Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

S Çevrimdışı

~Sosyolog~

Aktif Üye
20 Şub 2018
86
Hmmmm ne gibi bir sorun olabilir acaba :alala
Değişik bellek ile denediniz mi acaba?
Ado Hocam farklı bellek ile de denedim olmadı.Sıkıştırılmış dosyaları çıkartıp klasörsüz ile belleğe attım.(toplam 4 tane dosya var büyükten küçüğe sıralama 250 mb,64 kb, 3kb, 2kb olarak)

shameel Çevrimdışı

shameel

Yeni Üye
6 Haz 2018
2
44
Adem Helvacı Ado Hocam tekrar merhabalar.
Hocam selamlar. Daha önce 48UA9300 MB100 anakartlı versiyonu için yine sizin dh forumdaki yönlendirmelerinizle 1.34.25 yazılımı yüklemiştim. Bugün acaba yeni bir güncelleme var mıdır diye google kardeşe danışırken bu yeni foruma denk geldim :) biraz geç de olsa hayırlı olsun.

Bu konunun ilk sayfasında MB100 için "2.7.0.0. Çekirdek Yazılım" paylaşmışsınız. Ancak birkaç sayfa önce (evet sayfalarca okudum :)) aynı anakarta sahip bir başka arkadaşa 1.34.25'i yüklemesini tavsiye etmişsiniz. 2.7.0.0. daha güncel bir sürüm değil mi? Acaba stabilite sorunları vb. mi var ki onun yerine tavsiyeniz daha önceki yazılım oldu? Ve son olarak; ben şimdi 1.34.25'te kalayım mı yoksa 2.7.0.0. yükleyeyim mi? :alala

Yukarıdaki mesajım (#2822) gözünüzden kaçtı sanıyorum, ancak sorun değil. Bu ve başka forumlarda yazdıklarınızı biraz da kurcalayıp birleştirince, yanlış anlamadıysam, MB100 için 2.7.0.0. ve 1.34.25 özünde aynı yazılımlar. Diğer yazılımın (2.15.14) da stabilite sorunları olduğu anlaşılıyor. O nedenle, şayet başka bir öneriniz olmazsa, 1.34.25'te kalacağım sanırım.

Hazır yazmışken TV'de (48UA9300) son birkaç haftadır ortaya çıkan bir sorunla ilgili de fikrinizi almak isterim. TV bir süredir kumandadan "tam olarak" kapanmak yerine, "hazırda bekleme" benzeri bir konuma geçiyor. Şöyle ki; normalde kumandadan kapattıktan sonra tekrar açmak istediğimizde 3-5 saniye sürerdi görüntünün gelmesi. Şimdi ise açma/kapama tuşuna basar basmaz derhal görüntü ve ses geliyor ancak TV şoka girmiş gibi görüntü 4-5 saniye donuk vaziyette ve ekranın üstünde parazitli bir bant ile bekliyor. Şayet açma kapama tuşu ile değil de kumandanın yukarı veya aşağı kanal tuşlarıyla açarsak, bu kez bastığımız tuşa göre TV önceki yahut sonraki kanalla, ancak biraz önce belirttiğim duruma benzer bir şekilde açılıyor.

Normalde telefondaki Vestel TV uygulamasından TV'yi kapattığımızda buna benzer bir hazırda bekleme formunda kapanır; bu şekilde kapandığında yine telefondaki uygulama ile açılırdı. Ancak TV'yi kumandadan kapattığımızda, ağ bağlantısı da kesildiği için, yeniden kumandadan açana kadar akıllı telefon uygulaması TV'yi görmezdi. Şimdilerde ise kumandadan kapattığımız durumda dahi telefonla açabilmek mümkün. Biraz da bu yüzden kapanmak yerine hazırda bekleme benzeri bir durumda kalıyor diye ifade etmeye çalıştım.

Son olarak, TV'yi izlerken elektrik kesintisi yaşanıp sonrasında elektrik geri geldiğinde TV otomatik olarak açılırdı. Bugünlerde kumandadan kapatıp peşinden fişi prizden çekerek geri taktığımızda yine otomatik olarak açılmaya başladı.

Sizce sorun ne olabilir? Yazılımsal bir hata oluşmuş olması ihtimaline karşılık çekirdek yazılımı yeniden yüklemeyi denemeli miyim?

Aslında MB100 yazılım desteği ve bununla da alakalı olmak üzere TV'nin ses sıkıntıları konusunda da birkaç yorumum vardı ama mesaj çok uzamış :) Onlar da bir daha ki mesaja inşallah :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
T Çevrimdışı

tvm45

Yeni Üye
7 Haz 2018
2
46
slmlar mb95 v.2.1 stand-by yanıp sönüyor kurtarma yazılımı hangisi yüklenmeli acaba?

E Çevrimdışı

erence

Yeni Üye
6 Haz 2018
24
47
Adem Helvacı Ado ustat, JVC 50vu73T için MB130 17Mb 3.62.7.0 çekirdek yazılımını mı yüklüyoruz? Yükleme yapmak için bu yazılımın içinde ki dosyayı usbye atmak yeterli galiba.Bende içinde ki dosya vlc olarak görünüyor,doğrumudur?
Birde link görmek için herseferinde konuya cevap istiyor galiba.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fthkmr

Yeni Üye
1 Haz 2018
11
38
Günaydın Adem bey. 3D SMART 32PF8070 televizyonuma (MB90) V.3.6.6d
  • 17MB90_MB91R1R2_MB92R3_MB95_MB95S_MB95M_FAZ3_V366y
yüklemiştim ve cihaz açılmamıştı. Sonrasında vermiş olduğunuz yazılımı yükleyince tv açıldı çok teşekkür ederim. Sayenizde sorunlarımızı kendimiz çözer hale geliyoruz yoksa servis ile uğraşmak gerçekten büyük sıkıntı. Hakkınızı helal edin.
Yeni yüklediğim yazılım biraz eski gibi geldi kanal geçişleri filan biraz yavaşladı sanki, önce ses geliyor bir süre sonra görüntü geliyor belki de bana öyle geldi. 4725 ekran görüntüsünün öncesi ve sonrasını ekliyorum. Rica etsem yükleyebileceğim bir güncel sürüm varsa paylaşabilirmisiniz. Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

JSyvq.jpg
JSrYP.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado Hocam farklı bellek ile de denedim olmadı.Sıkıştırılmış dosyaları çıkartıp klasörsüz ile belleğe attım.(toplam 4 tane dosya var büyükten küçüğe sıralama 250 mb,64 kb, 3kb, 2kb olarak)

Azizim bu gibi durumlarda çok da çaresiz hissediyorum kendimi zira eğer bizim tarafta her şeyi olması gerektiği gibi yapıyorsak sorun karşı tarafta yani anakart tarafında diye düşünüyorum ister istemez.

Bir kaç kere bu gibi durumlarda önce fabrika ayarlarına dönerek yeniden denediğimizde başarılı olmuştu, en son bir de bunu deneyin isterseniz :alala

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado Hocam tekrar merhabalar.

Yukarıdaki mesajım (#2822) gözünüzden kaçtı sanıyorum, ancak sorun değil. Bu ve başka forumlarda yazdıklarınızı biraz da kurcalayıp birleştirince, yanlış anlamadıysam, MB100 için 2.7.0.0. ve 1.34.25 özünde aynı yazılımlar. Diğer yazılımın (2.15.14) da stabilite sorunları olduğu anlaşılıyor. O nedenle, şayet başka bir öneriniz olmazsa, 1.34.25'te kalacağım sanırım.

Hazır yazmışken TV'de (48UA9300) son birkaç haftadır ortaya çıkan bir sorunla ilgili de fikrinizi almak isterim. TV bir süredir kumandadan "tam olarak" kapanmak yerine, "hazırda bekleme" benzeri bir konuma geçiyor. Şöyle ki; normalde kumandadan kapattıktan sonra tekrar açmak istediğimizde 3-5 saniye sürerdi görüntünün gelmesi. Şimdi ise açma/kapama tuşuna basar basmaz derhal görüntü ve ses geliyor ancak TV şoka girmiş gibi görüntü 4-5 saniye donuk vaziyette ve ekranın üstünde parazitli bir bant ile bekliyor. Şayet açma kapama tuşu ile değil de kumandanın yukarı veya aşağı kanal tuşlarıyla açarsak, bu kez bastığımız tuşa göre TV önceki yahut sonraki kanalla, ancak biraz önce belirttiğim duruma benzer bir şekilde açılıyor.

Normalde telefondaki Vestel TV uygulamasından TV'yi kapattığımızda buna benzer bir hazırda bekleme formunda kapanır; bu şekilde kapandığında yine telefondaki uygulama ile açılırdı. Ancak TV'yi kumandadan kapattığımızda, ağ bağlantısı da kesildiği için, yeniden kumandadan açana kadar akıllı telefon uygulaması TV'yi görmezdi. Şimdilerde ise kumandadan kapattığımız durumda dahi telefonla açabilmek mümkün. Biraz da bu yüzden kapanmak yerine hazırda bekleme benzeri bir durumda kalıyor diye ifade etmeye çalıştım.

Son olarak, TV'yi izlerken elektrik kesintisi yaşanıp sonrasında elektrik geri geldiğinde TV otomatik olarak açılırdı. Bugünlerde kumandadan kapatıp peşinden fişi prizden çekerek geri taktığımızda yine otomatik olarak açılmaya başladı.

Sizce sorun ne olabilir? Yazılımsal bir hata oluşmuş olması ihtimaline karşılık çekirdek yazılımı yeniden yüklemeyi denemeli miyim?

Aslında MB100 yazılım desteği ve bununla da alakalı olmak üzere TV'nin ses sıkıntıları konusunda da birkaç yorumum vardı ama mesaj çok uzamış :) Onlar da bir daha ki mesaja inşallah :)

Selamlar Kardeşim;

Benim gözümden kaçmıştır kusura bakmayınız lütfen.

TV menünüzde açılış durumu özelliği var, O özellikte Son kaldığı yerden veya stby gibi iki seçenek var öncelikle o ayarı kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Bunun dışında MB100 ve sonrası ürünler soft stby özelliği de vardır yani tv yi kapattığınızda hemen açtığınızda hemen, stby ışığı sabit yandığında ise ormal açılış yapar, sistem buga düşmüş ve bu ayırımı yapamamış olabilir.

2.7.0.0 sürümün en önemli özelliği smart iyileştirmesidir ancak her güncel yazılımın mutlaka görntüye de etki ettiğini görüyoruz. :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Günaydın Adem bey. 3D SMART 32PF8070 televizyonuma (MB90) V.3.6.6d
  • 17MB90_MB91R1R2_MB92R3_MB95_MB95S_MB95M_FAZ3_V366y
yüklemiştim ve cihaz açılmamıştı. Sonrasında vermiş olduğunuz yazılımı yükleyince tv açıldı çok teşekkür ederim. Sayenizde sorunlarımızı kendimiz çözer hale geliyoruz yoksa servis ile uğraşmak gerçekten büyük sıkıntı. Hakkınızı helal edin.
Yeni yüklediğim yazılım biraz eski gibi geldi kanal geçişleri filan biraz yavaşladı sanki, önce ses geliyor bir süre sonra görüntü geliyor belki de bana öyle geldi. 4725 ekran görüntüsünün öncesi ve sonrasını ekliyorum. Rica etsem yükleyebileceğim bir güncel sürüm varsa paylaşabilirmisiniz. Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

JSyvq.jpg
JSrYP.jpg

Selamlar Kardeşim;

Benden yana helali hoş olsun sizler de hakkınızı helal ediniz.

2.2.4.t üzeri bir stabil sürüm maalesef yok. MB9X neslinde işlemci ve ram kapasitesi belli olması nedeniyle daha üst sürümlerde genellikle hep başka yan etkiler ile karşılaşıyoruz. Bu anlamda mümkün olduğunca bu nesilde 2.2.4.t dışına çıkmamanızı tavsiye ediyorum.

Size yolladığım full sürüm nedir?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado ustat, JVC 50vu73T için MB130 17Mb 3.62.7.0 çekirdek yazılımını mı yüklüyoruz? Yükleme yapmak için bu yazılımın içinde ki dosyayı usbye atmak yeterli galiba.Bende içinde ki dosya vlc olarak görünüyor,doğrumudur?
Birde link görmek için herseferinde konuya cevap istiyor galiba.

Selamlar Kardeşim;

Forumda programcıdan benim istediğim bir özellik, linklerin görülebilmesi için en az 1 mesaj atılması üzerine olmuştur, Her seferinde link görmekiçin mesaj atmanıza gerek yok ancak sizde böyle bir sorun var ise programcımız Sota Sota Ahmet kardeşimize durumu iletelim kontrol sağlamış olalım :ok

3.62.7.0 sürümü yükleyebilirsiniz ancak asıl beklediğim yazılım henüz gelmedi, Yani bu durumda ister 7.0 yükleyip ufak farkı görebilir, isterseniz 4.0 ile devam edip yeni gelecek yazılımla benim beklediğim büyük farkı kontrol edebilirsiniz :ok

E Çevrimdışı

Esattr55

Yeni Üye
19 Ocak 2018
27
İyi günler Ado mb90 anakartı olan tv ye seri numarası ile yazılım indirdim flash a klasörsüz çıkarttım tv yi prizden çıkarttım flashı takıp ok tuşuyla birlikte açtım lakin cihaz artık tepki vermiyor açılmıyor standby ışığı vs de yanmıyor işimiz servise mi kaldı benim yapabileceğim birşey var mı?sürüm 2.2.4f di
Selamlar Kardeşim;

2.2.4.t üzeri bir stabil sürüm maalesef yok. MB9X neslinde işlemci ve ram kapasitesi belli olması nedeniyle daha üst sürümlerde genellikle hep başka yan etkiler ile karşılaşıyoruz. Bu anlamda mümkün olduğunca bu nesilde 2.2.4.t dışına çıkmamanızı tavsiye ediyorum.

F Çevrimdışı

fthkmr

Yeni Üye
1 Haz 2018
11
38
Selamlar Kardeşim;

Helal olsun Allar razı olsun. Bana gönderdiğiniz 2.2.4.t cihazımda daha önce yüklü olan 3.6.6.d idi.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
İyi günler Ado mb90 anakartı olan tv ye seri numarası ile yazılım indirdim flash a klasörsüz çıkarttım tv yi prizden çıkarttım flashı takıp ok tuşuyla birlikte açtım lakin cihaz artık tepki vermiyor açılmıyor standby ışığı vs de yanmıyor işimiz servise mi kaldı benim yapabileceğim birşey var mı?sürüm 2.2.4f di

Güzel kardeşim inan MB9X ise genelde servis yolu görünüyor bu durumlarda :((

Geri
Üst Alt