Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

D Çevrimdışı

dyoxgen

Yeni Üye
16 Ocak 2019
6
35
TEKNOwest teknovest F fikoloji kusura bakmayın flood yapıyorum sitedeki
17MB96_3.7.6.s

linkeki dosyayı fat32 usb belleğe atıp tv ye yükledim yükleme tamamlandı yeniden başlatılacak deyip kapandı 20 dakika tepki vermedi açıp kapattığımda usb varken stand by ışığı yanmıyor usb yokken sabit kalıyor ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
TEKNOwest teknovest F fikoloji kusura bakmayın flood yapıyorum sitedeki
17MB96_3.7.6.s

linkeki dosyayı fat32 usb belleğe atıp tv ye yükledim yükleme tamamlandı yeniden başlatılacak deyip kapandı 20 dakika tepki vermedi açıp kapattığımda usb varken stand by ışığı yanmıyor usb yokken sabit kalıyor ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz
vestel driver sayfasinda seri nonuzu yazarsaniz(bitisik yazilacak) full yaziliminiz cikiyor onu yüklemeniz lazim
hosbulduk hosbulduk hocam seri numaram 7300526500039 yazdığım zaman dosya var ama link kırık inmiyor

selam full yazılım deneyiniz
full yazılım linki :
yükleme talimatı için Tıklayınız

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
559
Kolay gelsin. Netflix aktif etmek için swprofile dosyanızdan sırası ile;

Config/MenuItemSupport/Netflixenabled seçeneğini true yapın

Netflix'i smart portal kısayol ekranına eklemek isterseniz ;
Config/SmartMenu/SmartMenuItems den ana ekranda olan 4 uygulamadan 1 ini falsa yapıp netflix i true yapın.

Sayın D Labnet biraz önce eski model bir Vestel televizyonun ekranında Bein spor uygulamasını gördüm çalışıyor MB211 carbon menü benim ekranımda göremedim Bein sporu portallar yazılıma göremi şaseye göremi değişiyor yazılıma baktığımda Bein spor ile ilgili bir bölüm göremedim. Bende Bein sporu portala nasıl ekleyebilirim.

dddd1.jpg

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Sayın D Labnet biraz önce eski model bir Vestel televizyonun ekranında Bein spor uygulamasını gördüm çalışıyor MB211 carbon menü benim ekranımda göremedim Bein sporu portallar yazılıma göremi şaseye göremi değişiyor yazılıma baktığımda Bein spor ile ilgili bir bölüm göremedim. Bende Bein sporu portala nasıl ekleyebilirim.

dddd1.jpg
hocam bein spor'u modlayarak ekleyemezsin çünkü tamamen web üzerinden çalışıyor yani dosyalarını tv tutmuyor. kullanmak istediğin tv anakartı nedir ve bein sport hangi kartlarda var bunların bilgisini verirsen yardımcı olurum.

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
559
hocam bein spor'u modlayarak ekleyemezsin çünkü tamamen web üzerinden çalışıyor yani dosyalarını tv tutmuyor. kullanmak istediğin tv anakartı nedir ve bein sport hangi kartlarda var bunların bilgisini verirsen yardımcı olurum.

Bein sporu açan tv mb120 de gördüm / benim ise mb211 ayrıca son yazılım yüklü değil şuan bende.
ürünün yanında olmadığım için kendi ürünümdeki yazılımı hatırlamıyorum. Bende vewd portalı yüklü ama bein sporu açan bm120 de vewd ekranda bir uygulama olarak gösterilmiş :unsure:
yani ozaman merkezi sistem hangi şase bağlanıyorsa şaseye göre portaldaki özellikleri açıyor yada kapatıyor diye anlıyorum doğru mu?
Yani mb120 bağlanıyor onların portalı ayrı , mb211 bağlanıyor onların bölümü ayrı.

Ayrıca dikkatimi çekti MB211 de tivibugo portalda görünüyor ama yazılımda falsede görünüyor farklı tivibu uygulamaları mı acaba bunlar?

resim88.jpg

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Bein sporu açan tv mb120 de gördüm / benim ise mb211 ayrıca son yazılım yüklü değil şuan bende.
ürünün yanında olmadığım için kendi ürünümdeki yazılımı hatırlamıyorum. Bende vewd portalı yüklü ama bein sporu açan bm120 de vewd ekranda bir uygulama olarak gösterilmiş :unsure:
yani ozaman merkezi sistem hangi şase bağlanıyorsa şaseye göre portaldaki özellikleri açıyor yada kapatıyor diye anlıyorum doğru mu?
Yani mb120 bağlanıyor onların portalı ayrı , mb211 bağlanıyor onların bölümü ayrı.

Ayrıca dikkatimi çekti MB211 de tivibugo portalda görünüyor ama yazılımda falsede görünüyor farklı tivibu uygulamaları mı acaba bunlar?

resim88.jpg
hocam bu smartmenuitem yani tv kumandada menü tuşuna basıp alt kısımda açılan smart menüde ki kısayollar var ya 4 tane onları düzenlemek için siz bu menüde ekranda hangi kısayolları görmek isterseniz ( 4 tane olmak şartı ile ) onları aktif edebilirsiniz yani resimde olan tivibu ana ekran için. Şase konusuna gelirsek şase modeliniz ne ise sizi onun smart portalına yönlendirir bu portal şaseye göre yetkilendirmiştir bazı şaşelere lisans alınmamış olabilir tv bellek ve işlemci yetersiz olabilir vestel yetkilerinin değerlendirmesiyle yetkilendirme veriliyor şaselere bunu da değiştirmenin yolları elbet var.

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
559
Hangi şasede ne yapmak istiyorsunuz ?

MB211 şasede MB120 deki gibi Bein Sporu eklemek istiyorum hatta bu yolun nasıl yapıldığını öğretebilirmisiniz resimlerle, yarın bir gün mesela aynı yöntemi MB130 şaselerin porlatı içinde yapmak isterim :) yani yine ben MB211 kullanırken sistem benim cihazı MB130 dan giriyor gösterecek.

Bu yazıları yazarken aklıma şu soru geldi yarın öbür gün yazılım güncellemesi yapmak istediğimde ben kendi şasemin yani MB211 in mi güncel çekirdeğini yükleyeceğim yoksa portal için yapılan olan mesela MB120 gibi görünecekse televiyonum MB120 yaılımını mı yükleyeceğim kafdam karıştı :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hangi şasede ne yapmak istiyorsunuz ?
MB211 şasede MB120 deki gibi Bein Sporu eklemek istiyorum hatta bu yolun nasıl yapıldığını öğretebilirmisiniz resimlerle, yarın bir gün mesela aynı yöntemi MB130 şaselerin porlatı içinde yapmak isterim :) yani yine ben MB211 kullanırken sistem benim cihazı MB130 dan giriyor gösterecek.

Bu yazıları yazarken aklıma şu soru geldi yarın öbür gün yazılım güncellemesi yapmak istediğimde ben kendi şasemin yani MB211 in mi güncel çekirdeğini yükleyeceğim yoksa portal için yapılan olan mesela MB120 gibi görünecekse televiyonum MB120 yaılımını mı yükleyeceğim kafdam karıştı :)
konu başlığı ile anlatılan işlemlerin başlığı bozması nedeni ile lütfen konuyu modlama bölümünde devam ediniz. Modlama konusu

Geri
Üst Alt