Önemli Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. Yazılım Modlama [ilk Mesaj Güncel]

M Çevrimdışı

metalurjist19

Yeni Üye
11 Eki 2020
20
37
merhaba toshiba 58ul3a63dt için modlama ile hangi özellikler açılabilir (özellikle pixelence mümkün mü) anakart m130t

D Çevrimdışı

Daywalker78 

Yeni Üye
24 Nis 2020
37
45
Merhaba hi level kumandası ile kablo TV cihazını kumanda edebilir miyim. Tv açılınca kutuda açılıyor ancak kanal değişmiyor. Bunun için mod vs gerekiyormu

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Merhaba hi level kumandası ile kablo TV cihazını kumanda edebilir miyim. Tv açılınca kutuda açılıyor ancak kanal değişmiyor. Bunun için mod vs gerekiyormu

Ayarlardan CEC yazan seçenekleri aktif edin. Muhtemelen sadece açma kapama aktif durumda. Diğerini de aktif edince basit komutlar verebiliyor olmanız lazım.

M Çevrimdışı

Mreradicator

Yeni Üye
1 Kas 2020
1
34
Bu arada tüm kullanıcılara bir konuyu yazayım,nacizane :)
Kulaklık+ ana volüm sorunlarını çok okudum,hatta oscam ile ilgili araştırma yaparken başka forumlarda da yazılanları okudum,Yav kızacaksınız bana ama ,yazmadan geçmeyeyim...
Bu hatayı koskoca Vestel nasıl yapar anlamıyorum,ecnebiler yazılımlarını düzeltip yayına verirler,bizimkiler yazılımı bozup yayına veriyorlar,yani hiç mi denemiyorlar bunlar ürettikleri cihazlarını,anlamış değilim.Üstelik hatalarını düzeltmek için birde modlanmış profilleri veriyorlar iyimi :haha1
Madem sizler modlayıp kullanıcıya sunacaktınız,neden o zaman MBXxx serisi kartların profillerini kısıtlıyorsunuz,yani siz kullanıcıya modlayıp veriyorsunuz,ama kullanıcı yapmasın diyorsunuz, işin komik yanı da bu.
Bu işi ben yaparım diyenler için resimli anlattım,çok basit,tarafımdan denenmiştir:
Bu iş için en iyi yazılım Tommynin "toolbox " yazılımıdır:
Swprofile dosyasını açın,profili yükleyin
A-CommonVolControl bulun
1- Yanındaki + basıp alttaki klasörü açın
2- Klasöre tıklayın,içeriği karşıya geçecek
3-Orada FALSE yazacak,ona iki kere tıklayın
4- Açılan mini penceredeki TRUE seçin
5-Save deyip çıkın
Yapılan düzeltmeyi hooop,tvnize yollayın,böylece kendi profilinizi yapmış olursunuz,bu işi birtek SWPROFİL de yapacaksınız,HWPROFİL karıştırmayın

ses1.png

ses2f0f27112d3f42854.png
sen varya kralsın ya. tertemiz oldu. sağol

D Çevrimdışı

Daywalker78 

Yeni Üye
24 Nis 2020
37
45
Ayarlardan CEC yazan seçenekleri aktif edin. Muhtemelen sadece açma kapama aktif durumda. Diğerini de aktif edince basit komutlar verebiliyor olmanız lazım.

Her iki kumanda ile açılıp kapanıyor. Tek kumanda olsun istemiştim sadece kanal değiştirse yeterli olacaktı aslında ama galiba olmuyor. Kablotv nin cihazı ile alakalı galiba android box kumanda edebiliyorum aslında.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri