Vestel 55UD9650 VUHD Slim Led Tv Hakkında

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
IMG_20190302_130633.jpg

Arkadaşlar televizyonum geldi. İnceleme videosu çekecektim fakat ben evde değildim servis geldiğinde. Televizyonu seneye evlendikten sonra kullanacağım için servis kurulumunu yapıp tekrar paketin içine koymuş. Bana gelen ürün 10121647 ve özelliklerinin hepsi kutuda yazıyor. Gerçi fotoğrafta tam okunabiliyor mu emin değilim. Kısaca yazayım. Mb130 anakart, 4K UHD, 4K Uydu Alıcı, 4 çekirdek, Netflix, SMR 2200 Hz, DTS Trusurround, DTS-HD, Ultra Dinamic Contrast, 3x HDMI, 2x USB, Pixellence, HDR, Dolby Vision. Kumandası hoşuma gitti üstü gri kaplı ve Netflix, Youtube tuşları bulunuyor. Gerçekten çok ince ve zarif duruyor. İçinden tüm aparatları çıkıyor duvara asma dahil. Servis özellikle beni o kadar çok şaşırttı ki. Satın aldığım bayi Vestelden randevu alabiliyormuş. Bayiyi aradım ve 5 dakika bile geçmeden yetkili servis beni aradı ve 2 saat sonraya randevu verdi. Vestel gerçekten bu işi artık öğrenmiş ve yaygınlaştırmış. Son olarak ben görünüş, incelik ve özelliklerini çok beğendim. Babam, servis kurarken yanındaydı. Evde bir Vestel tv daha var. Bunu görünce biz televizyon mu izliyomuşuz şimdiye kadar gibi bir tepki vermiş artık gerisini siz düşünün ?

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Televizyonu ilk açtığımda bütün kanallar dizilmişti. Mesela spor kanalları bir aradaydı film kanalları haber kanalları bir aradaydı. Kanal güncelleme yaptım hepsi çok karıştı. İlk haline nasıl getirebilirim?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Televizyonu ilk açtığımda bütün kanallar dizilmişti. Mesela spor kanalları bir aradaydı film kanalları haber kanalları bir aradaydı. Kanal güncelleme yaptım hepsi çok karıştı. İlk haline nasıl getirebilirim?

Menü > Ayarlar > İlk kurulum
Fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra TV'yi yeniden kurarken fabrika çıkışı gelen listeyi yüklemesini seçin.
O seçenek neydi tam hatırlamıyorum şimdi.

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Menü > Ayarlar > İlk kurulum
Fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra TV'yi yeniden kurarken fabrika çıkışı gelen listeyi yüklemesini seçin.
O seçenek neydi tam hatırlamıyorum şimdi.

Bunu yaptım kanallar eski haline döndü ama hiç birinde sinyal yok diyor. Neyi yanlış yaptım acaba. Kurulumda Sayısal Anten, Sayısal Kablo, Analog, Uydu seçenekleri çıkmıştı hangilerini seçecektim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

IMG_20200317_131823.jpg

Buradan hangilerini seçmem lazım. Apartman ortak yayın var

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bunu yaptım kanallar eski haline döndü ama hiç birinde sinyal yok diyor. Neyi yanlış yaptım acaba. Kurulumda Sayısal Anten, Sayısal Kablo, Analog, Uydu seçenekleri çıkmıştı hangilerini seçecektim

IMG_20200317_131823.jpg

Buradan hangilerini seçmem lazım. Apartman ortak yayın var
Uydu açık olacak sonrasında disecq seçeneğini seçeceksin

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Öyle seçenek çıkmadı Uydu seçtim orada Standart seçeneği seçince disecq seçemiyordun operatörü seçip tkgs seçtim ve devam et çıktı sadece

Şimdi tekrar yaptım oldu standartlı seçtikten sonra ön ayar kanal listesi yükle çıktı ve sonunda becerebildim. Çok teşekkürler ?

bu tvnin anakartı mb130 un hangisi acaba? sondaki harf ne?

IMG_20200317_134432.jpg

Galiba düz mb130

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt