vestel klima ses sorunu

Y Çevrimdışı

yanki_h2d

Yeni Üye
14 Haz 2020
16
38
20200616_191352.jpg
20200616_191311.jpg
20200616_191346.jpg
20200616_191320.jpg

Açık olmak gerekirse benim iş bilmezliğimi usta çok güzel kullandı. Ben kompresör fiyatının bu kadar düşük olduğunu bilmiyordum. Kendisiyle bu konuyu tekrar konuşacağım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
20200616_191352.jpg
20200616_191311.jpg
20200616_191346.jpg
20200616_191320.jpg

Açık olmak gerekirse benim iş bilmezliğimi usta çok güzel kullandı. Ben kompresör fiyatının bu kadar düşük olduğunu bilmiyordum. Kendisiyle bu konuyu tekrar konuşacağım.

2 numaralı işaretli alanı önemsemedim haydi diyelim yerine takarken oturmadı etmedi ittir kaktır çizildi boyası sıyrıldı vs. peki 1 numaralı alandaki pas nedir hocam? 2 günlük değil mi daha bu kompresör.?

Kompresör fiyatları size söylendiği kadar yüksek olmamakla birlikte (Eğer servis arkadaşı ve kâr almadan malzeme verecek kadar araları iyi ise kompresörün servise vergili girdi fiyatı 450tl dolaylarında. Biz yine de en yüksek fiyatı kabul edelim ki o halinin fiyatını dahi size yazmıştım.

Buna paralel verdiğimiz tüm bilgilerin doğruluğunu şuradan da anlayabilirsiniz. Siz bu fotoları yayınlamadan evvel size verdiğim kod ile bu fotodaki kompresörün kodu aynı dikkat ettiniz mi?

Bu arada şunu da açıklama ihtiyacı hissettim.

Amacımız burada sizi gaza getirmek veya ustayı yermek değil.

Bizim düsturumuz bellidir, Doğruluk, dürüstlük ve gerçek bilgi. Size yazılarımızda eksenimiz de hep bu dur.

yaşadığınız konu başından sonuna kadar faul olduğu için şimdiye kadar düzgün bir şey yazamadık ne yazık ki.

Tapaları yok gördüğüm kadarı ile ancak yine de ustamıza teşekkür ediyorum ki sıkı sıkıya ağızları kapatmış.

Siz ya bu kompresör için ödenen fazla parayı en azından geri almaya çalışın zira bunu letgo sahibinden gibi yerlerde satışa çıkartıp 50-100 zararına vereceksiniz zaten zira hiç kimseyi bu kompresörün sıfır takılıp söküldüğüne inandıramazsınız.

Normal satış fiyatından zaten düşüğe satacaksınız bir de size yüksek fiyattan satılmış olmasının zararı işin içine girince bildiğiniz sokağa para atmış olursunuz.

Amacım yaranıza tuz basmak değil ancak o klimanın daha büyüğünün fiyatına bakarmısınız. (R22 gaz ama önemli olan sizde fikir oluşturması)

Tamam R22 dandik motor o yüzden ucuz diyelim ve o halde r410 9000btu kompresör (Sizin kompresör ile aynı btu) fiyatına bakalım

Kaldı ki bunlar internet satışları. Soğutmacılar daha ucuza satarlar esnafa.

Buna da örnek vereyim.

bakınız aşağıdaki linkte kompresörü görür ama fiyatı görmezsiniz. neden? Sebebi belli internet fiyatları ile son satıcıya satılan mallar ile, Özel üye yani esnafa satılan malların fiyatları belli olmasın diye.

Bunların tamamı fikirsel anlamda ufkunuzu açmanız için.

Ayrıca fatura soruma cevap yazmadınız :)

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
2 numaralı işaretli alanı önemsemedim haydi diyelim yerine takarken oturmadı etmedi ittir kaktır çizildi boyası sıyrıldı vs. peki 1 numaralı alandaki pas nedir hocam? 2 günlük değil mi daha bu kompresör.?

Kompresör fiyatları size söylendiği kadar yüksek olmamakla birlikte (Eğer servis arkadaşı ve kâr almadan malzeme verecek kadar araları iyi ise kompresörün servise vergili girdi fiyatı 450tl dolaylarında. Biz yine de en yüksek fiyatı kabul edelim ki o halinin fiyatını dahi size yazmıştım.

Buna paralel verdiğimiz tüm bilgilerin doğruluğunu şuradan da anlayabilirsiniz. Siz bu fotoları yayınlamadan evvel size verdiğim kod ile bu fotodaki kompresörün kodu aynı dikkat ettiniz mi?

Bu arada şunu da açıklama ihtiyacı hissettim.

Amacımız burada sizi gaza getirmek veya ustayı yermek değil.

Bizim düsturumuz bellidir, Doğruluk, dürüstlük ve gerçek bilgi. Size yazılarımızda eksenimiz de hep bu dur.

yaşadığınız konu başından sonuna kadar faul olduğu için şimdiye kadar düzgün bir şey yazamadık ne yazık ki.

Tapaları yok gördüğüm kadarı ile ancak yine de ustamıza teşekkür ediyorum ki sıkı sıkıya ağızları kapatmış.

Siz ya bu kompresör için ödenen fazla parayı en azından geri almaya çalışın zira bunu letgo sahibinden gibi yerlerde satışa çıkartıp 50-100 zararına vereceksiniz zaten zira hiç kimseyi bu kompresörün sıfır takılıp söküldüğüne inandıramazsınız.

Normal satış fiyatından zaten düşüğe satacaksınız bir de size yüksek fiyattan satılmış olmasının zararı işin içine girince bildiğiniz sokağa para atmış olursunuz.

Amacım yaranıza tuz basmak değil ancak o klimanın daha büyüğünün fiyatına bakarmısınız. (R22 gaz ama önemli olan sizde fikir oluşturması)

Tamam R22 dandik motor o yüzden ucuz diyelim ve o halde r410 9000btu kompresör (Sizin kompresör ile aynı btu) fiyatına bakalım

Kaldı ki bunlar internet satışları. Soğutmacılar daha ucuza satarlar esnafa.

Buna da örnek vereyim.

bakınız aşağıdaki linkte kompresörü görür ama fiyatı görmezsiniz. neden? Sebebi belli internet fiyatları ile son satıcıya satılan mallar ile, Özel üye yani esnafa satılan malların fiyatları belli olmasın diye.

Bunların tamamı fikirsel anlamda ufkunuzu açmanız için.

Ayrıca fatura soruma cevap yazmadınız :)
amacım konuyu dağıtmak değil Adem abi ama biliyorsun meraktan ,öğrenemeden duramam?

o tapa yerlerinden hava girince birşey olmaz mı?

Yağın dökülmesi için kompresör ün devrilmesimi gerekiyor?

o uzun vida gibi şey neye yarıyor?

kompresör değişiminde gaz nerede toplanıyor?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
amacım konuyu dağıtmak değil Adem abi ama biliyorsun meraktan ,öğrenemeden duramam?

o tapa yerlerinden hava girince birşey olmaz mı?

Yağın dökülmesi için kompresör ün devrilmesimi gerekiyor?

o uzun vida gibi şey neye yarıyor?

kompresör değişiminde gaz nerede toplanıyor?

Atmosfer basıncı haydi bir nebze su götürür konudur ve harmanlama olmadığı için sorun olmaz diyorum.

Evet yağın akması için devrilmesi lazım.

Kompresör sargı uçlarına enerji verdiğimiz kabloların plastik bir muhafaza kapağı var, o kapak o pimden geçer ve somun ile sabitlenir.

Kompresör değişimlerinde mevcut soğutucu akışkanın atmosfere salınmaması için özel makine ile özel tüplere depolanır. İşlem bitince yeniden şarj edilir. Ancak ben 2014 senesinde 4000tl verip almıştım o makineyi, sence günümüz şartlarında bu günün kur değeriyle kim bilir kaç lira olmuş olan bu makineyi para verip alacak kaç işletme tanırsın?

Neden almadıklarının bir diğer cevabı da, makine alırlarsa para kendi ceplerinden çıkacak, makine almazlarsa işin maddi tarafı kendilerine değil vatandaşa dokunacak zira "aaabi kompresör 1000tl, gaz 300, kaynak 100, işçilik 500" diye rahat rahat söylüyorlar :)

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Atmosfer basıncı haydi bir nebze su götürür konudur ve harmanlama olmadığı için sorun olmaz diyorum.

Evet yağın akması için devrilmesi lazım.

Kompresör sargı uçlarına enerji verdiğimiz kabloların plastik bir muhafaza kapağı var, o kapak o pimden geçer ve somun ile sabitlenir.

Kompresör değişimlerinde mevcut soğutucu akışkanın atmosfere salınmaması için özel makine ile özel tüplere depolanır. İşlem bitince yeniden şarj edilir. Ancak ben 2014 senesinde 4000tl verip almıştım o makineyi, sence günümüz şartlarında bu günün kur değeriyle kim bilir kaç lira olmuş olan bu makineyi para verip alacak kaç işletme tanırsın?

Neden almadıklarının bir diğer cevabı da, makine alırlarsa para kendi ceplerinden çıkacak, makine almazlarsa işin maddi tarafı kendilerine değil vatandaşa dokunacak zira "aaabi kompresör 1000tl, gaz 300, kaynak 100, işçilik 500" diye rahat rahat söylüyorlar :)
teşekkürler abi. ?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592

? ☝ ?‍♂️

Y Çevrimdışı

yanki_h2d

Yeni Üye
14 Haz 2020
16
38
Biraz geç oldu kusura bakmayın.Uzun uğraşlarım sonucu yarın usta gelecek. Paranı vereyim kompresörünü takayım gideyim dedi. Gelir mi bilmem. En son öyle söyledi. Gelmesini eşim istemiyor. Güvenemiyor bir terslik çıkar diye.
Adem Helvacı beyin söyledikleri tek tek çıkıyor. En son yazışmaları müsait bir zamanda buradan paylaşacağım. Ama şimdi yarın usta gelirse
1-gaz dolum ücreti ne kadardır?(söylenecek 2-3 defa gaz doldurdum,ben zararlı çıkacağım diye). Buradan da gol yemek istemiyorum.
2-Kaynak ücreti ne kadar? (aynı mevzudan dolayı)
3-kompresör değişimi için işçilik ortalama ne kadardır?

Bunların fiyatını usta gelmeden öğrenebilir miyim?
Geç oldu biliyorum ama hakkınızı helal edin artık :(
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu kompresörün orijinali servis dışında bulunmaz mı? Yani ben herhangi bir yerden satın alamaz mıyım? Adem beyin internet üzerinden alınabilen kompresörleri gönderdiğini biliyorum. Onlar orijinal midir? Çünkü usta kompresörün orijinalini servis dışından bir yerden alamıyoruz demişti.

Bir de üzerinde sanyo yazan bir kompresör getirmişti. Mitsubishinin orijinal kompresörü dedi. İstersen bunu takalım dedi. Daha az ses yapar demişti. Mitsubishinin üzerinde sanyo yazan orijinal kompresörü var mıdır?

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Biraz geç oldu kusura bakmayın.Uzun uğraşlarım sonucu yarın usta gelecek. Paranı vereyim kompresörünü takayım gideyim dedi. Gelir mi bilmem. En son öyle söyledi.
Zaten takmamışmıydı kompresörü :alala
Yoksa gelip ,çıkarttığı eskiyi takacak ,sattığı malın da parasını mı iade edecek acaba.Ben çok anlamam klimadan ama bu konuyu merak ettiğimden sordum sevgili yanki_h2d .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt