Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

S Çevrimdışı

~Sosyolog~

Aktif Üye
20 Şub 2018
86
Azizim bu gibi durumlarda çok da çaresiz hissediyorum kendimi zira eğer bizim tarafta her şeyi olması gerektiği gibi yapıyorsak sorun karşı tarafta yani anakart tarafında diye düşünüyorum ister istemez.

Bir kaç kere bu gibi durumlarda önce fabrika ayarlarına dönerek yeniden denediğimizde başarılı olmuştu, en son bir de bunu deneyin isterseniz :alala
Ado Hocam fabrika ayarlarınıda yükledim.Lakin olmadı.

E Çevrimdışı

Esattr55

Yeni Üye
19 Ocak 2018
27
%90 anakart değişimi. %10 olasılık da gittiğiniz serviste bulunan Atölye şefinin kalibresine göre bir olasılık bırakıyorum tabi :ok
Syn ado
Şimdi geldim servisten bakınca kesinleşecek ama anakart değişecek diyor netten baktım 180 TL dolaylarında faiş fiyatla karşılaşırsam ne yapmamı önerirsiniz anakartı kendim alıp değiştirsem olur mu? Prof. Gerektiren bir işlem var mı?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Syn ado
Şimdi geldim servisten bakınca kesinleşecek ama anakart değişecek diyor netten baktım 180 TL dolaylarında faiş fiyatla karşılaşırsam ne yapmamı önerirsiniz anakartı kendim alıp değiştirsem olur mu? Prof. Gerektiren bir işlem var mı?

Anakart değişikliği oldukça kolay ve yüksek riskle içermeyen bi ruygulamadır, işi bilen için ise gözü kapalı yapılır bir işlemdir.

Sorun şu ki internette satılan anakartların güvenirliği oldukça tartışılır. Bir çoğu tamirli anakarttır ve maalesef inkar ederler ''Orijinal sıfır ambalajında aabicim'' derler de, cidden pro işlem görmüş ama anlaşılması ciddi zor olan tamirli anakartlar azımsanmayacak kadar çoktur.

Bakınız bizler kontrollü imha statüsündeyiz bu eski yedek parçalar konusunda. Ancak gayriresmi yollardan para ile bu bozuk anakartları kendilerine satmamızı isteyen bir kesim vardır. Sizce neden istiyorlar bunu? Sizce bizler neden bu arızalı kartları satmak yerine imha ediyoruz? Servisin 300TL istediği durumda siz 180TL ye anakartı alıp kendiniz takarsanız aradaki 120Tl riske girmeye değer görürseniz elbette ki kendinizin de yapabileceği bir işlemdir bu.

Fakat bir yetkili servis olarak meslektaşlarımı kayırdığımı düşünmenizi istemeden ben size 1 yıl garantili ve karşınızda muhatap bulabileceğiniz bir hizmeti biraz da pazarlık edip, benim de selamımı iletip yetkili servise yaptırıp güvende kalmanızı önereceğim size :ok

Hatta değerli servis sahibi arkadaşıma bu yazımı okutun, mutlaka size yardımcı olacaklardır :ok

Düşünün lütfen, 180TL ye ne olduğu belli olmayan bir kart alıp, çalışıp çalışmayacağını bilmeyip riske gireceğinize, 250TL ye yetkili servise yaptırmak daha makul bir yol olmaz mı sizce de? :ok

E Çevrimdışı

Esattr55

Yeni Üye
19 Ocak 2018
27
Anakart değişikliği oldukça kolay ve yüksek riskle içermeyen bi ruygulamadır, işi bilen için ise gözü kapalı yapılır bir işlemdir.

Sorun şu ki internette satılan anakartların güvenirliği oldukça tartışılır. Bir çoğu tamirli anakarttır ve maalesef inkar ederler ''Orijinal sıfır ambalajında aabicim'' derler de, cidden pro işlem görmüş ama anlaşılması ciddi zor olan tamirli anakartlar azımsanmayacak kadar çoktur.

Bakınız bizler kontrollü imha statüsündeyiz bu eski yedek parçalar konusunda. Ancak gayriresmi yollardan para ile bu bozuk anakartları kendilerine satmamızı isteyen bir kesim vardır. Sizce neden istiyorlar bunu? Sizce bizler neden bu arızalı kartları satmak yerine imha ediyoruz? Servisin 300TL istediği durumda siz 180TL ye anakartı alıp kendiniz takarsanız aradaki 120Tl riske girmeye değer görürseniz elbette ki kendinizin de yapabileceği bir işlemdir bu.

Fakat bir yetkili servis olarak meslektaşlarımı kayırdığımı düşünmenizi istemeden ben size 1 yıl garantili ve karşınızda muhatap bulabileceğiniz bir hizmeti biraz da pazarlık edip, benim de selamımı iletip yetkili servise yaptırıp güvende kalmanızı önereceğim size :ok

Hatta değerli servis sahibi arkadaşıma bu yazımı okutun, mutlaka size yardımcı olacaklardır :ok

Düşünün lütfen, 180TL ye ne olduğu belli olmayan bir kart alıp, çalışıp çalışmayacağını bilmeyip riske gireceğinize, 250TL ye yetkili servise yaptırmak daha makul bir yol olmaz mı sizce de? :ok
Tabiki üstad 300TL gibi bir fiyat sorun olmaz. Bana elran boyutunu sordu 42 dedim üzerine bin TL ile yeni bir cihaz teklifi gelebilir dedi bakacaz artık. Desteğiniz için teşekkürler. Gelişmeleri buradan yazarım.

S Çevrimdışı

~Sosyolog~

Aktif Üye
20 Şub 2018
86
Azizim çok üzgünüm inan başka kurtuluş yolu gelmiyor aklıma.

Anakartı bana yolla bakayım kurtarmaya çalışayım diyeceğim ama ama getiri götürü kargosu beklemesi vs bir ton iş size. :alala
Saglik olsun Ado Hocam ilginiz ve emeğiniz için teşekkür ederim., Çekirdek olarak eski sürümüne geri dönüş yapabilir miyiz?( Yakın zamanda 50 ud 8800 için yazılım gelir mi?)

F Çevrimdışı

fthkmr

Yeni Üye
1 Haz 2018
11
38
Tekrar seri verirmisiniz cihazı kontrol edeyim bakalım yapabilecek bir şey var mı? :ok

JS0ep.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Tabiki üstad 300TL gibi bir fiyat sorun olmaz. Bana elran boyutunu sordu 42 dedim üzerine bin TL ile yeni bir cihaz teklifi gelebilir dedi bakacaz artık. Desteğiniz için teşekkürler. Gelişmeleri buradan yazarım.

Yok azizim MB9X serisi anakartlar halen stoklarda var, çok sıradışı bir durum olmadıkça anakart değişikliği ile sorun çözülür. Hatta seri verin lütfen bakayım stok durumuna :ok

E Çevrimdışı

Esattr55

Yeni Üye
19 Ocak 2018
27
Yok azizim MB9X serisi anakartlar halen stoklarda var, çok sıradışı bir durum olmadıkça anakart değişikliği ile sorun çözülür. Hatta seri verin lütfen bakayım stok durumuna :ok
Teşekkür ederim ado servis dönüş yaptı anakartı siparişi için 330 TLdedi pazarlık yapamıyorum ki ben ikram yapın dedim malesef sabit fiyat dedi. iyi madem ne zaman biter işi dedim bir haftada teslim edeceklermiş Samsun Bafra servisi fiyat konusunda yapabileceği neydi bilemem ama 1 yıl dediğiniz gibi garanti verdiler.

C Çevrimdışı

cops34

Yeni Üye
16 Mar 2018
19
merhabalar
Ado hocam mb 100 şase de ana kart değişikliği yaparak son sürüm bir şase ile devam mümkünmü

Geri
Üst Alt