VESTEL 65UD9000 hakkında Öneri ve görüşlerinizi esirgemeyin

E Çevrimdışı

ege95

Yeni Üye
23 May 2019
6
28
Abilerim kardeşlerim herkese merhabalar.Kardeşimiz evlilik arefesinde televizyon konusunda hassas biri :)
Şu ana kadar istediğim boyutlarda ve cebimdeki paraya uygun Vestel marka televizyon bana olumlu geldi.Tabi internet bir deniz iyi ve kötü yorumlar bitmek bilmiyor.Aranızda bu televizyonu kullanan ve bu tv hakkında görüşlerini belirtebilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum.
He kardeşim bu para şunu al derseniz onlara da açığım.
BÜTÇEM:4500 tl max(Altında olursa çok sevinirim)
PS4 oynuyorum Netflix ve spor müsabakaları hassas noktalarım :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
L Çevrimdışı

Lastcapture

Yeni Üye
7 May 2019
17
39
Bende almayı düşündüm ama maalesef kullanan veya vestel bayisinde incelemek için tehşir ürün bulamadım. Burada kimse cevap vermiyor gerkes okuyucu galiba.
Bu ürünün 65ud8900modelini kullananlar yerdennnn yereeeee vurmuş.
Yok panel ile kasa arasında a4 dü 4 de katlayınca bile girecek açıklık varmış panel 50hz olduğundan görüntü berbatmış. Usb ler bit rati fazla olan bir film olunca oyntmıyormuş.
smartı Çöpmüş vs vs... ışık sızması ve gosting + ips panel nedeni ile vertikal banding dolayısı ile izlenmiyor diyordu.
Artı yönleri olarak ise 65" uygun fiyat diyordu

İşin enteresanı satan bayi bile tvde ne var bilmiyor
Paneli ips mi va mı diyorum cevap yok.
Hdmi 2.0 varmı diyorum hdmi 3 tane diyor. Üzerinde anakartı vs yi bile bilen yok. Aynı modelin 4 farklı anakart ile üretimi var diyor? Peki neye göre bilecegiz diyince cevap yok.
Bir yerde bulsam usb hazır hep cebimde direk incelemeye gececegim.

L Çevrimdışı

Lastcapture

Yeni Üye
7 May 2019
17
39
Kullanan vardırda yazan yok 65ud9400 ve 9000 modeli ile ilgili bilgi yok. Ayrıcı bu modellerin farklı üretimleri olduğundan anakartları farklı olabiliyormuş.
Ben biraz ekranı ufaltıp biraz bütceyi arttırıp acaba samsung 55nu800 mi alsam dedim 100hz miş.
Veya lg 55sk8500 arasında kaldım ancak bunlar hakkında sa bir sürü olumsuz yorum var.
Tv almak cok zor ya.

Birde vestelin sitesinde internetten alımlarda 14 gün koşulsuz iade diyor ama şartları yazmıyor. Acaba alıp beğenmezsek iade edebiliyormıyuz. Öyle birşey varsa direk ud900 i sipariş verecegim.

Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
34
65 ud 9000 ben aldım guzel tv samsung va panel 130s anakart var yuzde 90 ole cıkar 1512 kodlu ürünü gayet memnun kalıcagınız bir ürün dez avantajı 1 adet usb var bilginiz olsun

L Çevrimdışı

Lastcapture

Yeni Üye
7 May 2019
17
39
65 ud 9000 ben aldım guzel tv samsung va panel 130s anakart var yuzde 90 ole cıkar 1512 kodlu ürünü gayet memnun kalıcagınız bir ürün dez avantajı 1 adet usb var bilginiz olsun
Panelin 50 hz olmasından dolayı 4k veya maç izlerken ghosting effect oluyormu?
Hdmi 1.4 mü 2.0 mı
Panel ile kasa arasındaki açıklık ne kadar?

L Çevrimdışı

Lastcapture

Yeni Üye
7 May 2019
17
39
Malese bu video bana pek bir fikir vermiyor.
Misal 50 hz lik panel ve 65" olmasından ötürü hızlı sahneler nasıl?
Maç performansı nasıl?
Banding veya blur effecft ne düzeyde?
Clouding veya lşık sızması varmı?
Hdmi portları 1.4 mü 2.0 mı yoka 2.0a mı?

İşin en üzücü tarafada kendi ülkemizin malı olan bir tv yi ne teşhirde bulabiliyoruz nede bulsak da bize denetiyorlar. Hatta o kadar gizli kapaklı iş yapıyormuş gibi ne kendi sitesinde nede kitapcığında bile özellikleri yazmıyor. Sanki ben 65" boyutunda bulduğum bütün panelleri elimde ne anakart ne giriş varsa toplayıp birde kemdimr yerli malı diye reklam yaptımı millete kakalarım modunda bir firma.

Bu arada bugün 65ud9000 i 212 avm de vestel bayisinde gördüm ancak ürünün kumandası olmadığından ürünü test edemedik.
oysaki her türlü video ile tet etmek için usb cebimde hazırdı.

Son düzenleme:
L Çevrimdışı

Lastcapture

Yeni Üye
7 May 2019
17
39
Bugün marmara forum vestel bayisinde tv yi gördüm.
Hemen rica ettim sağolsun sahibi çok kibar biriydi.

Tv ips paneldi ve satıcı bizdekiler ips panel va olanı satmadık hiç dedi.
Tv oldukca kalın led değilde lcd gibi?
Direct led mi diye sordum edge led dedi.
Işık sızması panelden panele değişmekle birlikte baktığım panelde dış ortam aydınlatmaları olmasına rağmen ciddi derecede fark ediliyordu.
Işıklar nedeni ile cloud varmı anlayamadım.
50 hz olması hareketli görüntülerde göze batıyor.
Özellikle atlamalı sahnelerde direk göze batıyor.
Renkler samsunga göre pastel tonlarda ve siyah sahnelerde ayrıntılar neredeyse kalmıyor. Siyahın tonlarını belirgin bir şekilde vermiyor.
Banding sorunu hafif düzeyde.
Hdmi ları ne yazıkki 2.0 değil bağladıgım media pleyerdeki yüksek bit rateli 4k 60fps videoda sonuç hüsran oldu.

panelin Artıları
65" uygun fiyat

Eksileri
Takıntılı ve detaylara dikkat etmiyorsanız media playerı kötü oda çok sorun degil 300-400 e en güzel media player alırsınız.

Eğer detaylara dikkat ediyorsanız ve takıntılıyım arkadaş diyorsanız bu tv yi almayın. İzleyemezsiniz.

Ama bu fiyata bu ekran lg samsung sony ve philipsde yok maalesef. Awox arçelik veya diğer markalarda varsa bilen yazarsa sevinirim.

M Çevrimdışı

metkaya

Yeni Üye
2 Ocak 2018
24
Dostum ben youtube dan da yazmıştım sana, seri kodunu istemiştim, senin tv ips panel mb130s anakart.. İmkanın varsa tv uydu görüntüleri ve usb den birkaç 4k içerik oynatıp youtube a koyabilirsen seviniriz, teşekkürler

L Çevrimdışı

LithiumTR 

Yeni Üye
7 Ağu 2019
10
41
bugün aldım panel bilgisi konusunda bi fikrim yok. fakat görüntü kalitesi gayet güzel ve öyle rahatsız edici atlama falan yok.

A Çevrimdışı

adanaserver

Aktif Üye
15 Tem 2019
156
39
Dostum ben youtube dan da yazmıştım sana, seri kodunu istemiştim, senin tv ips panel mb130s anakart.. İmkanın varsa tv uydu görüntüleri ve usb den birkaç 4k içerik oynatıp youtube a koyabilirsen seviniriz, teşekkürler
Merhaba. Kusura bakma tatildeydim. Yeni videoları en kısa zamanda çekeceğim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri