Vestel 65QA9700

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ç Çevrimdışı

çağdaş yılmaz

Yeni Üye
26 Ara 2022
12
42
Bu ürün daha sahaya sürülmeden evvel görüşlerimi yazdım. Her ne kadar karma panel olsa da panel üreticileri birisi LG diğeri BOE olsa da ikisinin de panel yapı tipi tabanı IPS olduğu için en azından kime hangi panel gelirse gelsin aynı algoritmik sonuçları alacağını biliyor olmamızın rahatlığı var. MB185 anakartlı olması bir yönden avantaj çünkü yeni bir anakart, diğer yönden ise orta ve uzun vadede bize ne verecek bilmiyoruz.

mesela nasıl ki MB130 anakart bizim yüzümüzü kara çıkartmadı ama MB230 anakarta ben hiç ısınamadım ise MB180 için de kısa bir süre gözlem yapmamız gerekecek bir karar varmak adına.

FRR değeri memc desteği, pix pro ile dikkat çekmiyor desem yalan o

Bu ürün daha sahaya sürülmeden evvel görüşlerimi yazdım. Her ne kadar karma panel olsa da panel üreticileri birisi LG diğeri BOE olsa da ikisinin de panel yapı tipi tabanı IPS olduğu için en azından kime hangi panel gelirse gelsin aynı algoritmik sonuçları alacağını biliyor olmamızın rahatlığı var. MB185 anakartlı olması bir yönden avantaj çünkü yeni bir anakart, diğer yönden ise orta ve uzun vadede bize ne verecek bilmiyoruz.

mesela nasıl ki MB130 anakart bizim yüzümüzü kara çıkartmadı ama MB230 anakarta ben hiç ısınamadım ise MB180 için de kısa bir süre gözlem yapmamız gerekecek bir karar varmak adına.

FRR değeri memc desteği, pix pro ile dikkat çekmiyor desem yalan olur.
Adem bey selamlar, bu akşam bu ürünü (65qa9700) almak için bir vestel mağazasına gideceğim. Satış temsilcisi beyefendi stoklarında bulunan bu ürünlerden istediğim seri numarasına sahip olan cihazı bana verebileceğini söyledi bu nedenle size sormak istediğim soru şudur; eğer seçme şansınız olsaydı LG veya BOE olarak siz hangi panel ile üretilmiş cihazı seçerdiniz? Saygılar.

FRR değeri memc desteği, pix pro ile dikkat çekmiyor desem yalan olur.
adem bey merhaba, seçme şansınız olsa hangi paneli seçersiniz?

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem bey selamlar, bu akşam bu ürünü (65qa9700) almak için bir vestel mağazasına gideceğim. Satış temsilcisi beyefendi stoklarında bulunan bu ürünlerden istediğim seri numarasına sahip olan cihazı bana verebileceğini söyledi bu nedenle size sormak istediğim soru şudur; eğer seçme şansınız olsaydı LG veya BOE olarak siz hangi panel ile üretilmiş cihazı seçerdiniz? Saygılar.

adem bey merhaba, seçme şansınız olsa hangi paneli seçersiniz?
Günaydın

BOE nin 12 COF ve %98 sRGB
LG nin 8 COF ve %85 sRGB olduğunu düşününce ben donanıma önem veren birisi olarak BOE tercih ederim.

Yalnız bu modelde işin içinde bir HKC faktörü olduğunu da unutmamanız gerekir :)

Bu konuda yeri gelmişkenbir kere daha uyarmak isterim. Bizler size bazen TEKİL PANEL diye birmodel belirtiyoruz ancak geçen her gün o üretime yeni bir panel eklenmesi olasılığını da yanında getiriyor. Bazen de karma panel diyerek 2 marka söylüyoruz sonra buna 3 üncüsü dahil olabiliyor.

O nedenle en makul olanı sizin yaptığınız. Bizlerden aldığınız bilgiler sonrası bir süre geçtiksen sonra satın almaya jkarar verirseniz mutlaka güncel bir sorgulama yapınız.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Eyvallah şimdi yazdim oraya da
Sizdeki sorun, forumda bir SAMSUNG PANEL DESTEK HATTI konu başlığı olmaması. Bu başlık yok çünkü tüm panel bilgileri elimizde yok.
İnsanlar bilmediği konulara cevap yazmıyor doğal olarak. Samsung konusunda biz de servis arkadaşlardan destek alıyoruz. Müsait olduğunda hangisi cevap verirse size geri dönüş yaparız.

M Çevrimdışı

muhammet kasap

Yeni Üye
19 Ara 2022
21
33
Sizdeki sorun, forumda bir SAMSUNG PANEL DESTEK HATTI konu başlığı olmaması. Bu başlık yok çünkü tüm panel bilgileri elimizde yok.
İnsanlar bilmediği konulara cevap yazmıyor doğal olarak. Samsung konusunda biz de servis arkadaşlardan destek alıyoruz. Müsait olduğunda hangisi cevap verirse size geri dönüş yaparız.
abi benim attığım tv samsung değil ki vestel 65QA9700 BENIM ALDIGIM TELEVIZYON

Ç Çevrimdışı

çağdaş yılmaz

Yeni Üye
26 Ara 2022
12
42
Günaydın

LG nin 8 COF ve %85 sRGB olduğunu düşününce ben donanıma önem veren birisi olarak BOE tercih ederim.

Yalnız bu modelde işin içinde bir HKC faktörü olduğunu da unutmamanız gerekir :)

Bu konuda yeri gelmişkenbir kere daha uyarmak isterim. Bizler size bazen TEKİL PANEL diye birmodel belirtiyoruz ancak geçen her gün o üretime yeni bir panel eklenmesi olasılığını da yanında getiriyor. Bazen de karma panel diyerek 2 marka söylüyoruz sonra buna 3 üncüsü dahil olabiliyor.

O nedenle en makul olanı sizin yaptığınız. Bizlerden aldığınız bilgiler sonrası bir süre geçtiksen sonra satın almaya jkarar verirseniz mutlaka güncel bir sorgulama yapınız.
Adem bey bilgilendirme ve yönlendirmeniz çok teşekkür ederim. Ürünü bugün satınaldım ancak bulunduğum şehirde stok olmadığından yeni ürünler gelene kadar 15-20 gün beklemem gerekecek. Yeni ürünler ürünü aldığım bayi deposuna gelir gelmez sizlere seri no ileterek tekrardan yardımınızı rica edeceğim. Kolaylıklar, iyi çalışmalar dilerim.

D Çevrimdışı

druen

Yeni Üye
27 Ara 2022
1
43
Vestelin bu tvsinin 55 inc olanina bakiyorum. Burada bir sorum olacak. Ben led tv yi internet uzerinden film izlemek icin aliyorum. Daha once farkli bir marka deneyimim oldu ama surekli takilarak (bilgisyarda takilma olmuyor, internet hizi 75mb) izlemek zorunda kaliyordum. Ram yetersiz geldiginden olabilir, film izleidkten bir süre sonra tv sorun cikartiyordu. 1- Vestel de browser uzerinden film izlemek istesem performansi nasil olur? İcindeki eternet yapisinin kalitesi iyi mi?
2- bu tv yeni mi cikti? İnternette neden bulunmuyor? 3- baska marka Qled ve android 50-55 inch tv tavsiyeniz olur mu?

Teşekkürler simdiden

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ben led tv yi internet uzerinden film izlemek icin aliyorum. Daha once farkli bir marka deneyimim oldu ama surekli takilarak (bilgisyarda takilma olmuyor, internet hizi 75mb) izlemek zorunda kaliyordum. Ram yetersiz geldiginden olabilir, film izleidkten bir süre sonra tv sorun cikartiyordu. 1- Vestel de browser uzerinden film izlemek istesem performansi nasil olur?
👎 Anladın umarım 😉

H Çevrimdışı

HalilBey06

Yeni Üye
17 Kas 2022
44
30
Günaydın

Adem abi peki HKC panel de COF sayısı nedir ve yapı tipi IPS mi VA panel mi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt