Önemli Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. Yazılım Modlama [ilk Mesaj Güncel]

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
@ teraspy teraspy, ustam iyi akşamlar. Bir ara, vestel tv de oscam çalıştırmaya çalışmıştık. Siz, kendi tvnizde çalıştırmıştınız ama, benim tv yazılımına müdahaleye izin vermiyordu. Bu konuda bir gelişme var mıdır? Uzaktan bağlanarak benim tv ye müdahale etseniz nasıl olur?

Tvim MB100 anakartlı, Arm7 işlemciliydi. Tvnin orjinal yazılımı elimde, 1 kez yükleme deneyimim de var.

Sizin müsait oldunuz bir zaman varsa, tekrar denesek mi? Deneyelim derseniz, Saat 14:30 - 18:00 arası veya saat 23:30 - 05:00 arası bana çok uygundur.

Olmazsa da sorun değil, diyecem ama yalan. Kathrein 912 nin tunerı çok hassas + 4 K özelliği yok. Oysa tv tam aradığım gibi..

İyi akşamlar, cümleten.
Oscam konusunda tüm dosyalarımı sildim laptoptan ,derleme dosyası dahi yok artık ,yani konuyu kapattım kendi açımdan,çünkü " Piko + Funcam" bana yetiyor sevgili tartar10 :ok

Y Çevrimdışı

Y@KI$IKLII

Aktif Üye
6 Kas 2019
89
33
Herkese selam size bir sorum olacaktı. Vestel 50FA8200 model MB96 ana kartlı TV kullanıyorum. Yazılar ve görüntü çok tırtıklı. Pixelance özelliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Keskinlik ayarını 0 'a düşürdüğüm halde aynı.. Bu pixelanceyi kapatmanın bir yolu yok mu? Modlamadan pek anlamadığım için siz ustalarıma sormak istedim. Ne yaptıysam düzeltemedim :( yardımcı olur musunuz :(

20200302_151210.jpg

Farkı görmeniz açısından göstermek istedim. Soldaki normal görüntü, sağdaki tırtıklı ?

Yazılar bu şekilde tırtıklı görünüyor.. Görüntüyü berbat ediyor. ?

20200302_151626.jpg

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
teraspy teraspy Yardımcı olmayacak mısınız ?

pixellance son yazılımlar ile beraber direkt yazılımın içine gömülü geliyor ve default ON yani açık olarak.
ancak yinede sw profile dosyanızı çekerek pixellance deki tıkı kaldırıp yeniden tv ye yüklemeyi deneyin.

Ancak görselleri incelediğimde Tırtıklı yapının soldaki görsellerde de olduğunu fark ediyorum.
Örneğin ilk görseldeki Welcome daki W harfi ile Playstation daki y harfi bence aynı tırtıklı yapıya sahip.

sadece pixellance kapalı olan yerde yazı bir tık daha silik.

yine de tercih sizin tabi

Son düzenleme:
Y Çevrimdışı

Y@KI$IKLII

Aktif Üye
6 Kas 2019
89
33
pixellance son yazılımlar ile beraber direkt yazılımın içine gömülü geliyor ve default ON yani açık olarak.
ancak yinede sw profile dosyanızı çekerek pixellance deki tıkı kaldırıp yeniden tv ye yüklemeyi deneyin.

Ancak görselleri incelediğimde Tırtıklı yapının soldaki görsellerde de olduğunu fark ediyorum.
Örneğin ilk görseldeki Welcome daki W harfi ile Playstation daki y harfi bence aynı tırtıklı yapıya sahip.

sadece pixellance kapalı olan yerde yazı bir tık daha silik.

yine de tercih sizin tabi

İlk görselde pixellence açık TV'nin normal görüntüsü bu şekilde onu göstermek istedim. Bütün yazılar tırtıklı. Orada bir açık-kapalı karşılaştırması yok. Sadece ikinci görselde karşılaştırma var. solda pixellence kapalı, sağda açık.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
teraspy teraspy Yardımcı olmayacak mısınız ?
Herkes pixellencem açılsın diye uğraşır,sen kapansın diye didiniyorsun mubarek :haha1
Aynı karttan bende de var ,mutfakta kullanıyoruz,32'' ,ama hiç tırtık sorunu yaşamadık,sen modlama yapmışmıydın bu tvde,yoksa orjinal yazılımımı :alala
Ayrıca bu tvnin sw profili sevgili giraygokirmak giraygokirmak'ın programıyla editlenebilir,aşağıdaki programla rfve rfve nin dediğini yapabilirsin :

[*]

K Çevrimdışı

kimkidük 

Aktif Üye
12 Eyl 2018
113
37
Bu arada tüm kullanıcılara bir konuyu yazayım,nacizane :)
Kulaklık+ ana volüm sorunlarını çok okudum,hatta oscam ile ilgili araştırma yaparken başka forumlarda da yazılanları okudum,Yav kızacaksınız bana ama ,yazmadan geçmeyeyim...
Bu hatayı koskoca Vestel nasıl yapar anlamıyorum,ecnebiler yazılımlarını düzeltip yayına verirler,bizimkiler yazılımı bozup yayına veriyorlar,yani hiç mi denemiyorlar bunlar ürettikleri cihazlarını,anlamış değilim.Üstelik hatalarını düzeltmek için birde modlanmış profilleri veriyorlar iyimi :haha1
Madem sizler modlayıp kullanıcıya sunacaktınız,neden o zaman MBXxx serisi kartların profillerini kısıtlıyorsunuz,yani siz kullanıcıya modlayıp veriyorsunuz,ama kullanıcı yapmasın diyorsunuz, işin komik yanı da bu.
Bu işi ben yaparım diyenler için resimli anlattım,çok basit,tarafımdan denenmiştir:
Bu iş için en iyi yazılım Tommynin "toolbox " yazılımıdır:
Swprofile dosyasını açın,profili yükleyin
A-CommonVolControl bulun
1- Yanındaki + basıp alttaki klasörü açın
2- Klasöre tıklayın,içeriği karşıya geçecek
3-Orada FALSE yazacak,ona iki kere tıklayın
4- Açılan mini penceredeki TRUE seçin
5-Save deyip çıkın
Yapılan düzeltmeyi hooop,tvnize yollayın,böylece kendi profilinizi yapmış olursunuz,bu işi birtek SWPROFİL de yapacaksınız,HWPROFİL karıştırmayın

ses1.png

ses2f0f27112d3f42854.png
teraspy teraspy Hocam teşekkürler. Eline, koluna, beynine sağlık:). Bunu uyguladım artık bluetooth kulaklıkla bağlandığım anda tv'nin dış sesini kapatıyor. Bu oldu. Fakat şimdi de şöyle bir sorunum var, bu sefer kulaklık bağlıyken kumandada ses açma kısma tuşu çalışmıyor. Yani kulaklığın sesini kumandadan arttırıp azaltamıyorum. Kulaklık bağlantısını kesince ses açma kısma faal duruma geçiyor. Bluetooth kulaklık bağlıyken, kumandadan ses açıp kapatmanın da bir yolu ayarı yok mu acaba ?

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hocam teşekkürler. Eline, koluna, beynine sağlık:). Bunu uyguladım artık bluetooth kulaklıkla bağlandığım anda tv'nin dış sesini kapatıyor. Bu oldu. Fakat şimdi de şöyle bir sorunum var, bu sefer kulaklık bağlıyken kumandada ses açma kısma tuşu çalışmıyor. Yani kulaklığın sesini kumandadan arttırıp azaltamıyorum. Kulaklık bağlantısını kesince ses açma kısma faal duruma geçiyor. Bluetooth kulaklık bağlıyken, kumandadan ses açıp kapatmanın da bir yolu ayarı yok mu acaba ?
Sevindim,güle güle kullan :ok
Bende BT olmadığından deneyemedim ama olmaması lazım bt ses açma-kapama ,sadece kablo ile kulaklıktan bağlantı yapıldığında faal oluyor :ok

K Çevrimdışı

kimkidük 

Aktif Üye
12 Eyl 2018
113
37
Bende BT olmadığından deneyemedim ama olmaması lazım bt ses açma-kapama ,sadece kablo ile kulaklıktan bağlantı yapıldığında faal oluyor :ok
yani kablolu kulaklıkta çalışacak kumandadaki ses tuşu. bluetoothun çözümü yoksa yapacak bi şey yok :)

D Çevrimdışı

doğuş 

Yeni Üye
1 May 2019
26
22

teraspy teraspy Hocam teşekkürler. Eline, koluna, beynine sağlık:). Bunu uyguladım artık bluetooth kulaklıkla bağlandığım anda tv'nin dış sesini kapatıyor. Bu oldu. Fakat şimdi de şöyle bir sorunum var, bu sefer kulaklık bağlıyken kumandada ses açma kısma tuşu çalışmıyor. Yani kulaklığın sesini kumandadan arttırıp azaltamıyorum. Kulaklık bağlantısını kesince ses açma kısma faal duruma geçiyor. Bluetooth kulaklık bağlıyken, kumandadan ses açıp kapatmanın da bir yolu ayarı yok mu acaba ?

MB110 Modlamadan sonra kulaklık çıkışından ses kontrolü yapabiliyorum hatta 3D ve hbbtv Terspy Sağolsun :cal . diğer tüm ses çıkışlarını denedim hiçbirinde kontrol sağlanamıyor. televizyondan sesi sonuna kadar kısmama rağmen biyerlerden dip ses geliyor. ton kontrol devresi sipariş ettim işallah kesilir. birde uzaktan kumandalı bluetooth devresi aldım ton kontrol dip sesi kesmezse bluetooth ile bağlanıcam.
Kimkidüke tavsiyem elinden gelirse sende benim gibi yapabilirsin bayaa ucuza patlar seçtiğim ürünler class AB sınıfıdır kaliteli ses çıkar.

K Çevrimdışı

kimkidük 

Aktif Üye
12 Eyl 2018
113
37
MB110 Modlamadan sonra kulaklık çıkışından ses kontrolü yapabiliyorum hatta 3D ve hbbtv Terspy Sağolsun :cal . diğer tüm ses çıkışlarını denedim hiçbirinde kontrol sağlanamıyor. televizyondan sesi sonuna kadar kısmama rağmen biyerlerden dip ses geliyor. ton kontrol devresi sipariş ettim işallah kesilir. birde uzaktan kumandalı bluetooth devresi aldım ton kontrol dip sesi kesmezse bluetooth ile bağlanıcam.
Kimkidüke tavsiyem elinden gelirse sende benim gibi yapabilirsin bayaa ucuza patlar seçtiğim ürünler class AB sınıfıdır kaliteli ses çıkar.

bu kadar teferruatı ben kaldıramam hocam :) yine de tavsiye için teşekkürler.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
MB110 Modlamadan sonra kulaklık çıkışından ses kontrolü yapabiliyorum hatta 3D ve hbbtv Terspy Sağolsun :cal . diğer tüm ses çıkışlarını denedim hiçbirinde kontrol sağlanamıyor. televizyondan sesi sonuna kadar kısmama rağmen biyerlerden dip ses geliyor.
Güle güle kullan ,gitara dikkat et,fender'e benziyor ,kırılmasın :)

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
bilgisayarda metin belgesinde kanal listesi düzenleme ve sonra bu düzenlenen listeyi tekrar tv ye yükleme işlemi yapabilir mi?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt