Vestel 55UD8800 İnceleme

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
Merhaba arkadaşlar,
Bu televizyonu almayı düşünen arkadaşların fikir sahibi olması için amatör bir tv incelemesi paylaşıcam.
Öncelikle televizyonu gittigidiyor doludepo satıcısından aldım, 2 ocak saat 14:00 de sipariş verdim 4 ocak saat 19:00 da kurulumu yapıldı. Satıcı sanırım vestel yetkili bayisi, ertesi gün horoz lojistik kargoya verildi 4 ocakta vestel servisi aradı akşam kuruluma geleceğiz diye bilgi verdiler, yani kargo ürünü servise teslim etmiş. televizyon çok hızlı bir şekilde kurulmuş oldu, yalnız satıcı sorularıma cevap vermedi, kargo şirketi aradım takip numarasından hiç bir şey çıkmadı, evde ürünü beklemem gerekiyor ama ne zaman geleceği hakkında hiç bir bilgim yoktu, bu yüzden tv hızlı bir şekilde kurulmasına rağmen satıcıdan memnun kalmadım.

Tv'nin tasarımı çok şık , çok beğendim, internet ortamındaki resimler tam olarak doğru değil, ayakları ve yan tarafı krom kaplama görünüm var, çerçevesi ince ve sağlam baskı yaptığınızda esneme yapmıyor kaliteli hissi veriyor, tv derinlik olarak ince değil ama çok da kalın değil, zaten arka kısmını görmüyorum, tasarım olarak çok beğendim.

Kumandasını hiç beğenmedim en çok kullanacağım yer olan yön tuşları ve ok tuşu çok küçük kullanışlı değil, kumanda yakışmamış.

[

Televizyonun asıl amacına gelecek olursak tv izlerken görüntüler çok aşırı canlı değil öyle çiçek bahçesiymiş gibi görüntüler yok ama solgun sönük de değil özellikle canlı yayınları çok beğendim, zaten teknoloji marketlerde incelediğimde de vestel tv ler diğer ünlü markalardan bir tık daha sönük duruyordu ama kesinlikle kötü değil.

4k yayında özellikle gökyüzünden yapılan çekimlerde titreme çok fazla, hareketli sahnelerde de tireme oluyor, hatta bazen yayında takılmalarda oluyor, hareketli olmayan sahneler gayet iyi ama maç izlerken ya da aksiyon filmi izlerken büyük sıkıntı olur. Banding test yaptım titremeden nerdeyse bişey görünmüyor,

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IlCI5qmhaUA&feature=youtu.be[/video]

HD yayınlar güzel diyebilirim , tv'nin hareketli sahneler genel sıkıntısı sanırım, tv hareketli sahnelere yetişemiyor ama öyle izlenmeyecek seviyede değil, ben tv izlerken renklerin kendini bir tık daha fazla belli etmesini isterdim, görüntü ayarlarından uğraştım beceremedim, doğal renkleri sevenler görüntüyü çok beğenir, özellikle canlı yayınlar benim çok hoşuma gitti renkler canlı duruyor.

SD yayınlar çok kötü çamur gibi diyebilirim ama artık hd kanallar varken sd yayını kim izler, ben izlemem.

Ses çıkışı yeterli, iyi diyebilirim, ekolayzer ile kulağınıza göre ayarlayabilirsiniz, ben samsung soundbar ile kullanıyorum, iki kumanda kullanmamak için hdmi ile bağlamak istedim ama hdmi ile soundbar'a ses aktaramadım, belki kullandığım hdmi kablo desteklemiyor olabilir emin değilim daha sonra farklı kablo ile tekrar deneyeceğim, optik ses çıkışı var, soundbarı optik kablo ile bağladım gayet güzel çalışıyor fakat iki kumanda kullanmak zorundayım, optik bağlantı yapıldığında tv hoparlörünü kapatmıyor tv sesini sıfır yapmak durumundasınız, yanlışlıkla tv sesini açarsanız güzel olmuyor, çocuklar karıştırırsa sıkıntı olabilir bence optik bağlantıyı algıladığında tv sesini kesmeli ya da bana seçenek sunmalı. 
Bluetooth ile kablosuz ses aktarabilirsiniz, ben jbl kablosuz kulaklıkla denedim gayet güzel bir sıkıntı yok, geceleri film gayet güzel olur.

Smart özelliği çok gelişmiş değil, bir Lg arayüzü beklemeyin ama yinede yapmak için yapmışlar, işe yaradığı noktalarda var, tv kurulumu yapılınca 4 ay filbox hemen üyeliği tanımlandı mesajı geldi, giriş yaptım gayet güzel çalışıyor, platformda çok yeni filmler yok sanırım, çok sayıda animasyon film var çocuklar çok sever, netflix daha iyi bir platform sanırım onu denemedim, smart olayına çok takılanlar zaten bir android box alarak bunu çok kolay çözer, çok sıkıntı değil bence.

HBB özelliği çok hoşuma gitti, kanal değiştirdiğinizde ekranın bir kısmında kırmızı tuşa basınız uyarı geliyor yayın akışını görüyorsunuz, teletex in gelişmişi olarak düşünün.

Bağlantılar;
3 hdmi
2 usb 2.0 (3.0 yok)
kulaklık çıkışı
dahili 4k uydu alıcı
karasal yayın girişi
ethernet girişi
optik çıkış
kart girişi
(scart bağlantısı yok)

Televizyonun bence yazılım güncellemesine ihtiyacı var, tam stabil çalışmıyor, 3 günlük kısa bir sürede 4-5 kere kilitlendi fişini söküp takmak zorunda kaldım, youtube dan 4k video izlerken exit tuşu ile çıkmak istedim tv aşağıdaki videoda görüldüğü gibi kilitlendi,

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=n-TtMfGvb2Y&feature=youtu.be[/video]

bir diğerinde filbox a giriş yaptım filmlerde video yükleniyor yazıyor ama bir türlü açılmıyordu, sonra çıkıp youtube uygulamasına girdim orda bir video ya tıkladım ama bu sefer yükleniyor yazdı ve tv kilitlendi, fişin çekip taktım açıldı, 

bir diğerinde kumanda işlevini yitirdi çalışmadı, kumandanın kapatma tuşuna bastığımda kapandı sonra açıldı.

yani şuan için tv tam stabil değil, bu kadar kısa sürede 4-5 kere kilitlenme yaşadım, yeni versiyon ile düzelebilir diye düşünüyorum, büyük ihtimal bu sorunlar internet bağlatısın dan dolayı oluşuyor,

Genel olarak televizyonu beğendim, fiyatını sonuna kadar hak ediyor, güncelleme ile daha iyi olacağını düşünüyorum, fiyatı çok uygun 55 inç arçelik lg samsung gibi markaların en uygun televizyonu neredeyse 1000 lira daha pahalı, işin kötü tarafı 1000 lira fazlayı verseniz de sorunsuz mükemmel görüntülü bir televizyon alamıyorsunuz, onlarda da sıkıntılar mevcut, ben şuan için bu fiyata bu televizyonu tavsiye ederim, daha sonra farklı şeyler yaşarsam paylaşırım

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
Ado' Alıntı:
Çok güzel bir inceleme olmuş. Kumanda resmi de paylaşabilirmisiniz rica etsem.

ado hocam kumanda bu,

Vrp3OR.jpg

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
Kanal geçiş hızını belirtmeyi unutmuşum, gayet güzel hızlı geçişler var sorunsuz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
azrael85' Alıntı:
Ado' Alıntı:

ado hocam kumanda bu,

Vrp3OR.jpg

Onun daha kötüsü vardı. Bence siz şükretmelisiniz.  :sırıtma2:

O kanal ve ses tuşlarının o kadar ince olması kullanımı zorlamıyordur umarım? 

Hayırlı olsun televizyonunuz.  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
azrael85' Alıntı:
Kanal geçiş hızını belirtmeyi unutmuşum, gayet güzel hızlı geçişler var sorunsuz.

HD ve SD kanallar arasındaki geçiş süreleri farklıdır, tv ye giren sinyal seviyesi ne derece güçlü ise zap hızına da o derece olumlu etkisi oluyor.

Genel ortalama HD kanallar için 3sn dolaylarında  :ok:

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
Umut Barış' Alıntı:
azrael85' Alıntı:
Ado' Alıntı:

ado hocam kumanda bu,

Vrp3OR.jpg

Onun daha kötüsü vardı. Bence siz şükretmelisiniz.  :sırıtma2:

O kanal ve ses tuşlarının o kadar ince olması kullanımı zorlamıyordur umarım? 

Hayırlı olsun televizyonunuz.  :ok:

Teşekkür ederim,  ses ve kanal tuşlarında sıkıntı yok sorunsuz ama en çok kullanılacak olan yön tuşları ve ok tuşu çok kullanışsız.

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
Ado' Alıntı:
azrael85' Alıntı:

HD ve SD kanallar arasındaki geçiş süreleri farklıdır, tv ye giren sinyal seviyesi ne derece güçlü ise zap hızına da o derece olumlu etkisi oluyor.

Sinyal seviyem çok güçlü,  bana hd kanal geçişleri 3 saniyenin altında gibi geldi, aynı anten kablosuyla farklı uydu alıcılar ve dahili uydu alıcısı olan televizyonda kullandım onlardan kesinlikle daha hızlı,

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
tostos59' Alıntı:
peki hangi kumandayı almamız gerekiyor airmause düzgün çalışan

Bende kumanda arayışına girdim, air mause kullanışlımıdır acaba kullanan birinden yorum almak lazım,  ikinci plana alıp diğer odaya geçirdiğim televizyonum lg 50ph670s , sihirli kumandası çok güzel ve kullanışlı eğer vestel  air mause da o kadar kullanışlı ise ondan alabilirim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
azrael85' Alıntı:
Ado' Alıntı:
azrael85' Alıntı:

Sinyal seviyem çok güçlü,  bana hd kanal geçişleri 3 saniyenin altında gibi geldi, aynı anten kablosuyla farklı uydu alıcılar ve dahili uydu alıcısı olan televizyonda kullandım onlardan kesinlikle daha hızlı,

Netflix tuşu çok önemlimi sizin için?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
azrael85' Alıntı:
tostos59' Alıntı:
peki hangi kumandayı almamız gerekiyor airmause düzgün çalışan

Bende kumanda arayışına girdim, air mause kullanışlımıdır acaba kullanan birinden yorum almak lazım,  ikinci plana alıp diğer odaya geçirdiğim televizyonum lg 50ph670s , sihirli kumandası çok güzel ve kullanışlı eğer vestel  air mause da o kadar kullanışlı ise ondan alabilirim.

İkisini de kullandım asla mukayese edilmezler LG her türlü fark atar ama söz konusu air mouse ise her türlüsü bana kullanışsız geliyor. :ok:

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
Ado' Alıntı:
azrael85' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Netflix tuşu çok önemlimi sizin için?

Şuan için netflix tuşu çok önemli değil,  bir aylık ücretsiz üyeliği varmış bir ara onu açıcam, tuş olasada olur smart menü içerisinden de giriş yapabilirim.

Geri
Üst Alt