.
Flash belleği tv nin usb portuna takın.
Uzaktan kumanda üzerindeki OK tuşuna basılı tutun.
Tv nin fişini prize takın.
Öndeki led hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayınca OK tuşunu bırakın.
2-3 Dakika içerisinde yazılım yüklenecektir.
Elinize sağlık fakat SEG tv için sanırım bu şekilde geçerli değil. USB fat32 formatladım root kısmına attığınız linkte çıkan tek dosya "upgrade_loader.pkg" vardı attım. Fiş takılı değilken usb taktım, OK tuşuna basılı fişi taktım 1dkya yakın da bekledim fakat led flash olmadı. Usb takılıyken kapatınca bir yükleme var gibi uzun sürdü kapanması ama değişen birşey olmadı.
Tekrar teşekkür ederim.

yokoono Çevrimdışı

yokoono

TFC Team
20 Mar 2019
2,578
73
Elinize sağlık fakat SEG tv için sanırım bu şekilde geçerli değil. USB fat32 formatladım root kısmına attığınız linkte çıkan tek dosya "upgrade_loader.pkg" vardı attım. Fiş takılı değilken usb taktım, OK tuşuna basılı fişi taktım 1dkya yakın da bekledim fakat led flash olmadı. Usb takılıyken kapatınca bir yükleme var gibi uzun sürdü kapanması ama değişen birşey olmadı.
Tekrar teşekkür ederim.
"Uzaktan kumanda üzerindeki OK tuşuna basılı tutun.
Tv nin fişini prize takın."

N Çevrimdışı

nickelaj

Yeni Üye
15 Ara 2022
9
49
"Fat32 Formatında biçimlendirilmiş boş bir flash bellek içerisine kopyalayın."
Maksimum 2-4Gb.
1gb bir bellek taktım dediğiniz gibi oldu versiyon güncellenmiş teşekkürler. Buna kapanışta o göz kırpma animasyonu da gelecek sanmıştım, By_trol 'ün dediği gibi eski tv olduğundan birşey değişmedi. Sanırım açılış ve kapanış ile de uğraşırsam ki olur mu bilmem elimde bile kalabilir anladığım kadarıyla.
Vakit ayırdığınız için ikinize de teşekkür ediyorum.

I Çevrimdışı

ilkerinho3455

Yeni Üye
26 Mar 2022
21
30
Vestel 50FD7300 (MB110S) smart tvmin yazılımını mart ayında yardımınızla güncellemiştim fakat son aylarda tv defalarca kendi kendine kapanıp açılıyor. Ara sıra donuyor kumanda işlemiyor. Yardımcı olur musunuz ne yapmam gerekiyor?
Ayar yok. Yazılım link

Usb flash belleği tv nin usb giriş portuna takın.
Tv yi çalıştırın görüntü geldikten sonra
Kumanda üzerinden MENÜ 1505 Tuşlayın.
Gelen menüde yazılım yükseltmeye OK tuşlayın.
Yazılım yüklenecektir tv kapanacak yükleme devam edecek açılmasını bekleyin. Fişi çekmeyin
Yazılım yüklendikten sonra tv yi ilk kuruluma dönderip yeniden kurun.

2DF067A1-B9B9-47EB-81A0-A6CBC6397A8E.jpg

Geri
Üst Alt