Önemli Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. Yazılım Modlama [ilk Mesaj Güncel]

R Çevrimdışı

reference

Yeni Üye
23 Kas 2017
35
merhaba,

Konu başlığında bahsedilen mb120 anakartlı seg 55scu9600 model tv'nin bluetooth özelliğini açmak istiyorum, linkteki usb dongle satın aldım, sw profile editor'de hangi değişiklikleri yapmam gerekiyor.? teşekkürler.

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
merhaba,

Konu başlığında bahsedilen mb120 anakartlı seg 55scu9600 model tv'nin bluetooth özelliğini açmak istiyorum, linkteki usb dongle satın aldım, sw profile editor'de hangi değişiklikleri yapmam gerekiyor.? teşekkürler.

Bluetooth sekmesinden Hangi aracı kullanmak istiyorsanız ona göre tıklama yapmanız yeterli olur.

R Çevrimdışı

reference

Yeni Üye
23 Kas 2017
35
Bluetooth sekmesinden Hangi aracı kullanmak istiyorsanız ona göre tıklama yapmanız yeterli olur.

Capturef1173604042730e0.png

ayarları true olarak değiştirdim, soundbar bt açınca vestel gözükmüyor, cep telefonunda gözükmüyor, tv üzerinde bt dongle bağlı olduğu menü üzerinde gözükmüyor.

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
Capturef1173604042730e0.png

ayarları true olarak değiştirdim, soundbar bt açınca vestel gözükmüyor, cep telefonunda gözükmüyor, tv üzerinde bt dongle bağlı olduğu menü üzerinde gözükmüyor.

Hatırladığım kadarı ile menüde gözükmüyordu zaten.
soundbarı hazır hale getirip tv yi sonra açıyorduk herhalde.
veya tam tersi olması lazım . o şekilde birde deneyin .

A Çevrimdışı

AdemKöseler

Yeni Üye
24 Ocak 2019
3
39
49UB9300 Vestel 4k 3d tvide hdr açılabilirmi ps4 pro kullanacam size zahmet yapacak birşey varmı
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

MB120 anakart bu arada

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
559
Merhaba,
MB211 şasenin sw profilini incelediğimde MovieSense, HDMI True Black gibi özelliklerin kapalı olduğunu görüyorum.
Merak ettiğim 42PF8219 kullanım kılavuzunda bu özelliklerden bahsetmiş yanılmıyorsam MB96 yanlışım varsa düzeltin lütfen, bu kartlarda çalışan bu özellikler bu yeni nesil kartlarda sizce destekler mi? Yoksa yazılım ortak şase farklı mı, yada acaba mesela ben mb211 şaseli ürünü Bim den almıştım anlaşma gereği şasedeki o özelliklerimi kapatıyorlar maliyet açısından anlaşma gereği. Eğer kart dişarıdan geliyorsa Vestel kendisi yapmıyorsa özelliğe göre kart yaptırmayıp sadece yazılımsal kısıtlamaya gidiyor olabilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı

miro39

Yeni Üye
26 Ocak 2019
6
36
Merhaba,

Vestel SMART 32HD7100 LED TV aldım ve içerisinde netflix yok. Servis menüsü görüntüsü aşağıdaki gibidir.

Acaba buna netflix ekleyebilmem mümkün müdür?

Teşekkürler, kolaylıklar.

Vestel-17d922bad243c7bc7.jpg

N Çevrimdışı

nctemiz

Aktif Üye
15 Ocak 2019
312
46
Bu arada tüm kullanıcılara bir konuyu yazayım,nacizane :sneaky:
Kulaklık+ ana volüm sorunlarını çok okudum,hatta oscam ile ilgili araştırma yaparken başka forumlarda da yazılanları okudum,Yav kızacaksınız bana ama ,yazmadan geçmeyeyim...
Bu hatayı koskoca Vestel nasıl yapar anlamıyorum,ecnebiler yazılımlarını düzeltip yayına verirler,bizimkiler yazılımı bozup yayına veriyorlar,yani hiç mi denemiyorlar bunlar ürettikleri cihazlarını,anlamış değilim.Üstelik hatalarını düzeltmek için birde modlanmış profilleri veriyorlar iyimi :haha1
Madem sizler modlayıp kullanıcıya sunacaktınız,neden o zaman MBXxx serisi kartların profillerini kısıtlıyorsunuz,yani siz kullanıcıya modlayıp veriyorsunuz,ama kullanıcı yapmasın diyorsunuz, işin komik yanı da bu.
Bu işi ben yaparım diyenler için resimli anlattım,çok basit,tarafımdan denenmiştir:
Bu iş için en iyi yazılım Tommynin yazılımıdır:
Swprofile dosyasını açın,profili yükleyin
A-CommonVolControl bulun
1- Yanındaki + basıp alttaki klasörü açın
2- Klasöre tıklayın,içeriği karşıya geçecek
3-Orada FALSE yazacak,ona iki kere tıklayın
4- Açılan mini penceredeki TRUE seçin
5-Save deyip çıkın
Yapılan düzeltmeyi hooop,tvnize yollayın,böylece kendi profilinizi yapmış olursunuz,bu işi birtek SWPROFİL de yapacaksınız,HWPROFİL karıştırmayın

ses1.png

ses2f0f27112d3f42854.png
Merhaba kartım mb 120 bizede çözüm varmıdır.

M Çevrimdışı

miro39

Yeni Üye
26 Ocak 2019
6
36
Merhaba,

Vestel SMART 32HD7100 LED TV aldım ve içerisinde netflix yok. Servis menüsü görüntüsü aşağıdaki gibidir.

Acaba buna netflix ekleyebilmem mümkün müdür?

Teşekkürler, kolaylıklar.

Vestel-17d922bad243c7bc7.jpg
Muhtemelen eklenebilir.
SW Profile editleme programında Netflix görüyorsanız ekleyebilirsiniz demektir.

Söylenildiği ve tarif edildiği şekilde işlem tamamdır :) Çok teşekkürler herkese..

Geri
Üst Alt