Vestel Android TV'de Kanal Taşıma

I Çevrimdışı

iskender şerit

Yeni Üye
29 Ara 2020
14
40
Bunu zamanında yapmadıysanız bu sizin suçunuz, bizi bağlayan bir durum söz konusu değil.
Kimsiniz Vestel patronumusunuz :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Az kaldı Vestelle görüşüp isteğinize göre Televizyon ürettireceğim.

Yazıdıklarınızı okudum ve gereksiz yere birbirinize laf sokuşturuyorsunuz.
Yapılması gereken Cihazda ki eksikleri not edip vestel arge bölümüne notunuzu mail yoluyla ulaştırmanız lazım.

Teknik ekibin tepkisi ne olur bilmem ama kulak arkasıda yapacaklarını sanmıyorum.
Kişisel isteğe göre değil bu işler. 50-60 liralık mini uydu alıcılarınkini örnek alsalar hiçbir sorun olmaz :) Redline g40 cihaz var onun kullanımı bile bunlara 10 basar...

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
genel olarak söylediklerim tüm firmaları kapsıyor asla kullanıcılar arasında polemik yaratacak tarzda yazmayı kendime yasaklarım ve kullanıcılarına da haksızlık etmiş addederim kendimi. kullanıcı odaklı bakan firmalar oluşmalı benim bakışım bu yönde, dolayısı ile elin gavuruna söz geçiremiyorsak ki gelinen süreç öyle görünüyor o halde gururla yerli milli sloganı ile biz tüketicilere sunulmak satılmak üzere iç piyasaya sürdüğü ürünleri isteklerimiz doğrultusunda bir AR-GE mühendisliği istemek te bizlerin en doğal hakkıdır düşüncecindeyim... yine ufacık bir örnek 50 TL adı sanı belli olmayan bir uydu alıcısı her şeyi A dan Z Kadar çok pratik yapabiliyorken, örnekle düzenleme ara yüzünde toplu tekli çoklu kanal taşıma, kanal silme, kanal kilitleme, gurup yapma isimlendirme gibi bu işlemlerin tamamını 3-5 dk ile sınırlı iken, en hızlı dediğimiz Vestel de bile bu işlemleri yapmak sanırım günler alır...

yine aynı şekilde kurulum menü ara yüz de bu işlemleri yapmak kullanıcıları fıtık eder oda yapabilenleri, çünkü anya dan girip Konya dan çıktıktan sora istenilen işlemi yapabiliyoruz yaparken de saatler süren işkence başlıyor... bakınız 2010 yılı çıkışlı bir mini uydu alıcıda TÜRKSAT taki tüm tp leri sildim, 12380 v 27500 üzerinden şebeke açık taradığımda 3,22sn de 68 tp ve 569 kanal buluyor... peki bunları Vestel AR-GE si bizlere satılmak üzere iç piyasaya çıkardığı dahili uydulu TV LERDE bu özellikleri ekleyin OLSUN DEMEK KULLANICILARINIZ MEMNUN OLSUN DEMEK, TALEP ETMEK ÇOK ŞEY Mİ İSTEMEK OLUYOR ??? yani bilemedim şimdi:bilmiyom

Bakınız kaç zamandır sevgili A Adem Helvacı hocamızı Sn, Mehmet atmaca ekipleri arge'si aramışlar hoca da bu durumdan çok memnun kalmış ki son zamanlarda bu tedarikçi için bizleri bilgilendirmek açısında çokça konular ve videolu anlatımlar yapmaya başladı, o konulara da aynı talepleri iletiyoruz, ve diyoruz ki aman dahili uyduları biraz daha kullanıcı odaklı seri pratık çözümler sunsun tüketicilerine...

yani uzun kelamın kısası burada serzenişimiz YALNIZ VESTEL ÖZELİNE DAYİR BİR DURUM DEĞİLDİR...

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Geçenlerde samsung tv de kanal arayayım dedim 2 saat bekledik %10 geçemedi bıraktım, bu böyle kalsın arama bitince beni arayın dedim saat 00.30 da beni aradılar %30 dediler sabahı bekledik TV kapanmış dediler. O arama, en az 15 saat sürdü sonucu da göremedik. TV yeni ama TKGS de yoktu. Zor bele kanalları yarım yamalak izleyeceklerini bulduk ama rezil olduk. Benim bildiğim anladığım iyisi yok.
aynen öyle değerli dost, burada sorun genel, ve ısrarla tüketici, kullanıcılarını tınlamayan koca koca firmalar var bu çok üzücü... burada %95 yine kendimizi sorgulamalıyız teknolojik olarak bilgin bir seriye ihtiyacımız olduğu çok açık maalesef gerçeğimiz bu... disklerimiz çökük söylemi olup emelde olmayan tüketicileriz...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
... bakınız 2010 yılı çıkışlı bir mini uydu alıcıda TÜRKSAT taki tüm tp leri sildim, 12380 v 27500 üzerinden şebeke açık taradığımda 3,22sn de 68 tp ve 569 kanal buluyor... peki bunları Vestel AR-GE si bizlere satılmak üzere iç piyasaya çıkardığı dahili uydulu TV LERDE bu özellikleri ekleyin OLSUN DEMEK KULLANICILARINIZ MEMNUN OLSUN DEMEK, TALEP ETMEK ÇOK ŞEY Mİ İSTEMEK OLUYOR ??? yani bilemedim şimdi:bilmiyom
Öyle bir bağırmışsın ki ,taaaaa tepelerden Gaziemire kadar geldi sesin :haha1
Bende android tv yok ,linux bendeki ,2014 model ,kanallar gayet kolay taşınıyor ,siliniyor ,aranıyor,tkgs kullanmıyorum ki yok zaten,tkgsyi hiç bir yerde kullanmıyorum ,adı geçen kanallar misafir gelince açılan kanallardır ki son yıllarda "aç bakalım" diyen olmadı bize gelen misafirlerden :)
Üstelik tek tek seçip,topluca taşıyor-siliyorum ,hatta topluca kilitliyorum ,öyle bir kaç saat sürmüyor ,belk benim tv benimle bir olduğundan yazılımı daha iyi derlenmiştir :kiskis
Bir daha yazayım,bendeki tv android değil ,almam zaten 1-2 gb android mi olur ,linux tv :ok

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Bende android tv yok ,linux bendeki ,2014 model ,kanallar gayet kolay taşınıyor ,siliniyor ,aranıyor,tkgs kullanmıyorum ki yok zaten,tkgsyi hiç bir yerde kullanmıyorum ,adı geçen kanallar misafir gelince açılan kanallardır ki son yıllarda "aç bakalım" diyen olmadı bize gelen misafirlerden :)
Üstelik tek tek seçip,topluca taşıyor-siliyorum ,hatta topluca kilitliyorum ,öyle bir kaç saat sürmüyor ,belk benim tv benimle bir olduğundan yazılımı daha iyi derlenmiştir :kiskis
Bir daha yazayım,bendeki tv android değil ,almam zaten 1-2 gb android mi olur ,linux tv :ok
işi ustasında dinlemek başka oluyor NE derler bilirsin meşhur kelamımız at sahibine göre hareket eder tezi seninle hayat buluyor...:ok sende sesimi duymazsan kulak arkası yapan o kadar çok ki:bilmiyom
gerçekte tvlere hakkı ile eklenmeyen görevlerini yerine getirmeyen bu sanal uygulamalar panelleri çok haline getirmiştir bu gerçek...

ben hala odamın birinde 2010 yılı Smsung c650 sq panel kullanıyorum dümdüz ama hala harikalar yaratıyor görüntü kalitesi aşçısından 11 inci yaş gününü kutlaya cam 3 ay sora.. hatta tv uzmanımız adem hoca dan bir yorum da beklerim nazar değdirmemek şartı ile hani tv lerin maksimum ömrü 3-5 yıl idi ???

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
işi ustasında dinlemek başka oluyor NE derler bilirsin meşhur kelamımız at sahibine göre hareket eder tezi seninle hayat buluyor...:ok sende sesimi duymazsan kulak arkası yapan o kadar çok ki:bilmiyom
Aile içinde kullanılan tüm markalar var ,android hariç (hep sordular "almayın" dedim android), kayınbiraderimde 24'' telefunken vardı ,vestel ürünü ,ona kanalları taşımak için sadece "şöyle şöyle yap" diye anlattım telefonda (mutfakta kullanılıyordu) ,o günden sonra salonda kullandığı büyük tvyi (LG) oğluna verip,kendine vestel ürünü tv aldı,kolaylıktan ötürü.Çünkü ne zaman gitsek (pandemiden önce) bana "bu tvden sinir oluyorum" derdi.
Ufacık uydulardaki kolaylık konusunda haklısın tabii, bunu 2014 yılından beri yazdım ,hatta şakayla karışık "beni işe alacak vestel" bile dedim,bu arada benim eski model tv tabii ki bana göre kişneyecek,yoksa kırarım kemiklerini :haha1 sarı tuşla kanalı işaretle ,OK bas, hangi menüye geldi ise onu yapsın sil dersem silsin ,taşı dersem taşısın :hihi

hasari Çevrimdışı

hasari 

Aktif Üye
28 Nis 2020
196
40
Mutlaka vardir.
Arayın musteri temsilcisini durumu izah edin
size direk yada endirek yoldan iletişim kurmaniz icin mail adresi verirler.
Umudum yok tv ilk geldiğinde 4 saat görüştüm birşey bilmiyorlardı argenin email adresi zor gibi gene de şansımızı deneriz.

herkesi yolcu ettik gene yataklarına, sevgili teraspy yine kaldık biz bize:cay
gidip kendime bir çay koyam ocağa
Saat 02.30 da geceye yeni başlamışsın.?

Çayı bırakalı belki 20 yıl oluyor ,sadece sabah içiyoruz artık,çarpıntı yapıyor çünkü bizde,Dr,çay yasak dedi, o oldu :) ,sana afiyet olsun :ok
Çaysız nasıl yaşanır geçmiş olsun.

Linux güzel ama android uygulama yükleme özgürlüğü var. Giriş seviyesinde bu cihazlar daha da gelişir. Alanın yeni hakimi olacağa benziyor. Bu işler birazda ticari olduğundan yapılmak istenmiyor yoksa bence harika donanımlı cihazlarda yapılır harika yazılım da.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Çaysız nasıl yaşanır geçmiş olsun.
Linux güzel ama android uygulama yükleme özgürlüğü var. Giriş seviyesinde bu cihazlar daha da gelişir. Alanın yeni hakimi olacağa benziyor. Bu işler birazda ticari olduğundan yapılmak istenmiyor yoksa bence harika donanımlı cihazlarda yapılır harika yazılım da.
Çaydanlık ocaktan inmezdi bizim evde ,hatta çalgıcılar genelde rakı- bira v.s içerler ,ben çaydanlıkla çay isterdim düğün sahibinden :)
Ben bisiklete yormuştum önce ,ama bir gün çay içtikten sonra bir acaip oldum,ertesi gün yine aynı şekilde olunca iş yerinde Dr çıktım ,ilk önce o söyledi ,"kesinlikle yasak" dedi,daha sonra farklı bir Dr gittik hanımla ,o da aynı şeyi bu sefer ikimize de söyledi ,velhasıl çayı sadece sabah içiyoruz ,çok ısrar edenler de olunca açık çay içiyoruz ,1 bardak :)
Bir arkadaşım bugün bana "millete 1-2gb/ 8gb aldırmaya zorluyorlar,yap şunu adam gibi 1000 tl yerine 1300 tlye sat" dedi ,aslında daha farklı bir üslupla söyledi benden özür diliyerek de ,ben yazamıyorum burada android tvler ile alakalı.Aslında çok doğru söylenmiş bir cümle idi , ama daha önce dedim ya "alan olduğu müddetçe üretimi olur" Ben almam şahsen ,aldırmam da :)

hasari Çevrimdışı

hasari 

Aktif Üye
28 Nis 2020
196
40
Servis personelinin ürün kurulumu sonrası tanıtım yapması, ürünün kullanım özelliklerini gösterip ÖRNEK olarak da tarif ederek 1-2 kanalı yer değiştirmesi gerekir.

Tabi bazı canlı yayınlarda dile getirdiğim üzere montaj için gidilen evlerde servis personelini karşılayan özellikle ileri yaşlı büyüklerimiz günler öncesinde bir A4 kağıdının arkasını önünü kendi kişisel listeleri ile doldurup gelen ekipten bu sıralamayı yapmasını talep etse de bunun mümkün olmadığın herkes takdir edecektir. Personel İLETİŞİM yolunu tercih edip insan gibi izah etmek yerine YASSAH HEMŞERİM moduna girmiş ise kesinlikle kendilerinin ayıbıdır.

Yalnız buradan VESTEL AKADEMİ de yıllardır can ile baş ile çalışan, Başta Esra Hanım olmak üzere, Mustafa Özer Hocama, Tolga Aygün Hocama, Nilgün Özseçen Hocama ve adınıyazmakla bitiremeyeceğimiz tüm değerli Hocalarıma saygılarımı iletiyorum zira inanın personel eğitimlerinde çok çok çok büyük özveri ile mücadele ediyorlar.

Neden bu konuya girdim peki? AYIPTIR YAHU diyebilmek için girdim zira size bu şekilde davranan personele ben değerli hocalarımın yerinde olsam haklarını helal etmem.

Bu insanlar yıllardır yırtınıyorlar, teknik konular haricinde sosyal eğitimler veriyorlar, akademik boyutta empati eğitimleri düzenleniyor ve ISRARLA ikili ilişkilerin, karşılıklı saygının, karşındakini anlamanın önemini vurguluyorlar ancak gelinen noktada ortaya çıkan sonuca bakın.

2014 2015 de ortak operasyonlarda bu değerli hocalarım ile birlikte görev almanın gururunu, onlarla aynı anda Türkiyemizin 21 salonunda eşzamanlı düzenlenen eğitim programlarında eğitim vermenin mutluluğunu yaşamış olmakla birlikte 2012 den beri devam eden bu eğitim faaliyetlerinde bu gün neredeyse üstünden 10 yıl geçmesine rağmen bu değerli şahsiyetlerin bu kadar basit bir İNSAN İLİŞKİSİNİ dahi bu personele öğretememiş olmasının acısını yaşıyorum.

VESTEL bünyesinde çok kalender, çok değerli, cevher gibi kardeşlerimizin olmasının yanısıra, Bir zamanlar benim şirketimde de olduğunu bildiğim ''Akşama halı saha maçı var kanka her evden 10 dakika erken çıksak maça yetişiriz'' psikolojisi ile iş yapan, daha doğrusu bu mantık ile olunca İŞİNİ YAPMAYAN afedersiniz çakallar da mevcut ne yazık ki.

Üzgünüm, size onlar denk gelmiş :(

Neyse başınızı ağrıtmayayım daha fazla.

Tanıştığımıza memnun oldum, bu gün kanalınızı inceledim çok beğendim. Allah başarılarınızın devamını nasip eylesin, Bizim sunabileceğimiz bir katkı, destek olursa bu koca yürekli aile elinden geleni yapacaktır içiniz rahat olsun.

Görüşmek üzere.
Merhaba Adem bey, rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Özel mesaj atmak isterdim ama ulaşamadım değerli yöneticimiz Umut Barış Umut Barış bey eklediğim konularımı siliyor kendisinin de bu konuda mesajı olmasına rağmen reklam yaptığım ideası ile bunu yapıyor. Eğer aykırı bir durum varsa sorun yok zaten eklemem. Ama benim eklediğim konu forumun telefon bölümüne, telefon inceleme al başlığına aynen şu şekilde:

Xiaomi POCO X3 NFC Telefon İncelemesi (Video-Resim Tüm Detaylarıyla)​

Bu videoda xiaomi ürünü olan Poco X3 NFC modelli telefonu inceledik.

Eğer gerçekten aykırı bir durum varsa bu değil bir daha başka bir konu foruma açmayacağım ama eğer yoksa eklediğim konuların silinmemesini rica ediyorum.
Verdiğim rahatsızlık için tekrar kusura bakmayın.

K Çevrimdışı

Karakurt19

Yeni Üye
27 Eki 2020
9
63
Değerli ustalar,Vestel Android tv lerde kanal listesi temizleme nasıl oluyor. Bende Türksat ve Hotbird uyduları var. Kanal Listesi temizlemeye evet dersek iki uydunun da listeleri gider mi? Sadece birinin listesini temizlemek istiyorum. Nasıl yapılacak. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri