Vestel Android TV'de Kanal Taşıma

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Arayüzü aynı olan Regal 50R754UA9 modelini aldım. Kumandasında sesli komut tuşlu olmamasına canım sıkıldı. Regalin web sayfasında ürünlerine ait detaylı görseller yok. Kutudan ne çıkarsa bahtınıza bir durumla karşı karşıyasınız. Görsellerin mutlaka olması lazım. bu tarz ticari anlayışa sahip firmalardan ürün satın alınmamalı diye düşünüyorum.
Bilmiyorum benim TV'demi öyle yoksa Vestel ürünü tüm tvlerdede öylemidir ama benim satın aldığım Tv'de Kanal taşıma silme işlemlerini vs hiçmi hiç beğenmedim böylesine rezalet bir arayüz kullanım yapmışlar.
Diğer sayfalara geçmek için yön tuşlarını zorunlu kılıyor. Mesela diğer sayfaya alt üst tuş ile geçemiyorsun illa sağ sol yön tuşlarını kullanmak zorundasın
Son sayfalardan ön sıralara taşımak istediğinde ise, işlem daha uzun sürüyor ağır çalışıyor. Bu tarz android TV almayıp dahili uydu alıcısı olan kanal işlemlerinde vs kullanımı kolay basit ucuz yollu görüntüsü güzel bir TV ile TV BOX almak çok mantıklı.
Bence android olan tüm markalarda böyledir,keşke teşhir ürünü inceleyip de alsaymışın :ok
Ayrıca 1-2gb ram olan tv bunlar,bir ara bahsetmiştim android tvlerden ,en güzeli uydusuz tv alıp,yanına iyi bir uydu alıcısı koymak ,bu arada hiç değilse vestel tüketiciyi pek üzmüyor ,aynı yakınlığı diğer üreticilerden göremeyenler çoğunlukta maalesef.
Üreticiler istediklerini yazıyor istemediklerini ise gizli kalmasını istiyorlar özellikleride damla damla vererek sonraki ürünleri içinde şimdiden piyasa yaratıyorlar. Ürünler ucuz olsa gene neyse diyeceğiz ama hep bir ağızdan anlaşmış gibi fiyatları da bir birine yakın. Bu durum düzelmez, tüketici dostu firma lazım.
Düzelmez bence de,bunları alan olduktan sonra,düzelmez :ok

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Yanlış düşünmüyorum siz de video ve yazılarınız ile tıpkı benim gibi , forumdaki yetkili diğer arkadaşlarım gibi bir yere kadar destek verebiliriz , destek verebilirsiniz. Bizleri aşan konularda da o markanın yetkili servisleri tam destek verir. Ürünün tasarımı ne ise ürün o şekilde çalışır. Firmalar kişiye özel tv menüsü tasarımı yapmadığına göre bu şekilde kullanılacak ilk başlarda kullanım zor gelebilir hemen karalamak mı lazım zamanla alışılacak bu bütün markalar için geçerlidir zaten bir çok kişide kullanma klavuzu okuma alışkanlığı yok deneme yanılma yöntemi ile öğreniyor kullanmasını bilmediğimiz kötü bildiğimiz iyi mi?

sevgili By_Trol, şunu çok net ifade edebilirim yıllardır yazıyorum yazmaya da devam e.d.e.c.e.ğ.i.m, aslında tüm tv tedarikçileri için üç aşağı beş yukarı durum aynı, dahili uydu tümleşik Tuner tam bir Rezalet, Yıllardır yazılıp çizilir ama ne hikmetse mühendislik AR-GE birimi görmedim duymadım modandan hiç çıkmamıştır, evet Vestel için söyleyeceğiz tabii ki gururla yerli ve milli, sloganı ile iç piyasaya tv satıyorsa kullanıcılarını da bir nebze olsun mutlu edecek yönde geri bildiriler önem veren bir üretici+ AR-GE istemek her birimizin hayalinde yatan aslanı görmek isteriz, lakin yok maalesef, yok diye bu haklarımızdan vaz mı geçeceğiz hayır elbette ki vaz geçmeyeceğiz hatta daha da ısrarla yazacağız...

evet başkaları bizi ilgilendirmez Vestel özelinde söylüyorum dahili uydu rezalet tüm menü ara yüzer için bu geçerli özellikle de düzenleme bölümü tam bir hayal kırıklığı... 5 adet kanal düzenleme biraz abartı ile 5 saatinizi alıyor, bunu görmeyen duymayan bir AR-GE Team olabilir mi ? maalesef evet olabiliyor yıllardır yazıp çiziyoruz gören duyan yok ama bizler yazmaya devam edeceğiz... tv ye koydum ekledim demek için bir uygulama eklenmez eklemiş iseniz görevini yapacak kardeşim yada koymayacaksınız bu kadar basit, ekran yansıtma var ise işlevini yapacak, kullanıcısını tereddütte bırakmayacak....

bakınız geldiğimiz şu çılgın teknoloji çağında, örnek veriyorum Misalden TRT1 i izliyorsunuz sinyal info tuşuna basıyorsunuz aaaaaaaa, ne frekans bilgisi var nede sinyal metre, böyle bir saçmalık olabilir mi ??? sormayacak mıyız, bir araba yapıp piyasaya sürüyorsunuz akü'sü yok...

YİNE BİR ÖRNEK VEREYİM PİYASADAKİ ÜFÜRÜKTEN 50 TL LIK BİR UYDU İLE TÜRKSAT ŞEBEKE AÇIK MANUEL ARAMA İLE 3DK TÜM KANALLARI TARAYIP BİTİRİRKEN. bu arama Vestel de saatlerce sürüyor, tkgs zaten başlı başına bir hastalık, servis arkadaşlarımız için konulmuş bir rahatlık olabilir saygı duyarız... lakin son kullanıcı açısında buda bir rezalet, çünkü tkgs ile işlem yapınca düzenleme sıkıntısı oluyor, neden mi işlemi tkgs nin inisiyatifine devir ettiği için kullanıcı düzenlemesi oto devre dışı kalıyor...

Söyleyecek O kadar çok yalnış var ki arge ayağında, yıllardır bildiğimiz kadarını yazar çizeriz lakin tınlayan yok bizler yine de bu değerli mecralarda yazmaya devam edeceğiz...

Sevgili By_Trol, sadece Gözlem değerlendirmesi yapmak için senden alıntı yaptım yanlış anlamamanı rica ederim...
Hürmetler ?

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Bence android olan tüm markalarda böyledir,keşke teşhir ürünü inceleyip de alsaymışın :ok
Ayrıca 1-2gb ram olan tv bunlar,bir ara bahsetmiştim android tvlerden ,en güzeli uydusuz tv alıp,yanına iyi bir uydu alıcısı koymak ,bu arada hiç değilse vestel tüketiciyi pek üzmüyor ,aynı yakınlığı diğer üreticilerden göremeyenler çoğunlukta maalesef.

Düzelmez bence de,bunları alan olduktan sonra,düzelmez :ok
yine harika gözlemler yapmışın sevgili dost, evet keşke ne android, Linux nede dahili Tuner hiç olmasaymış bu tv lerde yükten başka hiç bir işe yaramıyor maalesef...
yeni ana kartlarda düz panel yok tertemiz :bilmiyom

I Çevrimdışı

iskender şerit

Yeni Üye
29 Ara 2020
14
40
sevgili By_Trol, şunu çok net ifade edebilirim yıllardır yazıyorum yazmaya da devam e.d.e.c.e.ğ.i.m, aslında tüm tv tedarikçileri için üç aşağı beş yukarı durum aynı, dahili uydu tümleşik Tuner tam bir Rezalet, Yıllardır yazılıp çizilir ama ne hikmetse mühendislik AR-GE birimi görmedim duymadım modandan hiç çıkmamıştır, evet Vestel için söyleyeceğiz tabii ki gururla yerli ve milli, sloganı ile iç piyasaya tv satıyorsa kullanıcılarını da bir nebze olsun mutlu edecek yönde geri bildiriler önem veren bir üretici+ AR-GE istemek her birimizin hayalinde yatan aslanı görmek isteriz, lakin yok maalesef, yok diye bu haklarımızdan vaz mı geçeceğiz hayır elbette ki vaz geçmeyeceğiz hatta daha da ısrarla yazacağız...

evet başkaları bizi ilgilendirmez Vestel özelinde söylüyorum dahili uydu rezalet tüm menü ara yüzer için bu geçerli özellikle de düzenleme bölümü tam bir hayal kırıklığı... 5 adet kanal düzenleme biraz abartı ile 5 saatinizi alıyor, bunu görmeyen duymayan bir AR-GE Team olabilir mi ? maalesef evet olabiliyor yıllardır yazıp çiziyoruz gören duyan yok ama bizler yazmaya devam edeceğiz... tv ye koydum ekledim demek için bir uygulama eklenmez eklemiş iseniz görevini yapacak kardeşim yada koymayacaksınız bu kadar basit, ekran yansıtma var ise işlevini yapacak, kullanıcısını tereddütte bırakmayacak....

bakınız geldiğimiz şu çılgın teknoloji çağında, örnek veriyorum Misalden TRT1 i izliyorsunuz sinyal info tuşuna basıyorsunuz aaaaaaaa, ne frekans bilgisi var nede sinyal metre, böyle bir saçmalık olabilir mi ??? sormayacak mıyız, bir araba yapıp piyasaya sürüyorsunuz akü'sü yok...

YİNE BİR ÖRNEK VEREYİM PİYASADAKİ ÜFÜRÜKTEN 50 TL LIK BİR UYDU İLE TÜRKSAT ŞEBEKE AÇIK MANUEL ARAMA İLE 3DK TÜM KANALLARI TARAYIP BİTİRİRKEN. bu arama Vestel de saatlerce sürüyor, tkgs zaten başlı başına bir hastalık, servis arkadaşlarımız için konulmuş bir rahatlık olabilir saygı duyarız... lakin son kullanıcı açısında buda bir rezalet, çünkü tkgs ile işlem yapınca düzenleme sıkıntısı oluyor, neden mi işlemi tkgs nin inisiyatifine devir ettiği için kullanıcı düzenlemesi oto devre dışı kalıyor...

Söyleyecek O kadar çok yalnış var ki arge ayağında, yıllardır bildiğimiz kadarını yazar çizeriz lakin tınlayan yok bizler yine de bu değerli mecralarda yazmaya devam edeceğiz...

Sevgili By_Trol, sadece Gözlem değerlendirmesi yapmak için senden alıntı yaptım yanlış anlamamanı rica ederim...
Hürmetler ?
Çok doğru konuştunuz. Bende aynı düşünüyorum. Hepsine katılıyorum ama bunu anlamayacak kapasitede insanlar var. Eksiklerini yazınca bu tip insanların gözünde "markayı karalıyoruz" imajı oluşuyor maalesef..
Yaygınlaşmayan 4K TV'lerle müşteri aldatılıyor. Netflix'te 4K olsa nolacak olmasa nolacak.
Uydu kısmınıda anlattınız hepsine katılıyorum. Tkgs olayında esas gerçeği söylediniz. Tkgs olayı tümüyle serviscilerin kolayına gelmesi içindir. Tkgs ile ilk sıralarda TRT 1, TRT haber, a haber gibi kanalları görmek zorunda mıyız yahu.
Aslında olması gereken şudur ;
Paneli kaliteli bir monitör TV ile kullanımı gayet kolay bütçe dostu bir receicer almaktır. Youtube, netflix, ıptv vs için düzgün kullanışlı işe yarar bir TV BOX almaktır.

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Çok doğru konuştunuz. Bende aynı düşünüyorum. Hepsine katılıyorum ama bunu anlamayacak kapasitede insanlar var. Eksiklerini yazınca bu tip insanların gözünde "markayı karalıyoruz" imajı oluşuyor maalesef..
Yaygınlaşmayan 4K TV'lerle müşteri aldatılıyor. Netflix'te 4K olsa nolacak olmasa nolacak.
Uydu kısmınıda anlattınız hepsine katılıyorum. Tkgs olayında esas gerçeği söylediniz. Tkgs olayı tümüyle serviscilerin kolayına gelmesi içindir. Tkgs ile ilk sıralarda TRT 1, TRT haber, a haber gibi kanalları görmek zorunda mıyız yahu.
Aslında olması gereken şudur ;
Paneli kaliteli bir monitör TV ile kullanımı gayet kolay bütçe dostu bir receicer almaktır. Youtube, netflix, ıptv vs için düzgün kullanışlı işe yarar bir TV BOX almaktır.
Önce kendi kapasiteni sorgula sonra başkasına çamur at iki tane kanalı taşıyamıyorsun. Burada da başkalarının zekası ile olmayan kapasiteni telafi etmeye çalışıyorsun.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kanal sayfada ilk başta 1 ile 2 numaralar neden yok. İlk sırada başta 3 nolu Minika çocuk var. Farkında mısınız buna. Bendede öyle oluyor. Kanal listesinde Sayfanın ilk 11 sırasında neden 3 nolu kanal veya başka rakamlardaki kanallar oluyor. Bunun çözümü nedir. ? Saçma sapan bir durum değilmi bu. 16 yıllık next uydu cihazımda alışık olduğum kolaylıklar bu tv ile yok oldu gitti. Tüm bunları anlamak görmek için Kullanma kılavuzuna bakmaya gerek yok, yani İlk defa elektronik dijital cihaz kullanmadık Neyin ne olduğunu bilen bilinçli insanlarız.
O mesele LG veya Samsung alsan da yaşanacak bir olay zaten.
Yapacağın iş toplu seçim yapıp belirli numaraya belirli bir grubu taşımak.

Atıyorum 10 tane kanalı seçtin, taşı butonuna bastın, 1 yaz, 1'den 10'a kadar sıralansın.
Sonra tekrar 10 tane daha seç onları da 11'e taşı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Hürmetler ?
OMEGA sen Vestel televizyon kullandığına emin misin?
Bak WEB OS dahil, LG ve Samsung'un OSD arayüzlerini hiç kurcaladın mı?
Ben hayatımda bu kadar kullanışlılıktan uzak bir menü daha görmedim.
Ki Samsung Linux TV'ler kanal taşırken kasıyor benim gördüğüm kadarıyla.

Vestel'in Android'de ne kullandığını bilmem ama Linux'taki menüsü bence kullanışlılık konusunda yeterli.
50-100 liralık cihazın tuneri'de, işlemcisi de, yazılımı da Vestel'dekine göre daha berbat bir halde ona bakarsan.
Bu işler köfte-ekmek işi.

1000-1500 TL'ye uydu alıcısı bakan adam Vestel TV alıyorsa sorunu bence kendisinde arasın.
Tunerleri de normal kullanıcı için yeterli bence.

hasari Çevrimdışı

hasari 

Aktif Üye
28 Nis 2020
196
40
Geçenlerde samsung tv de kanal arayayım dedim 2 saat bekledik %10 geçemedi bıraktım, bu böyle kalsın arama bitince beni arayın dedim saat 00.30 da beni aradılar %30 dediler sabahı bekledik TV kapanmış dediler. O arama, en az 15 saat sürdü sonucu da göremedik. TV yeni ama TKGS de yoktu. Zor bele kanalları yarım yamalak izleyeceklerini bulduk ama rezil olduk. Benim bildiğim anladığım iyisi yok.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,536
Az kaldı Vestelle görüşüp isteğinize göre Televizyon ürettireceğim.

Yazıdıklarınızı okudum ve gereksiz yere birbirinize laf sokuşturuyorsunuz.
Yapılması gereken Cihazda ki eksikleri not edip vestel arge bölümüne notunuzu mail yoluyla ulaştırmanız lazım.

Teknik ekibin tepkisi ne olur bilmem ama kulak arkasıda yapacaklarını sanmıyorum.

hasari Çevrimdışı

hasari 

Aktif Üye
28 Nis 2020
196
40
Az kaldı Vestelle görüşüp isteğinize göre Televizyon ürettireceğim.

Yazıdıklarınızı okudum ve gereksiz yere birbirinize laf sokuşturuyorsunuz.
Yapılması gereken Cihazda ki eksikleri not edip vestel arge bölümüne notunuzu mail yoluyla ulaştırmanız lazım.

Teknik ekibin tepkisi ne olur bilmem ama kulak arkasıda yapacaklarını sanmıyorum.
Email adresleri var mı acaba direk eleştirilerimizi yazılı olarak iletelim belki dikkate alırlar.

I Çevrimdışı

iskender şerit

Yeni Üye
29 Ara 2020
14
40
O mesele LG veya Samsung alsan da yaşanacak bir olay zaten.
Yapacağın iş toplu seçim yapıp belirli numaraya belirli bir grubu taşımak.

Atıyorum 10 tane kanalı seçtin, taşı butonuna bastın, 1 yaz, 1'den 10'a kadar sıralansın.
Sonra tekrar 10 tane daha seç onları da 11'e taşı.
Toplu taşıma özelliği yokki yapalım :) ki bizde tizenli Samsung ta var onda rakam kaybolma yok ve toplu taşımada yok ama Android TV yazılımından çok daha rahat yapılıyor. Siz hangi modelden bahsettiniz anlamadık. Sizin TV nedir ?

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
OMEGA sen Vestel televizyon kullandığına emin misin?
Bak WEB OS dahil, LG ve Samsung'un OSD arayüzlerini hiç kurcaladın mı?
Ben hayatımda bu kadar kullanışlılıktan uzak bir menü daha görmedim.
Ki Samsung Linux TV'ler kanal taşırken kasıyor benim gördüğüm kadarıyla.

Vestel'in Android'de ne kullandığını bilmem ama Linux'taki menüsü bence kullanışlılık konusunda yeterli.
50-100 liralık cihazın tuneri'de, işlemcisi de, yazılımı da Vestel'dekine göre daha berbat bir halde ona bakarsan.
Bu işler köfte-ekmek işi.

1000-1500 TL'ye uydu alıcısı bakan adam Vestel TV alıyorsa sorunu bence kendisinde arasın.
Tunerleri de normal kullanıcı için yeterli bence.
sevgili Umut merhaba, özetle şunu peşinen belirteyim banane elin gavurundan, LG bana göre yüzüne bile bakılmayacak bir üreticidir. hele ki hem mühendislik menü ara yüz ler, hem de servis ağı zaten evlere şenlik zaten. zaten dahili Tüneri için tüketicileri Avrupa insan hakları mahkemelerine başvurmalı bana göre tabii...

diğer yönü ile naçizane evet hem Vestel'in Vestel adı ile sattığı, hem de Vestel üretimi TVleri kullandım,

hatta en üst segment olan tv yi alıp 2 kez bire bir değişim yapılan bir kardeşin olarak az buçuk Vestel kullanıcısıyım. 3 kez Aynı kronik sorunları olunca de iade ettim, tanışıklığım var yani Vestel efendi ile...
forumlara o günkü şartlarda en üst denilen tv için konular da açtım... o zamanlar bizim tavsiye forum yoktu ? veya vardı bana bulmak nasıp olmamıştı. Konuyu bulursam özel pm kutun açıksa özel den link atarım...Hürmetler :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt