Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Sayin adem bey ayni soruyu geçen haftada sordum fakat gözünüzden kaçtı galiba ya da ilgilenme firsatiniz olmadi vestel in nonconnect ürünlere yazılım gondereceginden ümidim kesildi artik 4 aydır bir gelişme yok normal connecti bizim nonconecte yüklesek sıkıntı yapar mi sizin denemenizi bekliyorum birde bizim urun 512 mb ram a sahip connect ürünler 1.5 gb ram a sahip yani connect yazılımı yukledigimizde sistem zorlanır mi muhtemelen bu yazılım olmayacak ama yine de tecrübenize dayanarak sizden fikir almak istiyorum çünkü ben yuklerim simdi tv çöker bu kez  sizden full  yazılım isterim yazılım i sık sormam in sebebini de daha önce  paylaştım sizinle  renkler soluk ekran puslu bu da tv izleme keyfini cidden kaçırıyor yardımlarınızı bekliyorum

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
nedimm' Alıntı:
Sayin adem bey ayni soruyu geçen haftada sordum fakat gözünüzden kaçtı galiba ya da ilgilenme firsatiniz olmadi vestel in nonconnect ürünlere yazılım gondereceginden ümidim kesildi artik 4 aydır bir gelişme yok normal connecti bizim nonconecte yüklesek sıkıntı yapar mi sizin denemenizi bekliyorum birde bizim urun 512 mb ram a sahip connect ürünler 1.5 gb ram a sahip yani connect yazılımı yukledigimizde sistem zorlanır mi muhtemelen bu yazılım olmayacak ama yine de tecrübenize dayanarak sizden fikir almak istiyorum çünkü ben yuklerim simdi tv çöker bu kez  sizden full  yazılım isterim yazılım i sık sormam in sebebini de daha önce  paylaştım sizinle  renkler soluk ekran puslu bu da tv izleme keyfini cidden kaçırıyor yardımlarınızı bekliyorum

Gözümden kaçmadı azizim ancak aynı cevapları yazdığım için yine aynı şeyi yazmamak adına cevaplamamayı  tercih ettim. :ok:

Aynı sorun aslında MB9XX serisinde Faz2 ve Faz3 durumlarında mevcut, sistem dizaynları donanım ve yazılım senkronizesi üzerine kurulur bu nedenle aslında perşembenin gelişi çarşambadan bellidir durumu bizimki.

Ama imkan bulunca mutlaka sırf sizin için yine de deneyeceğim.  :ok:

T Çevrimdışı

turaltural

Yeni Üye
4 Ocak 2018
9
Ado' Alıntı:
turaltural' Alıntı:
cevap için teşekkürler, yalnız sorduğum iki anakart da connected, birinin başında 17 var birinin başında yok, ikisi aynı kart mı farklı kart mı? onu merak ediyorum

Kartların TAM uzantısı 17MBxxxx şeklinde ilerler
Bizler kısa yoldam MBxxxx yazıyoruz

Aynı kartlar yani.  :ok:

cevap için teşekkürler yeniden, cevabınızı görene kadar yükledim 17mb130 yazan son sürümü, bir sorun oluşmadı, iyi ya da kötü bir fark gözlemlemedim henüz, biraz daha kurcalamam incelemem gerek

kamuran731 Çevrimdışı

kamuran731

Aktif Üye
8 Ara 2017
95
Adem hocam;  Yanlış bir işlem yapıp tv yi bozmamak için, hex editör ile uğraşmak istemiyorum.
televizyona yüklü olan yazılımı yedeklemenin kolay ve risksiz bir yöntemi yok mu?
Regal televizyona, vestel çekirdek yazılımı yükledikten sonra; televizyonu fabrika ayarlarına getirerek,
regal arayüne geri dönebilir miyiz?
aynı soruyu tekrar sorduğum için; lütfen kusura bakmayın hocam.
gözünüzden kaçmış olabilir diye tekrar sormak istedim.

A Çevrimdışı

axiom2005

Yeni Üye
15 Kas 2017
28
Merhaba Ado hocam, 

Opera tv uygulaması sanırım son vestel güncelleme ile kalktı, uygulamaya girdiğim zaman tv niz desteklemektedir diyor.

teşekkürler

A Çevrimdışı

axiom2005

Yeni Üye
15 Kas 2017
28
axiom2005' Alıntı:
Merhaba Ado hocam, 

Opera tv ( vived )adını tam olarak hatırlayamadım,bu uygulama sanırım son vestel güncelleme ile kalktı, uygulamaya girdiğim zaman tv niz desteklemektedir diyor. 65ub9100 lerde 

teşekkürler

K Çevrimdışı

Koksal

Yeni Üye
16 Ocak 2018
3
Sayın Adem HELVACI Bey.calışmalarınızda basarilar diler saygilarimi sunarim.Benim sorunum 1. sayfadaki MB95 3.6.6y cekirdek yazilimini yukledikten sonra televizyonun VESTEL yazisinda takili kalmasi ve kirmizi ledin yanip sonmesi,televizyonun acilmamasi...Tv yi ilk aldigimda uzerinde 2.1.9f yazilimi vardi.You tube donma sorunu yuzunden servis 2.2.4t yazilimi yukledi sorun cozulmustu.Tv 2013 model oldugundan gecen sene you tubenin destegini kestigi icin servis bu sefer 3.6.6n yazilimi yuklemisti.You tubeye giriliyordu fakat yine donma oluyordu..Yukarida dedigim gibi yazilimi yukledikten sonra tv acilmadi.Yardimci olabilir misiniz...Tv MB95 anakart.Fazi ne bilmiyorum.Bir de indirdigim 1.sayfadaki yazilim dosyasinda sorun vardi galiba.Rar dosyasi icinden word logolu .bin dosyasi cikmisti.Acmaya calistim fakat word formatinda acildi.Bilgisayarda .bin dosyasi acici program da yoktu sanirim.Ben de bu sekilde yazilimi yuklemistim.Yardimci olursaniz sevinirim.Kolay gelsin.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
kamuran731' Alıntı:
Adem hocam;  Yanlış bir işlem yapıp tv yi bozmamak için, hex editör ile uğraşmak istemiyorum.
televizyona yüklü olan yazılımı yedeklemenin kolay ve risksiz bir yöntemi yok mu?
Regal televizyona, vestel çekirdek yazılımı yükledikten sonra; televizyonu fabrika ayarlarına getirerek,
regal arayüne geri dönebilir miyiz?
aynı soruyu tekrar sorduğum için; lütfen kusura bakmayın hocam.
gözünüzden kaçmış olabilir diye tekrar sormak istedim.

Aslında bu konu biraz farklı. Şöyle izah edeyim;

REGAL yazılımı veya VESTEL yazılımı diye birşey yoktur.
Çekirdek yazılımlar anakartlara uygundur ve marka odaklı değildir
Aynı çekirdek yazılımı VESTEL REGAL SEG FİNLUX TOSHİBA PROFİLO TECHWOOD TECHNİKA HITACHI vs vs tüm tv lere yükleyebilirsiniz tabi ki anakartı uymak kaydı ile.

Bunun dışında açılış logoları hepsinin farklıdır ki bunun ne ana yazılım ne de çekirdek yazılımla bağı yoktu. Bunlar logo.bin uzantılı dosyadır ve yükleme uygulaması çekirdek yazılımdan ayrıdır.

Çekirdek yazılım yükledikten sonra fabrika ayarına dönerek yüklediğiniz çekirdek yazılımdan kurtulamazsınız. Geriye dönebilmek için Seri numarasına ait ana yazılımı yüklemeniz gerekir.

O Çevrimdışı

onrgly

Yeni Üye
17 Ocak 2018
5
Merhaba westwood marka tv aldım anakart mb120 çekirdek yazılım yükledim arayüz vs değişti ancak smart içinde ki telefonu tv'ye yansıttığımız uygulamaya erişemiyorum. eski yazılama da dönsem bunu sağlayamıyorum. Seri numarası ile ana yazılıma dönmek istiyorum seri no girdiğim ekranda kalıyor yazılım gelmiyor. ana yazılama nasıl erişebilirim bilginiz var mı ? westwood 43" uhd smart tv

M Çevrimdışı

mrtclkcll

Yeni Üye
24 Ara 2017
8
17mb110 son çıkan yazılım indirmeye ne zaman açılacak hocam bilgi verebilir misin kontrol ediyorum sürekli ama indiremedim daha

darkcloud Çevrimdışı

darkcloud

Yeni Üye
18 Ocak 2018
14
Teşekkürler. Gerçekten bunca zaman ayırarak bu tür bilgiler veriyor ve bizler için uğraşıyorsunuz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
mrtclkcll' Alıntı:
17mb110 son çıkan yazılım indirmeye ne zaman açılacak hocam bilgi verebilir misin kontrol ediyorum sürekli ama indiremedim daha

Değerli kardeşim son sürüm MB110 ile ilgili hata var o nedenle kimse mağdur olmasın diye paylaşımı açmıyorum halen. Paylaşıma açık olan diğer MB110 lar aktif halen. kısa bir süre beklemenizi rica ediyorum.  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
darkcloud' Alıntı:
Teşekkürler. Gerçekten bunca zaman ayırarak bu tür bilgiler veriyor ve bizler için uğraşıyorsunuz.

Ne demek azizim, Karşılıklı saygı ve hoşgörü çerçevesinde her zaman başımız gözümüz üstüne.  :ok:

Geri
Üst Alt