Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

yokoono Çevrimiçi

yokoono

TFC Team
20 Mar 2019
2,573
73
flashed the SPI rom (out of circuit), still exactly the same behaviour - toshiba logo with rainbow all over the panel. Dunno, maybe there is some kind of key combination or something to force reload info from SPI rom or something.. For panel profile - wasnt sure if i should export it before flashing SPI rom or after, so did it bot before and after, uploading both results. I have no idea which file is the panel profile, so just loading whole content of the flash drive..
1. According to the saved panel profile, it says that you have a VES400UNVS-2D-N03 panel in your TV
2. In the picture from the first post, it shows that the panel is VES315UNDA-2D-N11
3 . In newSPIRom and oldSPIRom the panel is the same
4. The fact that you rewrote the flash memory and nothing changed tells me that you are doing something wrong
5. There may still be problems with the software in the NAND memory, but I don't have any.
6. It's all I have. Maybe another colleague has another software.

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
YAZILIM TALEBİNDE BULUNACAKTIM VESTEL MB98
Mesajınızı küçük harflerle düzenleyin. Bağırmayın!

Aşağıdaki kuralları okuyun ve ona göre durumunuzu paylaşın!

C Çevrimdışı

CURETKAR

Yeni Üye
22 Eki 2023
35
44
1 resımdekı 22 ınc vestel tv nın mb82s kartında hdmı calısmama sorunu vardı . kartın bılgılerını usb ye yedekledım .
uydulu bır 40 ınc fınluks marka mb82s kart buldum ve tv y taktım .
ekran ters ve kumlu bır goruntu geldı hatta dahılı uydu alıcısıda calıstı goruntu kumlu ve ekran terstı.
rahat duramadım ve bır oncekı kartın yedegını aldıgım usb yı tv ye taktım servıs menusune gırıp bıraz karıstırdım goruntu duzeldı fınluks yazısı gıttı yerıne vestel yazıyor tv eskısı gıbı calısıyor ama dahılı uydu yok oldu .yenı kartta dahılı uydu alıcısı olmasına ragmen tv gormuyor. ne yapmam gerek bana gereklı yazılım destegını saglarmısınız .

IMG-20231009-WA0021f5199b8770409d15.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
1 resımdekı 22 ınc vestel tv nın mb82s kartında hdmı calısmama sorunu vardı . kartın bılgılerını usb ye yedekledım .
uydulu bır 40 ınc fınluks marka mb82s kart buldum ve tv y taktım .
ekran ters ve kumlu bır goruntu geldı hatta dahılı uydu alıcısıda calıstı goruntu kumlu ve ekran terstı.
rahat duramadım ve bır oncekı kartın yedegını aldıgım usb yı tv ye taktım servıs menusune gırıp bıraz karıstırdım goruntu duzeldı fınluks yazısı gıttı yerıne vestel yazıyor ama dahılı uydu yok oldu .yenı kartta dahılı uydu alıcısı olmasına ragmen tv gormuyor. ne yapmam gerek bana gereklı yazılım destegını saglarmısınız .

IMG-20231009-WA0021f5199b8770409d15.jpg
Önce aşağıdaki konuyu okuyarak TV' den panel dosyası alın;

O dosyaları kontrol edelim ve daha sonra yeni taktığınız kartın etiket görüntüsünü paylaşın.

C Çevrimdışı

CURETKAR

Yeni Üye
22 Eki 2023
35
44
Önce aşağıdaki konuyu okuyarak TV' den panel dosyası alın;

O dosyaları kontrol edelim ve daha sonra yeni taktığınız kartın etiket görüntüsünü paylaşın.

imagebfa2fc1d1fc8e5f9.png

C Çevrimdışı

CURETKAR

Yeni Üye
22 Eki 2023
35
44
Şu anki karttan belirttiğim yöntemle dosya çekin. Görselini paylaşın. Ardından yeni kartın etiket bilgisi görselini paylaşın. Paneldeki sorunlu görüntüyü de paylaşın.
buda yenı taktıgım kart.
panelde sorun kalmadı ama yenı kart kendınden uydu alıcılı fakat tv gormuyor

imagefa38d9fd1e9d65a1.png

Geri
Üst Alt