Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba herkese iyi forumlar,
Çok aradım ancak bulamadım. Vestel 48ua9300 MB100 karta sahip televizyonum var. Versiyon bilgileri resimlerdeki gibidir. Puhu Tv özelliğini nasıl aktif edebilirim?

IMG_4867.jpg
IMG_4865.jpg
selam.
yazılımla gelmez ama modlama ile açan arkadaşlar oldu.
bu konuyu kontrol edebilirsiniz.
benim nacizane fikrim ise kendi profil dosyalarınızı modlayınız. başkasının profili size uymayabilir veya arıza verdirebilir.
modlama konusu ise;

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
O Çevrimdışı

ousss_88

Yeni Üye
14 Şub 2020
7
44
selam.
yazılımla gelmez ama modlama ile açan arkadaşlar oldu.
bu konuyu kontrol edebilirsiniz.
benim nacizane fikrim ise kendi profil dosyalarınızı modlayınız. başkasının profili size uymayabilir veya arıza verdirebilir.
modlama konusu ise;

Merhaba,
Cevabınız için teşekkür ederim. Sizin tavsiyeniz bana da daha mantıklı geldi ve kendi profil dosyalarımı düzenlemeyi tercih ettim. Boş bir USB'ye DownloadProfile.mb100 dosyasını atarak TV'ye taktım ve TV'deki mb100_hwprofile.bin ve mb100_swprofile.bin dosyalarını elde edebildim. Bu dosyaları düzenleyebilmek için Vestel Profile Reader yazılımını kullanmak istedim. hwprofile ve swprofile dosyalarını Vestel Profile Reader klasörü içine attım ve Vestel.bat dosyasını notepad ile açarak "java Vestel.Main mb100_swprofile.bin > VESTELMB100_SWPROFILE.txt" ve "java Vestel.Main mb100_hwprofile.bin > VESTELMB100_HWPROFILE.txt" satırlarını ekleyerek .bat dosyasını kaydettim. Sonrasında Vestel.bat dosyasını çalıştırdığımda yazılım 2 adet txt dosyası üretiyor ancak txt dosyaları açtığımda ekteki gibi sadece tek satır geliyor, gelmesi gereken uzunca satırların hiçbiri gelmiyor. Bu konuda tıkandım maalesef. Tecrübelerinize göre nerede hata ya da eksiklik yapıyorum acaba? Yardımlarınızı rica etmekteyim. Teşekkürler.

swprofile.jpg
hwprofile.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Merhaba,
Cevabınız için teşekkür ederim. Sizin tavsiyeniz bana da daha mantıklı geldi ve kendi profil dosyalarımı düzenlemeyi tercih ettim. Boş bir USB'ye DownloadProfile.mb100 dosyasını atarak TV'ye taktım ve TV'deki mb100_hwprofile.bin ve mb100_swprofile.bin dosyalarını elde edebildim. Bu dosyaları düzenleyebilmek için Vestel Profile Reader yazılımını kullanmak istedim. hwprofile ve swprofile dosyalarını Vestel Profile Reader klasörü içine attım ve Vestel.bat dosyasını notepad ile açarak "java Vestel.Main mb100_swprofile.bin > VESTELMB100_SWPROFILE.txt" ve "java Vestel.Main mb100_hwprofile.bin > VESTELMB100_HWPROFILE.txt" satırlarını ekleyerek .bat dosyasını kaydettim. Sonrasında Vestel.bat dosyasını çalıştırdığımda yazılım 2 adet txt dosyası üretiyor ancak txt dosyaları açtığımda ekteki gibi sadece tek satır geliyor, gelmesi gereken uzunca satırların hiçbiri gelmiyor. Bu konuda tıkandım maalesef. Tecrübelerinize göre nerede hata ya da eksiklik yapıyorum acaba? Yardımlarınızı rica etmekteyim. Teşekkürler.
Bu program eski kartlar içindir ,MB96 ve altı.
Toolbox olanı kullanmalısın :ok,ayrıca sadece sw profille oynayacaksın :ok

O Çevrimdışı

ousss_88

Yeni Üye
14 Şub 2020
7
44
Bu program eski kartlar içindir ,MB96 ve altı.
Toolbox olanı kullanmalısın :ok,ayrıca sadece sw profille oynayacaksın :ok

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Vestel Toolbox ile swprofile dosyasını açtım. Asıl bu işe girme amacım olan Puhu Tv'yi bu listede maalesef göremedim. Ekran görüntüsünü de paylaşıyorum. Puhu TV'yi etkinleştirmek için ne yapmam gerekir?

vestel_toolbox.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Vestel Toolbox ile swprofile dosyasını açtım. Asıl bu işe girme amacım olan Puhu Tv'yi bu listede maalesef göremedim. Ekran görüntüsünü de paylaşıyorum. Puhu TV'yi etkinleştirmek için ne yapmam gerekir?

vestel_toolbox.jpg
Rica ederim,ama puhutv ile ilgili bilgim yok maalesef ,benim kart baya eski olduğundan,smart da eski tabii.Bu arada programı nereden indirmiştin,bu toolbox programını yani :)
Ben modlama için hem sana takip etmen gereken linki vereyim, artık oradan takip edersin çünkü burası yazılım konusu,modlama değil ,hemde konuyla ilgili sevgili dostlarımı da etiketliyeyim ki bu konuda bilgileri varsa mutlaka paylaşırlar (emin olmamakla birlikte sanki tvnin smart portalıyla alakalıydı puhutv v.s )
Takip edeceğin konu :

M mesutank , D NetCaliber ,bu konuda ne dersiniz ?(yukarıdaki linkten cevap verirseniz ,bu konu oradan devam eder :ok v

O Çevrimdışı

ousss_88

Yeni Üye
14 Şub 2020
7
44
Rica ederim,ama puhutv ile ilgili bilgim yok maalesef ,benim kart baya eski olduğundan,smart da eski tabii.Bu arada programı nereden indirmiştin,bu toolbox programını yani :)
Ben modlama için hem sana takip etmen gereken linki vereyim, artık oradan takip edersin çünkü burası yazılım konusu,modlama değil ,hemde konuyla ilgili sevgili dostlarımı da etiketliyeyim ki bu konuda bilgileri varsa mutlaka paylaşırlar (emin olmamakla birlikte sanki tvnin smart portalıyla alakalıydı puhutv v.s )
Takip edeceğin konu :

M mesutank , D NetCaliber ,bu konuda ne dersiniz ?(yukarıdaki linkten cevap verirseniz ,bu konu oradan devam eder :ok v

Toolbox programı indirme linki :
O halde ben diğer konuya geçip oraya mesajlarımı yazmaya devam edeyim. Yazılım konusunun bütünlüğünü bozmamış olalım :) tekrar teşekkür ederim.

Bnymndr Çevrimdışı

Bnymndr

Yeni Üye
14 Şub 2020
7
33
İyi günler!
Vestel Smart Tv 40FA7100
Anakart 17MB96
376s sürümünde Youtube bağlantı problemi yaşadım. bundan önceki sürümüm olan 376f de bu sıkıntı yoktu. Tekrar 376f sürümünü yüklemek isterken Tv nin açılmadığını gördüm. En son standby ışığı yanıp söndü ve bir daha tv dehiçbir hareketlilik olmadı.
Ne yapmalıyım? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.@ado

vestel4ad687fbb8c2cb79.jpg

C Çevrimdışı

Cemalayhan

Yeni Üye
13 Şub 2020
2
40
Değerli Üyemiz;
Gelişen teknolojiye yenik düşen MB9X anakartların yazılımlarını, Anakartlarınızın çökme riskinin son gelişmelerle daha da yükselmesi nedeniyle paylaşıma kapatmak zorunda kaldık. Şimdilik sadece MB97 ve MB98 yazılımlarını açık bırakıyorum, Bunun dışındaki 9X nesli için bundan böyle çekirdek yazılım paylaşımı yapılmayacaktır. Oluşabilecek olası mağduriyetleri öngörmemiz nedeniyle aldığımız bu kararı anlayışla karşılayacağınızı ümit ediyoruz.
TF Yönetimi.

17MB90_MB91R1R2_MB92R3_MB95_MB95S_MB95M_FAZ3_V366y

Değerli Üyemiz;
Gelişen teknolojiye yenik düşen MB9X anakartların yazılımlarını, Anakartlarınızın çökme riskinin son gelişmelerle daha da yükselmesi nedeniyle paylaşıma kapatmak zorunda kaldık. Şimdilik sadece MB97 ve MB98 yazılımlarını açık bırakıyorum, Bunun dışındaki 9X nesli için bundan böyle çekirdek yazılım paylaşımı yapılmayacaktır. Oluşabilecek olası mağduriyetleri öngörmemiz nedeniyle aldığımız bu kararı anlayışla karşılayacağınızı ümit ediyoruz.
TF Yönetimi.

17MB91 3.3.8.c Stabil sürüm

Değerli Üyemiz;
TF Yönetimi.

17MB96 - MB91R3 - MB92R4 3.7.6.L

Değerli Üyemiz;
TF Yönetimi.

17MB91R3_MB92R4_MB96_FAZ3_V376n

Değerli Üyemiz;
TF Yönetimi.

17MB96_3.7.6.S

Değerli Üyemiz;
TF Yönetimi.

17MB97-98 güncelleme

[Gizli İçerik]

Hocam merhaba

mb98 yazılım yükseltme yaptım ama uygulama sürümünü güncelliyemedim Nasıl yapabilirim teşekkürler

Geri
Üst Alt