Vestel Flora 18000 Montaj İzlenimleri

T Çevrimdışı

Teknoline 

Aktif Üye
15 May 2020
125
47
dis uniteden ses cikmiyor demis arkadas bende imi tane vestel uretimi klima var inverter. tamam ilk acilista ses cikmaz belli bir sure ama ogle an gelir ucak kalkiyor sanirsiniz. kasanin plastik olusu vibrasyonu kat be kat artiriyor. ki benim evde wc den duyuluyor ugultisu altimda ustumde kadar mse yok allahtan. mahelleye girince tek benim klimanin sesi var desem yalan olmaz. dukkanda ise arka havalandirm bislugunda gecenlerde dedim bu ses nerden geliyor aklima sonradan geldi dedim bu benim klima olmasin. kapattim ani da kesildi ses. dis unite bariz sesli kim nederse desin.disarisi 5 derece altinda isitmaz. wifi ise basli basina dert her modemi beyenmez iki kez modem degisti hala sorun var. komsununkine bagladim

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
560
Ben en çok neden klimanın üzerine çıkmış onu merak ediyorum ?

Çıkmasaydı da böyle mi yapsaydı hocam :haha1

4a51d27d55b881c31ae6f2555dfcfcb9.jpg

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Yanlış ama yapılıyor sevgili Mert.
Açık itirafımdır ki toplu klima montajını 300 klimayı takarken biz de dış ünite üstüne bastık. Gerçi straforları vs olan açılmamış kutuydu ama olsun yanlış yanlıştır sonuçta.

Sorun, hatanın kabul edilip gerekçelerin daha vahim oldupu kısmına geçemiyor olmamız.

Biz diyoruz ki üstüne neden bastın, ustamız diyor ki montaj 2018 de yapıldı.

Biz diyoruz ki vakum neden düzgün yapılmadı, ustamız diyor ki müşterinin şikayeti yok

Şaka gibi :)
Valla ne olursa olsun bizimde her meslekte olduğu gibi yoğun zamanlarımız oluyor ,klima montajı gibi ağır işlerde elbet şartlar farklıdır ki standart , standart tır.Ya o esnada çöküp usta düşseydi?

Ustaların kendi standartları yerine başta kendi , iş ve ürün güvenliğini benimsemeleri gerek.

Evet benimde ilk mesajım bu yöndeydi müşteri şikayeti var çözüm önerisi veya yanlışları kabullenip çözüm üretmek yerine arkadaş duyarsız kalmayı tercih ediyor.

E Çevrimdışı

Erkan

Yeni Üye
6 Ağu 2018
19
41
Fotografları kaldırmamız hoş olmamış sonuçta kimsenin yüzü gözükmüyor. Bir medya calisani olarak bulunduğum kanalda haber bile yapabiliriz. Bunda hiç bir sakınca görmüyorum. Kaldı ki bu platformda yüzleri gözükmeyen fotoları kaldırmışsınız. Ben bu dis ünitenin yamulmasini umursamiyordum. Ama arkadaşın tutumu beni de rahatsiz etti.

Bunlarda arkadaşın klimamın üzerine çıkıp verdiği zararlardır.

Resimlerde çok fark edilmese de yakından bakınca ezikler ve kasmalar daha belirgin.

20200531_151530.jpg
20200531_151345.jpg
20200531_151354.jpg
20200531_151707.jpg
20200531_151733.jpg

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
bugün karşı komşuya klima taktırar (arçelik invertır yazıyordu dış ünitede 12 lik galiba).Arçelik klima servis elemanları galoş maske takmışlardı Arçelik beko yazan tişörtleri vardı.dış üniteyi yalap şaplak 5-10 dakikada taktırar.borunun çıktığı yere ulaşamadılar (pencereden) alçı yapmadılar.komşu ile samimiyetim olmadığı için iç ünitenin montajını görmedim bu nedenle vakum yaptılarmı bilmiyorum.fakat ben dış ünite montajından gördüğüm kadarıyla baştan savma bir iş oldu.arçeliğe yakıştıramadım.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
bugün karşı komşuya klima taktırar (arçelik invertır yazıyordu dış ünitede 12 lik galiba).Arçelik klima servis elemanları galoş maske takmışlardı Arçelik beko yazan tişörtleri vardı.dış üniteyi yalap şaplak 5-10 dakikada taktırar.borunun çıktığı yere ulaşamadılar (pencereden) alçı yapmadılar.komşu ile samimiyetim olmadığı için iç ünitenin montajını görmedim bu nedenle vakum yaptılarmı bilmiyorum.fakat ben dış ünite montajından gördüğüm kadarıyla baştan savma bir iş oldu.arçeliğe yakıştıramadım.
Marka bağımsız her markada durum böyle malasef.Hele bizim iş yerine Mitsubishi servisi geldi salon tipinin yerini değiştirmeye 4 gün geldiler gittiler.Sonuç trifaze klimanın topraklaması 0.75 kablodan, borularda elektrikte izolasyon sıfır ki trifaze kablo sadece klemensle döşeme altında Allah a emanet duruyor böcek su vs girse direk yangın sebebi, dış ünite yamuk duruyor.
Mühendis karşı çıkınca mühendisi lafla dövdüler sen işine bak anlıyorsanız klimacıysanız karışın ama değilsin işine bak dediler kaç yaşındaki adama, birde 700 lira aldılar geçen sene.Kim yaptı diye sorarsanız evet şu çok övülen Mitsubishi nin servisi yaptı??

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
bugün diğer yan taraftaki komşuya klima taktılar. komşuya sordum sıfır alamadım çok pahalı gücüm yetmedi dedi. 2 el regal almış takan normal dükkan modeli klimacı oda yalap şaplak taktı deldiği yerlere alçı bile atmadı.banamı denk geliyor bilmiyorum ama bu aralar klima takan kişiler iyicene kalifiyesizleşti.

E Çevrimdışı

Erkan

Yeni Üye
6 Ağu 2018
19
41
Tekrar merhaba servis ben evde yokken geldi. On kapağı değiştirmişler.
Ama kasasını çok zorlamalarina rağmen cikartamamislar. Ve sadece on kapağı değiştirmişler.

20200701_002918.jpg

Gördüğünüz gibi üstünde marka yada başka hiç bir logo yazı yok. Sanki cikma kapak.
Ayrıca kapak yerine oturmuyor. Cunki kasa ona ait değil. Ve takan arkadaş kapağın kasasındaki tutan plastiği kırmış.

20200606_140716.jpg

20200606_140602.jpg

Üfleme yerinde ki kanati da degistirdiler. Eskisinden daha fazla aciklik var sanki onunda resmini ekliyorum.

20200701_002908.jpg

Ayrıca kasayı çıkartmak için zorladiklarinda klima yerinden gevşemiş bastırıp bırakdıkça sallanıyor.

20200606_14214405ec1139e6806924.jpg

Buda arkasındaki boşluk.

Servisin yapıp bıraktığı on kapağın bitmiş halini atıyorum.

IMG-20200701-WA0016.jpg

Biri üstüne basıyor.
Diğeri kırıyor. Hayır kırıp nasil öylece bırakıyorlar anlamış değilim. Mh yi aradım şikayetlerimi bildirdim. Muhtemelen yine o arkadaşlar gelecek.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tekrar merhaba servis ben evde yokken geldi. On kapağı değiştirmişler.
Ama kasasını çok zorlamalarina rağmen cikartamamislar. Ve sadece on kapağı değiştirmişler.

20200701_002918.jpg

Gördüğünüz gibi üstünde marka yada başka hiç bir logo yazı yok. Sanki cikma kapak.
Ayrıca kapak yerine oturmuyor. Cunki kasa ona ait değil. Ve takan arkadaş kapağın kasasındaki tutan plastiği kırmış.

20200606_140716.jpg

20200606_140602.jpg

Üfleme yerinde ki kanati da degistirdiler. Eskisinden daha fazla aciklik var sanki onunda resmini ekliyorum.

20200701_002908.jpg

Ayrıca kasayı çıkartmak için zorladiklarinda klima yerinden gevşemiş bastırıp bırakdıkça sallanıyor.

20200606_14214405ec1139e6806924.jpg

Buda arkasındaki boşluk.

Servisin yapıp bıraktığı on kapağın bitmiş halini atıyorum.

IMG-20200701-WA0016.jpg

Biri üstüne basıyor.
Diğeri kırıyor. Hayır kırıp nasil öylece bırakıyorlar anlamış değilim. Mh yi aradım şikayetlerimi bildirdim. Muhtemelen yine o arkadaşlar gelecek.
Konunun üstünden bir sene geçmiş.

Ben bu mesajı nasıl atlamışım çok şaşırdım ve üzüldüm.

Bu adamların iş bilmediği bariz ortada zira sipariş verirken LOGO nun haricen istenmesi gerektiğinden dahi bihaberler yazık ki ne yazık vatandaşa böyle hizmet sunuyor Vestel.

kasa flap senkronu olmamış
Kasa gönye olmamış
Logo yok
Hizmet yok
İlgi yok
alaka yok
Alınganlık çok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri