VESTEL 55U9500 Alınır mı?

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Bilinçli tüketici olursanız markanın bi önemi yok f/p ürünler arayın

mesela Ben
vestel garantili hi level aldım panel samsung va
Anakart mb130s

Samsungta alsam bu özellikler cıkacak vestel de alsam aynı cılacak önemli olan ne aldığımızı bilmek

Marka değerine boş harcama yapmayın

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Bu TV'ye sahip olan arkadaşlar, görüntü ayarlarında MovieSense seçeneği var mı diye kontrol edebilirler mi?

tahir40 Çevrimdışı

tahir40 

Aktif Üye
7 Haz 2018
96
41
Gelişmiş Ayarlar kısmında yoksa, yoktur hocam.

oyPgV2.jpg

l427Zk.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Resimler için çok teşekkür ederim. MEMC adı altında hareketli görüntü iyileştirme varmış demek ki. İlginç.

Ayrıca De-contour, Virtual HDR, Micro-Dimming gibi önceki anakartlarda olmayan seçenekler var. Vestel baya doldurmuş bu anakartları.

Yeni şeyler getiriyor sanırım, yazılımsal bir takım iyileştirmeler muhtemelen.
Belki ön yargılı bir yorum olacak ama diğerleri ne kadar iyiyse bu ayarlar da o kadar iyi olacaktır diye düşünüyorum.
TV sahibi memnunsa bizim için sorun yok zaten.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Yeni şeyler getiriyor sanırım, yazılımsal bir takım iyileştirmeler muhtemelen.
Belki ön yargılı bir yorum olacak ama diğerleri ne kadar iyiyse bu ayarlar da o kadar iyi olacaktır diye düşünüyorum.
TV sahibi memnunsa bizim için sorun yok zaten.

Şimdi biraz araştırma yaptım ve baya bilgiye ulaştım. Vestel MB100-120-130'da MStar SOC kullanıyordu. MEMC veya MFC içeren modellerin anakartlarında ise ekstra bir video backend işlemcisi koyuyordu. (Örneğin MEMC özelliği olan MB100'lerde yine MStar'ın MST7410DY kodlu video işlemcisi var.) Bu işlemci ile duruma göre 24fps'den 120fps'e kadar frame arttırabilmeye olanak sağlıyor. Bazı resim geliştirmeleri de yapabiliyor.

Ama MB230 anakartlara gelince, Vestel Novatek NT72671TBG model SOC kullanımına geçmiş. Yepyeni bir platform, muhtemelen görüntü işleme yetenekleri açısından eskisinden daha becerikli. Zira MEMC işlemini (Kare sayısını arttırma) dahili video motoru üzerinden gerçekleştirebiliyor. Ek olarak arkadaşın attığı ekran görüntülerine bakılırsa, farklı resim geliştirmeleri yapabiliyor.

Novatek işlemcileri genelde kaliteli dashcam'lerde görüyorduk. Vestel ileriye mi gitmiş, geriye mi gitmiş yeni modellerdeki görüntü kalitesini gördükçe anlayacağız.

Son düzenleme:
J Çevrimdışı

JinJakka

Yeni Üye
14 Şub 2020
4
25
Merhaba,
ben de bu tv'yi(vestel 55u9500) almayı düşünüyorum da acaba dizi, film ve oyun deneyimlerinizden biraz bahseder misiniz Tahir bey?
Özellikle pc bağlantısı ve oyun için alacağım ben de, bu konuda tv sizce yeterli mi?

tahir40 Çevrimdışı

tahir40 

Aktif Üye
7 Haz 2018
96
41
Merhaba,
ben de bu tv'yi(vestel 55u9500) almayı düşünüyorum da acaba dizi, film ve oyun deneyimlerinizden biraz bahseder misiniz Tahir bey?
Özellikle pc bağlantısı ve oyun için alacağım ben de, bu konuda tv sizce yeterli mi?

Merhaba, TVden memnun kaldım, kullanım amacıma uygun. Aynı modelin 50 ya da 65" olanını alırsanız panda panel çıkıyor ama 55" olanı genelde LG IPS panel ve oldukça iyi görüntü veriyor. Film konusu özellikle 4k HDR filmler konusunda başarılı. Oyun konusunda güncel HDR destekli grafik yanı kuvvetli AC Odysey, Metro Exodus, Far Cry new Dawn gibi oyunlar oynuyorsanız, tabi sağlam bi bilgisayarınız da varsa oldukça zevkli, Hele ki 4K oynatacak bi PCniz varsa. Ama rekabetçi oyunlar oynuyorsanız sonuçta bu bi TV, bi monitör gibi tepkime süresi 2-3 ms değil. Siz adamı görüp nişan alana kadar headshot yersiniz.

J Çevrimdışı

JinJakka

Yeni Üye
14 Şub 2020
4
25
Merhabalar tekrardan, ben 55u9500 ı aldım ancak tv yi hdmı ile pc ye bağlayamıyorum sadece vga/pc üzerinden bağlayabiliyorum. Hdmı ile bağladığım zaman pc tv yi görüyor çözünürlülüğünü ona göre ayarlıyor ancak tv görüntüyü vermiyor. laptop bağladığım zaman bir sıkıdı olmuypr hdmı üzerinden.source kısmından yapılabilecek her şeyi yaptım denedim başarısız ekstra bir input/output menüsü aradım o da yok.Vestel canlı desteğin yaptığı ise pc nizin markasına başvurun diyip konuşmayı kapatmak oldu.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhabalar tekrardan, ben 55u9500 ı aldım ancak tv yi hdmı ile pc ye bağlayamıyorum sadece vga/pc üzerinden bağlayabiliyorum. Hdmı ile bağladığım zaman pc tv yi görüyor çözünürlülüğünü ona göre ayarlıyor ancak tv görüntüyü vermiyor. laptop bağladığım zaman bir sıkıdı olmuypr hdmı üzerinden.source kısmından yapılabilecek her şeyi yaptım denedim başarısız ekstra bir input/output menüsü aradım o da yok.Vestel canlı desteğin yaptığı ise pc nizin markasına başvurun diyip konuşmayı kapatmak oldu.
ekran ayarlarında hdmi gelişmiş yapıp denermisin

Geri
Üst Alt