vestel klima ses sorunu

Y Çevrimdışı

yanki_h2d

Yeni Üye
14 Haz 2020
16
38
Şu an önümde bir THH başvuru belgesi var incelememi bekleyen ki bizim heyetimiz bu dönemin gündeminde 10 ye yakın rapor oluşturdu o ayrı konu. Bu gün attığım 300 den fazla imzayı saymıyorum dahi :)

Öncelikle bu yola çıkmadan önce sizler için hazırladığım şu kılavuza göz atmanızda fayda var.

Yani hakem heyetine her şekilde mutlaka gidin. Süreç şöyle işler.

1- Elinizdeki tüm bilgi ve belgeler ile birlikte şikayet ve talebinizi oluşturan bir dilekçe hazırlayarak bulunduğunuz bölgede yetkili olan makama teslim edin (Nereye teslim edeceğiniz çalışmamda yazar)
2- Sizin dilekçeniz değerlendirilir ve KARŞI TARAFTAN konuya dair savunma istenir
3- Karşı taraf elindeki bilgi belge ve savunmasını ekler
4- Komisyon toplandığında bu isnat ve savunmayı inceler, değerlendirir
5- Sonuç ve karar bildirileri taraflara tebliğ edilir
6- Tüketici haklı çıktı ise kararın uygulanmasını karşı taraftan bekler
7- karşı taraf kararı yerine getirmez ise Eldeki karar ile İcra mahkemesine gidilir ve yapılan tüm masraflar + kararın çıktığı süre sonrası işleyen faiz + söz konusu bedel icra yolu ile tahsil edilir.

Tabi sizin daha önemli bir vatandaşlık göreviniz var. Bu durumu Gelir İdare Başkanlığına bir şikayet dilekçesi ile bildirmeniz gerekiyor zira ortada bir de devletimizden vergi kaçırılması söz konusu. Siz ısrarla istemenize rağmen fatura vermiyor mesela değil mi?

Gayet aydınlatıcı oldu. e-devlet üzerinden başvuracağım. Malum virüs var. Ben de risk grubundayım. Gelişmeleri buradan bildiririm. Ayrıca Gelir İdaresi Başkanlığına da başvurumu yapacağım. ?

Y Çevrimdışı

yanki_h2d

Yeni Üye
14 Haz 2020
16
38
Merhaba arkadaşlar. Usta yarın beni yetkili servise götürecek. Faturayı oradan alabileceğimi söyledi. Fatura mı verirler fiş mi? Hangisini kabul etmeliyim. Nelere dikkat etmeliyim. İmza-kaşe-tarih-kompresörün üzerindeki seri numarası-kime faturalandığı vb özelliklerden hangileri olmalıdır. Faturayı almamın amacı hakem heyetine de vermek. Bir de hangi servisle çalışıyor onu öğrenmek istiyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Birde sistemde telefon numaram ve diğer bilgilerim var. Sistemden o bilgileri kullanarak adıma daha önce fatura çıkarılmış olabilir mi? Ya da o an çıkarılır mı? Bu durumlarda faturayı almak mı daha doğru olur reddetmek mi? (Fatura alınırsa hakem heyetine verilmek üzere alınacak)

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Merhaba arkadaşlar. Usta yarın beni yetkili servise götürecek. Faturayı oradan alabileceğimi söyledi. Fatura mı verirler fiş mi? Hangisini kabul etmeliyim. Nelere dikkat etmeliyim. İmza-kaşe-tarih-kompresörün üzerindeki seri numarası-kime faturalandığı vb özelliklerden hangileri olmalıdır. Faturayı almamın amacı hakem heyetine de vermek. Bir de hangi servisle çalışıyor onu öğrenmek istiyorum.

Birde sistemde telefon numaram ve diğer bilgilerim var. Sistemden o bilgileri kullanarak adıma daha önce fatura çıkarılmış olabilir mi? Ya da o an çıkarılır mı? Bu durumlarda faturayı almak mı daha doğru olur reddetmek mi? (Fatura alınırsa hakem heyetine verilmek üzere alınacak)
Bence fiş alma sakın ,fatura al ama en iyi cevabı A Adem Helvacı verir :ok

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

usta anladığım ücreti ve masrafları geri ödemiyor?

Peki bari sensörü taksaydı?

sizin iş uzayacak anladığım zira az para vermemişsiniz ve haklısın Allah kolaylık versin .

Y Çevrimdışı

yanki_h2d

Yeni Üye
14 Haz 2020
16
38
Yarın fatura durumu netleşsin. Tüketici hakem heyeti karar verecek sonrasına.
Ben faturada bir katakülliye gelmekten korkuyorum. Ki gelirsem önceden çnlemimi alayım ki onlarıda şikayet ederim. Sadece şikayet oluşmayacak şartları sağlamak istemiyorum.

Ve sonuç. Beni engellemiş :)
Hakem heyeti ve gelir idaresi başkanlığı sonucunu bildirene kadar hoşçakalın. Buradan da söz veriyorum. Eğer paramı geri alabilirsem bir kısmını löseve bir kısmını da TEMA vakfına bağışlayacağım.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt