Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

M Çevrimdışı

metkaya

Yeni Üye
2 Ocak 2018
24
Burada bir tuhaflık var sanki ,çekirdek yazılımı kimden aldın ademden mi yoksa By_troldan mı ,ademden aldı isen neden 1.48 çekirdek yazılım istemiştin tekrar anlamadım :alala Yani bozuk olan 1.48 yazılımı mı ademden aldın ,karıştı kafam :)
Otomatik yüklenen 1.56 nın üzerine kurduğum ve sorun yaşadığım 1.48 çekirdeği, ********* forumda link vardı benim anakart için, direk indirdim, yüklemeyi de adem h.. yapmış siteye. seri no vererek çekirdek almadım yani.. herhalde orda hata yaptım?

sonra tv açılışta logoda kaldı, seri no ile 1.48 full yazılım istedim sevgili Sota Sota yardımcı oldu, kurdum tv düzeldi.,
ilaveten düzgün yazılım bulunsun diye seri no ile 1.48 çekirdek istedim sevgili By_Trol By_Trol yardımcı oldu.

Sanırım açıklayabildim :) teraspy teraspy

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,303
65
Otomatik yüklenen 1.56 nın üzerine kurduğum ve sorun yaşadığım 1.48 çekirdeği, ********* forumda link vardı benim anakart için, direk indirdim, yüklemeyi de adem h.. yapmış siteye. seri no vererek çekirdek almadım yani.. herhalde orda hata yaptım?

sonra tv açılışta logoda kaldı, seri no ile 1.48 full yazılım istedim sevgili Sota Sota yardımcı oldu, kurdum tv düzeldi.,
ilaveten düzgün yazılım bulunsun diye seri no ile 1.48 çekirdek istedim sevgili By_Trol By_Trol yardımcı oldu.

Sanırım açıklayabildim :) teraspy teraspy
Evet, şimdi anladım :) sen yukarıda yazdığım 2.ci maddeyi uygula bakalım olacak mı :alala

M Çevrimdışı

metkaya

Yeni Üye
2 Ocak 2018
24
Evet, şimdi anladım :) sen yukarıda yazdığım 2.ci maddeyi uygula bakalım olacak mı :alala
Çekirdek v1.48 ile geri döndürsem bile sorunsuz, yine otomatik yazılım dayatmaya devam edecek v1.56 için, sonra kazara yine kurulacak kesin sevgili aile fertlerinden biri aracılığıyla. :)
Otomatik yazılım dayatmasını çözmenin bir çaresi çözümü yokmudur?
Şuan baya bariz görüntü kalitesini gerileten sorunlu bir yazılım var, ve otomatik yazılım tarama kapalı olmasına rağmen tüm ekranı kaplayan ir uyarı ile sürekli dayatıp duruyor vestel :) ve geri döndür yenisi otomatik kurulsun, geri döndür yenisi otomatik kurulsun saçma sapan bir duruma sürüklüyorlar insanı :)

Hayır 3 4 aylık garantili tv insan stres yapıyor yüklerken :). Önceden garantisi bitmiş eski tvimde ne güzeldi otomatik yazılım filan zaten yok. forumdan bak aa yazılım var yeni yükle gitsin, beğenmedin mi eski çekirdeği yeninin üstüne yükle gitsin takılıyordum rahat rahat. garantili tvde el ayak boşalıyor hele taksitler devam ediyorsa :)

M Çevrimdışı

muratcinartr

Yeni Üye
14 Ocak 2024
2
26
IMG_0575.jpg

Merhabalar hocam youtube'da video açtığım zaman görüntü gelmiyor güncelleme varmıdır acaba teşekkürler

M Çevrimdışı

metkaya

Yeni Üye
2 Ocak 2018
24
M metkaya, cihaza full yazılımı yüklediğinde cihazda internet varsa sen güncellemeyi kapatana kadar güncellemeyi gördüğünü düşünüyorum.
Sevgili Sota Sota

Tv logoda kalıp açılmayınca sizden aldığım full yazılımı kurduktan sonra tv ye kurulum ayarlarını yaparken bilerek wifi şifresini girmedim, menüye kadar açıldıktan sonra ilk işim yazılım güncelleme kısmından otomatik aramayı kapatmak oldu.. (o sırada tvyi kapatıp açmalımıydım ayarın kaydedilmesi gibi birşey yapıp mı açmalıydım, cahilliğimi mazur görün).

Ondan sonrasında internete bağladım.

Ama yine de hop diye karşıma çıktı, tv yi her açmada yaklaşık 30sn içinde tüm ekranı kaplayan uyarısı ekrana geliyor, iptal yok yükle yada sonra var. Yanlışlıkla bir sağ fazla yapıp kurmak çok mümkün. zaten indirmiş oluyor dosyayı anladığım kadarıyla cepte tutuyor, onay bekliyor.

Hatta görseli atayım tekrar.

Bir çaresi var mı es kaza kurukursa geri döndürmekte çekirdek mi full mu kurmalıyım
..

Yada tecrübelerinize dayanarak; bu konuda servisten yardım mı talep etsem ilgilenirler mi bilemedim ben bu yeni yazılımı istemiyorum gibi? Tv garantili 4.ayında henüz çokta memnunum herşeyinden.

Çünkü inanın v.1.56 berbat hale getiriyor güzelim görüntü kalitesini en teknoloji cahili bile anlar bunu iki görüntüyü sorsanız.. yazılımı zorla dayatmak inanılmaz saçma bir durum.

20240111_1737515715f5ba876ef2df.jpg

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,858
Sevgili Sota Sota

Tv logoda kalıp açılmayınca sizden aldığım full yazılımı kurduktan sonra tv ye kurulum ayarlarını yaparken bilerek wifi şifresini girmedim, menüye kadar açıldıktan sonra ilk işim yazılım güncelleme kısmından otomatik aramayı kapatmak oldu.. (o sırada tvyi kapatıp açmalımıydım ayarın kaydedilmesi gibi birşey yapıp mı açmalıydım, cahilliğimi mazur görün).

Ondan sonrasında internete bağladım.

Ama yine de hop diye karşıma çıktı, tv yi her açmada yaklaşık 30sn içinde tüm ekranı kaplayan uyarısı ekrana geliyor, iptal yok yükle yada sonra var. Yanlışlıkla bir sağ fazla yapıp kurmak çok mümkün. zaten indirmiş oluyor dosyayı anladığım kadarıyla cepte tutuyor, onay bekliyor.

Hatta görseli atayım tekrar.

Bir çaresi var mı es kaza kurukursa geri döndürmekte çekirdek mi full mu kurmalıyım
..

Yada tecrübelerinize dayanarak; bu konuda servisten yardım mı talep etsem ilgilenirler mi bilemedim ben bu yeni yazılımı istemiyorum gibi? Tv garantili 4.ayında henüz çokta memnunum herşeyinden.

Çünkü inanın v.1.56 berbat hale getiriyor güzelim görüntü kalitesini en teknoloji cahili bile anlar bunu iki görüntüyü sorsanız.. yazılımı zorla dayatmak inanılmaz saçma bir durum.

20240111_1737515715f5ba876ef2df.jpg
Tv kapatma gereği olacağını sanmıyorum. By_Trol By_Trol

Geri
Üst Alt