Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba Adem bey

Forum donanim üzerinden surekli sizi takip ederek televizyonunu güncelliyordum .
Ancak forum uzerinden desteginizi cekmissiniz.
Karariniza saygi duyuyorum.
Sizden ricam 49ua9400 mb100 tele vizyonum icin guncel yazilimi nerden temin edebilecegim konusunda destek almak.Bu aralar iyice tvde problem yasamaya basladim. Netflix sikintili puhu tv vs yok.iyice sogudum tv den.Yardimci olabilirseniz cok sevinirim.
Özgür *****

Merhabalar Özgür Kardeşim;
Evet DH ile bu anlamda yollarımızı ayırdık sadece gönül bağımız devam etmekte :)
Yazılımları bu platformda paylaşıyorum bundan sonra zira hiç bir beklenti içinde olmadan paylaşım yapmama destek olan bir platform burası.
Nasıl ki bizler ticari hiç bir amaç gütmeden sizlere yardımcı olmayı arzuluyorsak, bu anlamda bulunduğumuz platformlarında tüketiciden/üyelerinden yana pozitif girişimlerde bulunmasını bekliyoruz doğal olarak.

Neyse bu konularla sizleri sıkmayalaım.

MB100 anakarttan
Gizli içeriği sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir.
Gizli içeriği sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir.

T Çevrimdışı

Themoon

Yeni Üye
23 Kas 2017
22
Flash belleğe zip dosyasının içeriğini mi atıyoruz yoksa direkt zip dosyasını mı?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
mbaspinar35' Alıntı:
cok tesekkurler.ado kardeş mb120 için

Rica Ederim Güzel Kardeşim; 

Yeni yazılım geldiğinde bilginiz olması adına arasıra ziyaret ediniz . (Başlıkta belirtiyorum yeni yazılımları)  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Ado' Alıntı:
merhabalar Adem bey. 

benim vestel tv mavi Led i sürekli yanıp sönüyor yalnız tv açılmıyor. donanım haber forumunda takip ettiğin kadarıyla yazılım yüklemesi gerekiyor  acaba yazılımı bana gönderebilir misiniz. 
model no: 32PF6011 
SERİ :6567974 000035

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim 

Değrli Kardeşim Merhabalar;

Sizin sorununuza çözümün yazılımsal olmaması olasılığı büyük zira sizin ürünün blink durumunda +24Volt hattı kısadevre koruması söz konusudur.

Bunun yanısıra size üzücü haberim şu ki sizin ürün 17MB35 anakarta sahip ve bu anakartlara eski nesil kartlar olması nedeniyle ancak DEBUG kart+program+bilgisayar ile yazılım yüklenebilir. Yani USB den yazılım yüklenmesi mümkün değil.  :ok:

Merhabalar 

vestel Servis tv için anakart bulamadı  vestel 32hb5110 modelini indirimli verebileceklerini söylediler vestelde   1350 TL iken 600 TL ye vereceklermiş ,o tv internette 1000 TL ye satılıyor.  bu konuda kararsızım 

ben bu şase yanmış tv yi dışarıdaki normal tamirciler de yaptıramaz mıyım ? bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim 

Merhabalar;

Tahmin etmiştim zaten konunun yazılımla ilgili olmadığını, MB35 anakartın ise fabrika stoklarında olmamasına rağmen piyasa tamircilerinde olma olasılığı ise %1-2 seviyelerindedir diyebilirim.

17MB35 i bulmak bir yana, sizin tv nin panel uygun MB35 i bulma olasılığı ise daha da düşer oransal olarak.

Vestel de rakamlar yüksek gibi görünebilir lakin, aslında (Bu işin pazarlama kanadında neler döndüğünü iyi bilirim) çok değişik satış kanalları olması, anormal rakamların da güvensiz dahi olsa ortaya çıkmasına neden oluyor ki bu ürünlerin tedarik kanallarının ne olduğu aslında biraz tartışmalı oluyor.

İlla ki sahtekarlık var demiyorum yanlış anlaşılmasın, ancak arka planda çok farklı döngülerin olduğu da bilinen bir gerçek.

Daha sonra geniş bir zamanımda neler döndüğüne bir kaç somut örnek de sunabilirim.

VESTEL i bu konuda ben de daha önce eleştirdim yalan değil, burada kendilerince hem tüketicilerini üzmemek, hem tüketicilerini ellerinde tutmaya devam etmek hem de zarar etmemek arasındaki o ince çizgiyi korumaya çalışıyorlar.

Benim de garantili olan cep telefonumu onaramadılar, onaramadıkları gibi bir de bana ücretli değişim önerdiler ''Ne münasebet'' dedim ve gittim hakem heyetine verdim, konumuz halen devam ediyor şu an bilirkişi raporunu bekliyorum.

Bana ücretli değişimde önerdikleri telefon için üstedikleri fiyat farkı 500TL iken, Telefonun bir üst modeli (bana önerilen V35000 dı, internetteki VW 5010) internette 510 TL ye zaten satılıyordu.

Yani bu yazılarımdan sanılmasın ki ben VESTEL savurnuyorum, aksine ben bu platformda sadece HAK savunmaktan yanayım o nedenle doğru ne ise onu yazarım, yazarız her zaman.

Sizin konuda ise samimiyetle yazayım ki fiyat farkı bana göre çok uçuk değil zira kullanım süresi ve teknoloji farkını göz önünde bulundurmanız gerekir.

Eski tv niz CCFL iken yeni tv nin LED bu da size yüksek enerji tasarrufu sonucu getirecek elektrikten kar edeceksiniz.

Eski tv nizin işlemci kapasitesi ile yeni tv nizin işlemci kapasitesi arasında neredeyse 4 kat fark var bu da size yüksek işlem gücü sonucunu sunacak

Eski tv nizdeki video processor ile yeni tv nizdeki arasında yaklaşık 3 kat fark var ki bu da size görüntü kalite farkı olarak olumlu geri dönüş sunacak

Eski tv nin garantisizdi yeni tv niz garantili olacak

Servis yeni tv yi evinize getirip ücretsiz kuracak vs vs vs

Yine de nihazi karar sizindir elbette.  :ok:

Z Çevrimdışı

zaforza 

Aktif Üye
29 Kas 2017
72
Merhabalar ben 48fd7300 veya 55fd7300 model smart bir tv almak istiyorum bu modellerde mb211 kullanıldığını gördüm yazılımsal olarak bir sorun varmıdır ve güncelleme yazılımı varmıdır birde bu tv lerin internet tarayıcısından flash destekli film izlenebiliyormu acaba yardımcı olursanız çok memnun olurum...

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
zaforza' Alıntı:
Merhabalar ben 48fd7300 veya 55fd7300 model smart bir tv almak istiyorum bu modellerde mb211 kullanıldığını gördüm yazılımsal olarak bir sorun varmıdır ve güncelleme yazılımı varmıdır  birde bu tv lerin internet tarayıcısından flash destekli film izlenebiliyormu acaba yardımcı olursanız çok memnun olurum...

Merhabalar Azizim;

Evet 17MB211 anakartın çekirdek yazılımı forumumuzda mevcuttur, zaten başka hiç bir yerd ede bulamazsınız ancak bizden alıp kendileri paylaşan bazı forumlar var o kadar. Elbette ki bizim amacımız tereddütsüz insanlara çıkarsız yardımcı olmak olduğu için yazılımları kimseden gizleyip saklamıyoruz, ne kadar çok yayılırsa tüketiciler o derece rahat ederler.

Flash desteği yok maalesef zira flash ve bazı uygulamalar, adı üzerinde, ''Uygulama'' olması nedeniyle bazı lisans anlaşmazlıkları yaşanıyor, (PVR gibi) bu nedenle tv üreticileri, yüksek lisans bedeli talep eden bu uygulayıcıları bünyelerinde bulundurmaktan vazgeçiyorlar.

Bu konunun marka bağı yoktur, üreticiler birbirine yakın zaman dilimleri ile neredeyse ortak hareket ederler.

Bazı uygulamaları ''bakın böyle güzel bir uygulama var, 3 ay ücretsiz'' diyerek tüketiciye sunar, beğenileri kazanırsa uygulama sonrasına ücretli devam eder, beğenizlmezse zaten unutulur gider. Yeni düzen de bu temel mantık üzerinden ilerliyor günümüz koşullarında.

43 ile 55 arasındaki ebat farkı büyük hocam, desenizki 50 ile 55 arasında kaldım onu anlarım ama, neden 43? neden 55? :alala:

Z Çevrimdışı

zaforza 

Aktif Üye
29 Kas 2017
72
Hocam 43 değil 48 ve 55 demiştim , peki flash değilde tarayıcıdan html5 destekleyen sitelere girip izleme şansımız varmı acaba ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
zaforza' Alıntı:
Hocam 43 değil 48 ve 55 demiştim , peki flash değilde tarayıcıdan html5 destekleyen sitelere girip izleme şansımız varmı acaba ?

Doktorun verdiği gözlüğü ısrarla kullanmayınca ortaya bu sonucun çıkması normaldir :kıskıs:

TV de opera desteği var, Opera tarayıcıda da HTML5 desteği var, Bu koşullarda sorun yaşamamanız lakin ancak denemek lazım. Acil karar vermeniz gerekmiyorsa ben deneyip veya denettirip cevap vermeyi tercih ederim. Ayrıca örnek bir site paylaşırsanız sevinirim.  :ok:

Z Çevrimdışı

zaforza 

Aktif Üye
29 Kas 2017
72
http://www.fullhdfilmbox.org/ , http://hdseyir.com veya http://720pizle.com html5 destekliyor diye biliyorum hocam yarına kadar aciliyet yok hocam zira kampanya yarın son peki sizin bildiğiniz flash destekli bir model varmıdır acaba ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
zaforza' Alıntı:
http://www.fullhdfilmbox.org/ , http://hdseyir.com veya http://720pizle.com html5 destekliyor diye biliyorum hocam yarına kadar aciliyet yok hocam zira kampanya yarın son peki sizin bildiğiniz flash destekli bir model varmıdır acaba ?

Bildiğim model yok zira artık lisans anlaşması yok azizim, Lisans olmayınca sonuç da olmuyor.  :ok:

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
adem hocam 49ud9400 tv ilk zamanlar netten gayet rahat film izlerdim simdi flash desteg istiyo video lar acilmiyo.youtube da sıkintı yok

Geri
Üst Alt