VESTEL 65UD8900 Ürün İncelemesi

Karl1 Çevrimdışı

Karl1 

Aktif Üye
17 Haz 2018
76
50
Herkese iyi akşamlar. Çok bir bilgim olmadığı için ve servis elemanlarının vasat çıkmasından dolayı ölü piksel testi ve ışık sızması testini yapamadık ama biraz önce sonunda servis menüsüne girişi bularak testleri yaptık yanlız karanlık ortamda siyah ekrana geldiğimizde görüntü yüklediğim fotoğraftaki gibidir. Işık sızması dediğiniz olay bumudur ?

20180719_221121590bc312ad8a1507.jpg
Tv niz hayırlı olsun. Tv niz de acaba hangi panel var?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar,

Bu ürünü bir süredir inceliyorum ve forumu da üye olmadan önce takip edip bütün yazılanları da okudum gerçekten tv ile ilgili alınabilecek çok güzel bilgiler edindim katkısı olanlara başta Adem Helvacı Ado olmak üzere teşekkür ederim. Ürünle ilgili bir sorum olacak xbox ile 4K performansını test eden oldu mu? (Ps4 Proda oluyor sanırım) Bu konuda tecrübesi olan varsa yorumlarını yazabilir mi? Konsol performansı nasıldır?
Foruma paylaşan olmadı sanırım lakin bölgemden 3-4 geri dönüş olumlu yönde oldu :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Herkese iyi akşamlar, iyi forumlar. Bugün itibariyle Vestel 65UD8900 model televizyonum evime ulaştı. ALLAH nasip ederse yarın servisi arayıp kurduracağım. Cihazı almamdaki sebep bu forum oldu. Özellikle Adem bey olmak üzere bilgilerini ve tecrübelerini paylaşan herkese sonsuz teşekkür ederim. Adem bey rica etsem televizyonumda hangi panel kullanılmış cevaplarsanız çok mutlu olurum. Tekrardan iyi akşamlar dilerim.

20180713_193850.jpg
LG IPS MB130P :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar, evet ben de bugün itibari ile 65ud8900 almış oldum ve kurulumu yapıldı. Ben ürünü dün Carrefour dan aldım. Ellerinde açılmamış bir kutu vardı ve onu aldım. Almak isteyen forumdaşlar Carrefour a mutlaka baksınlar çünkü fiyatlar kampanyalı ve Vestel ürünlerine gelen zam uygulanmamış.

Panelin seri numarasını da paylaşıyorum. Adem Bey; sizden ricam hangi paneli almışım acaba?
Saygılar.

E5B400F4-3822-41DA-AD79-0577D53A580B.jpg
SAMSUNG VA MB130P :ok

M Çevrimdışı

muratkocaturk

Yeni Üye
25 Tem 2018
29
45
Merhaba,
8 yıl kullandığımız Samsung 40” sonrası, bu hafta formunuzu da inceleyerek Pazartesi günü 65UD8900 aldık. Şehir dışında olduğumuz için Cuma günü kurulum yapılacak. Küçük çocuğumuz olduğu için duvara montaj düşünüyoruz.
Ürünü 8900-9100-9400 karşılaştırması ile karar verdik. Yerli malı olması nedeni ile Vestel düşündük. Aslında 9400 ince ve estetik görünümü ile daha cazip geliyordu. Fakat oğlumla salonda top oynadığımızdan 8900 daha sağlam olur dedik ;)
İşin diğer yanı 8900 9100’e göre kalın fakat daha iyi özellikleri var. Subwoofer ve SMR gibi. Ana kart ve çıkış yılı da avantajlı. 9400 SMR dışında 8900 ile benzer özellikte. Sadece bunum için 1k tl’den fazla fark vermek mantıksız geldi.
Ürün gelince bu ölü pixel ve ışık sızdırması testi yaptırmaya çalışacağım montaj ekibine. Seri no paylaşıp kıymetli ado hoca’dan panel, hdr ve anakart bilgisi rica ederim.
İnşallah sorunsuz tamamlarız bu alışverişi ve uzun yıllar kullanırız.
Bu arada ürünü gittigidiyordan aldık. Servis teslim ve kurulum yapacak, yetkili bayii anladığım kadarı ile.

Herkese iyi forumlar.

M Çevrimdışı

muratkocaturk

Yeni Üye
25 Tem 2018
29
45
Merhaba,
8 yıl kullandığımız Samsung 40” sonrası, bu hafta formunuzu da inceleyerek Pazartesi günü 65UD8900 aldık. Şehir dışında olduğumuz için Cuma günü kurulum yapılacak. Küçük çocuğumuz olduğu için duvara montaj düşünüyoruz.
Ürünü 8900-9100-9400 karşılaştırması ile karar verdik. Yerli malı olması nedeni ile Vestel düşündük. Aslında 9400 ince ve estetik görünümü ile daha cazip geliyordu. Fakat oğlumla salonda top oynadığımızdan 8900 daha sağlam olur dedik ;)
İşin diğer yanı 8900 9100’e göre kalın fakat daha iyi özellikleri var. Subwoofer ve SMR gibi. Ana kart ve çıkış yılı da avantajlı. 9400 SMR dışında 8900 ile benzer özellikte. Sadece bunum için 1k tl’den fazla fark vermek mantıksız geldi.
Ürün gelince bu ölü pixel ve ışık sızdırması testi yaptırmaya çalışacağım montaj ekibine. Seri no paylaşıp kıymetli ado hoca’dan panel, hdr ve anakart bilgisi rica ederim.
İnşallah sorunsuz tamamlarız bu alışverişi ve uzun yıllar kullanırız.
Bu arada ürünü gittigidiyordan aldık. Servis teslim ve kurulum yapacak, yetkili bayii anladığım kadarı ile.

Herkese iyi forumlar.

Merhaba,
Dün televizyon geldi. Kuruluma gelen arkadaşlar biraz aceleci. TV içinden enerji harici bir kablo çıkmıyor. Bu sebepten kanal ayarlaması yapılamadı.
Ölü/Canlı pixel testi yaptık sorun yok. Işık sızması / gölgeleme loş ortamda var gibi görünürken gündüz bir şey yok. Rahatsız edecek bir durum yok.
Evde Tivibu vardı, Tivibu kutusu yerine uygulamasını kullandık, çok yavaş. Kapatacağım Tivibu'yu.
Netflix uygulaması güzel ve hızı yeterli. Umarım yavaşlamaz.

Montajı duvara değil sehpaya yaptırmaya karar vedik. Taşlara 12 delik açılmasını içim el vermedi. Diğer yandan kablo girişlerine erişim kısıtlı olacaktı.

Genel olarak F/P olarak başarılı bir ürün. Eğer smart yavaşlarsa Apple-TV / Andoid box ile desteklemek gerekir.

Yazılım Versiyon 3.62.7.3 olarak geldi.
Ado Hocam size zahmet panel, hdr ve anakart bilgisi paylaşabilir misiniz?

V65UD8900_3.jpg
V65UD8900_2.jpg
V65UD8900_1.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba,
Dün televizyon geldi. Kuruluma gelen arkadaşlar biraz aceleci. TV içinden enerji harici bir kablo çıkmıyor. Bu sebepten kanal ayarlaması yapılamadı.
Ölü/Canlı pixel testi yaptık sorun yok. Işık sızması / gölgeleme loş ortamda var gibi görünürken gündüz bir şey yok. Rahatsız edecek bir durum yok.
Evde Tivibu vardı, Tivibu kutusu yerine uygulamasını kullandık, çok yavaş. Kapatacağım Tivibu'yu.
Netflix uygulaması güzel ve hızı yeterli. Umarım yavaşlamaz.

Montajı duvara değil sehpaya yaptırmaya karar vedik. Taşlara 12 delik açılmasını içim el vermedi. Diğer yandan kablo girişlerine erişim kısıtlı olacaktı.

Genel olarak F/P olarak başarılı bir ürün. Eğer smart yavaşlarsa Apple-TV / Andoid box ile desteklemek gerekir.

Yazılım Versiyon 3.62.7.3 olarak geldi.
Ado Hocam size zahmet panel, hdr ve anakart bilgisi paylaşabilir misiniz?

V65UD8900_3.jpg
V65UD8900_2.jpg
V65UD8900_1.jpg
Hayırlısı olsun

Ürününüzdeki panelde HDR10 ve M+ desteği mevcuttur :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Üyemizin İsteği ile silinmiştir. Tavsiyeforumu Yönetimi.

Servisler yanlarında kablo, Kireç önleyici, Ekran temizleyici vs gibi unsurları bulundurduklarında maalesef pazarlamacı muamelesi görüyorlar, bu anlamda kendilerini suçlayamıyorummaalesef.

Her zaman yazarım, Kurumsallaştıkça İnsanlıktan uzakaştığımız için bunlar yaşanıyor zira, İYİLİK adı altında yapılan bazı hareketlerin sonucu ŞİKAYET olarak kuruma, kurumdan servise, servisten personele yansıyınca, Yıllar boyunca ONBİNLERCE kere bu konular tekrarlanınca servis personelleri de görev tanımlarının dışında hiç bir şeye ellerini dahi sürmüyorlar.

Evinize gelen servis teknisyenlerinin sorumluluk alanı, Sizin önceden hazırlamakla yükümlü olduğunuz altyapı üzerine o TV yi kurmaktan ötey eçmez azizim.

Ben de montaja gidiyorum, Vatandaş Bulaşık makinsi almış servis çağırmış ancak duvarda çeşme yok.
Teknik olarak o çeşmeyi takmak benim için 5 dakikalık iş olsa dahi, Yaşanmış acı tecrübler neticesi elimi dahi sürmüyorum zira görev tanımımda böyle bir şey yok. Tüketici çeşme, gider hattı, elektrik pirizi hazır olan evine çağırır servisi, Prosedür bu şekildedir.

Sizin TV için de durum farklı değil. Yalnız kanal listesini yüklemek için anten kablosuna ihtiyaçları yok o biraz saçma olmuş.

Eğer uydu kullanıyorsanız, Kurulum yönergesinin ikinci adımında FAVORİ AĞ TİPİ seçeneğinizin UYDU olması gerekiyor buna dikkat ettiniz mi acaba?

Yine de olmuyorsa bana yazın, sorunu çözeriz :ok

Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı

muratkocaturk

Yeni Üye
25 Tem 2018
29
45
Ado hocam TV de bugün netflix YouTube ve Tivibu çalışmıyor. Tv kilitleniyor. Başka hata alan var mı?

Karl1 Çevrimdışı

Karl1 

Aktif Üye
17 Haz 2018
76
50
Ado hocam TV de bugün netflix YouTube ve Tivibu çalışmıyor. Tv kilitleniyor. Başka hata alan var mı?

İyi akşamlar, aynı model tv yi ben de kullanıyorum. Netflix ve YouTube da herhangi bir sorun yaşamıyorum. Tivibu kullanmadığım için maalesef bir görüş bildiremeyeceğim. İnternet hızınızı kontrol ettirmenizi öneririm.

M Çevrimdışı

merenk

Yeni Üye
30 Tem 2018
7
34
HDMI portu GELİŞMİŞ olarak düzenlediniz mi acaba?

Adem Helvacı Ado hocam merhaba,

Ben de MB130 lu 65UD8900 kullanıcısıyım. S N : 7942416 800301 V 3.44.6.0 yüklü
4K HDR test videolarını usb den direkt TV ye bağlayıp oynattığımda videoların canavar gibi full performans oynadığını, renklerin HDR aktif olduğunu ve oynatma ekranında HDR ibaresinin TV üzerinde belirdiğini gördüm.

Ancak PC üzerinden Displayport to HDMI 2.0 4K 60 Hz destekli kablo ile bağladığımda dxdiag txt dosyasında HDR not supported diyor. HDMI portu TV üzerinden gelişmiş seçmeme rağmen bir değişim olmuyor. Amacım PC'den direkt HDR filmleri oynatabilmek.

Çözüm olarak ne yapabiliriz? En güncel Full yazılımı rica etsem işe yarar mı? Farklı bir ayar yapılabilir mi?

(bir de eğer vaktiniz olduğunda seri no üzerinden paneli de öğrenme şansım olursa çok sevinirim :) )

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,
saygılar

Geri
Üst Alt