VESTEL 55UD9650 Piramitin Tepesi 4K TV

giyotin44 Çevrimdışı

giyotin44

Aktif Üye
23 Eki 2017
139
Cvp: VESTEL 55UD9650 Piramitin Tepesi 4K TV

giyotin44' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Azizim inanın satış kanalı ile hiç ilgim yok, Yine de 1-2 arkadaştan yazılı kanaldan bilgi talep ederim. :ok:

Teşekkür ederim hocam.Merakla bekliyorum.

Ado hocam merhaba.Acaba verdiğiniz koda sahip tv leri nerden alabileceğimiz hususunda bilgi talep edebildiniz mı?

B Çevrimdışı

balkan

Yeni Üye
12 Şub 2018
28
Grundigler teknosa bayilerinde canli teshirde oluyor. Veya arcelik bayilerinde denk modelleri var oralardan incelenebilir.

Vestel 55ud9400, grundig 55vlx7730 ve 55vlx8600, samsung mu7000, 7400, 8000 ve 9000 yan yana gorme sansim oldu...              Teshirdeki vestel tv nin goruntu ayarlarinin kasitli olarak bozulmus olabilecegini dusunuyorum... Bu tv de Aydinlik sahnelerde parlaklik cok acildiginda olan yogun bir beyaz sis, karanlik sahnelerde bu sise eslik eden koyu lacivert siyah ile yakin olmayan bir ton mevcuttu, ben tv nin bu oldugunu dusunmuyorum kesinlikle bir enteresanlik mevcut.

Grundigler ise iyiden kotuye sirasi ile 7730 ve 8600 olmak uzere kontrast, renk dogrulugu gibi degerlendirirsek birbirlerine cok yakin ama gayet iyiydiler. Motion anlaminda ise samsung 7000 ve 7400 ile aynilar, renk bakimindan ise samsunglar fabrika cikisi daha iyi bir kalibrasyondan gecmis gibiydi, grundigler de ugrasilarak ayni seviyeye getirilebilir mi bilemiyorum, yerli markalarda kalibrasyon yapabilecek 10 nokta ire, beyaz dengesi, renk dengesi ve kontrasti gibi ayarlari goremedim... Belki baska bir menuden falan cikiyordur. 

Samsung mu8000 ve mu9000 e gelecek olursak, bence ikiside ayri klasmanda tv ler... Renk, kontrast olarak ikisi hemen hemen ayni fakat motion olarak ikisi de cok iyi olmasina ragmen mu9000 daha da iyi... Hatta samsung un qled olarak adlandirdigi serilerden bile mu8000 de 9000 de daha iyi geldi bana.

Benim nacizane anlayabildigim kadari ile 3800 bandina kadar samsung, lg, sony vs almanin pek bir anlami yok.. Ayrica eklemek isterim, yanyana gormedim ama ayni gun vestel bayisinde gordugum ud9650 yuksek model grundigler ve mu7xxx serileri kadar iyi bir tv...

Dolby vision hdr, va panel ve wcg li vestel tv yi bulduğum an alirim diye dusunuyorum ama aradigim tv yi bulmakta cok zorlaniyorum. Bayiye adem bey in verdigi kod ile ud9400 aratiyorum fakat ses soluk yok... Sanirim grundig veya 3400 e kadar falan inmisken mu7000 almak durumunda kalacagim artik. Bir de turkiye de ki mu7000 yurt disinda mu6300 olarak geciyor, mu8xxx ve 9xxx ise birebir ayni... Ayrica rtings sitesinde bu modeller icin caIMAN ile profesyonel kalibrasyon yapilmis ve tum ayarlar tek tek paylasilmis ki bana göre çok çok önemli bir arti...

M Çevrimdışı

mertsamet 

Aktif Üye
21 Şub 2018
63
@ado hocam şuanda fabrikadan bir akrabamın sayesinde siparişi vermiş bulunuyorum. 65UD8900 yada 65 inch techwood yerine 55UD9650'yi almak daha mantıklı geldi. Seri talebimi belirttim oda gerekli yerlere iletti, fakat depoda ne var ise o gelecek sanırım piyasaya göre uygun aldığım için seriyi pek önemsemedim ama inşallah 130'lu cihaz gelir. Ürün geldiği zaman izlenimlerimi aktaracağım. TV alana kadar 15 gündür sizi rahatsız ediyorum hakkınızı helal edin. Teşekkürler

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

mertsamet' Alıntı:
@ado hocam şuanda fabrikadan bir akrabamın sayesinde siparişi vermiş bulunuyorum. 65UD8900 yada 65 inch techwood yerine 55UD9650'yi almak daha mantıklı geldi. Seri talebimi belirttim oda gerekli yerlere iletti, fakat depoda ne var ise o gelecek sanırım piyasaya göre uygun aldığım için seriyi pek önemsemedim ama inşallah 130'lu cihaz gelir. Ürün geldiği zaman izlenimlerimi aktaracağım. TV alana kadar 15 gündür sizi rahatsız ediyorum hakkınızı helal edin. Teşekkürler

Şimdiden hayırlısı olsun azizim.
Ürününüz geldiğindeki inceleme ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşırsanız çok memnun olurum. :ok:

Bizden yana helal olsun siz de helal ediniz :ok:

M Çevrimdışı

mertsamet 

Aktif Üye
21 Şub 2018
63

Ado' Alıntı:
mertsamet' Alıntı:

Ürününüz geldiğindeki inceleme ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşırsanız çok memnun olurum. :ok:

Teşekkürler hocam mb130e kodlu anakart gelirse tadından yenmez. :) Zaten kartlar değişirse çok büyük farklar olacağını düşünmüyorum. Olsa bile olmaz diyin hocam kargo gelene kadar uyuyamam yoksa :) En kaliteli panel ve piramitin tepesi yazmasanız düşünmediğim hatta adını bile bilmediğim bir modeldi. Sizin sayenizde aldık teşekkürler.

B Çevrimdışı

balkan

Yeni Üye
12 Şub 2018
28
Mb130e de dolby vision var, adem bey daha once belirtmisti yanilmiyorsam... Benim bildigim bu sistemin hdr dan farki, kontrast ve parlaklik degerleri de sahne sahne, saniye saniye izlediginiz stream uzerinden aktarilabiliyor ve tv aktif olarak sahneye gore goruntu yonetmeninin kurguladigi renk degisikliklerini yapabiliyor... Lg nin oled lerinde demosunu izlemistim ve cok etkileyici gelmisti bana... Netflix icindeki bir cok yapim icin dolby vision destegi veriyor mesela, icerige ulasmasi da cok zor degil. Mb130e li model icin israr edin derim.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975

bu siteden alınırmı acaba güvenir bir sitemi.yoksa tavsiye edeceğiniz almak için başka bir yer varmı teşekkürler.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

mertsamet' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Teşekkürler hocam mb130e kodlu anakart gelirse tadından yenmez. :) Zaten kartlar değişirse çok büyük farklar olacağını düşünmüyorum. Olsa bile olmaz diyin hocam kargo gelene kadar uyuyamam yoksa :) En kaliteli panel ve piramitin tepesi yazmasanız düşünmediğim hatta adını bile bilmediğim bir modeldi. Sizin sayenizde aldık teşekkürler.

Azizim burada bazı unsurları ön plana çıkarttığımızda geri kalanları işe yaramaz özellik olmuyor.
Benim kanaatim çok beğeneceğiniz yöndedir lakin yine de hiç kimsenin ne görsel, ne işitsel algısı birbirini tutmaz bu nedenle en önemli sonucu aslında biz sizden bekliyor olacağız :ok:

giyotin44 Çevrimdışı

giyotin44

Aktif Üye
23 Eki 2017
139

giyotin44' Alıntı:
giyotin44' Alıntı:
Teşekkür ederim hocam.Merakla bekliyorum.

Ado hocam merhaba.Acaba verdiğiniz koda sahip tv leri nerden alabileceğimiz hususunda bilgi talep edebildiniz mı?

Adem bey müsait olduğunuzda mesajımı yanıtlarmısınız rica etsem. Sipariş için dönüş yapmanızı bekliyorum da.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

giyotin44' Alıntı:
giyotin44' Alıntı:

Adem bey müsait olduğunuzda mesajımı yanıtlarmısınız rica etsem. Sipariş için dönüş yapmanızı bekliyorum da.

Özel Mesaj attım. Konu şekillenince üyelerimize de bildiririz aynı şekilde :ok:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt